Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Marčelo promovisao novi album „Treća strana medalje"  (Pročitano 19713 puta)
19. Dec 2008, 01:38:38
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.19
U beogradskom „Muvi baru" održana je promocija trećeg Marčelovog albuma „Treća strana medalje", koji je objavio za kuću „Multimedija rekords"

Na početku događaja Marčelo je od svog izdavača dobio tri priznanja: za najbolji album u 2006. godini („Puzzle Shock!"), najboljeg rep izvođača i najprodavaniji album kuće „Multimedija". Novi album biće izdat u regularnom i de luks pakovanju, a Marko Šelić Marčelo je povodom izdavanja „Treće strane medalje" zadovoljno rekao:

- Ovo što se danas desilo ima veze s pesmom „Srećna strana medalje"!

Promociji su prisustvovali mnogobrojni Marčelovi prijatelji, ali i javne ličnosti, među kojima su bili glumac Bane Trifunović i roker Momčilo Bajagić Bajaga.




Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung Galaxy Nexus
U prodaji novi album Marčela     
Thursday, 18 December 2008


ImageTri godine nakon izlaska ploče "Puzzle Shock", koja ga je promovisala u najpoznatijeg domaćeg hip-hopera, Marčelov novi album "Treća strane medalje" od danas se nalazi u prodaji. Pod pritiskom očekivanja velikog broja fanova, ali i lične želje za nalaženjem drugačijih muzičkih obrazaca, Marčelo je, u pauzama između brojnih nastupa, fakultetskih obaveza i promocije svog prvog romana, proteklih godinu dana vredno snimao u beogradskom "Free Zone" studiju, pod budnim produkcijskim nadzorom Dragoljuba Markovića.
Konceptualno baziran oko simbolike broja tri, Marčelov treći album predstavlja svojevrsnu mešavinu atmosfera prethodna dva albuma, što ovu ploču ne sprečava u ostvarenju sopstvenog pečata. Novih petnaest pesama "Treće strane medalje" donose poboljšane sve dosadašnje prepoznatljive odlike bogatog Marčelovog stila, ali prošarane značajnim iznenađenjima, ostavljenim slušaocima za otkrivanje. Na ploči se uglavnom nalazi u društvu nerazdvojne "Filter Crew" ekipe: Nensi, Ministra Lingviste, Smajlija, DJ Raida i Sky Wiklera. Prateći Shock! Orkestar je ovog puta dobio daleko više prostora, olakšavajući Marčelu napore ka udaljavanju od žanrovskih granica hip-hopa.



Od, u odnosu pređašnje albume, manjeg broja gostiju, treba istaći pojavljivanje domaćeg urbanog gypsy-beat kolektiva Kal, a zajednička pesma "Krasnokalipsa" naći će se, u nešto drugačijem aranžmanu, i na njihovom novom albumu, početkom sledeće godine. Pored standardnog izdanja, pojaviće se i luksuzni ograničeni tiraž - sa pridodatim bonus diskom, na kome su članovi Filtera, uz drage prijatelje (poput Iskaza i Svedoka) i poneki remiks starih Marčelovih pesama, pokazali veštinu snalaženja u solo numerama. Za prvi singl izabrana je numera "Ponos", koja već neko vreme zauzima značajnu poziciju u koncertnom repertoaru i u kojoj Nensi (Nevena Glibetić), u pratnji kompletnog Shock! Orkestra, svojim izvođenjem najavljuje promenu pozicija na ustaljenoj "rang listi" domaćih pevačica. Prvi singl možete da preslušate na sajtu B92.FM na adresi http://www.b92.fm/channel/B92FM+Radio/25854.html . Poput prethodnika, album je izdanje diskografske kuće Multimedia Records.


