Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ispovest Radoslava Ratkovića, čoveka koji je preživeo streljanje  (Pročitano 1337 puta)
19. Jul 2005, 09:40:12
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ispovest Radoslava Ratkovića,
čoveka koji je preživeo streljanje

Radoslav Ratković (64), koji danas živi u jednom vojvođanskom mestu, preživeo je 7. decembra 1991. streljanje na koje su ga poveli pripadnici paravojne formacije "Branimirova (Glavaš) osječka bojna". Priča je zapravo počela još prvog jula; tada je pred sopstvenom kućom bio svedok ubistva načelnika osječkog MUP-a Josipa Kir Rajhla, Milana Kneževića i Gorana Zubundžije i ranjavanja četvrte osobe. Ratković je Beti ispričao da su mu, posle tog incidenta, policija i istražni sudija naložili da se iseli na nekoliko dana, zbog čega se sa suprugom preselio kod rođaka koji su takođe živeli u Osijeku.
   
      

Gde su četnici

Tu su me u praznoj prostoriji stavili da sednem na jednu stolicu. Rekli su mi da kažem ko su četnici sa kojima sarađujem. Rekao sam da ne poznajem četnike. Počeli su da me udaraju nogama, pištoljem, uz jedno isto pitanje koga poznajem od četnika - seća se Ratković.
      
      
      
   

Ratkovići su svakodnevno išli na posao, sve do 7. decembra, kada je oko 15.30 jedna osoba došla da javi da im je sin jedinac poginuo. - Naš sin mobilisan je u Novom Sadu gde je radio. Poginuo je kod mesta Divoš, kao rezervista, 20. novembra 1991, a nama je za njegovu pogibiju javljeno posle 17 dana, i to preko oca koleginice našeg poginulog sina - rekao je Ratković. Petnaest minuta kasnije, po njega su došle tri osobe u civilu i bez legitimacija, i povele ga na informativni razgovor. - Odvezli su me u jednu kuću u Osijeku. Bila je to kuća jednog Srbina koji je odmah na početku rata otišao. Kuća je u Dubrovačkoj ulici broj 30. Prvo su me proveli kroz hodnik, zatim kroz dvorište i odveli u podrum jedne pomoćne zgrade...

Onda je, prema njegovim rečima, u podrum ušla još jedna osoba koju su mučitelji oslovljavali "šefe", da bi ga tukli još neko vreme, a onda mu vezali ruke i usta i odneli u automobil kojim je odvezen na obalu Drave, u naselje Tvrđa. - Čuo sam hitac iz pištolja. Nije to ni bila neka velika bol. Istovremeno, kako je jedan pucao u mene, drugi me je gurnuo nogom. Ja sam pao u Dravu. Prvi metak mi je pogodio levu stranu lica, prošao kroz jezik, razbio desnu donju vilicu i izašao. Počeo sam da se gušim. Izbacio sam se iz vode, ali su me videli i na mene još jednom pucali - kaže Ratković. Drugi metak ga je pogodio skoro na isto mesto gde i prvi, ali je preživeo. Uspeo je da oslobodi ruke i popne se uz obalu do šetališta...

U blizini je bila betonska žardinjera sa žbunjem u koju sam se sakrio - priča Ratković. Tom prilikom je prisustvovao još jednoj likvidaciji. Isti ljudi koje su pokušali da ga ubiju izvukli su još jednu osobu, takođe isprebijanu, kojoj su na obali pucali u potiljak - Ratković kaže da je to bio lekar Milutin Kutlić. Sledeće čega se seća bila je osječka bolnica u kojoj se probudio. Ratković je još 2001. dao izjavu sudu u Hrvatskoj, ali kako sam kaže, na tome se i završilo. Prema njegovim saznanjima te noći, 7. decembra 1991, u Osijeku je likvidirano sedam osoba.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.