Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Porođaj u Srbiji od 500 do 1.000 evra  (Pročitano 8977 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 5501
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ma dajte, moja sestra se poradjala epiduralno (prvo dete) , posto nije "castila" babice, doktore ... ostavili su je samu da se poradja i pili kafu ... Bruka i sramota...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
meni niko nista nije trazio.

cak mi ni trudnocu nije vodio privatni ljekar,vec ljekar u opstoj bolnici i to zadnja tri mjeseca.

nikog nisam znala i nikog mi nije padalo na pamet da castim.

prosla sam dobro,jer mi je porodjaj spadao u lakse...kod mene se,na srecu,priroda sama pobrinula za to!
boljelo je u onoj mjeri u kojoj mora i da boli(ko sam djavo Smile)ali je i brzo(relativno)sve bilo gotovo...

moje zamjerke su upucene na uslove.
sokirana sam bila uslovima u zemunskoj bolnici.
sokirana sam cinjenicom da u jednom gradu kao sto je beograd,u sred evrope i u sred 21 vijeka zene i medicinsko osoblje obavljaju porodjaj u takvim,malo je reci,nehumanim uslovima.
stoka se tamo ne bi zatvarala,a ne ljudi.

moje zamjerke su i na bolnicke protokole.
izmedju ostalog,zasto epidural mora da se placa i zasto ta cijena je razlicita od bolnice do bolnice?
te pare se daju na ruke,ne idu preko ziro racuna i slicno.
gdje idu te pare?

u sobi je bila zena koja je imala debelu vezu i svog doktora koji ju je poradjao.
da se razumijemo,boljelo je nju isto kao i mene(eto,obije smo glumile heroje,pa i htijele prirodan porodjaj...a svugdje u svijetu je neshvatljivo da neko nece i da koristi bilo sta sto bi mu bolove,koji se ne daju ni sa cim i uporediti,i olaksalo)ali nacin na koji su prema njoj ponasali je potpuno drugaciji (ljudskiji) nego prema meni.da ne govorim o tome da je ona mogla da pita sve sto je interesuje i da dobije ljubazan i jasan odgovor,da je njen doktor svaki dan dolazio da je pita kako je,a ja svog sam vidjela samo na porodjaju...ne mozete ni da vjerujete koliko ove stvari jednoj porodilji znace!!!

sve sto mene interesuje o porodjaju,bebama,nacinu na koji se povijaju,kako se doji...sve sam to ucila iz silnih knjiga,a tamo postoje sestre zaduzene za dojenje(sestre za laktaciju),pa sestre za povijanje koje za to primaju platu,a svojim ocima sam vidjela da se jedino obracaju zenama koje imaju neku vezu...da li je u pitanju poznanstvo,pokloni ili pare- zavisi...

pustaju trudnice da se muce i da budu same u sali...

prikljuce te na razne igle i aparate,a ne govore ti sta se desava...koriste indukciju (ubrzava porodjaj) ,a ne pitaju da li zelite,jer moraju da to urade....nemaju kapaciteta,a druga trudnica ceka u hodniku i vristi od bolova...silne papire potpisujete,dok vas ne prime...a porodjaj u toku...

ma znate sta,solunski front je maciji kasalj...tamo ste makar dostojanstveno mogli da umrete...

cinjenica je da smo i jedni i drugi(i porodilje i medicinsko osoblje) u nemilosti sastarijelih bolnickih protokola i papirologije koja,vec dugo,nema nikakvog smisla...i uslova koji su van svakog medicinskog standarda.

pazite scenu....
u sred mog porodjaja,u jeku najvecih bolova koje jedan ljudski um moze da zamisli,ulazi moja doktorica i pita jednu od sestara radi li vakum boca. ova joj odgovara da radi,ali da nije prikljucena u struju.a doktorica ce joj potpuno van sebe i sa nenormalnom vriskom da je brzo ukljuci u struju,jer nesto sa njom nije u redu,pa joj treba minimum pola sata da bude prikljucena u struju da bi i mogla da radi!!!
mozete misliti mene Smile
umrla sam od tihe jeze...casna rijec,ne od bolova nego od jeze...
sta da je mom dijetetu trebao vakum!?!

