Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:17:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Fw190A, F, G  (Pročitano 12190 puta)
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
SonyEricsson C702i
 Smile Smile Smile
E ovo za Hartmana nisam znao....
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Evo je Hartmanova masina Smiley E sad imam molbu- ako imate ili mozete da nadjete, stavite sve slike letelice broj 7 na kome je leteo Emil Lang. Imam samo jednu sliku i hteo bih da proverim sve izvore. Kako stvari stoje taj avion je imao ceo zadnji deo u crnoj boji a ne maskirne smedje i zelene.

Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Fw190A-6-410004-Hartman.jpg
(49.42 KB, 1441x570)
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
SonyEricsson C702i
ah...Emil Lang
Od nedavno moj omiljeni as iz drugog svetskog rata.
Ako se ne varam radis crnu 7 tj Fw-190A5.
U dodatku ces naci moju jedinu dokumentaciju koju sam iskopao o tom avionu.
U pitanju je ovaj sken iz knjige kao na ovoj temi
http://forum.burek.com/index.php/topic,343472.0.html
samo u full rezoluciji i jedna fotografija.
Dosta sam jurcao dokumentaciju kad sam radio tu maketu.
E sad ako se ne varam po ovim fotografijama mislim da zadnji deo nije crn bar nije vertikalac i horizontalac prostor  od kraja zute trake na trupu pa do repa je diskutabilan tu si ti majstor i verujem da ces razresiti enigmu. Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
Lang.rar (1702.44 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
I ja nadjoh samo jednu fotku Fw 190A-5 crne sedmice i to je, u stvari, jedna od ovih sto je Samuraj postovao iz knjige. Malo sam u fotoshopu kontrastirao boje ne bi li se mozda na repu pojavile razlike u nijansama i na ovoj sto sam skinuo sa neta (sl.1 i 2), na drugoj prosvetljenoj i kontrastiranoj, vide se na repnom delu ipak neke fleke cija je gama razlicita od vidljivo bash crne na broju, balkenkrojcu i horizontalnoj crti. No opet ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim da sve nije jedna boja a da su ovo razlike u osvetljaju? Smile

Fotku koju je poslao Samuraj, malo sam obradjivao (pokusao smanjiti preovladjujuci zuto zeleni tonalitet, koji mislim da je vise stamparski nego realan, ne bi li se opet pojavile neke razlike na repnom delu, no ovde se fleke ne pojavljuju, cak ni na crno beloj i dosta prosvetljavanoj i kontrastiranoj varijanti (sl.3-5) To bi mozda!??? moglo znaciti da je to jedna boja, ali ipak nekako mi je svetlija od crne na oznakama.

sl.6: ovo bi trebao biti Emil Lange  unutra. Smile

Sumnjam da ovo doprinosi nekom saznanju, ali eto pokusao sam. Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Focke Wulf Fw190A-5 en Finlande sm.jpg
(280.06 KB, 1024x657)
Focke Wulf Fw190A-5 en Finlande sh.jpg
(363.83 KB, 1024x657)
Lang, JG54 d1sm.jpg
(340.98 KB, 1468x953)
Lang, JG54 d3sm.jpg
(188.55 KB, 724x900)
Lang, JG54 d3smB&W.jpg
(145.19 KB, 724x900)
Lang, JG54 d2sv.jpg
(314.63 KB, 900x765)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Ako neko oce da zaradi glavobolju samo nek radi primerke iz '45  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1945 Ceska plavi K.jpg
(126.91 KB, 800x539)
Fw190F-plavi-K.jpg
(46.61 KB, 1441x570)
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Ma, sunce mu, mora da se moze napraviti program koji bi preko skenera (skenirajuci u velikoj rezoluciji) mogao da meri vrednosti sivih valera na fotografijama i sa vecom ili manjom sigurnoscu daje moguce rezultate tj. koje su boje u pitanju. Naravno da bi trebal jedna velika baza podataka tj. fotografija poznatih boja u crno beloj tehnici, plus stare fotke onoga sto je poznato kakve je boje bilo itd.

E takav neki program ("color restaurater" - mogle bi da postoje varijante: "color restaurator WWI", "color restaurator WWII", "Cold war color restaurator", itd. Smile Kod nas bi se pojavilo 5 programa: "Solunac color restaurator"( Smile), Kraljevina Yu color restaurator" "Chetnick color restaurtator", "Partizan color restaurator" i "SFRJ color restaurator". Eto onda nama veselja. Smile

Dobro, dobro! Moram malo da mastam , a i da razgalim dushu smehom. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Nema sanse.... sve ide na procenu. Zato cu i stavljati fotke po kojima radim profile, jer stvarno ne mogu da obecam tacne boje. Ni oni sto su strucni ne daju bas uverljive dokaze. Postoje sacuvani kasni FW190 sa RLM 82 i 83 na sebi a njihov kontrast je bas ovakav. Ali isti je i kod boja RLM81 i 82. Mada ima i kad je RLM 81 vrlo taman... Gorak je hleb ilustratorski, svi kritikuju i vole i da laju a ne smeju ni da probaju da rekonstruisu.

Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Eheheeeee! Pa lako je da se prica, ali kad pokusas da provalis koje su boje ili bar da sa fotke uspes da zakljucis ima li u nekoj senci ili tamnoj masi jedna ili dve nijasnse (ko' sto ja pokusah), a one su cesto u nepravilnim flekama isl; tek onda vidis koja  je tu zajebancija, da prostite na izrazu. Smile Onaj ko kritikuje a nije sam probao ili bar pokusao da razume tezinu problema ( ne samo ovoakvih, nego i iz drugih oblasti, bilo kojih) je u stvari negde nedorastao i treba jos vremena da se oformi kao zrela licnost, mada neki to ne uspeju nikad. A i sto bi svi i morali, onda bi svet bio previse sredjen, ne bi bilo problema i nerazumevanja i bilo bi dosadno. U stvari , pomislim da mi u zivotu nije bilo takvih nedozrelih ne bih ni ja uspeo da im se oduprem i tako sazrim. Iako, taj proces uvek traje - uvek se dozreva za odredjeni nivo. Najvece je dozrevanje za smrt. Ko to uspe i mirno ode, taj je dobar. Uglavnom, malo je ljudi spremno na to i vecina ode nespremn....
Gde samo otiso u p.m. Smile Nego super su profili, samo cepaj. Ne mora ni svaki profil ili maketa da bude uvek verna ilustracija stvarnog ili snekada postojeceg. Pa, postoji i istrazivacki deo svega toga. Otkriju se neke stvari kasnije, a dotle se gresi. Zar da se nikada ne crta ili ne pravi maketa necega sto 100% nije utvrdjeno i tacno? Smile

Treba sve raditi i treba u stavri raditi i raditi. Prica iza koje stoji rad je ok. Prazna prica, ja to ne volim cak ni na sparini u hladu, leti uz pivce.

Raspricah se kao radosni proletnji pterosaurus. Smile
Zivi bio, cepaj! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Eve ga jedan iz JG2 Smiley

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Fw190A-8-JG2--2-sevron.jpg
(52.77 KB, 1441x570)
JG2-triboje.jpg
(76.18 KB, 800x561)
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
 Smile Smile Smile
a, vidi kako mu je crn taj repni deo trupa! Smile Moguce da je i onaj Langeov, slicno, mozda.... ko zna, uh!
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:17:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.534 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.