Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koje je vere bio Isus - Anketa po ulicama SRN  (Pročitano 7691 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 17469
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
obavezna veronauka? ako mene pitate, pre bi higijena ishrane trebala da im bude obavezni predmet obzirom da imaju epidemiju gojaznosti, hipertenzije i dijabetesa tip 2 u dece.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone SE 2020
Da ne postoji drustveni dogovor, ne bi postojala ni veronauka u skolama... eto... skoro je uvedena i islamska... Smiley
S druge strane, posto vec godinam slusamo kako je zapadno skolstvo divno, verovatno ni ti casovi nisu puko bubanje cinjenica, vec se prica i o drugim verama... pa opet... ljudi ne znaju... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 17469
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mislim da veronauci nije mesto u školi ali to ovde nije tema.
Isus je bio obrezan, nije ni čudo što su se neki muslimani zbunili pa pomislili da je bi njihov. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Nije bitno što je bio obrezan ili što nije jeo svinjsko meso. To je zato što tako vera kaže. A Isus je inače jedan od četvorice najboljih poslanika. Kao što sam već reko muslimani smatraju da su Isus, Mojsije, Avram, Noj, Solomon, David i drugi starozavetni proroci, propovedali islam i bili na Alahovom putu. A i današnji jevreji su obrezani pa ih ipak smatraju za najveće neprijatelje.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
SonyEricsson k310i
obavezna veronauka? ako mene pitate, pre bi higijena ishrane trebala da im bude obavezni predmet obzirom da imaju epidemiju gojaznosti, hipertenzije i dijabetesa tip 2 u dece.
Onda vi definitivno ne znate sta je veronauka ili cime bi ona trebala da uci...
Citat
Isus je bio obrezan, nije ni čudo što su se neki muslimani zbunili pa pomislili da je bi njihov
Kao je to divno videti.Neki samo uzimaju iz Biblije ono sto njima treba i ono sto njima odgorava...Znaci Isus je postojao i to je cinjenica koja se ne moze zaobici.A zad zasto neki ne veruju je upavo to sto nisu dovoljno upoznati sa njim i sa ti m ko je on bio... Tako je i danas.I danas mi obicno ne znamo ko je kakva osoba jer se ni ne rudimo da je dovojno upoznamo vec na osnovu nekih glupih stvari sudimo o ljudima
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia 
ako mene pitate, pre bi higijena ishrane trebala da im bude obavezni predmet obzirom da imaju epidemiju gojaznosti, hipertenzije i dijabetesa tip 2 u dece.

...al pošto te ne pitamo, nikom ništa Smile... aš to se tiče ishrane, pa ima li boljeg predmeta od veronauke koji između ostalog i tekako utiče na ishranu, naročito tokom posta, kada se onaj telesni deo organizma pročisti i filtrira od svega onog što mu inače zna naneti posledice...nijedan tretman nekog mršavljenja ili tobože zdrave hrane se nije poštovao do kraja ili u kontinutitetu za razliku od posta koji kada iskreno zaživi u čoveku postaje sastavni deo života (sem ako se zbog bolesti ne dođe u vanredno stanje)...telesno okrepljenje kome se u nastavku pridodaje i duhovno nam i tekako služi kao potsetnik kome se treba zahvaliti za takav dar, a to svakako nisu Robert, Koh ili Rable, uz dužno poštovanje njihovim delima Smile
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Kao je to divno videti.Neki samo uzimaju iz Biblije ono sto njima treba i ono sto njima odgorava...Znaci Isus je postojao i to je cinjenica koja se ne moze zaobici.A zad zasto neki ne veruju je upavo to sto nisu dovoljno upoznati sa njim i sa ti m ko je on bio... Tako je i danas.I danas mi obicno ne znamo ko je kakva osoba jer se ni ne rudimo da je dovojno upoznamo vec na osnovu nekih glupih stvari sudimo o ljudima

A jesi li razmisljao o tome da je mozda Isus bio obican covek kao ja i ti samo imao je neku ideju koja je tada bila primamljiva pojedinim imperatorima a pojedinim se gadila, kao npr. Rimljanima koji su u to vreme sve davali da se urusi hriscanstvo.
Ili npr. da je Marija Magdalena bila osudjena kao prostitutka nekih 1000 i kusur godina da bi je Vatikan te ljage lisila 1969 ako se ne varam. A ona je bila jedan od najvecih sledbenika Isusa. Takodjer u Bibliji se nigde Marija ne spominje u ruznom kontekstu. U pojedinim knjigama se pominje kao zena Isus dok je to sve detaljno opisano u De Vincijevom kodu.
A da ne pricamo o tome kako su gnostici u to vreme pisali o Isusu, totalno suprotnu od ove koju nam pricaju.
Ali dobro ne bih o teorijama zavere. Smiley
« Poslednja izmena: 26. Dec 2008, 21:08:52 od cg_ac »
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia 
Kao je to divno videti.Neki samo uzimaju iz Biblije ono sto njima treba i ono sto njima odgorava...Znaci Isus je postojao i to je cinjenica koja se ne moze zaobici.A zad zasto neki ne veruju je upavo to sto nisu dovoljno upoznati sa njim i sa ti m ko je on bio... Tako je i danas.I danas mi obicno ne znamo ko je kakva osoba jer se ni ne rudimo da je dovojno upoznamo vec na osnovu nekih glupih stvari sudimo o ljudima