nego,
ja bih ove iz skupstinskih klupa zatvorila tamo.... Smile
ove prasinare sto donose zakone...
sve do jednog ministra,ali bez fotelja...nego da svoje debele i ugojene guzice spuste na bolnicki dusek,pa da vidim kako ce iz njega i da se iskobeljaju...kada upadnu u one rupe i federe...mamicu im...ugojenu i bezobraznu... Smile
« Poslednja izmena: 20. Jan 2009, 11:29:28 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia ispo iz modu
Ja znam da se porodilja rastajala sa dusom i posto je platila porodjaj... tako da...
S druge strane, drugarica koja ima termin u februaru, uredno je upitana da li zeli carski ili prirodan posto je beba velika... ne ide preko veze...

Samo da dodam u cemu je fazon sa tim mucenjem trudnica.
Trudnice akusera upoznaju bukvalno na porodjaju... poradja ih onaj ko je dezuran...
Retko se desava da lekar koji vodi trudnocu prisustvuje porodjaju... plus je nemoguce da se to desi ako je trudnoca vodjena u privatnoj klinici...
Problem, znaci, nije samo do lekara koji puste trudnice da se muce, vec u sistemu...

Inace... porodjaj je bolan... bez obizra na sve... ne moze sve da bude kao u americkim filmovima... rasiris noge i pop... Nemam iskustva, ali bas sam se raspitala u okruzenju... posebno medju zenama koje su se poradjale u vreme kada epiduralna nije postojala... Zakljucak je - boli, jebeno boli, ali ako umesto da se deres, snagu usresredis na porodjaj, mnogo je lakse... Smiley



Много је случајева да доктор ради и у породилишту и у приватној ординацији тако да може и да породи трудницу којој води трудноћу. Чист лоповлук са којим држава мора да се обрачуна. Или си приватник или радиш за плату у државној болници, не може и једно и друго.
Поред тога ми смо вероватно једина држава на свету која на сва уста кука о наталитету наводно се свим силама труди да исти повећа, а са друге стране у буџету нема пара за труднице и корупција у породилиштима се сматра као нешто најнормалније.

Слажем се да неће нико трудницу избацити из породилишта ако нема новца да плати доктору, сестрама, бабицама... али је сасвим сигурно да ће у 99% случајева имати лошији третман него ако их подмити.

Руку на срце и данашње труднице се често понашају као да иду на клање, а не на порођај и не би ме чудило да се још мало уведе одликовање типа орден за храброст за сваку која се породи. У време наших баба жене су много више рађале, а није била никаква реткост ни да се саме породе. Тада није било ни болница ни епидуралног порођаја ни царског реза...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
twice,

ja moram da prokomentarisem zadnji pasus tvog posta.
sokantan je.
nevjerovatno je da ga pise jedan muskarac.
nevjerovatno je da,koliko god godina da imas i bilo cim da se bavis,da u svojoj svijesti nemas makar predstavu(a koja je opet,ne zaboravi,samo predstava...samim tim moze biti samo blizu istine,a ne i istina sama)o tome sta je porodjaj i kako on izgleda.

prvo,ne znam sa koliko si ti trudnica bio u kontaktu i koliko si puta prisustvovao porodjaju,a opet ti ni to ne bi dalo za pravo da lupas takve gluposti...

zena nikada ne ide na porodjaj kao na klanje...naprotiv,svaka zena,posebno pred kraj porodjaja,jedva ceka taj cin.
iz dva razloga.
jedva ceka da vidi svoje cedo i jedva ceka da ne bude vise trudna,jer zadnji mjesec zna biti  jako,jako tezak i frustrirajuci.
treba li da ti se i objasnjava zbog cega?

sto se tice tvoga pominjanja baba i prababa... Smile
ko kaze da se tada zene nisu mucile?
vise su radjale kazes....da,ali da li znas i kolika je smrtnost tada bila?
da li znas koliko je dijece znalo da prezivi?
a porodilja?
baratas li tim podacima?

