Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 05:55:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Biti ili ne biti ljubavnica?  (Pročitano 22774 puta)
13. Jan 2009, 14:07:09
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0


Možda želite prekinuti odnos s oženjenim muškarcem, ali vam to ne uspijeva. Ili vam odgovara naručje ljubavnika, laskaju vam njegova pažnja i brojni pokloni.
 

Ljubavnica je u očima mnogih odbojna. Ali većinom to nije tako jednostavno...

Možda želite prekinuti odnos s oženjenim muškarcem. Ne vidite u njemu budućnost, ali to vam ne uspijeva. Ili ga ne želite prekinuti. Odgovara vam naručje ljubavnika, laskaju vam njegova pažnja i pokloni.

O ljubavnicama više dr. sc. Petr Šmolka.

Tko su uopće ljubavnice?
U vremenima, koja su nažalost već davno prošla, uloga ljubavnice bila je definirana dosta jednoznačno. Odnos muževa i njihovih ljubavnica imao je kako svoj sadržaj tako i granice, koje su dobrovoljno poštivale obje strane. Istovremeno se u njemu odigravala prirodna razmjena vrijednosti.

Ljubavnica je prije svega pružala užitak, nekada ne samo tjelesni, a zauzvrat je dobivala ili neka materijalna dobra ili druge pogodnosti.

Čak i tada se između aktera ove razmjene mogla stvoriti dublja osjećajna veza, iako nije često dolazilo do rušenja izvorno određenih granica. Između ostalog i zato što je ljubavnicu sebi mogao priuštiti samo muškarac koji je imao takvu društvenu poziciju, koji si nije mogao dopustiti neku dramatičnu životnu promjenu: monarh, zemljoposjednik, vlasnik tvornice, vlasnik nekretnina i slično. Dijelom njihovog "ugovora" bilo je i to da se muškarac pobrine i za pripadajuće dijete.

Hoće li ljubavnica postati zakonita partnerica?
Vrijeme je povuklo zavjesu i promijenio se ne samo svijet, već i pozicija ljubavnica i granice koje su se prije toliko poštivale. Već zato što danas ljubavnicu može imati svatko.

Ona od njega često ne očekuje samo trenutne pogodnosti. Mnoge se u tišini nadaju da će od uloge ljubavnice doći do pozicije zakonite partnerice. Neke se tome nadaju i ne samo u tišini! Pomutnji u ulogama pridonose obje strane. Mnogi zaljubljeni muškarci počinju ljubavnici govoriti da ni njima promjena uloga ne bi bila mrska.

Sam pojam "ljubavnica" prestaje im biti po volji i akteri se trude pronaći ekvivalent koji zvuči dostojanstvenije. Čime, naravno, pomažu stanju u kojem su i pojmovi kao "djevojka" ili "prijateljica" dobili pejorativnu konotaciju (skoro svatko pod njima podrazumijeva ljubavnicu).

Uostalom ne moramo ići tako daleko unatrag da bismo našli opće poznati primjer. Onaj kada se jedan od naših političara borio s novinarima koji su njegovu "povremenu gospođicu" nazivali ljubavnicom.

Izdržati ili otići?
Vratimo se radije na izvorno pitanje. Odgovor možda neće biti tako kompliciran. Ukoliko vam odgovara uloga ljubavnice (i pogodnosti vezane uz nju), onda mirno ostanite u njoj. U ovom slučaju biste sami sa sobom trebali riješiti najmanje dva pitanja. Što će se dogoditi kada se moja "tržišna vrijednost" ljubavnice počne približavati nuli? Hoću li naći drugu životnu ulogu u kojoj ću se dobro osjećati? A što s djetetom?

Danas nije pametno pretpostaviti da će se njegov otac prema njemu ponašati jednako velikodušno kao nekada gospoda prema onim svojima. Ukoliko ulogu ljubavnice smatrate ipak samo prijelaznom stanicom do kasnije uloge zakonite partnerice, trebali biste ipak o svemu dobro razmisliti. Da vam s vremenom ne bi ostale samo suze!


Autor: dr. sc. Petr Šmolka

Izvor: zena.centrum.cz
 
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 5501
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat
Možda želite prekinuti odnos s oženjenim muškarcem, ali vam to ne uspijeva. Ili vam odgovara naručje ljubavnika, laskaju vam njegova pažnja i brojni pokloni.
Sve to moze da pruzi i slobodan muskarac ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1557
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia e61i
Samo velikim muskarcima trebate biti ljubavnica Smile

IP sačuvana
social share


                                         -  jer nju cuva neko mnogo jak  -
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
MacOS X
Browser
Mozilla Gecko 20081217
mob
Nokia 
Pa svasta...Kakvo je to pitanje? Valjda ne postoji univerzalan odgovor...Nekima je to super kombinacija, nekim zenama ne odgovara u potpunosti...Ajd da malo prosirim vidike, pa da kazem da razumem i jedne i druge, mada sam malo slagala.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1557
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia e61i
ja volim da imam ljubavnicu, ali samo dobru ljubavnicu Smile

...dobra ljubavnica je ona koja je zadovoljna svojim zivotom pa hoce jos...malo sa strane, s njom je super, zna sta radi Smile

ne daj Boze da imas ljubavnicu ocajnicu, upropastice ti i vezu ili brak,

zvace 100 puta na telefon, srcku da dobijes da ti devojka ili zena ne primeti nesto Smile

trazis samo nacin kako da je se otarasis Smile... i svasta ti pada na pamet Smile
IP sačuvana
social share


                                         -  jer nju cuva neko mnogo jak  -
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 4678
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
... uvek prva, nikad druga! ... moj moto! ... toliko slobodnih muškaraca, pa šta će ti neki koji nije i još sa prtljagom! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
MacOS X
Browser
Mozilla Gecko 20081217
mob
Nokia 
... uvek prva, nikad druga! ... moj moto! ... toliko slobodnih muškaraca, pa šta će ti neki koji nije i još sa prtljagom! Smile

Ma ni prva, ni druga..Jedina. (:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Apple 
Ne bi bilo uopste potrebe za ljubavnicama da imamo socijalnu strukturu braka i porodice kao na Telaksiji iz Star Trak-a gde svaki muskarac ima tri zene i svaka zena ima tri muza.
Ukoliko zelis na put oko sveta uvek ce neko biti tamo da te zameni u isto vreme imati tri zene bi sprecilo moguce preljube zbog potencijalne dosade.

To bi po meni resilo sve probleme
« Poslednja izmena: 15. Jan 2009, 00:47:51 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 4678
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
... uvek prva, nikad druga! ... moj moto! ... toliko slobodnih muškaraca, pa šta će ti neki koji nije i još sa prtljagom! Smile

Ma ni prva, ni druga..Jedina. (:
Pa naravno! Onda i on ima zamenu???  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 205
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Individualna stvar. Za to treba imati muda, ni polovina zena nije za to. Znam neke koje su ljubavnice, ali one su kao sizofrenicarke, ne dao ti Bog  Smile
P.S. glupa tema, ali ajde mozda i pomognemo nekoj od ljubavnica, ako cita ovo.
« Poslednja izmena: 15. Jan 2009, 17:24:34 od smizla27 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 05:55:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.