Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Beogradskog glumac prevarila lazna doktorka preko Fejsbuka :))))  (Pročitano 4535 puta)
02. Dec 2008, 07:50:36
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
EKSKLUZIVNO: BEOGRADSKI GLUMAC PREVAREN PREKO INTERNETA
PROŠAO PAKAO ZBOG IZMIŠLJENE DOKTORKE

• Dragiša Milojković (37) najpre obmanut da se preko "Fejsbuka" dopisuje sa dr Bojanom Malić iz Švajcarske, a potom i da je ona zbog njega "poginula" u udesu u Francuskoj!

Beogradski glumac Dragiša Milojković (37) našao se nedavno u glavnoj ulozi morbidnog trilera. "Film" u kojem mu je dodeljen lik nesuđenog verenika nije se odigrao u pozorištu ili pred kamerama već u stvarnom životu. Pravi horor kroz koji je prošao, a u koji je ni kriva ni dužna upetljana i redakcija "Vesti" , pamtiće sigurno ceo život! Upravo zbog činjenice da je "režiser ovog filma" u svojim lažima i obmanama dodelio "rolu" i najtiražnijem dnevniku dijaspore, bio je dovoljan razlog da ovaj događaj pomno istražimo. Pred vama su sada svi detalji ovog neobičnog i zapanjujućeg slučaja kao i svi podaci do kojih smo došli.
Mnogi naši čitaoci su u "Vestima nedelje" od 23. novembra primetili na četvrtoj strani čitulju u kojoj piše da je 20. novembra poginula izvesna dr Bojana Malić (38), lekarka iz Ciriha. Među ožalošćenima navedeni su otac Radovan, majka Milica i "ožalošćeni momak" Dragiša Milojković. Naše kolege iz marketinga "Vesti" popustile su pod molbama i suzama Marije Malić iz Ucnaha (Uznacha) u Švajcarskoj (tako se predstavila), tetke pokojne Bojane, koja je želela da se oglas hitno pojavi baš u nedelju, 22. novembra, jer je, navodno, tog dana, zakazana sahrana u švajcarskom Ucnahu gde žive njeni roditelji.
Već sledećeg dana posle objave čitulje u našim novinama, sa slikom prelepe devojke koja je poginula, pojavile su se prve sumnje verodostojnosti cele priče. Ispostavilo se da niko od naših zemljaka nikad nije čuo za ovu ženu, kao ni u Udruženju srpskih lekara u Švajcarskoj. To je bilo čudno, tim pre što su na Internetu kružile informacije da je hirurg dr Bojana Malić proglašena najboljim doktorom u Švajcarskoj ove godine i čak za to dobila i nagradu švajcarske vlade!

"Sahrana" u venčanici

A kako je sve to počelo, otkriva sam glumac Dragiša Milojković s kojim smo razgovarali posle njegovog povratka iz Pariza, gde je sa ekipom snimao epizodu popularne serije "Seljaci".
- Početkom novembra na mojoj stranici "Fejsbuka" pojavila se izvesna Malena Malić. Počeli smo da razmenjujemo poruke i da se dopisujemo i, neću da krijem, dopala mi se. Imam 37 godina, nisam u stalnoj vezi, moj prijatelj je našao ženu svog života preko "Fejsbuka" i mislio sam: zašto da ne pokušam, možda bude nešto od toga - priča Milojković.
Dragiša je nepoznatoj devojci dao i broj svog telefona i oni su nekoliko puta razgovarali. Ona mu je o sebi "otkrila" da je lekar, da joj je otac Radovan bogataš koji poseduje nekoliko hotela u Švajcarskoj.
- O meni je sve znala, čak i da sam napisao knjigu. Dala mi je adresu, Oberer Stadgraben 4 u Ucnahu, na koju sam joj poslao primerak moje knjige pa smo kasnije o njoj razgovarali. Grizao me je, ipak, sve vreme crv sumnje, jer je u jednom trenutku promenila ime u Bojana rekavši da se u stvari tako zove. Pošto sam krenuo u Pariz na snimanje, predložio sam da se vidimo tamo i ona je pristala. Pre puta sam joj, međutim, rekao da ću s njom prekinuti sve kontakte ako otkrijem da mi je o sebi slagala makar i jednu jedinu sitnicu - nastavlja poznati glumac.
Događaji koji su usledili pokazali su da je Dragiša tim rečima očito potpisao "smrtnu presudu" za dr Bojanu Malić. Sve do ulaska u avion za Pariz na beogradskom aerodromu na njegov mobilni telefon su stizale poruke da je i ona na putu svojim automobilom, gde se nalazi u kojem trenutku, a sa drugog broja telefona su mu stizale poruke njenog oca Radovana u kojima je pisalo "Dragiša, čuvaj nam ćerku..." i slično.
- Telefon sam isključio tokom leta do Pariza, a kad sam sleteo i ponovo ga uključio krenulo je ludilo. Stizale su mi SMS poruke da je Bojana nastradala u saobraćajnoj nesreći u Francuskoj, proklinjali su me njeni roditelji i najavljivana je njena sahrana u Ucnahu u venčanici u kojoj je trebalo da stane sa mnom pred oltar! Bio sam u totalnom šoku, ne znam ni kako sam uspeo da obavim posao sa ekipom u Parizu - jadao se Milojković.
Krenuvši tragom ovog neobičnog slučaja, reporter "Vesti" obreo se na adresi Oberer Stadtgraben 4 u Ucnahu, koju je imao i Dragiša Milojković, ali koja je ostvljena marketingu "Vesti" za slanje računa naručene čitulje. Vrata stana sa prezimenom Kaba otvorila je sredovečna žena koja je pričala samo na nemačkom, ali je po naglasku bilo jasno da nije rođena Švajcarkinja. Objasnili smo zbog čega smo došli i pitali da li tu stanuje Radovan Malić, otac dr Bojane Malić, ali nam je ona rekla da o svemu tome nema pojma, tvrdeći da u zgradi nema stranaca! Nije dozvolila da fotografišemo ni nju, ni zgradu, rekavši da je reč o "privatnom posedu".
Istražujući na Internetu "profil" i sve u vezi sa dr Bojanom Malić, otkrili smo više imena pod kojima se prijavljivala ista osoba, a jedno od imena bilo je i Bogdanka Kaba. I gle čuda, na jednoj od fotografija, koja se zove Bobana, bila je upravo žena sa kojom je razgovarao reporter "Vesti" u Ucnahu!