moja baka se cetiri puta poradjala u stali i njivi(kada je rodila zivu dijecu)i.o broju mrtvorodjene dijece necu ni da govorim.
o tome sta je prosla nije nikada voljela da prica....uvijek bi napravila bolnu grimasu i odmahivala rukom.
da li znas i zasto?
zato sto su nase bake zivjele u dubokom i strogom patrijarhatu,
zato sto su trudnoca i porodjaj bili iskljucivo zenska stvar o kojoj se nikada pred muskarcima nije govorilo.
muskarce je samo interesovalo potomstvo i to musko- iskljucivo.

sta,ustvari,pominjanjem radjanja u vrijeme nasih baka i radjanja po kucama i stalama ti nama sugerises?

da su tada zene bile heroji?
zene su tada silom prilika bile mucenice i ne vidim razloga,bar kada je medicina ovoliko napredovala,da se njene prednosti i ne koriste,a samim tim i olaksa taj cin...

pa cemu sluzi napredak u medicini?
cemu sluzi nauka uopste,ako ne da sluzi ljudima?

ako cemo tom i takvom plitkom logikom...pa ni zubara nije bilo u nazad sto godina...mogli bi smo zube u kucnoj varijanti da vadimo Smile

trudnice u ovoj zemlji nisu razmazene,negdje drugo(u nekoj srecnijoj zemlji)mozda i jesu.
tvrdim da ovdje nisu.
ne bi tako govorio da si upoznat za uslovima u porodilistima i bolnickim protokolima ovdje.

to je najljepsi dogadjaj u zivotu jedne zene,a i njenog muskarca gdje stvari jesu normalne,ali je cinjenica da ovdje njihov tretman od strane drzave nije onakav kakav treba da bude.

svojom olakom izjavom pokazujes i neznanje o tome,nedostatak svijesti o tom nevjerovatnom cinu davanja zivota i nepostovanje prema zeni uopste.

to sto si muskarac te ne cini manje krivim.
naprotiv.

jedan drugi muskarac,najveci ruski knjizevnik,je rekao(parafraziram): " nigdje zivot i smrt nisu toliko blizu jedno drugom kao prilikom radjanja."

razmisli malo tome....

IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia ispo iz modu
Ау брате миНли ала си осула паљбу... биће да си ме тотално погрешно разумела.  Smile

