Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 02:18:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lepsa sa sminkom ili bez nje  (Pročitano 1502 puta)
22. Jul 2005, 14:23:37
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Da li vam se nekad dogodilo da gledate u hit zvijezde i zvijezdice medijskog neba (kako našeg, tako i inostranog), i uočite frapantne količine pudera, kreona, rumenila pogotovo u momentu neprofesionalno postavljenog svjetla ili kada kamera zumira baš da se vidi svaka pora? Sjetite se prvih Madoninih spotova i šminke koja je "krasila" njeno lice! Sa pjesmom "Justify my love" mamila je uzdahe, mada bi iskrenija bila verzija - Opravdaj moj ajlajner i sav  ovaj kreč što mi se slijepio uz lice te ne mogu disat’!

Šminka je jako dobra stvar! Oruđe koje u sekundi žabu pretvori u ljepoticu, prekrije sve nedostatke, tipa mitiseri, čirevi, bore, i istakne najljepše, naravno u rukama vještih majstora! Obrnuto - zna se, varijanta koju svakodnevno gledate u prolazu, na licima vaših sugrađanki! Zelena sijenka sa roze karminom, lila rumenilo, samo nek je veselo, i nek se sija! U ranu zoru  (negdje oko podne) sa drugama na kafu, pod maskom tečnog, kamenog pudera u prahu koji se poslije kratke ure raspukne i nabora, te lice izgleda kao sušna njiva sa hiljadu brazda! Naravno u njih se upiju šljokice u obliku zvijezdica ili pak neki nekonvencionalni oblik! Pa da! Znaju naše ruže da se urede i naboje! Da, i nezaobilazni "sjaj" za usne od kojeg vam se čini da se dotična prije samo sekundu digla sa bureka!

Koliko sam upoznata, prvi put karmin je korišćen u Egiptu! Koristila ga je, ko bi drugi do Kleopatra, ističući tako svoje usne i svoju senzualnost! Postoji zapis o tome da su žene koristile karmin, i to crvene boje, simulirajući tako vaginalne usnice, mameći muškarce na ljubavnu igru iliti narodski rečeno - snošaj! One su pramajke današnjih uspaljenica! A ako se sve žene barem ponekad šminkaju logičan slijed je da su sve žene uspaljenice! Možda je to razlog zašto naše muskularno snažnije polovine, u većini slučajeva, ne vole da vide svoju dragu sa šminkom! Možda se vode tom logikom! Pokazuju potpuno nerazumijevanje kada se spomene frizer, pedikir, manikir, u stvari oni se bune! Opravdavaju to kao bacanjem novca tipa “što ćeš kod kozmetičara”! Zamuti dva jaja pa se maži, tako je radila i moja, ko drugi nego mama!

Pokušaću da se osvrnem na nekoliko fraza koje oni najčešće izgovaraju, te po mom skromnom mišljenju pokušam objasniti šta se najčešće krije iza toga:

*Draga, izgledaš mnogo bolje bez šminke!
Ma što mi to pričaš? U principu jako me čudi ova rečenica s obzirom da budemo primjećene baš onda kad smo pod punom make up spremom! I kako to kada god izađemo, hvatamo ih kako krajičkom oka gledaju super dotjerane (druge) žene!?!

Pa zar nam nije svima dobro poznata, njihova izduvana priča (a svaki li ima to iskustvo, obično negdje u Beogradu), kada pokupe ribu, super dotjeranu, i ujutro se kao strave kad vide pored koga su se to probudili!?! Jadni oni i naivni!
 

Biće ipak da ova izjava nije tačna! Zar bi Antonije krenuo na Cezara, da gore pomenuta Kleopatra nije bila toliko (našminkana) zanosna! Da li bi počeo Trojanski rat, da je lijepa Helena bila to samo po rođenju? Ne, ne, ne! Mislim da je ovo fraza koju koriste najčešće kada žele da nas oraspolože, kada šminkanje ne ide baš od ruke (dešavaju se takvi dani), ili pak kada kasnite na nedeljni ručak kod njegove mame, neseser sa komplet šminkom vam se negdje zagubio, a telefon je već tri put zvonio da pita jeste li krenuli...

*Više mi se dopada kada si prirodno lijepa.”
Pa druže, čini mi se da griješiš već u samom startu?!! Poznato je da su muškarci skloni uprošćavanju, pa i ovom prilikom odsustvo šminke izjednačavaju sa prirodnošću! Mislim, sigurno da postoje i takve žene koje besprijekorno izgledaju bez trunke make-upa, ali vjerujte mi ja takvu još nisam srela! Ako ništa drugo stavila je maskaru, sjaj, očešljala se ili puderom pokrila crvene flekice, bubuljice po licu! Nesporazum nastaje zbog pogrešnog uvjerenja muškaraca (a i velikog broja žena), da su sve one veličanstvene žene koje gledaju preko TV-a takve i rođene, da su prirodno "prirodnog" izgleda! Kako da ne! A to što za njihovu prirodnost nekome ruke opanu u minimum dvosatnom, bjesomučnom šminkanju, nije u njihovom muškom znanju i u njihovoj nadležnosti!

