Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vlade Divac: "Možda postanem i predsednik Srbije"  (Pročitano 13744 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 512
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mnogi govore da je cika Divac jedan ogromni "komad budale", al je pitanje koliko tu ima istine?
IP sačuvana
social share
No money, no funny!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Gde ima dima tu ima i vatre , nema gde ne udara , negde ce da upali  !  Smile



Kandidat za predsednika OKS neće lobirati za podršku
Divac: Ako izgubim, kandidovaću se sledeći put
Autor: Beta | Foto:M. M., A. D. | 29.12.2008. - 08:42
Divac: Ako izgubim, kandidovaću se sledeći put

Kandidat za predsednika Olimpijskog komiteta Srbije (OKS) proslavljeni košarkaš Vlade Divac izjavio je da nema nameru da lobira za podršku, a ukoliko izgubi kandidovaće se i na narednim izborima.

"Nijednog trenutka neću da lobiram. Zalagaću se da sportskim duhom i primerom pokažem da može i drugačije da se radi. Ne mora onako kako je bilo poslednja dva puta. Ako pobedim biće fenomenalno, ako izgubim kandidovaću se i sledeći put", rekao je Divac u intervjuu agenciji Beta.
Metro (sport)

Izbori za novog predsednika Olimpijskog komiteta Srbije održaće se 24. februara 2009, a glavni konkurent poznatom košarkašu biće sadašnji prvi čovek te organizacije Ivan Ćurković.

Tri funkcije
Imam tri funkcije - roditeljsku, savetničku kod potpredsednika Vlade Ivice Dačića i u mom humanitarnom fondu. Ovo je četvrta za koju se kandidujem".
 
"Želim da Olimpijski komitet bude otvoren, da sportisti u svakom trenutku mogu da predlažu ideje i učestvuju u planovima. Olimpijski komitet nije moj, ni budućeg ili sadašnjeg predsednika ili generalnog sekretara", rekao je Divac, koji je kandidaturu prihvatio na nagovor ljudi koji su mu objasnili koliko je važno da na toj funkciji bude neko iz sporta.
Prema njegovim rečima, loše iskustvo koje je imao sa Olimpijskim komitetom može opet da se ponovi.
"Ovde može sve da se dogodi. Znam u podsvesti da postoji mogućnost da se sve dogodi na način kako je bilo, ali ako ne pokušam, ne mogu ni da očekujem rezultat", rekao je Divac, koji je 2001. godine na izborima za predsednika izgubio od Dragana Kićanovića, a 2000. nije primljen u sportsku komisiju MOK-a, jer njegova navodno poslata kandidatura nikada nije stigla u Lozanu.
Bivši košarkaš istakao je da će se obratiti za pomoć počasnom generalnom sekretaru Svetske košarkaške federacije (FIBA) Bori Stankoviću, kako bi mu pomogao svojim savetima.
Na pitanje da li zna kako je prošao bivši predsednik Olimpijskog komiteta Filip Cepter, koji je takođe imao podršku Stankovića, on je odgovorio: "Mislim da sa tim nema veze Stanković, već ljudi koji su bili uključeni u kampanju protiv gospodina Ceptera. Stanković može svojim iskustvom da mi pomogne u projektima koje ću raditi".
Cepter je izabran za predsednika Olimpijskog komiteta Srbije i Crne Gore u februaru 2005, a u julu iste godine je smenjen.
Proslavljeni košarkaš je naglasio da očekuje podršku svih saveza, a na pitanje šta će im ponuditi za uzvrat, on je odgovorio: "Mogu samo da im obećam da će biti u istoj ravni sa svim ostalim savezima. Ni manje ni više. Nije bitno da li je košarka ili atletika, mali savezi, veliki savezi. Svi treba da imaju isti tretman".
On je ocenio da Olimpijski komitet Srbije očigledno ne funkcioniše kako bi trebalo i da je zbog toga "normalno da ukoliko bude izabaran" postavi ljude za koje misli da su sposobni.
"Pre svega mislim na ljude u menadžmentu, operativce, one koji će najviše da rade. Za sada nemam kandidata za generalnog sekretara. Voleo bih da bude više kandidata i da onda izaberemo najboljeg, jer je to važna funkcija u Olimpijskom komitetu", rekao je Divac.
Prema njegovim rečima, zbog toga što je do skoro bio sportista, "sa one druge strane", smatra da Olimpijski komitet nije bio u funkciji sporta, kao i da nije imao prave vrednosti i sadržaj.
"Žao mi je kada vidim naše sportiste koji su ponikli ovde, kako odlaze da se takmiče za druge zemlje. Ne zato što su emotivno bliži tim državama, već jer imaju bolje uslove, kakve ovde nisu imali", rekao je Divac, koji je zvanično okončao karijeru u septembru 2007.
Divac je naglasio da više nije direktor sportske sekcije košarkaškog kluba Real, kao i da više ne radi kao skaut za Evropu LA Lejkersa.
On je ocenio da država dosta izdvaja za sport, ali da je neshvatljivo da u 21. veku još ne postoje osnovni uslovi, kao i da je žalosno što "status roditelja utiče na to koja deca imaju uslove da se bave sportom, a koja ne".
"To je ono što ja mislim da smo izgubili u prethodnom periodu. Deca gotovo da nemaju fizičko vaspitanje u odnosu na period kada sam ja odrastao. To nije važno samo za vrhunski sport, već za zdravlje. Kasnije ćemo imati problema kao nacija. Zovemo se kao sportska nacija, a u stvari radimo sve protiv sporta", rekao je Divac.
Na kraju, na pitanje da li bi izbor za predsednika Olimpijskog komiteta Srbije bio lep rođendanski poklon, on je samo odgovorio: "Ima i lepših poklona".

Bogata karijera
Vlade Divac rođen je 3. februara 1968. godine u Prijepolju. Igrao je za kraljevačku Slogu, Partizan, LA Lejkerse, Šarlot, Crvenu zvezdu i Sakramento. Osvojio je dve titule svetskog prvaka 1990. i 2002. tri titule evropskog šampiona 1989, 1991. i 1995. i dve bronze na EP 1987. i 1999. kao i dve srebrne medalje na OI 1988. i 1996. godine.
 
« Poslednja izmena: 29. Dec 2008, 18:51:07 od rinaka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Ja sam za Savu iz Kikinde koji se bori protiv "licimura"  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Ja sam za Savu iz Kikinde koji se bori protiv "licimura"  Smile

лицимура педера и демона ... што картају шаха  Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
 Smile
A vce nek bude Milan, bar ce znati sta vladu ocekuje ubuduce a kad gradjani nazovu i pitaju kad ce ukidanje viza porez i to, Milan izbaci tarot i krene...
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 512
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mislim da bi Vlade i Djaja bili dobar tandem "predsednicki". Al Djaja se ujebo s ni milioni, pa ga sad apsi policija a on bezi u Crnu Goru!
IP sačuvana
social share
No money, no funny!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.