Пре свега нисам мислио нити рекао да је порођај лак и да није болан. О близини живота и смрти приликом рађања као и о ''бризи'' наших доктора не само данас него и много раније знам довољно из искуства моје мајке тако да о томе нема потребе да ми држиш слово. О размажености (условно речено) данашњих трудница као и неких будућих говорио сам на основу онога што знам из разговора са њима. Мислим да се Анеа дотакла те теме о медијима и интернету... Толики су баук направили од порођаја да кад слушам поједине девојке у најмању руку стекнем утисак да их у породилиштима муче и кољу.
Када говоримо о смртности приликом порођаја у прошлости... То нема везе са боловима и чином рађања. Сваки порођај је болан без обзира на то да ли ће дете након њега умрети. Исто је болело и наше бабе и наше мајке и исто боли и данашње труднице.
Да се разумемо ја сам апсолутно на страни трудница у сваком смислу и сматрам да држава треба да води максималну бригу о њима у сваком погледу. Али то апсолутно нема никакве везе са кукњавом данашњих девојака када је у питању порођај, а посебно са кукњавом оних које су 3 светлосне године далеко од тога.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Nisam zgodan,al sam zato nezgodan!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6249
Zastava Konoba kod Goce i Renata
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung Note 10+
Sta reci o zdravstu u Srbiji i nasem dragom retardiranom ministru?
Supruga mi je vec par dana  u bolnici,sutra se poradja.
Znate kad im je vecera
U 16h,posle toga nema obroka,znate sta im serviraju kao hranu?
Smece.
Jabuke koje svaki dan dolaze sa isporukom hrane,trudnicama ne daju,verovatno one babuskere iz kuhinje nose kuci.
Lako je mojoj zeni,ja svaki dan donesem nesto kuvano,ima kintu pa kupi u onoj njihovoj prodavnici,a sta radi sirotinja koja npr zivi van Bg-a,jadnice trpe gladne celu noc.
Lekari su bre postali gamad,znam iz prve ruke,supruga mi je babica,znam da cekaju kintu za sve,pa nama se to upravo dogadja.
Doktorka sa kojom je radila se ponudila da je smesti na kao bolje odeljenje,i ona ce kao da uradi carski rez...
Evo vec 5 dana mi je zena u bolnici,ova nije dosla da je obidje.
Znaci ceka pare,ceka cast.
Pre nedelju dana nasa zajednicka prijateljica je dozivela nesrecu,umrla je beba(u stomaku) i tako je nosila dva tri dana,primili su je u bolnicu i cekali dva dana da se otvori da bi je porodili prirodno,nema carskog reza,nema nista,nece da prljaju salu(kako kazu kolege moje supruge) bez nekih 200e.;
Jadnica se porodila i videla svoju mrtvu bebu,kakav je to samo sok za mladu majku.
Ej bre gamad,ja sam preziveo mnogo muka prilikom prvog porodjaja moje zene,moje kolege modovi znaju sta se sve izdesavalo i sta je sa mojim prvim detetom,kakve sam traume doziveo kada je zena rodila bolesno dete,a trudnocu su je vodile njene kolege,takozvani strucnjaci i cenjeni lekari.
To bre treba puskom istrebiti sve.
I onda nas gorepomenuti retardirani lopov Tomica M. kaze da su Srpske trudnice izjednacene po kvalitetu usluga sa Britanskim trudnicama.
Gde li zivi to djubre,u kojoj nedodjiji?
« Poslednja izmena: 20. Jan 2009, 23:39:18 od Dutch »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia ispo iz modu
Па шта очекујеш од једне владе која смањује буџет на рачун трудница? За баханалије, алкохол, ждерање, путне трошкове, премије, дневнице, службене аутомобиле, швалерке, љубавнице и остала чуда муда има пара али за труднице нема... И курта и мурта се захвљујући чланству у партији увалио негде на рачун буџета и како је кренуло још мало ће трудницама захтевати да се учлане у странку да би их уопште породили. Корупција је у Србији до те мере постала нормална ствар да човек ако се недај боже разболи не сме ни да помисли да оде код лекара ако нема пара да им купи макар флашу пића, бомбоњеру и кафу. О неким озбиљнијим болестима недај боже или још горе операцијама не смем ни да размишљам, ту без пар стотина евра нема ни прегледа...
Али има ту и наше кривице! Колико је њима постало нормално да траже и очекују толико је нама (обичном народу) постало нормално да им нудимо и дајемо мито. Цео систем је до гуше у говнима и једино неке радикалне мере и промене могу да нас изваде из гована (ту наравно не мислим на радикале). Кинески модел је за нас Србе једино решење. Јавно стрељање и вешање свих који траже или прихвате мито!
« Poslednja izmena: 21. Jan 2009, 01:16:51 od twice »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5

Поред тога ми смо вероватно једина држава на свету која на сва уста кука о наталитету наводно се свим силама труди да исти повећа, а са друге стране у буџету нема пара за труднице и корупција у породилиштима се сматра као нешто најнормалније.

  sama ideologija judeo-liberalnih partija koje su kod nas na vlasti je usmerena na to da se natalitet srba smanjuje i to se u praksi i vidi . i to se nece promeniti dok god se ceo taj sistem ne srushi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4859
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5;MEG
Такође порођај уз анестезију има доста ризика... ипак је природно, природно.

Овим докторима бих преломио и шаке и колена... или бушилица по коленима па нека он плаћа лечење и рехабилитацију цео живот.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja mislim da vi zaboravljate ko to ucenjuje vlast i trazi 2.000.000 za glasanje o budzetu...  Smile
Eto... izbacite Radetu&Co. iz skupstine, nek na OBN vracaju i bacaju kletve, pa ce biti vise para za narod... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.