Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 06:21:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Palacinke  (Pročitano 112384 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Palačinke sa spanaćem i riccota sirom



Palačinke sa spanaćem i riccota sirom su lagano, fino i zdravo jelo i prava su poslastica za predjelo. Testo, sir, spanać i maslinovo ulje zapečeni su u rolnicama od testenine, a sve zajedno na kraju čine vrhunsko kremasto i hrskavo jelo. Osim toga, u njemu nema mesa, pa može biti idealno za vegetarijance.



Potrebni sastojci:

- 1 kesa engleskog spanaća, očistiti, oprati, preliti vrelom vodom
- 45g (1/4 šolje) oraha
- 1 kašika maslinovog ulja
- 1 manja glavica luka, sitno iseckati
- 1 češanj belog luka, zgnječen
- 480g (2 šolje) svežeg ricotta sira
- malo muskatnog oraščića
- 12 palačinki
- 375ml (1 1/2 šolje) sosa od paradajza (za testeninu)
- 80g (1 šolja) narendanog cheddar sira
- nekoliko listova salate za posluživanje

Način pripreme:

Ispecite 12 palačinki. Zagrejte pećnicu na 180°C. Stavite spanać u veliki lonac za kuvanje, poklopite lonac, barite spanać oko 3-4 minuta. Obareni spanać dobro ocediti, ostaviti da se ohladi.

Stiskom ruke ocediti višak vode iz spanaća. Usitniti spanać i staviti u veliku posudu. Ugrejati tiganj i u njemu prepržiti potrebne orahe (oko 1-2 minuta). Gotove orahe dodati u posudu sa spanaćem. U isti tiganj sipati ulje, dodajte luk i beli luk, povremeno mešajući, i pržite ih oko 5 minuta ili dok ne omekšaju. Luk istresite u posudu sa spanaćem.

U riccota sir dodajte muškatni oraščić, pa mapravite smesu od spanaća i sira i dobro promešajte da se ujedine. Začinite solju i biberom. Podelite smesu od spanaća na 12 jednakih delova. Nafilujte palačinke, zamotajte ih i ređajte u vatrostalnu tepsiju. Pre pečenja poprskajte ih sosom od paradajza, pospite narendanim chedarr sirom. Palačinke pecite u rerni oko 20 minuta. Servirajte uz salatu.

virtualnigrad.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Firentinske palačinke



Potrebno je za 12 do 16 palaèinki:

- 200 gr parmezana ili kaèkavalja
- 200 gr mlevenog mesa
- 1 kg spanaæa
- 2 kašike pirea od paradajza
- ulje, so i biber

Priprema:

Obarite spanaæ u slanoj vodi. Propržite, na 1 dcl ulja, mleveno meso i dodajte propasirani spanaæ, pire od paradajza, so i biber po ukusu. Palaèinke slažite naizmenièno sa nadevom u obliku torte. Pospite struganim parmezanom ili kaèkavaljem i pecite na jaèoj temperaturi. Služite toplo.

virtualnigrad.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Zapečene palačinke



Potrebno:

- 2 jaja
- 3,5 dl mleka
- 200 g glatkog brašna
- so
- ulje

Nadev:
- 400 g mešanog mljevenog mesa
- 1-2 glavica luka
- 2 režnja belog luka
- kašika pirea od paradajza
- kašika aleve paprike
- kašika majorana
- 40 g ulja
- peršun
- biber
- so

Preliv:
- 1,25 dl slatke pavlake
- 3 jaja
- 2,5 dl kisele pavlake
- 40 g naribanog parmezana
- ribani ementaler za posipanje
- maslac
   
Priprema: 

Od jaja, mleka, brašna i malo soli umešati glatko testo pa ga pustite neka odstoji 20 minuta. Sitno naseckati oprani peršun, a beli luk zgnjeciti. Crni luk sitno naseckati. Mleveno meso zaciniti majoranom, alevom paprikom, belim lukom, pireom od paradajza, solju i biberom pa sve zajedno dobro promešati. U tavi zagrejte ulje, pa na njemu prodinstati luk, a zatim dodati  meveno meso i peršun. Dobro popržiti, a ako je potrebno zaliti sa malo supe da nadev ne bude suv. U prikladnoj posudi ispeci palacinke. Na svaku staviti mesni nadev, preklopiti ih na pola, pa na cetvrtinu i složiti u vatrostalnu posudu prethodno premazanu maslacem. Slagati ih tako da se delom naslanjaju jedna na drugu. Razmutiti kiselu pavlaku, jaja i parmezan pa time preliti složene palacinke. Posuti ribanim ementalerom i pcæi u rerni zagrejanoj na 200°C oko 20 minuta.

virtualnigrad.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Chrome 35.0.1916.153
Filovane na baskijski način



Za 4 osobe - za palačinke: 60 g heljdinog brašna, jedno jaje, 2 dl mleka, so i biber. Za fil: komad pilećih grudi od oko 100 gr, manja glavica luka, 4 manja paradajza, manja tikvica, lovorov list, 2 kašike suvog belog vina, ljuta papričica, maslinovo ulje, so i biber. Za bešamel preliv: 60 g maslaca, 0,5 l mleka i 50 g brašna.

Izmiksajte jaje, mleko i brašno za palačinke, posolite, pobiberite i ostavite da odstoji 60 minuta. Za to vreme očistite i iseckajte povrće, a pileće meso skuvajte u slanoj vodi, ocedite i iseckajte. Na vrelom ulju u većem tiganju propržite luk, dodajte seckano povrće i lovorov list, prelijte vinom, sačekajte da alkohol ispari, smanjite temperaturu i kuvajte 15 minuta, uz povremeno mešanje.

Pred kraj kuvanja posolite, pobiberite, dodajte seckanu piletinu, promešajte i sklonite s ringle. Posebno pripremite bešamel sos, odvojte 1 dl i pomešajte ga sa smesom od povrća i pilećeg mesa. Odranije pripremljene smese ispecite palačinke, na jednu polovinu nanesite malo fila, preklopite je, pa ponovo prepolovite. Ovako savijene palačinke ređajte u pleh obložen kolačarskim papirom i dva-tri minuta zapecite u rerni zagrejanoj na 200 stepeni.

link
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


"It never rains, but it pours."

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2562
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 29.0
mob
VIP Xiaomi Note 10 P
probajte da ih mazete sa dzemom od sljiva ili borovnica i kiselom pavlakom. plazma pozeljna. neponovljivo.
IP sačuvana
social share
Who is Kaiser Soze???

Merovingian: You see, there is only one constant, one universal, it is the only real truth: causality. Action, reaction. Cause, effect.
Morpheus: Everything begins with choice.
Merovingian: No. Wrong. Choice is an illusion, created between those with power and those without.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.17
То је добра комбинација, мада ми плазма некако увек дође вишак у палачинкама.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 06:21:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.064 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.