Prijava policiji

U prepiskama na Internetu otkrili smo da Marija Malić, a osoba pod tim imenom je i "Vestima" naručila čitulju, pominje još jednu adresu u Ucnahu "na koju oni koji žele mogu da pošalju izraze saučešća": Am Aabach 10 . Otišli smo i tamo, ne očekujući, naravno, da ćemo naći rodbinu dr Bojane Malić, već osobu koje se pod tim imenom lažno predstavljala.
- Ovde je do pre nekoliko meseci sa dva maloletna sina stanovala Bogdanka Ćirković, žena 40-ih godina, razvedena. Odselila se i od tada ništa o njoj ne znam - kazao je za "Vesti" Miroljub Vasić, naš zemljak koji ovde stanuje i koji dodaje da se nisu družili sa Bogdankom jer je ona veoma kratko, manje od godinu dana, stanovala u njihovom komšiluku.
Zamolili smo ga da nam opiše Bogdanku Ćirković i opis koji je naveo potpuno se poklopio sa izgledom Bogdanke Kaba sa kojom smo već razgovarali. Uklapala se čak i činjenica da je ona razvedena i da je Ćirković, po svemu sudeći njeno devojačko prezime, a Kaba prezime muža od kojeg se razvela.
Naoružani novim informacijama, ponovo smo su se obreli ispred stana Bogdanke Kabe, želeći da od nje čujemo neko razumno objašnjenje cele ove ujdurme. Međutim, čim je reporter "Vesti" pozvonio, svetla u stanu su se pogasila i niko nije otvarao prozore! Roletna na jednom od prozora podignuta je sa samo za nekoliko centimetara, ali vrata ovog puta niko nije želeo da otvori. "Vesti" su o ovom slučaju podnele prijavu nemačkoj policiji od koje je stiglo obećanje da će u saradnji sa kolegama iz Švajcarske pokušati da dođu do istine.

"Sahranjena" pre "pogibije"

Nakon "pogibije" dr Bojane Malić, na internert portalu njnjnj.svevesti.com pojavila se vest o sahrani dr Bojane Malić u Ucnahu, kojoj je (prema autoru čije ime ne navodimo jer je sigurno lažno) prisustvovalo više stotina naših zemljaka, pa čak i predstavnika švajcarske vlade. Ispod ove informacije je potom sijaset komentara i poruka gde se autor proziva za pisanje laži, a posebno je interesantno da je vest napisana 7. novembra, punih 13. dana pre navodne pogibije u Francuskoj!

Latino lepotica na smrtovnici

Još je "misterija" ko je lepotica na fotografiji čitulje dr Bojani Malić. Do imena nismo mogli da dođemo, ali se "osnovano sumnja" da je reč o glumici iz neke od brojnih
latino sapunica koje se vrte na televizijskim stanicama širom sveta.



N. POPOVIĆ
Ž. MARKOVIĆ

Izvor: Srpska dijaspora


Umrlica - google: Dr Bojana Malić izgubila život u saobraćajnoj nesreći
Facebook - Dr Bojana Malic R.I.P. 1970-2008
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia ispo iz modu
Па што не рекосте раније да је на том фејсбуку тако добро да се учланим и ја.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020
Mnoge javne ličnosti suočene su sa raznim internet prevarama
Sve žrtve „fejsbuka“


Sreda - 28.01.2009
Mnoge naše javne ličnosti već godinama muku muče sa različitim vidovima internet prevara, a najčešća je, svakako, pravljenje lažnog profila na popularnom „fejsbuku“ preko kojeg im nepoznati ljudi nanose manju ili veću štetu.

