Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 25 26 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Србија мора да каже "не" Е.У.  (Pročitano 15717 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia 
Panini , objasni mi po cemu se sledece recenice razlikuju od tvoje formulacije da kada postoji jedna super sila, ona namece zakon sile , a kad postoje dve , onda vazi medjunarodno pravo :
Opet dolazimo na moju tezu : medjunarodno pravo sluzi za disciplinovanje slabih , i kao argument za medjusobno prepucavanje velikih sila u borbi za premoc , i nista drugo [b]. Veliki ga zaobilaze ili krse kad god im je volja , ili kad god to mogu ( odnosno kada god je u svetu neravnoteza sila ) .[/b] Jedino moraju da paze da to pazljivo uviju , da ne bude vidljivo na prvi pogled . Jer time sprecavaju da svi u svetu pocnu da se ponasaju na taj nacin i sruse poredak koji su one uspostavile radi lakse kontrole situacije u svetu .

Koliko ja vidim , nista . A upravo i tvoje i moje recenice opravdavaju moju tezu , a opovrgavaju tebe samog . Ako to ne vidis , onda imas problema sa logickim razmisljanjem .

A ti Sahaline , objasni mi u cemu je Panini imao pravo , kada je samo potvrdio moju tezu ? I probaj da mi bar nesto objasnis logicki , i bez pominjanja Smilje Avramov , dosadio si sa njom i bogu i ljudima . Valjda postoji na ovom svetu jos neki autoritet osim nje , nije ona posisala svo pravnicko znanje ovog sveta . Promeni plocu malo .
« Poslednja izmena: 30. Jan 2009, 20:21:22 od miodrag2 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
ОК кажи ми како то да се данас продају свиње без печата по пијацама кад постоје инспектори за те ствари? И кажи ми како би ЕУ то спречила?

Super primer.

Upravo je u tome poenta zašto treba da uđemo u EU. Birokrate u Briselu teraju političare i institucije ne samo da uvode propise i reformišu institucije nego i da primenjuju te propise u praksi. Ako ih neko ne primenjuje u Briselu se digne frka i toj državi se uskrate subvencije. To je najbolji način za dovođenje u red zapuštenog i korumpiranog sistema kakav je naš ili u našem komšiluku. 




 

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Данило би волео да дође неки страни гувернер и да нас све уреди пошто смо мала деца и не умемо ништа да радимо?!  Smile Smile

Ја на другу, прижељкујем да нестанемо бре кад смо изроди... Боље да нас памте по славној прошлости него овако... Хахаха
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia 6230
Ono sto ovde niko ne shvata da ti propisi ne odgovaraju partokratiji u Srbiji.
Cela ova ujdurma je dogovorna i to 20 godina.To je jedan vid nastavka komunizma u novostvorenim uslovima. Omiljena opozicija.Slobina kategorija.
Cak je i ciganche Cheda promenio plocu. Kaze pragmatizam. Tako on to naziva. Kurvanje sa svima je pragmatizam.
Milos Veliki je preuzeo komandu u Srbiji 1812-e a za 20 godina je imao vise institucija (korisnih) nego ovi sada.
Ova prica oko Evrope je vestacki stvorena.Pare koje ti nudi da vaspostavis institucije ti vesto koristis i kazes: uslovlajavanjeeeeee.
Pare nisu da ti ides da se baskaris po jeuropi i beres evriche, nego da mozes sebi da stvoris ambijent da zivis normalno.
Da mu ne bi isao da mu smrdis tamo.Siptarima su dali drzavu, jer znaju da Srbi nece svoju da stvore, pa im odlaze buljuci Siptara i kukaju na Srbe.
Sta brkate bre babe i zabe.
Srbija je bila pre sto godina pravna drzava, sa dooooobro odredjenim pravnim poretkom.
Sada ne moze biti kada je vode komunjarski kopilani, koji izigravaju visetranacje a u stvari dogovorno sishu krv.
Amin.
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1585
Zastava Kruševac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia N93
Citat
Uvesti red u svojoj kući po evropskim merilima nema veze sa vođom nego sa usvajanjem i primenom opšteprihvaćenih normi. A to usvajanje mora da nadgleda onaj koji je propisao te norme jer u suprotnom neko može da ih izvrda i napravi lakrdiju od svega toga. To su pravila menadžmenta u svakom uspešnom preduzeću i to nema nikakve veze sa nekakvim vođom.

Ako su neke norme opšteprihvaćene ne znači i da su dobre.

