Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zlatni retriver - Porodičan i nežan s decom  (Pročitano 10316 puta)
26. Jul 2005, 02:17:45
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Zlatni retriver
Porodičan i nežan s decom

Ime: Zlatni retriver
Idealna visina: 56-61 centimetar
Težina: 27-36 kilograma
Životni vek: 10-12 godina

Karakteristike: Lep, stamen pas, dobrih proporcija. Glava je široka, s snažnom i širokom njuškom koja se sužava. Nos je crn, a blage oči su braon s tamnim ivicama. Uši su srednje veličine i viseće. Vrat i butine su mišićave, a grudni koš širok. Rep je dug, ali nikad savijen.

Narav: Ljubak, lepo vaspitan i inteligentan pas s puno šarma. Lako ga je trenirati, uvek je strpljiv i nežan s decom. Odan je, simpatičan i lako ga je zadovoljiti. Odličan je porodični pas, uživa u zadovoljavanju svog gazde i čuven po poslušnosti. Prijatan je sa svima, uključujući i druge pse, jer ima malo instinkta psa čuvara. Srećan je kad je s ljudima i postaje nemiran ako je predugo sam. Obožava da pliva. Potrebna mu je svakodnevna vežba, savim jednostavna, jer se zadovoljava donošenjem lopte ili štapa. Uz dobru vežbu potrebno je kontrolisati njegovu ishranu, jer je sklon gojenju.

Krzno: Paperjasta dlaka srednje dužine, boje od bež do zlatne, blago talasasta. Spoljni sloj ne upija vodu.
Nega: Češljajte i četkajte jakom i oštrom četkom, s posebnom pažnjom na gusti donji sloj krzna. Kupajte samo kad je stvarno potrebno.

Poreklo: Razvijen sredinom prošlog veka u Velikoj Britaniji ukrštanjem ravnodlakog retrivera, vodenog španijela, setera i drugih vrsta. Ima odličan nos pa se koristi ne samo za lov već i detekciju narkotika. Zbog poslušnosti i spremnosti da uči, koristi se kao vodič za slepe i kao terapijski pas.
S. I.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 79
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson W810i
kolika je cena stenadi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0b10
cene se krecu od 100e pa navise. . . .  zavisi sta te zanima, da li ima papire, i jos mnogo drugih stvari. . .  pozz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


One for all,all for one

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1238
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
SonyEricsson C902
Posedujem jednog dobio sam ga na poklon.Jednostavno nemam reči.Poslusan,pametan,odan.Jedino neki put hoce komsijine kokoske(ali samo njegove) da juri kad udju kod mene u dvoriste  Smile
IP sačuvana
social share


 Sons of Gondor! Of Rohan! My brothers. I see in your eyes the same fear that would take the heart of me. A day may come when the courage of Men fails, when we forsake our friends and break all bonds of fellowship, but it is not this day. An hour of wolves and shattered shields when the Age of Men comes crashing down, but it is not this day! This day we fight! By all that you hold dear on this good earth, I bid you stand, Men of the West!
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Chrome 27.0.1453.116
Pozdrav svima,
Planiram da kupim sinu (3 godine) psa za rođendan i po savetu lokalne veterinarke najbolji izbor je Zlatni Retriver.  Da odmah pojasnim, ja tražim vernog ljubimca a ne psa za izložbe i takmičenja! Imam kuću i veliko travnato dvorište pa ću zato i napraviti box.  
U principu meni treba savet svih vas koji imate iskustva sa ovom rasom. . .

-kako ga dresirati da bude poslušan? Ja bih da razmazim psića ali da ipak bude poslušan. . . ?  :D
-Koliko u proseku mesečno košta hrana za odraslog psa ove rase?  :weirdface:
-Da li je i zašto je neophodno da štene ima papire ako već ne planiram da ga vodim na izložbe?
-Kako prepoznati zdravo štene u leglu?
-Da li je bolje uzeti ženku ili mužjaka, šta je više privrženije i umiljatije?

Ja sam našla preko oglasa štene bez papira za 35e. . .  Skeptična sam zbog cene! Vlasnik je rekao su svi štenci zdravi ali da nema papire jer im majka nije ocenjena na izložbi? Koliko je sigurno verovati vlasnicima koji prodaju štence bez papira?

Ja bih, iskreno, uzela iz odgajivačnice ako bi dozvolili plaćanje u 2-3 rate  :D Da li znate neku takvu odgajivačnicu?

