Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 03:29:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Palacinke  (Pročitano 112398 puta)
Krajnje beznadezan


ZLA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 10845
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.9
mob
Nokia 7500
Najvise volim palacinke iz palacinkarnice sa puuuuuno plazme i nutele!  Smile
IP sačuvana
social share
"Ne mozes nekoga naterati da te voli, sve sto mozes je biti neko ko se moze voleti, ostalo je do osobe da shvati da si vredan ljubavi."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
ovo nam je tema za recepte  Smile a za utiske, pitanja i razgovor je planirana tema http://forum.burek.com/razgovarajte-sa-burek-kuvarima-t96605.70.html

 Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Palačinke s voćem



Sastojci (za 4 osobe)
250 grama brašna
2 kašike šećera
3 jajeta
1/2 litra mleka
1 kašika ulja
1 kruška
2 kašičice vanile
2 jabuke
2 koluta svežeg ananasa
1 šolja jogurta
1 kašika soka od narandže
cimet
so

Način pripreme

Pomešajte brašno, šećer, malo soli i mleko i mutite dok ne dobijete homogenu smesu. Viljuškom umutite jaja, dodajte ih u prethodnu smesu i dobro umutite.

Zagrejte teflonski tiganj i podmažite ga s malo ulja. Pecite palačinke tako da budu rumene sa obe strane. Kada ispečete sve palačinke, pripremite fil.

U jednoj činiji pomešajte voće iseckano na tanke kriške. U drugoj činiji pomešajte jogurt, sok od narandže i cimet. Sipajte jogurt preko voća i pomešajte. Zagrejte palačinke u rerni, premažite ih filom od voća i jogura, savijte ih i poslužite dok su još tople.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Zapečene palačinke s rumom



Sastojci
250 grama brašna
2 jaja
2 žumanca
3 dl mleka
100 grama putera
0,5 dl ulja
0,15 grama ruma
malo soli

Nadev

1,5 dl slatke pavlake
70 grama šećera
1,5 dl mleka

Način pripreme

Zamesiti testo za palačinke od gore navedenih sastojaka. Palačinke ispeći na puteru. Dublji sud podmazati puterom, pa naslagati palačinke.

Izmešati pavlaku i šećer, dodati mleko, pa ovom masom preliti palačinke. Prelivene palačinke zapeći u rerni i poslužiti tople.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Palačinke s bananama



Sastojci

palačinke
banane
čokolada za mešenje
krem po želji

Način pripreme

Gotove palačinke namazati kremom i saviti u trougao. Poređati ih na tanjir u krug, jednu do druge. I bananu iseći na kolutove, pa ređati preko. Istopiti čokoladu za mešenje i kašikom sipati preko banana, ali tako da dekoracija izgleda neobavezno. Palačinke su gotove za pet minuta, a vrlo su ukusne.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Palačinke s tikvicama



POTREBNO JE
tikvica, 2 jaja,  4 čena belog luka,  150 g brašna, majoran, so, ulje

PRIPREMA
Tikvicu oljuštite i izrendajte, posolite i ostavite da odstoji. U činiju s tikvicama dodajte brašno, jaja, propasirani beli luk, posolite i začinite majoranom. U tiganju zagrejte ulje i ispecite palačinke, jednu po jednu. Služite palačinke uz sezonsku salatu.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Zapečene palačinke sa šunkom



POTREBNO JE
3 jaja, 1/2 kg brašna, 1/2,  mleka, ulje za prženje

ZA NADEV: 2 čaše kisele pavlake, nekoliko kiselih krastavčića , 200 g šunke, 2 kuvane šargarepe , peršun, so,  beli biber

PRIPREMA
Dobro umutite jaja, dodajte brašno, malo soli, pa dolivajte mleko. Neprestano mešajte dok se masa ne ujednači. Ostavite testo da odstoji pola sata. Pecite palačinke, a u međuvremenu napravite nadev. Sitno iseckajte sve sastojke i povežite ih pavlakom. Filujte tople palačinke, urolajte ih i poređajte u vatrostalnu činiju, a zatim ih zapecite u rerni.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Austrijske palačinke



POTREBNO JE
 8 belanaca, 8 žumanaca, 5 kašika šećera, 240 g brašna, 125 ml mleka, 60 g suvog grožđa, kašika vanilin šećera, kašika ruma, malo soli, 100 g maslaca, šećer za posipanje

PRIPREMA
Umutite mleko, žumanca, so, rum, šećer, vanilin šećer i brašno. Dodajte umućena belanca i grožđice. Zagrejte polovinu maslaca, sipajte polovinu testa, ispecite s obe strane, viljuškom iseckajte na sitne komade, još malo pecite, pa servirajte. Na isti način ispecite i drugu polovinu testa. Sve dopecite u zagrejanoj rerni na 200 stepeni. Pre serviranja pospite vanilin šećerom i servirajte uz kompot od šljiva ili kajsija.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Palačinke s kremom od vanile



Sastojci

250 grama brašna
2 jaja
6 žumanaca
vanilin šećer
75 dl mleka
120 grama šećera
vanila
so

Način pripreme


Umutiti 2 cela jaja i 2 žumanca, dodati brašno, vanilin šećer i sve dobro izmešati. Staviti vrlo malo soli i postepeno ulivati 2,5 dl mleka, neprekidno mešajući dok se ne dobije ujednačeno i glatko testo. Od dobijenog testa ispeći palačinke.Dobro umutiti 4 žumanca i 120 grama šećera, pa polako doliti provrelo mleko i vanilu. Krem lupati žicom i kuvati na pari. Palačinke nadevene po želji i poslagane u činiju preliti dobijenim kremom.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Palačinke s mesom i povrćem



POTREBNO JE
8 palačinki, 200 g mesa (teletina, svinjetina ili piletina), 200 g svežih šampinjona, luk, 2 čena belog luka, 2 crvene paprike, ljuta papričica, supena kašika limunovog soka, 2 kašike ulja, so, biber


PRIPREMA
Papriku operite i prepolovite, izvadite semenke i isecite na kockice. U tiganju ugrejte ulje, dodajte ispasiran beli luk i ljutu papričicu bez semenki. Propržite nekoliko minuta dok luk ne omekša. Meso isecite na kockice, dodajte u smesu u tiganju i uz povremeno mešanje pržite oko pet minuta. Dodajte papriku i limunov sok, pa pržite po par minuta. Posolite i pobiberite po ukusu. Ovom smesom napunite palačinke, sastavite krajeve i pričvrstite čačakalicom.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 03:29:36
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.