Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:21:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky  (Pročitano 9379 puta)
16. Dec 2008, 21:03:15
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia 6120
Radnja igre Stalker: Clear Sky smeštena je u vreme pre radnje originala i omogućava nam da istražujemo Zonu pre nego što je potpuno podivljala. Imaćemo priliku da lovimo isti lik kao u originalnoj igri, moći ćemo da pogledamo kako je područje izgledalo pre kraha, a naići ćete i na veoma aktivne frakcije. Odmah na početku treba reći da Stalker: Clear Sky nije igra za svakoga, ne zato što je nešto posebno inteligentna ili zadire u sfere u koje se razumeju samo filozofi, nego prosto zato što je neuobičajeno teška po današnjim standardima.

Ali, težina ju je napravila puno privlačnijom; ako ste mislili da je život u Zoni pre toga bio težak, sad ćete se razuveriti. Protivnici su daleko organizovaniji, i biti sam u Zoni znači da novca nema, da vas pljačkaju redovno, da su zadaci teški, a nagrade nisu epske, ali vam omogućuju da preživite. Celo područje dobilo je na živosti, jer su se pojavile razne frakcije s kojima možete biti u dobrim odnosima, ali i ne morate. Možete im se čak i pridružiti ili ostati slobodnjak. Sve ima svoje prednosti i mane, ali najvažnije je ostati živ.

A to je teško, jer teško naoružana vojska patrolira Zonom, i najgore od svega je to što ih je stvarno teško ubiti. Evo samo malog primera onoga s čim ćete se brzo sresti: dok hodate putem, pozovu vas u pomoć kako biste pomogli maloj grupi Stalker-a da se odbrani od vojske. Imate malo municije, a da bi vojnik pao, morate mu isprazniti barem četiri patrona iz sačmarice u grudi. Ali njegov rafal će vas brzo pokopati, čisto da ne biste pomislili da je ovo ravnopravna igra. O, da, ovo je primer na najlakšem nivou težine. Ali, stvari se polako menjaju; pre ili kasnije doći ćete do boljeg oklopa i naoružanja, uradićete neke poslove za frakcije, nadograđivaćete oružje koje nosite (jedna od novina) i sve će vam se činiti lakšim. I onda će vas opljačkati. Uzeće vam prvo sav novac. Zatim će vam uzeti i opremu (možete zeznuti igru i ponovno učitati taj deo, baciti oružje, pa ga posle pljačke možete pokupiti na sigurnom području), pa će vas poslati s običnim pištoljem da to sve vratite nazad. Nećete dobiti novac. Opet će vas posle toga opljačkati. Igra kao da vas mrzi.

Međutim, što vas više pritiskaju, to ćete biti borbeniji. I iskorišćavaćete resurse koji postoje oko vas. Iako je Zona velika i možete lutati, dizajneri su odlično složili neke tačke i zadatke da se poklope s putem kojim vi prolazite, tako ćete kroz neprijateljska područja prolaziti u grupi s prijateljskim Stalker-ima. Bićete pokvareni i jedva ćete čekati da ubiju nekog vašeg da biste mogli uzeti njegovo oružje, ali osećaće se neko primorano zajedništvo; ako se ne držite zajedno, niko neće preživeti. Preživljavanje će stalno dolaziti u pitanje jer u igri Stalker: Clear Sky ima jako malo praznog hoda, koji je u originalnom Stalker-u bio veoma očigledan. Ako ste na glavnom zadatku, obično možete uzeti i gomilu manjih, jer će se njihovi ciljevi pre ili kasnije ukrstiti. Nema više straha od toga da ćete morati da trčite preko cele mape samo da biste nekome rekli da ste sve obavili. Tako je igra dobila na strukturi, ali su sami zadaci još uvek napravljeni tako da će vas voditi svugde, imaćete prilike da uživate u sitnicama koje bi inače mogle ostati sakrivene, videti fantastične dragulje dizajna koji su rađeni sa strašću. Stalker: Clear Sky svojim prednostima jednostavno nadoknađuje sve nedostatke.

Oni koji vole dobru grafiku sigurno se neće razočarati. Engine je dodatno sređen, doduše, ne toliko optimizovan koliko je nakrcan vizuelnim lepotama. I konačno je tu podrška za DirectX 10. Vremenske prilike su fantastične, a osvetljenje, koje je u originalu bilo dobro, sad je skoro vrhunsko. Svideće vam se detalji, kao što je vetar koji nosi lišće. Takođe i zvuk vetra koji zavija - prava lepota za uši. Ambijentalni zvuk je odličan, danju se čini kao pratnja, noću vas proganjaju zvuci iz mraka, a kad se sve to stopi s odličnom grafikom, imamo podlogu za atmosferu života. Doduše, ako isključite govor. Engleska glasovna sinhronizacija je često stravična, engleski s ruskim akcentom nikad nije zvučao dobro.


Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia 6120
Znam da ima tema za Shadow of Chernobyl, ali posto je dosta igrana igrica otvorio sam novu temu. Hvala kolegama na razumevanju. Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Memento Mori

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7891
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
zajebao si se nije toliko igrana...cak je i razocarenje  Smile bar kroz moje oci  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


[AFF] [ZLOK@$]

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6833
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia E75
Igra nije losa,da je teza od predhodnog dela to stoji,jeste sve lepo odradjeno ali meni je prvi deo i dalje neprevazidjen,obrnuo sam ga ni sam neznam kolko puta,nasao 5.razlicitih zavrsetaka,a znam da ima jos dva ali nikako to jos odraditi.
IP sačuvana
social share
Edit by shone83: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil GTalk Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 10
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Pozdrav svima.  Uapeo sam da nabavim ovu igricu ali nikako da je instaliram, probacu danas ponovo ako neuspem molio bih za pomoć.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 176
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
Ja sam je pribavio par dana od kada je izasla. Obrnuo sam je u roku od 2-3 dana, bez zurbe... Moram priznati da sam se duboko razocarao. Da li sam ja ocekivao previse od ovog dela ili on jednostavno nije uspeo da dostigne prvi, nemam pojma, ali ukupan utisak mi je veoma los...
Igra je dosta bagovita, na momente veoma teska(posto protivnici ciljaju mnooogo dobro, a granate ne mase vase noge...), quickload i nije tako "quick" (a pogines vrlooo lako, i to s vremenom postaje veoma zamorno), veoma je kratka i ima samo jedan zavrsetak... sve u svemu deluje mi nekako zbrzano i nedovrseno i mislim da bi mnooogo bolje bilo da su ovu igru i prvi deo spojili u jednu celinu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
Pozdrav svima.  Uapeo sam da nabavim ovu igricu ali nikako da je instaliram, probacu danas ponovo ako neuspem molio bih za pomoć.

Top tema... http://forum.burek.com/index.php/topic,294824.0.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 747
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Apple iPhone 5
E moze mala pomoc oko krekovanja?
Imam 2 .exe faijla i 2 .dll, jedan exe je patch, a drugi je xrEngine, ali taj drugi ne mogu da pokrenem, a trazi mi disk.... Imao neko ovakav problem....? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia 6120
Ne moze.

Automatski odgovor: Piraterija na forumu nije dozvoljena. Za vise informacija posetite ovu temu i konsultujte pravilnik foruma.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 6809
Zastava Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic
OS
MacOS X
Browser
Mozilla AppleWebKit 525.2
mob
Nokia Neka stara nokia
al te otero  Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 01:21:15
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.