Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 13 14 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Suđenje vladici Pahomiju: Jedan od dečaka razmišljao da se ubije  (Pročitano 37602 puta)
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.16
mob
Samsung S8 Plus
Citat
Njihova plata je ono sto dobiju od naroda

мислиш оно што наплаћују народу по ценовнику? Smile


Neki mozda da, ali vecina ne.Nas narod od drveta ne vidi sumu...Dakle, ne primaju platu Wink
« Poslednja izmena: 21. Sep 2013, 12:00:58 od GoxyMaster »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.76
али...где је фискални рачун ако постоји ценовник? Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.16
mob
Samsung S8 Plus
али...где је фискални рачун ако постоји ценовник? Smile

Ne postoji cenovnik, to su pojedinci dali sebi za pravo kao sto i pojedini doktori uzimju mito za operaciju. To je samo drvo u odnosu na sumu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
mob
LG Nexus 5
знам ја кровзец разлику између свештеника и монаха иако нисам верник Smile мој пост је био можда мало пренаглашен али је то само реакција на гоксијев пост
наравно да је хајка на цркву и свештенство по "независним" и "урбаним" медијима смејурија али ја не морам да гледам даље од попа из мог места Smile ...да се разумемо,нити ја кривим попове бизМисмене нити овце које шишају...све је то у рок службе и једних и других...знам само да тај поп никада са мојим динаром неће платити редован сервис на новом аудију А4 Smile

Post se odnosio generalno na temu, uvek je bilo i bice skotova u svestenstvu, kao i u bukvalno svakoj drugoj profesiji. Vec sam pisao o institucijama u koje narod najvise ima poverenja i o masovnoj pljuvacini bas tih istih institucija. Naravno, svaka je satanizovana do besvesti, cesto vanserijskim glupostima u novinama. Stoji da je danas situacija u policiji vise nego smesna i tragikomicna, vojska srbije (na sprska vojska) je tek smejurija, crkva jos smesnija, svi popovi su bivsi udbasi i zaradjuju vise od Bajatovica, sudstvo neefikasno.

Jedino u sta ovaj narod treba da veruje je privatni gazda i kredit u banci jer belibor se smanjuje, pao sa 14% na 10%.

Bilo bi lepo da clanovi foruma ispisu ovde koliko godisnje daju crkvi i popovima ili njihovi roditelji. Mozda dodjemo do zanimljivog podatka. Ja sam se na popisu izjasnio kao pravoslavni srbin, mada se ne secam da sam dao bilo sta crkvi od popisa pa na ovamo ali kao sto vidim, izgleda sam usamljen u tome, jer narod surove pare daje, mnogo ih je gresno izgleda, pa se tripuju kao katolici, pa daju sto vise para kako bi im pop skinuo grehe koje nose na dusi ili sta vec.

Sve vise mislim da institucije poput crkve, policije, sudstva, vojske treba potpuno ukinuti ili ih bar obezvrediti do te mere da ne budu u stanju ni da se pojave ni u grand reviji, a kamoli u ozbiljnijim novinama poput kurira ili blica, recimo. A tek kad bi uspeli da sjebemo drzavnu administraciju, svima bi u Srbiji skocio standard do neba.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.5
Browser
Safari 536.30.1
mob
I-mate 30 Pro
Citat
Monasi se odricu svega materijalnog i samo oni mogu da postanu vladike, patrijarsi i sl. Sta vladike voze danas i koliko para imaju, to je posebna prica.

Osim patrijarha...ovog sto je sad...za njega to ne vazi...

On je vernik koliko i ja....taman...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.4
Browser
Chrome 29.0.1547.57
mob
Apple iPhone SE 2020



 


Nije trula vera, vec onaj ko je propoveda.
Nije trula pravda, vec onaj ko je tumaci.
Nije losa ljubav, vec onaj ko je ogranicava.
« Poslednja izmena: 21. Sep 2013, 14:19:56 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 23.0
Citat
Bilo bi lepo da clanovi foruma ispisu ovde koliko godisnje daju crkvi i popovima ili njihovi roditelji. Mozda dodjemo do zanimljivog podatka.
Зависи до године. Ако неко умре, роди се, ожени, рачун буде солидан.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.76
mob
Samsung Galaxy S2
знам ја кровзец разлику између свештеника и монаха иако нисам верник Smile мој пост је био можда мало пренаглашен али је то само реакција на гоксијев пост
наравно да је хајка на цркву и свештенство по "независним" и "урбаним" медијима смејурија али ја не морам да гледам даље од попа из мог места Smile ...да се разумемо,нити ја кривим попове бизМисмене нити овце које шишају...све је то у рок службе и једних и других...знам само да тај поп никада са мојим динаром неће платити редован сервис на новом аудију А4 Smile

Post se odnosio generalno na temu, uvek je bilo i bice skotova u svestenstvu, kao i u bukvalno svakoj drugoj profesiji. Vec sam pisao o institucijama u koje narod najvise ima poverenja i o masovnoj pljuvacini bas tih istih institucija. Naravno, svaka je satanizovana do besvesti, cesto vanserijskim glupostima u novinama. Stoji da je danas situacija u policiji vise nego smesna i tragikomicna, vojska srbije (na sprska vojska) je tek smejurija, crkva jos smesnija, svi popovi su bivsi udbasi i zaradjuju vise od Bajatovica, sudstvo neefikasno.