 *Od tolikog dotjerivanja nema koristi.”
Diskutabilna izjava koja se može razlagati i razmatrati u više aspekata! Ali nema potrebe! Poznato je da nam kozmetika i carstva boja pružaju ogromne mogućnosti za kreativno ispoljavanje! Koristimo je da bismo se vidjele u "različitim bojama" i naravno da bi se osjećale ljepše, privlačnije, ne zbog njih, već prvenstveno zbog nas samih! Šminka budi poljuljani ego, vraća samopouzdanje, očekuje komplimente. Pa zar nije tačno da sobom zadovoljan čovjek može svoju pozitivnu energiju emitovati na drugoga! Naravno ne treba pretjerivati u dotjerivanju. Zato žene ne depiliraju noge u restoranima, ne sjeckaju nokte na ispitu, ili ne peglaju kosu dok vode ljubav!

*Samo se glupače dotjeruju!”
Može ti biti svašta. Ja bih ovo malo preformulisala! Pametne žene se dotjeruju, zašto ne bi i glupače! Pa zar ovo nije demokratska država! I glupače imaju prava! Ko ne vjeruje neka pita g. Miška Vukovića, eksperta za demokratska pitanja! Muškarci sa ovakvim stavom obično ispolje svoj kompletni vokabular kroz fraze slične ovoj! Pa nije naučno dokazano da blanš uništava moždane ćelije! Sijenka koja se nanosi na kapak ne utiče na sužavanje kapilara. I žena vrlo brzo izvodi proračune dečkovog ili muževog deviznog stanja dok je neko fenira ili manikira ruke! Na takvim mjestima se dobijaju najdublja filosofska nadahnuća i pod haubama vire prave male banke podataka čaršijskih dešavanja!

“Poštene žene se ne šminkaju!”
Definitivno moja omiljena, sa sve pjesmom "A koja se karminiše, Vasojevka nije više!". Ne da j.... oca. Svjedoci smo da i danas postoje osobe koje žene dijele na svetice i one Druge (širok dijapazon imena). Čula sam prije neki dan da je jedan nevjerni suprug, nakon što je bio uhvaćen, sebe opravdao na sljedeći način: "Znaš, draga, ja tebe volim, ali nju j....!" Na što je ona odgovorila: "Voli ti nju koliko hoćeš, a meni to čini". Elem, postoje one koje se šetaju i pokazuju ali se ne vode kod majčice ili pred oltar! Ove te se njima žene su takozvane kutnjice, bez pudera i karmina, sa rastinjem po cijelom tijelu, i podrazumijeva se napuklim petama!

Ukoliko sretnete muškarca koji u svakoj ženi koja vodi računa o frizuri ili svom izgledu vidi griješnicu - bježite od njega! Argumenti koji uključuju razum kod ovakvih "slučajeva" definitivno ne prolaze!

“Zbog koga se ti to tako dotjeruješ?”
Ovo pitanje obavezno podrazumijeva potkočen stav sa jednom obrvom podignutom "na više"! Takva se pitanja obično dešavaju u momentima kada veza i nije baš kako on očekuje, pa je vaša maskara u dva sloja dovoljan inicijator sumnje da se pored njega, još neko ušunjao u vaš život! Ukoliko dođe do ovakve situacije možete ga mirne duše napustiti u njegovom uvjerenju da je karmin najuže povezan sa velikim brojem prevara! Ukoliko vam pak nešto znači, preporučuje se potpuna iskrenost tipa - “zbog sebe” ili “htjela sam da ti se svidim”, znači, otvaranje srca! Ponekad budite toliko velikodušne pa ga pitajte i za savjet koja vam boja najbolje odgovara, koja vas frizura čini zanosnijom i njemu privlačnijom!

Sve u svemu, mislim da nas oni vole, sa šminkom ili bez nje! "Želiš li da opravdam tvoju ljubav..." kao u već pomenutoj Madoninoj pjesmi! Da bih mogla tebi prenijeti zadovoljstvo, ja prvo moram sebe učiniti srećnom i zadovoljnom! Malo pudera, maskare i rumenila nikom ne škodi (osim onim vilama koje ove preparate ne skidaju redovno, nego je talože i talože...), a mene zaista čini zadovoljnijom i samouvjerenijom!

Izvor: Zid


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

cleopatra.jpg
(26.15 KB, 133x170)
« Poslednja izmena: 22. Jul 2005, 14:27:51 od Estella »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 02:18:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.