Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zakoni i pogreške u logičkoj argumentaciji  (Pročitano 33460 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ti kao da nikad nisi slusao EKV ... Smile

Mala deca ne poznaju strah.

Vidis primjer koji si ti dao je logican. Zdrav razum, na drugu stranu, govori tom malom djetetu da je pas, kojeg djete zeli da pomiluje, zivo bice, vjerovatno je vidjelo psa i prije toga, mozda se igralo sa njim i sjeca se finih trenutaka. Logicki bi bilo da je to isto djete ujeo taj neki pas - pazi sad ... ne bi mu prilazilo. Znaci zdrav razum kaze - to je jedan pas, djeca se igraju sa psima, idem i ja da se igram sa njim. Djeca ne poznaju logiku, to ce tek poslije da nauce, od nas.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
LG 4X HD
Gresis,zdrav razum podrazumeva da donosis odluku bez prethodnog iskustva.Ako cenis po osnovu iskustva to onda nije donosenje odluke na osnovu zdravog razuma.
 
Citat
Mala deca ne poznaju strah.

to chini mi se upravo znaci da nemaju zdravog razuma.Moram da ispricham anegdotu da poduprem svoju teoriju.Kad sam bio klinac(ja se ne secam ali se moji kunu u to) uzeo sam chekic i ekser i pokusao da ga zakucam komsijskom detetu u glavu  Smile Smile ,naravno, verovatno  Smile  nisam zeleo da ga povredim,mislio sam da to tako moze a i on se nije bunio uopste.gde je tu zdrav razum?
 Smile Smile Smile  evo setih se jos jednog sjajnog primera kad sam bio klinac,ja i sestra sami kuci i ja se sav umazao,moja sestra je dosla na sjajnu ideju da me opere u ves masini da me keva i cale ne zateknu musavog,jedva zivu glavu izvukoh.kapiras,nije bilo "zdravog razuma" da moja sestra zna da bi me to ubilo.niti kod mene i komsije,chak ni on nije imao dovoljno zdravog razuma da pokusa da me spreci da ga ubijem,sto bih mozda i uchino da nije neko naiso.


Btw,slusam EKV  Smile 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Evo da ti oborim teoriju ... Smiley

Kad si uzeo tj cekic i ekser, bez zle namjere, ti si znao da cikic udara ekser a ne obrnuto. Sad sto nisi znao da ekser ne ide u glavu ... dobro sad, mozda si gledao Frankenstajna ... to u tvojoj glavi nije znacilo nista. Tvoja masta je radila u tom pravcu, da ako vec imas i cekic i ekser - da ga negdje i zakujes/zakucas.
Isto i za sestru, ona zna da je masina sredstvo ili pomagalo sa kojim se cisti prljavi ves, dobro - mozda sada ovo ima i veze sa logikom, jer je sigurno gledala kako se odvija proces "ciscenja". Da nije, mozda ne bi ni uradila to sto je uradila. A sa druge strane posmatrano, kako to da joj nije palo na pamet samo da te umije? Mora da si bio jako musav. Smile
Interesantno je to sto se bas sjetila masine, a ne recimo brisanje maramicom, prskanje crijevom, bacanje u bunar/potok i sl., onda je recimo isto mogla da pomisli da te ofarba nekom bojom da bi ti vratila prvobitni izgled.  Smile

Hm ...


Ali ja cu i dalje da tvrdim da je logika nastala iz zdravog razuma.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
LG 4X HD
Citat
Ali ja cu i dalje da tvrdim da je logika nastala iz zdravog razuma.  Smile

ja se slazem da je logika nastala iz zdravog razuma ali nije urodjenja,
Citat
ti si znao da cikic udara ekser a ne obrnuto
to sam sigurno video,ko zna sta bi "zdravim razumom" zakljucio da nisam  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 283
Zastava zg
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
Upitnost logike

Gdje zdrav razum i logika može neočekivano odvesti čovjeka, može se pročitati u erotskoj priči (Mršavko) koju sam postavio u pdf Sex-erotika-lepotice, koju ljubiteljima zdravog razuma i logike od srca preporučam.

Srdačan pozdrav od Budjonija
« Poslednja izmena: 06. Maj 2006, 22:58:34 od budjoni »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
greska u dvosmislenosti Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja sam ateista.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Žena
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
[b]
1) Što je logično za tebe, ne mora biti i za mene.
2) Ograničena sloboda, nije nikakva sloboda.

1) Логика има правила око којих су се људи сложили још одавно, а слажу се још увек; кажу да су Аристотеловој логици људи касније додали још само неке ситнице, али она до данас важи. Према томе: што је логично за тебе мора бити и за мене; у противном - неко од нас греши, не поштује сва правила логике.

2) Општеприхваћена дефиниција слободе (мислим, од стране озбиљних мислилаца) гласи: "слобода је спозната нужност" (а неограничена слобода = анархија).
IP sačuvana
social share
Мудрост без доброте, и знање без трезвености, бескорисни су.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 29
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
definicija logike kao nauke o ispravnom mišljenju mrtva je već više od 100 godina. druga definicija stara koliko i sama logika, dakle jos iz antike, kaže da je logika nauka o formalnoj dedukciji. prva def. je u stvari definicija psihologike. sve te pogreške a i šire i detaljnije može se pronaći u svakom udžbeniku logike od pre 50 godina i nadalje u prošlost... što de tiče aristotelove silogistike, logike, ona se sasvim elegantno može utopiti u predikatski račun, ali ne u potpunosti jer neki sudovi nisu teoreme. u tom smislu aristotel je prevaziđen jer postoji mnogo moćniji sistem u kom je aristotel samo fragment. silogistika operiše relacijama dužine 1, savremena predikatska logika je u tom smislu n-arna....


definicija slobode kao spoznate nužnosti je spinozina. konsenzus među ozbiljnim misliocima naravno da ne postoji i upravo to je ono što ih čini ozbiljnima.

zdrav razum je toliko eleptičan pojam da nema smisla raspravljati o njemu pre nego što svako ponaosob ne stipulira šta pod tim misli.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 32
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Logika nije ništa drugo no povezivanje dva različita pojma ili stvari u jednu optimalnu cjelinu neophodnu za dalji opstanak i razvoj individue.Sve u prirodi je podređeno logioci,tj. logičnim potezima, jer samo tako jedinka može sa ostatkom svijeta da koegzistira.Postoji i viša logika,razum.Ona je u stanju da sa više pojmova i naizgled nelogičnim dejstvom postigne svoj cilj,tako opravdavajući samu sebe.Ona nije u stanju da odredi pravi uzrok svog djelovanja,pošto je sama po sebi cilj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.143 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.