Jedino u sta ovaj narod treba da veruje je privatni gazda i kredit u banci jer belibor se smanjuje, pao sa 14% na 10%.

Bilo bi lepo da clanovi foruma ispisu ovde koliko godisnje daju crkvi i popovima ili njihovi roditelji. Mozda dodjemo do zanimljivog podatka. Ja sam se na popisu izjasnio kao pravoslavni srbin, mada se ne secam da sam dao bilo sta crkvi od popisa pa na ovamo ali kao sto vidim, izgleda sam usamljen u tome, jer narod surove pare daje, mnogo ih je gresno izgleda, pa se tripuju kao katolici, pa daju sto vise para kako bi im pop skinuo grehe koje nose na dusi ili sta vec.

Sve vise mislim da institucije poput crkve, policije, sudstva, vojske treba potpuno ukinuti ili ih bar obezvrediti do te mere da ne budu u stanju ni da se pojave ni u grand reviji, a kamoli u ozbiljnijim novinama poput kurira ili blica, recimo. A tek kad bi uspeli da sjebemo drzavnu administraciju, svima bi u Srbiji skocio standard do neba.



Zla demokratije, svako moze i sem da iskaze svoje misljenje.
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0
mob
LG Nexus 5
Osim patrijarha...ovog sto je sad...za njega to ne vazi...

On je vernik koliko i ja....taman...

Pazi, posto je sada veoma popularno pricati o pokojnom patrijarhu Pavlu, navodno je i on svojevremeno, videvsi na parkingu besne masine od raznih vladika, rekao:

"Dobro je da su se odrekli svega materijalnog, sta bi tek bilo da nisu?"



Nije trula vera, vec onaj ko je propoveda.
Nije trula pravda, vec onaj ko je tumaci.
Nije losa ljubav, vec onaj ko je ogranicava.

Taman tako nekako.


Citat
Bilo bi lepo da clanovi foruma ispisu ovde koliko godisnje daju crkvi i popovima ili njihovi roditelji. Mozda dodjemo do zanimljivog podatka.
Зависи до године. Ако неко умре, роди се, ожени, рачун буде солидан.

Eto vidis, cesta greska kod mnogih srba, vernika i onih ostalih. Ajmo redom.

Kad neko umre, ubedljivo najmanje para das popu, procentualno smesno, narocito u nekim bednijim eparhijama. Kupovina mesta na groblju, dizanje spomenika, kupovina sanduka i trosak organizovanje cele sahrane apsolutno veze sa vezom nemaju sa popom, koji ce doci i odrzati opelo. Kad se vidi ukupan trosak sahrane, popu si dao najmanje para, gotovo zanemarljivu sumu.

Kad se neko rodi, u vecini slucajeva se rodi u bolnici, odnosno ginekolosko-akuserskoj klinici. Ako muz prisustvuje u GAK-u NF u Beogradu, cena je 17 000 dinara, ako nije poskupelo. Da ne pominjemo 9 meseci trudnoce i odlaske pkod doktora, cascavanje, zakazivanje ultra zvuka preko veze, doplera i slicnih stvari u koje se ne razumem. Onda opste narodno veselje kada se dete rodi, pecenje, pivo, u ruralnijim sredinama i senlucenje sa oruzjem, satra, 100 zvanica. Opet pop apsolutno nema veze sa rodjenjem deteta. I onda srbenda ode da krsti dete i kuka posle na crkvu sto mu je pop uzeo 20-50-100 evra?! Smile

Inace, krstio sam se i ja nedavno, jedini u familiji nisam bio krsten, pa reko ajde, da ne budem izrod celog zivota. Osim platna i sveca koje sam kupio u crkvi gde sam se krstio, platio sam 200 dinara za crkvenu krstenicu. Neka bude da sam dao sve ukupno 2000 dinara, sto je mnogo ali nema veze, neka bude tako. Posle sam rucak u restoranu za nas 4-5 platio skoro 5 puta vise. Al nebitno, pop me je opeljesio. Smile

Ako neko hoce da ustedi i ne placa popovima hiljade evra za krstenje, radi se o crkvi svetog Petra i Pavla u Arandjelovcu, na svakog novokrstenog imam procenat. Wink Jel da da je vrh?

Kad se neko ozeni, opet, od ukupnog troska "gradjanske" i "crkvene" svadbe, popu dajes mozda 1%. Ali srecom, Srbija obiluje modernim shvatanjima, te ima dosta ateista i agnostika, oni uopste ne moraju da se vencavaju u crkvi i time bitno stede novac koji je preko potreban za oblokavanje ispod satre. Wink

U sve tri nabrojane kategorije, trosak u crkvi je ubedljivo najmanji, a kao sto napisah, cak je i beznacajan.

Zla demokratije, svako moze i sem da iskaze svoje misljenje.

Evo ga i ovaj. Cao sistem, sta ima, svjetog ti papige? Jes to poceo da koristis esperanto?
« Poslednja izmena: 21. Sep 2013, 15:39:48 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.5
Browser
Safari 536.30.1
mob
I-mate 30 Pro
Ja njega nisam poznavao...ne mogu da pricam o coveku....

Ali ovaj sto je sad patrijarh.....

Kuku,.....
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 13 14 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.