Npr. prvi ispit na ekonomskom fakultetu, osnovi ekonomije, spremamo iz američke knjige čije je izdavanje u Srbiji finansijski pomogla USA. Poenta cele knige je da se najbolji rezultati postižu kada je tržište prepušteno samo sebi, znači ništa carine, porezi, kvote, itd., što je manje tržište regulisano to bolje rezultate postiže.

Sada posle ove krize sve zemlje (uključujući i USA) podižu zaštitu i regulaciju svojih tržišta. Znači praktično sve što su nam nametali kao jedinu pravu istinu više nije tačno.  Smile

IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Upravo je u tome poenta zašto treba da uđemo u EU. Birokrate u Briselu teraju političare i institucije ne samo da uvode propise i reformišu institucije nego i da primenjuju te propise u praksi. Ako ih neko ne primenjuje u Briselu se digne frka i toj državi se uskrate subvencije. To je najbolji način za dovođenje u red zapuštenog i korumpiranog sistema kakav je naš ili u našem komšiluku. 
Е ја у то не верујем. Пример ти је Бугарска. Мислиш да ће наша багра да ради нешто ако ЕУ заврне славину? Оће курац!!
А на страну то да се на тај начин стављамо на службу туђину. То је за мене далеко битнија ствар, јер ја нисам бескичмењак и гњида:
Ја на другу, прижељкујем да нестанемо бре кад смо изроди... Боље да нас памте по славној прошлости него овако...
ово ми се далеко више свиђа!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


šta to beše mozak, šta to beše mozak

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 482
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Siemens c 75
Ja razumem da vam je najlakše lupati i praviti se stručnjak a pritom nemati nikakvu expertizu, ali bar ne umećite ljudima koji jesu stručnjaci ili poznavaoci odredjene materije, konketno prava jer sam pravnik, da su rekli ono što niko normalan nebi reko.

Gde sasm ja bre spominjao papu, jel molim te  p  a  p   u, da ste pročitali ono što bi se čak mogla nazvti i disertacija, a pogotovu u odnu na veše postove, videli bi da  p  a  p  u  ni jednim slovcetom nisam spomenuo i drugo naučili bi nešto kao što sam ja na pravnom fakuletetu naučio iz knjiga prof. dr. Smilje Avramov ili ste kao i klića svetski priznati autoriteti iz medjunarodnog prava.  G   N   U   Š   A   NJ   E

Pozdrava za feanora, emptia, vanya i operation bambi, nedajte se srbi, vaša ljubav prema majčici Srbiji je jača od njihovih " Glasom Amerike " ispranih mozgova, u Šumadiji imate iskrenog prijatelja, ovde su ljudi daleko normalniji jer ih još drži selo i tradicija a pogotovo seljaci koji nemaju fakultete ali su bistri, pa kad ima kažeš da su im prijatelji ovi što su ih bombardovali i zbog kojih su im sinovi ginuli, znaš šta ti kažu " Jesil ti brljiv ", e mi ovde nažalost imamo brljive. Živela nam majčica Srbijica ili Rusija sve jedno!!!! Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


šta to beše mozak, šta to beše mozak

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 482
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Siemens c 75
I da se našalimo malo jer s ovi nemož ozbiljno ni da diskutuješ, na klići sam se uverio i digo ruke, mada znate kako se kaže u svaku štalu ima pola istine:

Danilo ružo moja lepa, za sve me diraju al za kobasicu nemoj, u mene je prava domaća, debela i dugačka, kad dodješ u Šumadije a ti navrni daću ti da probaš, imam i dobru domaću mučenicu, što bi naši seljaci rekli za unutarnju dezenfekciju pa da te malo prošetam po sela da se nadišeš svež vazduk, da pogldedneš pastirice mlade, da se okupaš u jezero, pa na susrete sela, bolo bi te stojko za jevropu, za čas bi zaboravio te BG fazone, to ovde nije baš poželjno, vole seljaci da ih omlate, više nego pihtije da izedu.

Izadjte malo iz tih virtuelnih gradova, i videće te da se ljudima j....za jevropu, a meni je zicera da vas ovde preobraćam, jer smo na selu svi bogu fala, normalni. Paz sad ovo:

                                Oj Rudniče ti planino stara, oj Rudniče ti planino stara,
                                pod tobom se reka Gruža stvara, pod tobom se reka Gruža stvra,
                                Od vas dvoje ništa lepše nije, od vas dvoje ništa lepše nije,
                                vi ste ponos cele Šumadije, vi ste ponos cele Šumadije!!!!

