Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:51:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 94
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Eurosong ~ Moskva '09  (Pročitano 89352 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung Galaxy Nexus
Eurosong:Crnogorski izbor po kratkom postupku
Subota, 24. januar 2009. 10:39
   

Radio-televizija Crne Gore je, po kratkom postupku, izabrala ovogodišnjeg predstavnika na Eurosongu.

To je 24-godišnja pevačica iz Bara Andrea Demirović (24), poznata ( u Crnoj Gori) po numerama “Planina”, “Oblak od ljubavi” i "The Queen of the Night" .

Ona će u polufinalu takmičenja za Pesmu Evrovizije koje će ove godine biti održano u Moskvi, pevati pesmu “Just Get out of my Life”.



Odluka je doneta jednoglasno, a selekciona komisija Radio-televizije Crne Gore saopštila je da su na konkurs, koji je zatvoren 20. januara, pristigle 22 kompozicije 13 autorskih timova.

Andrea Demirović je prva pripadnica lepšeg pola koja nastupa ispred Crne Gore, a biće i prva koja će pjvati na engleskom jeziku.

"Pesma je snimana u minhenskom studiju 'Olimpik', jednom od najboljih u Nemačkoj. Prezadovoljna sam tamošnjom produkcijom, presrećna zbog uspeha pesme. Ovo je zaista veliki projekat i veoma sam zahvalna ljudima iz TVCG što su to prepoznali i dali mi šansu da pokušam da na najbolji mogući način predstavim našu zemlju na Evroviziji", izjavila je Andrea podgoričkim "Vijestima".

Prema njenim rečima, pesma "Just Get out of my Life“ veoma je snažna, energična, zahtevna za interpretaciju, i da je namenski pravljena za izbor za najbolju evropsku pesmu.

"Mogu da obećam da ću dati svoj maksimum. Publika zna da svaki svoj nastup shvatam profesionalno. Tako će biti naravno i ovog puta, neću reći da ću dovesti Evropu u Podgoricu, ali da ću makar uvesti Crnu Goru u finale - u to zaista verujem", rekla je Andrea.




Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 2560
Zastava DE-Munchen...SRB-Krusevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Nokia N 73
aaaaaa jedwa cekam ... a ko ce nas da predstawlja ...  Smile
IP sačuvana
social share
Der Mann muss sehr geduldig und beharrlich sein, wenn er etwas erreichen will
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 40
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia 6230i
Albania Eurosong 2009

« Poslednja izmena: 25. Jan 2009, 15:35:48 od Ziledin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia 6300
Ove Albanke ima da tuži Grand zbog krađe autorskih prava  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
Izabrano 20 učesnika festivala „Beovizija”
Nataša želi na „Evroviziju“
Autor: M. Radojković | 02.02.2009. - 05:00


Proteklog vikenda izabrani su učesnici popularnog festivala „Beovizija 2009”, koji će se održati 7. i 8. marta u „Sava centru” i na kome će biti izabran predstavnik Srbije na „Evroviziji”. Među 20 izabranih kompozicija našli su se i Nataša Bekvalac, Oskar i „Bjuti kvins”, te Sonja, Milica i Danijel i rokerski bend iz „Operacije trijumf”.

Selekcionu komisiju koja je birala učesnike „Beovizije” činile su muzičke urednice RTS-a Jelena Ilić, Ana Milićević i Jelena Vlahović, a interesantno je da ove godine pobednika „Beovizije” očekuje i novčana nagrada - RTS dodeljuje 3.000 evra autorima pobedničke numere, a izvođaču 2.000 evra. Predstavnik Srbije na „Evroviziji” u Moskvi nastupiće na drugoj polufinalnoj večeri, 14. maja, a put ruske prestonice žele mnoge domaće zvezde. Pevačica Nataša Bekvalac, koja se vratila u muzički svet nakon teške povrede njenog supruga Dače Ikodinovića, na „Beoviziji” će se takmičiti sa pesmom „Bili smo najlepši” koju je napisala Marina Tucaković. Za put na „Evroviziju” boriće se i popularni lik Oskar iz „Ami Dži šoua” (Ognjen Amidžić) kome će podršku pružati lepotice iz ženskog benda „Bjuti kvins”, ali i legendarni Đorđe Marjanović. Kao što je „Blic” već pisao, na „Beoviziji” će se takmičiti i „OT bend” sastavljen od studenata „Operacije trijumf” - Đorđa Gogova, Nikole Paunovića, Nikole Sarića i Vukašina Brajića. Oni će nastupati sa pesmom „Blagoslov za kraj” koju je za njih pripremila Snežana Vukomanović. Pored njih, u „Sava centru” snage će odmeriti i njihova koleginica iz OT Sonja Bakić sa pesmom „Ništa novo”, kao i Milica Majstorović i Danijel Pavlović koji će u duetu otpevati pesmu „H8ER”.
 
