Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:12:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Komunikacija nije samo razgovor  (Pročitano 1169 puta)
09. Dec 2008, 09:07:28
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0


Često se pominje da je za uspešnu vezu neophodna dobra komunikacija među partnerima. To je tačno - bez dobre komunikacije veza neće uspeti - samo što se neretko komunikacija u glavi prevede kao razgovor, a razgovor je samo jedan od oblika komunikacije.

Naravno, razgovor jeste bitan, kao što je bitno i to da partneri budu sposobni da pričaju o problemima, lepim stvarima, svojim snovima, nadama, željama... Međutim, postoji i neverbalna komunikacija, govor tela, već i to kako se ponašate a da reč niste rekli takođe je oblik komunikacije (ili njen nedostatak).

Ima onih koji veruju da se bliskost izgrađuje dugim razgovorima, ali za međusobnu bliskost može biti podjednako bitno ono što se ne izgovori kao i ono što se kaže. I to što neko čini (ili ne čini) za vas, kao i ono što vi činite ili ne činite za tu osobu takođe ima svoje značenje, i voljenoj osobi šalje određenu poruku (koja, doduše, može biti pogrešno protumačena - recimo, on duže ostaje na poslu da bi zaradio više za njih dvoje, a ona to što on malo vremena provodi kod kuće shvati kao da on ne želi da bude s njom, ili se ona trudi da ga uvek sačeka toplo jelo kad stigne kući i pokušava da mu posluži to jelo čim stigne, a on ne želi odmah da jede i smatra da ona pokušava da mu nametne neki svoj raspored).

Ne treba zaboraviti ni na fizičku komunikaciju - jedan zagrljaj, ili jedan udarac mogu imati veći efekat nego hiljadu reči. A kada razgovarate, ni tu nije sve u rečima, jer je potpuno drugačije kad nešto izgovorite povišenim ili prijatnim glasom, makar same reči bile u potpunosti iste.

Sve u svemu, oblika komunikacije ima više, i potrebno je da oboje budu koliko-toliko umešni u svima, bar kada se o komunikaciji između njih dvoje radi, kako bi se moglo reći da je ta komunikacija dobra. Deluje vam kao nešto prezahtevno? U suštini, nije, jer dokle god ima ljubavi i želje da se potrudite oko voljene osobe, do tog umeća se dolazi prirodno, kako jedno drugo bolje upoznajete. To nije nešto što se desi preko noći, već dolazi postepeno - a onda jednog dana uživate u tome što samo vi znate šta taj njegov pogled ili takav njen osmeh znače, dok se ostalima čini da vas dvoje imate neki tajni zajednički jezik.


Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
 :wave :P
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
:mrgreen: Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 04:12:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.