Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 05:51:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Drvece na Marsu  (Pročitano 3374 puta)
12. Jan 2009, 18:50:28
Jet set burekdzija


Vidi-Meni-Visi

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6005
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
HTC One V




ASA je objavila fotografije Marsa koje prikazuju komad drveta na površini ove planete, preneo je sajt UFO blogger. Na slici se vidi da deblo, veličine tračnice pruge, izgleda kao da je delimično uronjeno u podlogu.

 

 NASA tvrdi da je Mars napuštena planeta, na kojoj nema života. Da li na crvenoj planeti postoje šume o kojima javnost Zemlje nije obaveštena? Na stranu sa teorijama zavere, otkuda se jedan ovakav komad drveta pojavio na Marsu? Izgleda kao da je deblo doplovilo do svoje trenutne lokacije i potom delimično uronilo u tlo. Okolna zemlja je takođe veoma interesantna. Primetne su formacije stena na tlu i raspukline među njima - teritorija izgleda kao korito neke isušene močvare. Ovde se morala nalaziti značajna količina vode, dovoljne razine da podigne deblo i natera ga da pluta, možda čak i nekoliko kilometara u dalj.
Sonda "Izviđač" pokazala je da su ogromne površine teritorije planete izmenjene usled poplava. Postojanje isušene močvare stoga ne bi trebalo da iznenađuje. Ali ova poplava se u tom slučaju dogodila pre 30 ili 40 godina, jer je drvo netaknuto. Ovo ne mora nužno biti tačno i treba napomenuti da se pri razmatranju procesa truljenja drveta ipak koristimo zemaljskim standardima.
Neki smatraju da je Mars dugo vremena imao vodu, čak i atmosferu, što je verovatno tačno, ali komad drveta ipak ne može da preživi hiljade godina.
Obe sonde "Viking" dokumentovale su postojanje ogromnih "šuma" na Marsu, iako nema nijednog snimka koji bi pokazao makar jedno drvo.
Na fotografijama sa "Vikinga" vidi se na hiljade "drveća", odnosno nešto što liči na ogromnu šumu.

Izgleda da su ova "stabla" mnogo veća nego zemaljska, sa jedinstvenom formacijom lišća i grana. Listovi se šire znatno više nego kod sličnih biljaka na Zemlji, a ne zna se do koji visine dosežu. Ako se uopšte radi o biljkama. Razmak između ovih "drveća" može biti posledica nestajanja marsovske atmosfere.

Više je nego verovatno da su guste šume ispunjavale površinu Marsa u danima kad je crvena planeta imala atmosferu. Nesumnjivo je da je postojalo više različitih vrsta drveća i grmlja, koje su sada izumrle.
Možda je poplava uništila ovaj "rajski vrt". Da li je i Mars imao svoje drevne civilizacije koje su uništene? Nije teško poverovati ni da je bilo života na Mesecu. Mnogi tvrde da Mesec nije prirodan Zemljin satelit već vanzemaljski objekat smešten u orbitu oko naše planete.
Možda sve ove zamisli zvuče kao iz nekog naučno-fantastičnog romana, ali zapitajte se jedno – ako je mesec stvarno onakav kakav NASA tvrdi da jeste, zašto su onda neke fotografije klasifikovane kao tajne i nedostupne javnosti, dok su druge nejasne ili umrljane, piše UFO blogger.
Uzmimo radi primera fotografiju "Apola 16" pod nazivom "Uzdizanje Zemlje", na kojoj se vidi kako se naša planeta pomalja iznad Meseca. NASA je rekla da je objekat na toj slici Zemlja i niko to nije doveo u sumnju. Ako malo bolje pogledate fotografiju i razmislite, taj "objekat" na slici može isto tako biti i NLO.