Izvor: Kontra
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Qtek 小米
Када демо репери постану најпопуларнији извођачи долазимо само до једног закључка да је наша реп сцена доживела најдубље посрнуће од 1994-е када је изашло прво комерцијално издање.
Замисли демо репера који се чисто из хобија бави 'музиком', тачније вокалним извођењем и лириком, а уз то успева да да који испит и још да изда и по неки ромачић.  Smile

Замисли у Америци најтиражније репере и то не мислим само на оне најпознатије, већ и на оне који се баве едукативним темама, да се понашају као наш мали Марчело, па то је тамо али и у Европи незамисливо.
Они раде на себи без престанка, спавају у студију, пишу док су на турнеји, нема ту времена за друге обавезе то је крвав посао, који се тек на крају добро исплати.

То што Марчело ради је крајње неозбиљно и зато и звучи неозбиљно тачније недоречено и ту мислим најмање на лирику, већ на стил пре свега.
Лирика је заиста ствар укуса и о томе не бих расправљао, али Марчело нема никакав flow, његова дикција је ужас.
Он и даље није изградио свој идентитет ем-си-ја, и даље екпериментише што је требало да ради док је био у демо групи. Свако ко мало слуша хип-хоп је препознао да на првом албуму је писао на Еминемове синглове, док се на тренутке поклапа са њим и у стилу и у тематици.

Највише жалим младе генерације, које због непознавања енглеског језика радије слушају данашњи домаћи реп ... никад боља продукција никад гора сцена.
« Poslednja izmena: 19. Dec 2008, 19:46:14 od Гамбино »
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung Galaxy Nexus
@ gambino : ne razumem se u rap i hip hop koliko i ti, ali kapiram šta hoćeš da kažeš.. Marčelo misli da može da se sve to odradi za čas.. Mislim , ne znam ni to tačno jer ne znam koliko je spremao album, ali mogu da se kladim da najbolji hip hoperi i reperi sveta to rade 100 puta duže, temeljnije, sa nekim feelingom, jbg...  Smile
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Qtek 小米
@ gambino : ne razumem se u rap i hip hop koliko i ti, ali kapiram šta hoćeš da kažeš.. Marčelo misli da može da se sve to odradi za čas.. Mislim , ne znam ni to tačno jer ne znam koliko je spremao album, ali mogu da se kladim da najbolji hip hoperi i reperi sveta to rade 100 puta duže, temeljnije, sa nekim feelingom, jbg...  Smile
Није само ствар у брзини стварања песме, текста, теме ... већ и у квалитету, количини песама и на крају континуитету, значи није ни мало лако избацити сваке године албум и одржати се.
Нпр Тупак је брзо писао текстове/снимао вокале, да продуценти нису стизали да то смиксају, па је зато иза себе оставио стотине песама, док је Биги такође брзо смишљао теме, али није могао да избаци толику количину песама.

Можда је Марчело више посвећен лирици, али он није рецитатор (мада ни у томе не би био добар, јер и то не може свако) јер реповање је много комплексније од тога.

Кажеш
Citat
Marčelo misli da može da se sve to odradi za čas
а проблем је што он уопште и не мисли о било чему, него као и већина ради све по осећају, експериментише оно што му се допада у тренутку док снима, препуштен медијима који га форсирају због политичке коректности која му је отворила врата и на просторима бивше СФРЈ.
Да ли су Бајага и Бане Трифуновић дошли на промоцију због Марчелових реп деоница или због његове привржености поезији која нема везе са хип-хоп културом ?

И на крају само једна ствар је гора од њега то су ови демо репери који му гостују на сваком албуму, у преводу врећа нађе закрпу.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung Galaxy Nexus
kapiram te skroz.. i nisam se lepo izrazio kad sam rekao koliko dugo sprema plocu, nego da mi se cini da sve radi povrsno... tako mi deluje.. kao osoba koja je malo egoista, pa misli da sve moze, a da ne ulozi mnogo truda...

al dobro...
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Koliko on vec studira? 10ak godina?
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung Galaxy Nexus
sta on to bese studira ?  Smile
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Poeziju valjda.
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung Galaxy Nexus
 Smile
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.