Interesantno je i to da će se ove godine takmičiti i deca poznatih muzičara, te će 18-godišnja ćerka Željka Samardžića Minja Samardžić pokušati da se plasira na „Evroviziju” sa pesmom „Petak uveče”, dok će Andrej Ilić, sin Sanje Ilića iz „Balkanike”, izvesti pesmu „Nemam te”.
Osim 20 polufinalista, izabrane su i rezervne numere, a među pevačima koji nisu uspeli da se plasiraju među polufinaliste, od poznatih imena tu su Maja Nikolić, Nikola Burovac i Bebi Dol.


Kandidati koji će pevati u polufinalu

1. Aleksandra Janković – “Nauči me”
2. Andrej Ilić - „Nemam te”
3. Vanja Mijatović - „Led i žar”
4. Danijel i Milica - „H8ER”
5. Dušan Zrnić - „Tvoje drugo ime je greh”
6. „Etar” - „Sanjaj me”
7. „Zbogom Brus Li” - „Ha ha ha”
8. „Zemlja gruva” - „Svejedno je”
9. Ivana Selakov - „Moje odbrane”
10. Lejla Hot - „Čekajući princa”
11. Marko Kon - „Cipela”
12. Minja Samardžić - „Petak uveče”
13. Nataša Bekvalac - „Bili smo najlepši”
14. Oscar & “Beauty Queens” feat. Đorđe Marjanović - „Superstar”
15. OT bend - „Blagoslov za kraj”
16. „Pozitivan haos” - „Gloria”
17. „SevdahBABY” i Miki Element - „Previše reči”
18. Sonja Bakić - „Ništa novo”
19. Tijana Bogićević - „Pazi šta radiš”
20. „Trio pasaž” i Kaća Sotirović - „Zauvek”

Rezerve
1. Miloš Žikić - „Vrela noć”
2. Đorđe Ranitović - „Jednom za kraj”
3. Mika K. - „Moja noć”
4. Voja i „Koktel bend” - „Vidi mala”

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
Operacija Beovizija
Sedmoro klinaca iz “Operacije Trijumf” ugurano na listu od 20 takmičara, dok je Koktel bend sa Vojom Nedeljkovićem stavljen na spisak rezervi, i to kao poslednji
 

Po starom dobrom običaju, ni ovogodišnja Beovizija neće proći bez skandala, jer je nekoliko pesama prihvaćeno i stavljeno na spisak takmičara iako je zvaničan konkurs već bio završen. Tako su se među 20 odabranih učesnika našli svi klinci iz “Operacije Trijumf”: kvartet Nikola Paunović, Nikola Sarić, Vukašin Brajić i Đorđe Gogov, zatim Sonja Bakić, koja će nastupiti solo, kao i duet Milica Majstorović i Danijel Pavlović, koji su pesmu “Hejter” dostavili gotovo sedam dana nakon 23. januara, kad je zatvoren javni konkurs, saznaje Kurir iz pouzdanog izvora koji je insistirao na anonimnosti.

- Ovi učesnici nisu jedini koji su probili rok, ali to očigledno selekcionoj komisiji nije mnogo smetalo. Međutim, jedina od akademaca OT koja se nije izborila za učešće je Mika Kostić s pesmom Skaj Viklera, jer više ne pripada jatu “Emoušna”. Ona je svrstana u famozne rezerve - tvrdi naš sagovornik.

