Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 04:23:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koje skrivene tajne otkriva rukopis  (Pročitano 15964 puta)
22. Dec 2008, 14:15:48
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020
Koje skrivene tajne otkriva rukopis

Odgonetnuti što rukopis kazuje o nekoj osobi, oduvijek je intrigiralo ljude, a time se upravo bavi grafologija ili analiza rukopisa
Prema osnovnim načelima grafologije, naš rukopis je zapravo poruka nesvjesnog i otkriva mnoge naše potisnute i neotkrivene želje i strahove, vrline i mane. Nagib slova, njihova debljina, veličina i povezanost govore mnogo o našoj osobnosti pa stoga ne čudi to što grafologija pomaže mnogim znanstvenim granama.

Zanimljivo je da začetke grafološke analize možemo pronaći u starome Rimu. Naime, već je u drugom stoljeću prije Krista rimski biograf Suetonius Tranquillus primijetio neke posebnosti u Cezarovim rukopisima.

Danas se pak grafologijom služi policija pa čak ponekad i savjetnici za profesionalnu orijentaciju, koristi se i u proučavanju mentalnih poremećaja i u dijagnozi bolesti, a u novije vrijeme mnogi poslodavci traže mišljenje grafologa o rukopisu budućih djelatnika.
Grafolozi u obzir uzimaju mnogo značajki, promatraju veličinu slova, širinu slova, razmak, petlje i vitice, naglašenost određene zone, nagib pisanja, udaljenost margina i još mnogo toga.

'Pročitati' nečiji karakter samo na osnovi rukopisa itekako je zanimljiva vještina. Uostalom, tko ne bi volio da može samo malim virkanjem u bilježnicu skužiti, primjerice je li simpa uistinu takav kuler kojeg ništa ne može izbaciti iz takta.

Uz pomoć naše male analize rukopisa, možda otkrijete nešto više o karakteru vama zanimljivih osoba. Pravila su zapravo vrlo jednostavna:

Slova koja se naginju u različitim smjerovima - označavaju svestranost i prilagodljivost.

Slova koja se nepravilno naginju
- označavaju nedostatak fleksibilnosti.

Jako utisnuta slova (s druge strane se pod prstima osjeća utisnut rub od slova) - osoba je uznemirena.

Srednje utisnuta slova (rukopis je taman, ali se ne osjećaju rubovi slova s druge strane papira) - pokazuje sposobnost nošenja sa stresom.

Lagano utisnuta slova
- označavaju nekoga tko je površan, tko ništa ne shvaća ozbiljno.

Tanka slova - osoba nema mnogo samopoštovanja, ali je inteligentna.

Sitna slova - oznaka su tihih, analitičnih osoba koje paze na detalje i imaju dobru koncentraciju.

Krupna slova - oznaka povjerljivih i pristupačnih osoba

Jako krupna slova - označava teatralnu osobu, često glasnu, koja želi neprestano biti u centru pažnje.

Široka slova (njihova širina i visina su otprilike iste) - oznaka otvorenih i druželjubivih osoba.

Uska slova - ukazuju na pomalo sramežljivu i sputanu osobu, koja je vrlo disciplinirana.

Slova koja se ne dodiruju - ukazuju na strastvenu i nepraktičnu umjetničku dušu.

Neka slova se dodiruju - osoba spaja logiku (razum) i intuiciju.

Sva slova se spajaju - pokazuju vrlo opreznu osobu.

Savinuto prvo slovo - tradicionalna osoba koja se drži pravila.

Produžena početna linija slova - pokazuje samovoljnu osobu koja ne voli autoritete.

Produžena završna linija slova - osoba je oprezna.

Zadnje slovo u rečenici zavija se prema gore - pokazuje velikodušnost.

Savršeno čitljiv rukopis - oznaka komunikativne osobe.

Nečitljiv rukopis - tajanstvena, zatvorena osoba koja voli svoje misli držati za sebe.

 

Izvor: Tportal
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 1133
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
ima li netko link za download knjiga o grafologiji?
IP sačuvana
social share

Respect and fear is what I earned
Belgrade: regulisana velicina fonta slova u potpisu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
LG Google Nexus 5
"osobe sa lepim rukopisom su izrazito dosadne"
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 5501
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
"osobe sa lepim rukopisom su izrazito dosadne"

Apsolutno netacno ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Srednje utisnuta slova (rukopis je taman, ali se ne osjećaju rubovi slova s druge strane papira) - pokazuje sposobnost nošenja sa stresom.

da, kako da ne...
ali je istinito da dubina "urezivanja" slova zavisi od stepena nervoze... Smiley
kao i jacina udaranja po tastaturi... naravno... Smiley

Citat
Sitna slova - oznaka su tihih, analitičnih osoba koje paze na detalje i imaju dobru koncentraciju.

Krupna slova - oznaka povjerljivih i pristupačnih osoba

Zavisi... ili\ili... u skoli sam pisala sitno, sitno... a sad nekako... srednje.. Smiley

Citat
Široka slova (njihova širina i visina su otprilike iste) - oznaka otvorenih i druželjubivih osoba.

Hm.. da..  Smile
Jedini je problem sto mi se slova stapaju, tj. slicnog su oblika,  a neka idu u visinu Smiley

Citat
Neka slova se dodiruju - osoba spaja logiku (razum) i intuiciju.

Sva slova se spajaju - pokazuju vrlo opreznu osobu.

 Smile
dok slova D i J pisem odovojeno... ne znam zasto...

Citat
Produžena početna linija slova - pokazuje samovoljnu osobu koja ne voli autoritete.

Hah.. moguce... pocetno slove je uglavnom neka gravura Smiley))

Citat
Nečitljiv rukopis - tajanstvena, zatvorena osoba koja voli svoje misli držati za sebe.

Jadne moje profesorke srpskog jezika... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 1133
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
ja i dalje čekam da mi netko preporuči literaturu...
IP sačuvana
social share

Respect and fear is what I earned
Belgrade: regulisana velicina fonta slova u potpisu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
LG Google Nexus 5
ja sam imala 1 iz lepog rukopisa u osnovnoj skoli. znam da sam imala najgori rukopis i da me uciteljica terala da vezbam ...

no medjutim, to me nije sprecilo ...

IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 1133
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
i ja sam imala sličan "problem".
IP sačuvana
social share

Respect and fear is what I earned
Belgrade: regulisana velicina fonta slova u potpisu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
LG Google Nexus 5
a sta kad slovo nema veze s drugim ... svako drugacije napisano?
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Poremećaj višestruke ličnosti  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 04:23:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.061 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.