Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 12:20:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Otpisani tenkovi, Srbija (SR Jugoslavija)  (Pročitano 26117 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 630
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
mob
Nokia 
KGB hvala ti puno za ove podatke  Smile Sigurno da je ostalo T 55 kod nas u upotrebi, odnosno ostavljeni su za rezervu. Viđao sam i ja slike T 55 prerađenih u inžinjerska vozila plus slike tipa ove što si stavio da se pored M84 nađu i T55 ice.

Inače stvarno se može svašta napraviti od njih



 Smile Smile Smile

U svakom slučaju hvala za podatke  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

zdjecie_590_7782.jpg
(145.06 KB, 1024x680)
« Poslednja izmena: 03. Jan 2009, 18:58:52 od M70AB1 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia 6300
Evo kao dokaz da T-55ica možda nema na papiru, ali po kasarnama sigurno ima postavljam ovaj video snimak.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Evo sa kakvi informacijama ja raspolažem

tenkovi u JNA 1990. - manje od 300 tenkova M-84/M-84A;

.....................
tenkovi u VSCG 2004. - oktprilike 220 tenkova M-84/M-84A;

ovo ti nije tachan podatak - naime samo slovenci su od JNA "uzeli" neshto manje od 100 M-84 (wikipedia tvrdi da ij je treuntno 54)

ako uracunash one shto je uzela HV i VRS i one izgubljene u ratovima ,svakako je sigurno da je tvoj polazni podatak netachan ...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia 6300
Mislim da sam tu pogrešio, da se ipak radi o više od 400 tenkova. Podataka koliko je tenkova Hrvatska uzela na početku rata nije poznat (mada ja mislim da se radi o otprilike 50 tenkova jer su tokom rata uspeli da sastave 10-20 tenkova u ĐĐ od delova koji su ostali plus su i 1995. zarobili i deo M-84 iz SVK), dok je VRS koristila pored tenkova koje je dobila od JNA i tenkove koji su trebali da budi prodati Libiji (znači nisu bili u arsenalu JNA), a i u BiH se M-84 jako slabo koristio, tako da sumnjam da je bilo većih gubitaka osim što su dva tenka zaroblejna od strane ArBiH. A i zar niej deo tehnike iz RS kasniej po Dejtonskom sporazumu vraćen u SRJ (kao i Lune), što znači da je deo VRS tenkova prešao u VJ, a opet deo tenkova SVK je izbegao '95. u VRS (bolej da nacrtam šemu  Smile ). E sad jedino mi nisu poznati gubici u Hrvatskoj i Slvoeniji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 630
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
mob
Nokia 
Hehe onaj lik je lud što piči kanter po kasarni  Smile E i mene veoma zanima taj broj koji je uništen u Hrvatskoj i Sloveniji  Smile Za HR pogotovo, jer za Vukovar kenjaju da je uništeno cirka 300 tenkova a ukupno u bici za grad 400 do 600 što je malo velika cifra jbt k'o da je reč obici kod Kurska  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia 6300
ma to za 300 - 400 - 600 tenkova je Hrvatska bajka, (kao i za 20 aviona oborenih na istoj lokaciji), uništeno je maksimum 200 oklopne tehnike ukupno (znači i tenkovi i BVP i OT i samohodke) a opet na Vukovarskom ratištu su se od strane JNa koristili i T-34/85. Nisam siguran, ali mislim da je g. Vladimir Ivanović pre par godina na ovom forumu u temi valjda "groblje tenkova" pričao o kao je neke uništene tenkove na slikama iz te teme popravljao i remontovao, tako da tačan broj za sada nećemo tako lako saznati. Ali sa mogu reći da su podaci koje sam naveo za period od NATO agresije pa do danas manje-više tačni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 630
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
mob
Nokia 
Čitao sam te Vladine postove, šteta što čovek ne piše ovde više... Nije spomenuo koliko ih je popravljao u Topčideru, mada verujem da se ne bi ni setio osim ako ne poseduje neku privatnu evidenciju  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 134
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
SonyEricsson w-580i
uuh al je dobra tema,sto se tice gubitaka u vukovaru nasao sam jedan podatak koji kaze da tokom najzesce borbe u vukovaru JNA ili kojima vec pripadali ti tenkovi, igubljeno oko 50-60 tenkova,a to 300 ili 400 izgubljeni tenkovi u borbi na to i njihove potomke ima da se valjaju od smeha za par godina
IP sačuvana
social share
sila za mir
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 134
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
SonyEricsson w-580i
ja sam se pronasao u ovoj diskusiji pa potrudicu se da napisem neke cifre za Makedonija.Nakon raspada JNA u Makedoniji e ostalo ni manje ni vise nego 5 komada t-34/85 ostavljeni zbog neispravnosti, kasnije 1995 2 kom su remontovani i upuceni za obuku gardiste u kasarni ''Ilinden'' ranije se zvala ''Marsal Tito'' preostale su popravljani pa upucivani u kasarna u Bitola ali nikada svih 5 tenkova ni su bili u voznom stanju,brojka se kretala medju 3 i 4 tenka,zanimljivo je da pred rata u makedoniji 3 t-34 su bile vec otpisane i stavljene u muzeju u krugu kasarne.suoceni sa nedostatak tenkova oni su povuceni stavili ih u pogon i uputili ka severnoj granici prema kosovu,moj drug je bio punjac na jedan od nijh kaze da 1 kucu su promasili 13 puta jer navodno nisanske sprave nisu bili ratifikovane.pred isteka 2001 god svi su povuceni zbog nedelotvornosti.Danas moze da se pogledaju u okviru vojnog muzeja u naselba Aerodrom ima i 3 kom zajedno sa preostala tehnika ostavljena od bivsa JNA.
IP sačuvana
social share
sila za mir
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 134
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
SonyEricsson w-580i
Sto se tice druga tehnika JNA je ostavila i 2 m-8 greyhounda,zatim 2 hellcat.3 sherman i svi neispravnih odamno povucenih.
IP sačuvana
social share
sila za mir
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 12:20:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.112 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.