S obzirom na zakulisne radnje, među rezervama se našao i Koktel bend sa voditeljom Vojom Nedeljkovićem, koji se u pesmi “Vidi, mala” pojavljuje kao gost. Ni gitarista grupe Bojan Jeremić nije ravnodušan na odluke selekcione komisije Beovizije:

- Ne znam šta znači to rezerva. Mi smo stavljeni kao poslednja, četvrta rezerva, tako da su nam šanse za učešće minimalne. Svi pričaju o raznim zakulisnim radnjama, i to nije ništa novo. Mislim da više nećemo ovako učestvovati na festivalima, da se neko igra s našim imenom i dugogodišnjom karijerom. Treba pošteno da nam kažu da nema šta da tražimo i da više ne pokušavamo da konkurišemo na takvim festivalima - ogorčen je Bojan.

Bilo kako bilo, o ovome će se narednih dana sigurno još mnogo pričati, jer osim pomenutih akademaca OT, među 20 je prošlo još nekoliko anonimusa, a kao autori pojavljuju se Marina Tucaković sa čak četiri pesme i Marko Kon sa tri, od kojih jednu i sam peva.

Mnogi poznati i priznati pevači nisu želeli da se prijavljuju na takozvani javni konkurs, upravo iz razloga da ne završe kao poslednja rezerva pevačima početnicima.

Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020

Video -  Hrvatska sisa predstavlja Sloveniju na ovogodišnjem Eurosongu!




PJEVAČICA iz Opatije, Martina Majerle, ove će godine zajedno sa slovenskim kvartetom Quartisimo predstavljati Sloveniju na ovogodišnjem Eurosongu. Skladbu "Love Symphony", koja je spoj klasike i popa, napisao je Andrej Babić. Iako je prvo zamislio da pjesma bude instrumentalna, kako pravila Eurosonga nalažu da pjesma sadrži i tekstualni dio, Andrej je odlučio pozvati Martinu Majerle "jer je dosad već dva puta sudjelovala na Eurosongu, stoga zna svoj posao i ima utakmica u nogama".

Slovenci se uzrujali

Na izboru pjesme Slovenije za pjesmu Eurovizije Martina je zajedno s kvartetom osvojila maksimalan broj glasova, odnosno 12 bodova koje im je dao žiri i 7 bodova koliko su dobili od publike. Nakon pobjede oglasili su se brojni slovenski mediji negodujući "što će na Eurosongu Sloveniju predstavljati Hrvatica".

"Da, došlo je do problema u slovenskom pressu koji objavljuje kako su svi Slovenci, a Martina Hrvatica. Sad neki kažu da ih predstavlja Hrvatica, ali tu je u prvom planu kvartet Quartisimo, a skupina se sastoji od četiri Slovenaca. Naime, pravila Eurosonga ne propisuju koje nacionalnosti moraju biti izvođači, a mi se samo pridržavamo pravila", rekao je Andrej Babić, autor skladbe kojom će naši susjedi ove godine na oči Rusima.

"Ja bih samo željela napomenuti da nitko od nas ne želi miješati politiku i glazbu. Mi to dvoje vrlo jasno odvajamo. Smatram potpuno neprimjerenim što su napisali slovenski novinari, jer su po mojoj slobodnoj procjeni samo željeli stvoriti neke nepotrebne napetosti.A što se tiče pobjede u Sloveniji, jako smo uzbuđeni, odnosno, ni dojmove još uvijek nismo stigli srediti. Još uvijek je sve u dogovorima i raznim kombinacijama. Nadali smo se dobrom plasmanu, dali smo od sebe najviše što smo mogli, ali pobjednu realno nismo očekivali, tako da smo sada preuzbuđeni i presretni", na Andreja se nadovezala pjevačica Martina Majerle, inače članica skupine Atmospheric.

O stajlingu odlučuje televizija

Iako je pored pjesama na natjecanju za najbolju pjesmu jednako tako bitan i stajlingom, Martina o tome još uvijek ništa ne zna. "Nažalost, ja o tome ne odlučujem. Stvar je nekakvog okvirnog dogovora između nas izvođača, ali završnu riječ ima televizija, tako da smo sada u prvim fazama dogovora, a tek kroz koja tri tjedna ćemo sve konačno definirati", rekla nam je 28-godišnja Martina koja je dosad sudjelovala na “Porinu”, “Zlatnoj ploči”, “Melodijama Istre i Kvarnera” i “Melodijama Kvarnera”.Bila je i članica Putokaza na projektu “Zemlja”, članica glazbene ekipe na “Dori” i “Eurosongu”, te članica glazbene ekipe Massima Savića.