Hvala svima unapred!  :wave:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.116
Prvo - savete o odgoju, dresuri, kupovini, prodaji pasa - najbolje ćete dobiti na sajtovima specijalizovanim za pse (ili samu retriver rasu)

Drugo, kod kupovine psa važno je da ima snimak kukova - tu je najčešći problem. Platite veterinaru da pođe sa vama i nek vam pomogne u izboru. Miože da vam i preporuči pouzdanog odgajivača.

Treće, pas ne mora da ima papire - ali imanje papira povećava šansu da se zaista radi o leglu retrivera, a ne o mješancima koji samo liče.

Četvrto, troškovi nabavke psa su kap u moru troškova (hrana, kućica, vakcinacija, čipovanje...) ako nemate para za štene, nećete imati ni za održavanje psa - bolje ga onda ni ne uzimajte.

Peto, ako već niste imali psa, humanije je da usvojite psa, odraslog, koji je već naučen na kuću/stan, povodac, vršenje nužde napolju i sl. - vlasnici su često primorani da poklanjaju svoje ljubimce (iz raznih razloga), pa će onda bar jedan od vas znati da se ponaša.

I najvažnije - pas nije plišana igračka za djecu. Pas je živo biće koje zahtjeva isto toliko truda koliko i dijete. Koliko će pas biti zdrav, fino vaspitan, dobar prijatelj, stabilnog karaktera - sve to zavisi prvenstveno od vlasnika, njegovog truda i karaktera.
Sav uložen trud pas će vam višestruko vratiti - svojom bezuslovnom ljubavi, stoga nije zaslužio da ga uzmete, poigrate se sa njim i onda shvatite da je prevelika obaveza. Ali nije baš velika šteta jer ste gla platil samo 30 - 50 ili 100 evra.
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Chrome 27.0.1453.116
Hahahaha.  .  .   hvala puno na iscrpnom odgovoru!
Nemojte nista da brinete, imala sam i ranije pse kao kucne ljubimce i nisam ih dozivljavala kao plisane igracke.  .  .   ali nisam imala dete, a to je velika razlika.  .  .  
Psa uzimam kako bih siniu sto ranije stvorila osecaj odgovornosti ali to ne znaci da cu da mu prepustim svu odgovornost i da taj psic nece da dobije svu ljubav ovog sveta! Ja sam ta koja ce se brinuti o psu! Samo sam bila iskrena zasto sam resila da uzmem psa koji ce po temperamentu i naravi biti dobar za dete! Imam 30 godina i od kako znam za sebe imala sam mesance koje sam dovlacila kuci sa ulice!

A sto se tice placanja na rate i mog pitanja u vezi troskova odrzavanja psa.  .  .   slazem se sa Vasom konstatacijom da je to samo kap u moru ali smatram da je ipak lakse ako isplaniram troskove na vreme (pre nabavke psa) i raspitam se o detaljima (npr, koja je hrana dobra a jeftinija, da li je isplatljivije kupiti kucicu  ili je bolje da je napravite sami, sta je sve potrebno da se kupi da bi se uredno odrzavala dlaka kod Retrivera i jos puno drugih stavki koje kostaju).   To sto ne mogu iz dzepa da iskeširam 500e i da sve odmah nabavim nije za ovu temu ali me isto tako ne cini losim vlasnikom kucnog ljubimca i ne znaci da ce taj pas nece da bude voljen, pazen i bezbrizan.  .  .   

Ova tema se zove "Zlatni Retriver- Porodičan i nezan sa decom" i samo sam htela da ljudi sa iskustvom podele misljenje i da tako zajedno odgovorimo na mnoge nedoumice.  .  .   Ja se izvinjavam ako sam se izrazila pogresno pa su moja pitanja protumacena na drugi nacin ali slozicete se samnom da kad imate malo dete u kuci jako je bitno pazljivo odabrati ljubimca kako ne bi neko od njih dvoje ispastalo! Ja mislim da je moj sin spreman da ima ljubimca (naravno uz moju podrsku) i zato hocu da se sto bolje upoznam sa ovom rasom.  .  .   

Ako znate neki sajt gde mogu da sa ostalim vlasnicima ove pasmine  delim misljenje molim Vas posaljite mi link.  .  .  

U svakom slucaju hvala!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 11
OS
Windows XP
Browser
Chrome 27.0.1453.116
divan je... najlepsi pas.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.