 Ali vratimo se Marsu. Činjenica da "drveće", ukoliko ga ima, može da preživi u takvoj atmosferi i sa mnogo manje vode nego što treba šumama na Zemlji, otkriva jedinstvenu strukturu planete i pruža nadu za sve zagađeniju Zemlju. S obzirom na to da marsovsku atmosferu čini 95 odsto karbon dioksida, ove biljke možda proizvode kiseonik, ili neki drugi gas, možda čak neki koji je toksičan za ljude. Sađenje i uzgoj ovih biljaka moglo bi da stvori atmosferu na crvenoj planeti. Ukoliko je poplava bila to što je izmenilo Mars, gde je otišla sva ta voda? Određene količine verovatno je upilo tle, većina se u zamrznutom stanju nalazi na polovima planete, a dobar deo je otišao u jezera, ukazao je UFO blogger.
Iako su ta jezera zamrznuta, uzimajući u obzir površinsku temperaturu Marsa od minus 46 stepeni celzijusa, ona sigurno sadrže nešto više od vode, poput ameba i drugih jednoćelijskih organizama. Verovatno se unutra nalaze fosilni ostaci riba sa Marsa, možda čak i nekih životinja.
Na Zemlji su korita jezera glavne lokacije gde se pronalaze kosti dinosaurusa i nema razloga da bi na crvenoj planeti bilo išta drugačije.


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora RASMC (Vreme: 12. Jan 2009, 19:16:09)
IP sačuvana
social share
Pa ja ne znam sta da stavim vise ovde, sve mi sklanjaju! Smile
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Tragedija Marsa je da je u jednom trenutku ostao bez magnetnog polja i samim tim izgubio atmosferu.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Ima li kakvih informacija o ovim slikama gore. Udaljenost (za onbu prvu), visina sa koje  je snimano (za onu drugu). Kod ovakvih stvari treba prvo cuti sta TACNO kaze onaj koji je istrazivao, te sta je pretpostavka a sta tvrdnja ili neki siguran zakljucak.
Posle toga, svako neka prica sta mu je milo (sto se uglavnom i radi). Odgovori leze na Marsu, a njega trenutno istrazuju Amerikanci.
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Objavili su da su pronašli vodu. Čak i da pada sneg. Ovo drugo mi je zanimljivo jer ako pada sneg zar nemože padati i kiša. Između ostalog zar to nije pokazatelj kruženja vode na crvnenoj planeti?
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
Objavili su da su pronašli vodu. Čak i da pada sneg. Ovo drugo mi je zanimljivo jer ako pada sneg zar nemože padati i kiša. Između ostalog zar to nije pokazatelj kruženja vode na crvnenoj planeti?
Није то баш снег као на Земљи, на Марсу брзо испарава, па се не види, нашли су га неким посебним сензорима.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Sony xperia
Ima raznih slika. Sada koliko su autenticne ...  Smile to je vec ....



Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

12-100-M0704225-Mars.jpg
(88.25 KB, 726x570)
13-100-M0902042-Mars.jpg
(68.73 KB, 726x570)
15-100-M0901354-Mars.jpg
(98.33 KB, 726x570)
18-100-M1000629-Mars.jpg
(19.03 KB, 480x480)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Tek kad dpdju vozilom do tih "shuma" znacemo sa sigurnoscu sta je to. Lako je moguce da je to samo vrsta reljefa, ko zna. Imam osecaj da usled sulne zelje da se tamo otkrije zivot postoji predubedjenje u iscekivanju. Da su barem rekli "forest like' (nalik na shumu) onda ne bi imali problema da eventualno demantuju ovo sto sada govore. Ali ako ispadnu shume onda je to fenomenalno. Treba da upute jednu soindu bash tamo. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Ovo je garant sa nase pruge pokradeno.... Smile Smile

Salim se naravno mada bi ovo lako mogao biti iz ovog ugla odsaj stjene vrlo cesto ovakvi komadi cetvrtasti se nalaze u blizini rijeka samo sto sa ove strane izgleda tamno sto vjerovatno i jeste mada bi ja rekao da je onako smedju crvene boje.

Mada ne iskljucujem mogucnost da jeste drvo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Vidi-Meni-Visi

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6005
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
HTC One V
Mozda je samo neka cudna grupacija, stena pa podseca na drvo!  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pa ja ne znam sta da stavim vise ovde, sve mi sklanjaju! Smile
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 1.0.154.43
mob
Tel.Me Your.Number
Ako bi neko bio ljubazan da mi zaokruži to drvo Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 05:51:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.139 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.