Mala ima iskustva

"Na kraju je ispalo da su gudači dio ove pjesme, iako sam u početku nešto razmišljao da ubacim i neke etno instrumente. Na kraju je ispalo da je skladba spoj klasične glazbe i popa, a to je u inozemstvu u zadnje vrijeme postalo jako popularno. Znajući da će na slovenskom izboru 50 posto presudili publika, a 50 posto žiri, odlučio sam napraviti nešto što bi moglo zadovoljiti obje strane. Kad sam dečkima iz kvarteta predložio svoju ideju, jako im se svidjela. A za Martinu sam odmah znao da je ispravan izbor. S obzirom da je već sudjelovala na Eurosongu, znači da ima iskustva i da je kao takva odličan izbor kojem bi povjerio ovu ulogu", za kraj nam je rekao Andrej kojeg je tijekom cijelog izbora najviše podržavala njegova supruga "koja se već naviknula da je Andrej apsolutni pobjednik kad se postavlja pitanje Eurosonga".




Lana Vukičević
Foto: Atmospheric

Izvor: Index
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
Novosadski pankeri sa tamburicama idu na Beoviziju
Autor: Beta | 03.02.2009. - 23:18

Novosađani "Zbogom Brus Li" učestvuju na ovogodišnjoj "Beoviziji" jer njihov frontmen Slavko Matić kaže da su želeli ući u anale kao prvi pank bend na tom festivalu zabavne i pop muzike.

"Pošto smo ušli u anale kao izumitelji 'pankburaškog pravca', sada želimo u anale kako prvi pankeri u istoriji 'Beovizije' i nadamo se 'Evrovizije'. Da bi smo prvi pankeri na 'Beoviziji' potpisujem, a za 'Evroviziju', koju pratim već 20 godina, skoro sam siguran", rekao je Matić.
 
Satirični pankeri koji uz klasične rok instrumente koriste i tamburice, učestvuju sa pesmom "Ha ha ha" na martovskoj "Beoviziji" u beogradskom Sava centru, čiji će pobednik predstavljati Srbiju na "Pesmi Evrovizije" u maju u Moskvi.
Matić kaže da je optimista da bi "Zbogom Brus Li" mogli da pobede i odu u Moskvu, ali ističe da je za njegov "pankburaški" bend "moralna pobeda" već što su primljeni na "Beoviziju".
"Radimo na jako suženoj srpskoj rok sceni i ako želiš da te čuju moraš praviti kompromise ove vrste. Beovizija je dobra prilika da promovišemo naš pravac. Pesma Ha ha ha je u našem fazonu i nismo je prilagođavali Beoviziji", ističe Matić.
"Zbogom Brus Li" su krajem prošle godine objavili novi album "Ukleti salaš" za PGP RTS.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
Samardžić o učešću ćerke na „Beoviziji”
Želim da me Minja nasledi
Autor: M. R. | Foto:Z. Lončarević | 04.02.2009. - 05:00


Minja Samardžić, 18-godišnja ćerka popularnog pevača Željka Samardžića, takmičiće se na predstojećoj „Beoviziji” sa pesmom „Petak uveče”, koju joj je kao poklon za punoletstvo napravila Marina Tucaković. Iako je Željko imao nameru da se ta pesma nađe na njegovom albumu, Marina je insistirala na tome da mlada Minja pokuša da se plasira na „Evroviziju”.

Željko, koji je jako ponosan na svoju najmlađu ćerku, kaže da nije ni slutio da će se ona plasirati u polufinale izbora.
 