A bratac jel to nem na " Glas Amerike ", u maju planiram godišnji kncert svog KUD-a de će mi gosti biti drušva iz Srbije, pozvaću vas da vidite šta je Srbijica


                                     Tekla Lepenica, kraj nje čobanica,
                                 stato čuva svaki dan, doći ću joj razdragan

Šta misliš kako bi ti bilo kad bi zorom ranio sa ovo pesmom, pod uslovom da je pevaš a ne da je pustiš da landara,  pa meteš tamjan na plotnu,pa izeš med sa orasi, pa ždrkalj mučenice, pa oljuštiš kobaju, pa na poso ili na faks sve jedno, a , pa bog da te vidi.
Jel sad vidiš zašto se meni j... za Jevropu ili za napr. gasnu krizu, pa grejo sam bre dvorište i pucao od smeha kad su krenuli da se smrzavaju po gradovima, glavna sprdačina nam je bila ona Vojvodjanska domaćica sa nervnim slomom " A gas, gas, gas, obećali uzeli pare a nema, " zato što nas je podsetila na onaj crtaća kad idu slonovi a ptica na grani viče " A jaja, jaja, jaja ", i što će meni EU.

Dakle dole EU, živela majčica Srbijica ili Rusija sve jedno, a vi braća više radite a manje slušajte " Glas Amerike ", " Dojče Vele " i slične " glasnike demokrtaije ", pa će vam biti bolje, prijateljski pozdravi Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1585
Zastava Kruševac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia N93
Citat
za čas bi zaboravio te BG fazone, to ovde nije baš poželjno, vole seljaci da ih omlate, više nego pihtije da izedu.

Citat
glavna sprdačina nam je bila ona Vojvodjanska domaćica sa nervnim slomom " A gas, gas, gas, obećali uzeli pare a nema, "

Hahahahaha svaka čast  Smile Smile  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
Citat
I da se našalimo malo jer s ovi nemož ozbiljno ni da diskutuješ, na klići sam se uverio i digo ruke, mada znate kako se kaže u svaku štalu ima pola istine:

naravno jer si ostao bez argumenata, pa pobegao i počeo da pevaš Smiley za tebe je jednostavno: medjunarodno pravo je ono što kaže smilja avramov, a smilja avramov najpoznati teoretičar zavere koja umesto OEBS-a se u svojoj knjizi poziva na KEBS  Smile

ali ja neću biti oštar prema sahalinu, ja ću mu dati priliku da nesto da nauci od Vojina Dimitrijevica:

VREME: Koliko ljudi kod nas zna da ima ljudska prava koja su starija od državnog prava?

DIMITRIJEVIĆ: Svest o tome da imamo neka ljudska prava sistematski je suzbijana zadnjih 55 godina. To se uvek zvalo – takozvana ljudska prava, ili je pisano pod navodnicima, a pre neki dan sam video tekst gde je malo bilo da se stave navodnici nego je pre toga moralo da se kaže i – takozvana. Uvrežilo se uverenje da su ljudska prava antidržavna, subverzivna i da su uvezena sa Zapada. U tom pogledu smo bliski nekim državama s kojima smo inače prijatelji – Miamar, Severna Koreja…

Kod nas se na pravnim fakultetima u celoj Jugoslaviji o ljudskim pravima nije učilo ništa, a ako se učilo, to je bilo u smislu da su ljudska prava nešto što nam je država podarila i što u svakom trenutku može da nam oduzme. Na beogradskom Pravnom fakultetu predmet o ljudskim pravima uveden je pre tri-četiri godine, a verovatno će uskoro da odumre s obzirom na kadar koji sada tamo predaju. U Centru smo računali da imamo bar 15.000 pravnika defektnih u oblasti poznavanja ljudskih prava.

Znaju li građani da navedu svoja osnovna prava?

Znam profesore prava koji misle da su prava samo ono što je dato u ustavu i zakonu, a ako se u proceduri ustav i zakon promene – prava nestaju. Evo koliko je to tužno zaostalo: u srbijanskom ustavu iz 1990. upisana je rečenica koja na prvi pogled izgleda sjajno – da je u ovoj zemlji dozvoljeno sve što zakonom nije zabranjeno.To je, međutim, XIX vek, prepisano je iz radikalskog ustava. Naravno, postavlja se pitanje – šta to Srbija može sve da zabrani? Ostavlja se zakonodavcu na volju da zabrani masu stvari. To se videlo prilikom intervencije NATO-a. U pogledu derogiranja ljudskih prava "u doba izvanredne javne opasnosti", nije predviđeno da derogacije moraju da budu "u obimu strogo određenom zahtevima situacije". Ustav Srbije predviđa da se u doba ratnog stanja mogu ukinuti sva prava, a Ustav SRJ je propustio da među pravima od kojih nema derogacije pomene – pravo na život.
« Poslednja izmena: 31. Jan 2009, 04:21:45 od klićo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 25 26 28
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.