A jesi li razmisljao o tome da je mozda Isus bio obican covek kao ja i ti samo imao je neku ideju koja je tada bila primamljiva pojedinim imperatorima a pojedinim se gadila, kao npr. Rimljanima koji su u to vreme sve davali da se urusi hriscanstvo.
Ili npr. da je Marija Magdalena bila osudjena kao prostitutka nekih 1000 i kusur godina da bi je Vatikan te ljage lisila 1969 ako se ne varam. A ona je bila jedan od najvecih sledbenika Isusa. Takodjer u Bibliji se nigde Marija ne spominje u ruznom kontekstu. U pojedinim knjigama se pominje kao zena Isus dok je to sve detaljno opisano u De Vincijevom kodu.
A da ne pricamo o tome kako su gnostici u to vreme pisali o Isusu, totalno suprotnu od ove koju nam pricaju.
Ali dobro ne bih o teorijama zavere. Smiley

O Isusu ne govore mitovi i legende nastale tamo nekad od nekog...njega je delo o kome se propovedalo pre njegovog dolaska dovelo na mestu na kome će vazda biti, a životi onih koji su ga pratili i koji ga i dan danas iskreno prate samo potvrđuje, sviđalo se to nekom ili ne...ja znam da tebi i sličnim partizanima to bode mnogo toga vitalnog iz vaše ideologije, al sem žaljenja nemam drugi saosećaj sa tim Smile
« Poslednja izmena: 26. Dec 2008, 21:16:39 od producnenad »
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 228
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
     Anea:
     Zar stvarno očekuješ da neko ko predaje bilo koju Hrišćansku veronauku učenicima kaže
da je Isus bio Jevrejin i da je bio "rabi" tj. učitelj Judeizma, a da zatim pametno odgovara na
pitanja tipa: "A zašto su onda Hrišćani proganjali Jevreje, narod našeg Spasitelja ?".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Citat
O Isusu ne govore mitovi i legende nastale tamo nekad od nekog...njega je delo o kome se propovedalo pre njegovog dolaska dovelo na mestu na kome će vazda biti, a životi onih koji su ga pratili i koji ga i dan danas iskreno prate samo potvrđuje, sviđalo se to nekom ili ne...ja znam da tebi i sličnim partizanima to bode mnogo toga vitalnog iz vaše ideologije, al sem žaljenja nemam drugi saosećaj sa tim

Pre nego li pocnes da trkljas o tome dal sam ja slican partizanima ili ne pokusaj da se stabilizujes i pokusas da razmotris ono sto neko napise i ne sudis odmah etikiranjem jer to nije hriscanski.
E sada to isto hriscanstvo je bila vera, verovanje kako god hoces kao i sva ostala verovanja dok nisu Rimljani uspostavili vlast i hriscanstvo uveli kao jedinu religiju...Konstantin je to sve lepo po zakonu sproveo da bi ga Teodosije u potpunosti primenio.
Pre pojave Konstantina hriscanstvo je bila obicna religija manjine.
Takodje ukoliko zelis da se bavis pocetkom hriscanstva i Isusa pokusaj da osim jedne strane pogledas i drugu, kao npr. Jevandjelje po Judi i otkrijes ko je on u stvari bio....dal je istina etiketa izdajnika koje mu je hriscanstvo zasilo.
Takodje gnostici su bili ljudi koji su imali svoj verski pokret koji je svrgnut u 4 veku od strane Rimskog carstva jer su bili suprotni hriscanstvu. Oni su Isusa prikazivali u totalnom durgacijem svetlu i to ima sve lepo dokumentovano u Nag Hamadi biblioteci.
Ali da ne blebecem lepo pitam zasto je Rimokatolicka crkva Mariju Magdalenu tek 1969 godine oslobodila etikete prostitutke, to nije nista nepoznato niti strano!?
Inace ja iskreno zalim ljude koji veruju u nesto a ni sami ne znaju u sta veruju.
I da sumiram moja porodica ima iza sebe monahinje u Peckoj patrijarsiji a i vodimo preklo od Arsenija Carnojevica tako da te Partizane i komuniste na moju adresu tesko da mozes prisiti....i za razliku od vas vernika ja verujem u Boga i idem u crkvu na liturgije a to sto ja Boga vidim na relaciji moje duse i Njega a ne Biblije i NJega to je moja licna stvar!
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.