- Kada je Marina čula kako Minja izvodi njenu pesmu, rekla je da mora da se prijavi za „Beoviziju”. Nije nam bilo ni na kraj pameti da će proći. Bili smo veoma iznenađeni, a Minja se jako obradovala - počinje priču za „Blic” ponosni tata.
- Minja nema iskustva u pevanju, niti u scenskom nastupu, ona ima samo Božji dar. Talentovana je, a ovo će joj biti vatreno krštenje - kaže Željko kod koga su preovladala lepa osećanja kada je svoju mezimicu prvi put čuo kako peva pesmu.
- Odveo sam je u studio kod Voje Aralice koji mi je odmah rekao da on ne želi roditeljski sastanak. Samo sam se sklonio u stranu, osluškivao i jako mi se dopalo kako sve to zvuči. Pesma „Petak uveče” je u tinejdž fazonu, liči na engleski pop, lepo je i moderno. Ali ja sam kao roditelj uvek na strani deteta, glavni sud će svakako dati publika - ističe Željko koji bi voleo da ga Minja jednog dana nasledi.
- Bio bih najsrećniji kada bi se Minja ostvarila u muzici. Muzika je jedan deo mene, moj život i voleo bih da Minja bude moja naslednica. Voleo bih da to što mi doživljavamo u stanu kada Minja peva podeli i sa publikom. Posebno mi je drago što ona muziku ne posmatra kroz materijalnu korist, već kao nešto što voli, što je ispunjava. Videćemo kako će se sve to dalje razvijati, vreme će pokazati koliko je talentovana. Ona je mlada, pa čak i da je publika ne prihvati, idemo dalje. Pa i ja sam čekao četrdeset godina da se ostvarim u muzici - zaključuje Željko.

Debi u Skoplju
Minja Samardžić se prvi put našla na sceni na koncertu u čast Tošeta Proeskog prošle jeseni. Minja i Željko su tada na gradskom stadionu u Skoplju zajedno otpevali numeru „Trešnja”.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
Martina Majerle ide na „Evrosong”
Hrvatica peva za Sloveniju
Autor: A.N. | 04.02.2009. - 05:00


Hrvatska pevačica Martina Majerle predstavljaće Sloveniju na „Evrosongu” koji će se u maju održati u Moskvi, a njen izbor uzburkao je duhove u Sloveniji. Tamošnji mediji potenciraju trenutno veoma zategnute međudržavne odnose između Slovenije i Hrvatske, i navode da je za „Pesmu Evrovizije” trebalo izabrati nekog slovenačkog izvođača.

Dvadesetosmogodišnja Martina Majerle koja je rođena u Opatiji pobedila je na slovenačkom izboru za „Pesmu Evrovizije” sa numerom „Love Simphony” i to zahvaljujući glasovima međunarodnog žirija koji su činili Urška Čop Šmajgert, urednica muzičkog programa na radiju Maribor, italijanski kompozitor i producent Andrea Cupini i Anja Rogljić, urednica u muzičkom programu RTS-a.
 
Martina će nastupiti zajedno sa slovenačkim gudačkim kvartetom „Quartissimo”.
- Niko od nas ne želi da meša politiku i muziku. Smatram potpuno neprimerenim to što su napisali slovenački novinari, jer su po mom mišljenju samo stvorili nepotrebnu napetost - izjavila je Martina Majerle, a Andrej Babić, kompozitor numere „Love Simpathy”, dodao je da je nakon pobede dobio „samo dve, tri čestitke od slovenačkih kolega kompozitora”.
- Na našu pobedu najburnije su reagovali favoriti takmičenja, članovi grupe „Langa”. Oni su sakupili maksimalnih 12 bodova televotingom, ali im međunarodni žiri nije dao nijedan bod. Zbog toga su napravili skandal - kaže Andrej Babić, koji je prošle godine bio autor numere sa kojom je u Beogradu nastupila Portugalka Vanija Fernandez. Postoji šansa i da Babić ima dve pesme na „Evroviziji” - komponovao je i numeru „Tvoje drugo ime je greh” sa kojom će na „Beoviziji” učestvovati Dušan Zrnić.

Izbor u eks-Ju

Osim Slovenije, od zemalja bivše Jugoslavije svoje predstavnike su već izabrali i Bosna i Hercegovina (grupa „Regina”) i Crna Gora (Andrea Demirović). Ko će predstavljati Makedoniju biće poznato 21. februara, dok Hrvati svog predstavnika biraju na „Dori” 28. februara. Finale „Beovizije” se održava 8. marta.


Biografija

Rođena je 1981. u Opatiji
Sa Ladom Bertoničekom čini bend „Atmospheric”
Bila je i član muzičke ekipe Masima Savića
Dva puta je kao prateći vokal nastupala na „Pesmi Evrovizije” - 2007. sa predstavnicom Slovenije Alenkom Gotar i 2008. sa Stefanom Filipovićem koji je predstavljao Crnu Goru

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 94
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 01:51:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.