Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 13:33:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kokain  (Pročitano 19549 puta)
03. Dec 2008, 16:34:07
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1620
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
Mislim da je zbog ozbiljnosti ovih tema potrebno posebno otvoriti jednu za heroin a drugu za kokain. Nije samo to razlog. Kokain je drugačija droga, ima drugačiji efekat, skuplja je od heroina i popularnija.

Ono što se može prvo uočiti to je da za kokain kruže drugačije priče. Pre svega kokain se vezuje za elitu, te je s toga privlačniji i stvara utisak da konzmiranjem vi zapravo učestvujete u necem ekskluzivnom. Isto drugačiji je stav i prema ovisnicima. Često su oni koji uzimaju heroin prljavi narkomani, a oni koji uzimaju kokain carevi. Uzimanje heroina se vezuje za konzumaciju u neurednim stanovima, a kokaina za konzumaciju u fensi diskotekama. Tu se naravno stvaraju prve zablude.

Druga je specifičnost da je različit i karakter zloupotrebe zavisnika. Kod heroina je najčesći slučaj da diler pokušava da izvuče što više novca od zavisnika. Kod kokaina u nekim situacijama stvari stoje drugačije. Naime ima slučajeva da diler plaća iz nekog razloga drogu zavisniku i to se pre svega dešava kada oni koji imaju dovoljno novca putem navlačenja pokušavaju da vežu za sebe devojke, koje nemaju same novca za drogu.

Ipak važi i to da je ova droga manje dostupna pa da se i manje koristi i da zato imamo i manje primera za zavisnike. znate li neki? Imate nešto da dodate?
« Poslednja izmena: 03. Dec 2008, 16:49:08 od munlajt »
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
koka gospodska droga.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Samsung S8
Poznajem ja mnogo osoba koje se rade kokainom,ali navecscu samo jednu.Ona je devojka koja ima 21 godinu,skroz je fensi,ide non - stop po Stefan Braunu,tamo je najvise,ali moze se videti i Teatru,Plasticu,Trezoru.Bez neke lazne idile,izgleda kao milion dolara,ali se nazalost cepa koksom,od koga je zavisna.... Smile Navukao je baja sa crnim hamerom iz Sremske Mitrovice,koji je jedno vreme ziveo u Beogradu...posto dosta osoba kaze da od kokaina ne mozes biti zavistan,ja izricito kazem da moze.Ne cepa se vise toliko koliko je kada je on bio tu,ali ni manje...


IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Kokain i koristi 'elita' (je*em ti tu elitu  Smile ) iz prostog razloga što on daje osećaj moći, nepobedivosti, kao i pojačane seksualne energije, zatim dobro raspoloženja, snage. I šta više treba krimosu u ogromnom crnom džipu, koji je krenuo kao džeparoš, pa mu se 'posrećilo', te je uleteo u neki 'dobar biznis', i vremenom stekao lak keš... Njemu par crta koke donosi sve ono što nikad nije mogao da ima...

Što se tiče zavisnosti, dugo je vladalo mišljenje da je nema kod kokaina, ali su neka relativno nova istraživanja pokazal da zavisnost ipak postoji. Nije tako jaka kao kod heroina, lakše se prevazilazi, ali ipak postoji. I mnogo je ozbiljnija psihička zavisnost, od fizičke, što je i logično kad se u obzir uzimaju efekti.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1620
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
@B@mbin@

ima onih koji kažu da kada na kitu staviš kokain bude ti tvrd kao gvozdena šipka, da li si i ti došla do sličnih podataka?

pošto se baviš time voleo bih nešto više da nam napišeš o tome kakva je zavisnost kod kokaina u odnosu na heroin, kako izgleda apstinencija i koje su posledice uzimanja? ti si nešto napomenula ali ako možeš malo više, naravno i bilo ko drugi ko zna o tome. ima dosta sajtova na tu temu ali nekako je bolje da kroz živu reč ovo raspravimo
« Poslednja izmena: 03. Dec 2008, 22:55:46 od munlajt »
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Sony xperia
@munlajt

Citat
ima onih koji kažu da kada na kitu staviš kokain bude ti tvrd kao gvozdena šipka, da li si i ti došla do sličnih podataka?
Ne kenjaj.  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
To za kitu  Smile zaista ne znam, niti imam kitu, niti konzumiram kokain.

Ono što ja znam o njemu jeste mahom naučeno, ili iz priča ljudi o tome, što onih koji se bave prevencijom i lečenjem, kao i onih koji su ga probali/koristili.
Za zavisnost sam već rekla - ima je, ali je psihička ozbiljnija. Apstinencija se na psihološkom planu manifestuje neraspoloženjem, bezvoljnošću, i utiskom da se samo sa drogom može postići efekat euforije (nije to euforija kao kod heroina, već ona o kojoj sam pisala). Na fizičkom planu se javlja česta pospanost, ali nekih ozbiljnijih posledica obično nema (u smislu telesne deterioracije). Kao što rekoh, tu je većina toga u glavi, što opet na znači da je kokain manje opasan. Obično se lečenje vrši lakše nego u slučaju, recimo, heroina. Mada, malo je onih koji dolaze na lečenje zbog upotrebe kokaina. To je najčešće problem koji je usput razmatran, zajedno sa drugim psihološkim teškoćama osobe koja se javi na lečenje.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
MacOS X
Browser
Mozilla Gecko 20081029
mob
Nokia 

ima onih koji kažu da kada na kitu staviš kokain bude ti tvrd kao gvozdena šipka, da li si i ti došla do sličnih podataka?


To za kitu  Smile zaista ne znam, niti imam kitu, niti konzumiram kokain.


Ijaaaoj, umrecu!!! (((:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
@B@mbin@

ima onih koji kažu da kada na kitu staviš kokain bude ti tvrd kao gvozdena šipka, da li si i ti došla do sličnih podataka?



Bas sam se nasmejao  Smile Smile

Inache, pre recimo 20ak godina kokain se stavljao na vrh penisa da bi umrtvio tkivo i time se produzio seksualni odnos...
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Alcatel 258
Кокаин стварно умртви ону ствар, и стварно се укочи ко код коња, тј утрне па се нема неки осећај секса као кад си чист.
Не могу да браним никог ко носи кесице по џеповима, завлачи се по буџацима да би исцртао линије на омоту од цедеа ил на пакли цигара, ал опет сматрам да је бело најмање опасно по човека и по друштво у ком живимо, прво што кошта колико кошта, друго што су нус ефекти којих наравно има мањи и што је зависност мала тј манифестација кризе је слава, расејаност мало ти буде лоше ал ништа посебно.
Ал опет постоји друга страна медаље која није тако сјајна а то је да свако ко користи коку мора себе да запита после извесног времена, па стани брате колико времена је прошло да нисам паузирао ниједан викенд са белим, кад израчунаш пар месеци е онда си у курцу и једини начин да се скинеш иако ниси Бог зна како навучен требаш се клонити народа што има бело, не треба излазити пар недеља и слично...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 13:33:58
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.