Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:47:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zanimljivo od amerikanaca  (Pročitano 737 puta)
03. Jan 2009, 08:14:59
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Ja ne volim da privatizujem forum al evo ovo je jedna takva tema pa mi ne zamerite. Vi me znate ovde ali ja sam ucesnik i nekih drugih foruma, stranih naravno, od nasih priznajem samo Burek. Pre neki dan je krenula tamo negde na jednom odlicnom forumu rasprava o tome kako neki placaju autorska prava na koristenje nekih sema koju su koristili Nemci jos u orvom svetkom ratu. Naravno krene tu rat medju ucesnicima. Ja se nisam tu mnogo majao ali sam dao kratak odgovor u fazonu da mi ne pada na pamet da placam ista sto sto je starije od 70 godina a pogotovu za prava na materijale koji pripadaju drzavi koja je napala Srbiju!

I desi se nesto zanimljivo- jave se ljudi privatno nakon te moje poruke, stranci naravno, nasi ljudi gde god te nadju samo gledaju da te zakopaju:

I regard the copyrighting by DSA as a low act.

Certainly not that of any gentleman!
Any copyright lawsuit against someone using the lozenge design would fail in court as the person (DSA) can only copyright his drawing, not the final material produced. If you develop your own drawings from samples etc and it is the same then tough shit to him (especially so if you dont sell it.)

If you are not in the US, then his copyright means jack shit! to you.

DSA is starting to piss me off big time!

Serbia got a rough deal from the UN and USA, certainly far worse than they deserved given the situation. Im just glad to see the mighty US airfarce missed almost every tank, APC and military target they said they "wiped out"!

Go for it Sreiko!!!!


Izostavio sam ime gospodina koji je ovo poslao ali cisto da vam kazem da nije ni prvi ni poslednji lik iz SAD ili zapadne Evrope koji nije popljuvao po SAD i njihovoj politici prama nama i onog sto su nam ucinili.

Meni posle takvih poruka bude puno srce. Nismo sami, istina ce pobediti!!

 Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia 6267
@Pilot..........."neki placaju autorska prava na koristenje nekih sema koju su koristili Nemci jos u orvom svetkom ratu."..........samo jedno pitanjce u vezi ovoga.Kome oni to placaju ta prava tj. ko je vlasnik tih prava za seme koje datiraju iz tog vremena? Izvini ne razumem se u to pa pitam cisto iz radoznalosti.A ovom liku koji je poslao gore navedenu poruku svaka cast.
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Evo prost odgovor.... video si ovde moje profile u boji. Mnogi od njih su po prvi put objavljeni a enki predstavljaju verne rekonstrukcije maskirnih sema i oznaka i nikad pre nisu objavljivane ili su objavlejne ali su bile netacne. Zami sli sad da Samuraj, Mr.Ace, Dr.Raptor i ostali hoce da urade maketu po tom profilu i ja im udarim ram,pu i trazim pare za koristenje tog profila za te potrebe. Amerikanci u svemu ocito vide pare al tesko da ih mogu uzmu. Cak tako nesto ne moze ni da se zastiti ni patentira. Ti stitis svoj rad, ne moze da se kopira i stampa al nikom ne mozes da zabranis da isto koristi da napravi svoj profil ili sta vec.

Poseban moment je to sto ja ne priznajem prava na stvari koje su pripadale ratnim masinerijama koje su nas razarale. Imam recimo kmjigu stampanu u Nemackoj, enciklopedija avijacije, sa faksimilom Hermana Geringa. Knjiga naravno sadrzi podatke o autorstvu. Al ima slatko da je skeniram i da je turim ovde. Poserem se ja na autorska prava iz nacisticke Nemacke. nek se jave strelanim i pobijenim u Kraljevu, Mathauzenu i Kragujevcu za autorska prava.

Tolko od mene.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Ko visoko leti nisko pada

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1196
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia 6267
Hvala na odgovoru, sad su mi neke stvari jasnije.A tebi zelim da teras samo napred bez obzira sta drugi pricaju Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft:  Link uklonjen
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Moj deda kao pripadnik partizanskog pokreta zajedno sa svojom rodbinom je ispalio ko zna koliko stotina hiljada metaka tipa 7.92x57mm IS iz Karabiner 98 Kurz uzbijajuci razne zivuljke za vreme WW2 i mene sad zanima posto je kao oficir stupio u partizane i ostali vojnici su ga verovatno koristili kao primer ko ce njemu iliti meni kao njegovom nasedniku da plati reklamu za tu municiju,ko zna mozda bi njegov odred nastavio da koristi Italijanske puske,njegovo reklamiranje Nemacke municije posebno pri ispaljivanju iste SS decacima u glavu je sigurno doprinela da se to oruzije rasiri u njegovom vodu.
Pilot uputi doticnu gospodu vamo ja cu da platim sve troskove tvog neovlascenog koriscenja intelektualne svojine,cim oni meni isplate ovu sitnicu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:47:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.