Na meti veb prevaranata među prvima se našao fudbalski reprezentativac Boško Janković. Naime, neko je otvorio profil sa njegovim imenom i tako obavestio naciju da se poznati fudbaler razvodi od supruge Dijane. Na Jankovićevom profilu tako je osvanulo obaveštenje da „on više nije zadovoljan svojim bračnim životom“, kao i da planira da na ljubav sa Dijanom stavi tačku. Naravno, prevara je ubrzo otkrivena i Boško je demantovao da ima ikakve veze sa „saopštenjem“ na popularnom sajtu.
Veliku neprijatnost doživela je i Dara Bubamara kada je pre nekoliko meseci neko objavio fotografije njene tada još nerođene bebe. Radilo se o lažnim snimcima sa ultrazvučnog pregleda, a pevačica je za osobu koja je bila odgovorna za ovaj veb zločin po medijima nazivala „psihopatom“. Još strašnija priča vezuje se za zvezdu domaće serije „Seljaci“ Dragišu Milojkovića, koji je zahvaljujući „fejsbuku“ imao bizarno iskustvo. Putem ovog sajta upoznao je ženu koja se predstavila kao Malena Malić i koja je glumcu prvo rekla da je poznati lekar čiji je otac vlasnik lanca hotela u Švajcarskoj. Svakodnevno su se dopisivali, čak se dogovorili da se i zvanično upoznaju u Parizu, sve dok jednog dana Dragišina poznanica sa interneta nije inscenirala sopstvenu smrt i čak objavila umrlicu u jednom dnevnom listu. Kako se kasnije ispostavilo, osoba koja smislila ovu bizarnu prevaru zapravo je nemačka državljanka B. K. , protiv koje nemačka i švajcarska policija vode istragu zbog lažnog predstavljanja.
Čak i javne ličnosti iz okolnim zemalja sreću se sa sličnim problemima. Tako je pre izvesnog vremena neko otvorio profil u ime hrvatske pevačice Sanje Doležal i objavio oglas u kojem ona traži dečka. Nekadašnja pevačica grupe „Novi fosili“ porekla je da ima veze sa ovom spletkom.

Poslednja u nizu žrtava „fejsbuka“ bila je glumica Maja Mandžuka, koja već ima negativna iskustva sa internet spletkama.
Prošle nedelje sam saznala da imam lažni profil na „fejsbuku“. Većina mojih prijatelja i poznanika misli da sam to ja. Već sam krenula da šaljem ljudima poruke i da ih obaveštavam o još jednoj internet prevari - izjavila je Maja za „Puls“ na ovu temu.
 
Najčešći lažnjaci

Kada je reč o lažnim „fejsbuk“ profilima, najviše ih ima registrovanih na ime Seke Aleksić, čak dvadeset i šest. Slede Dara Bubamara (15), Nataša Bekvalac (10), Severina (9), Jelena Karleuša (6), dok Ceca Ražnatović ima četiri „dvojnika“.
 
Ceca: Nemam profil na „fejsbuku“

Jedna od potpuno nezainteresovanih za ovaj vid internet zabave je Ceca Ražnatović. Poznata pevačica kaže da nema svoj profil na „fejsbuku“, ali kako njena deca imaju, upućena je u popularnost tog sajta.
- Nemam profil na „fejsbuku“, ali Veljko i Anastasija imaju, tako da sam upućena u njegovu popularnost. Znam da postoji veći broj profila sa mojim imenom, prezimenom i fotografijom, ali svi su lažni. Zasad ostajem dosledna svom stavu, tako da se neću pridružiti FB maniji - kaže Ceca za „Alo!“.
 
Seka Aleksić - Imam tajni profil!

Folk pevačica Seka Aleksić kaže da je upoznata da na „fejsbuku“ postoji veći broj njenih lažnih profila, ali da nikada nije imala neprijatnosti.
- Videla sam da ima dosta profila sa mojim imenom i prezimenom, ali moram da naglasim da nijedan od njih nije moj! Nikada nisam imala neprijatnosti sa „fejsbukom“. Inače, koristim jedan poseban pseudonim na pomenutom sajtu, preko kojeg se dopisujem sa bliskim prijateljima, pogotovo sa onima koji žive u inostranstvu. Sa svojim fanovima rado komuniciram putem svog oficijelnog sajta - rekla je Seka.
 
Jelena Karleuša - Ceo dan na „fejsbuku“

Za razliku od većine koleginica kojima internet nije česta zanimacija, Jelena Karleuša, stiče se utisak, po ceo dan je na „fejsbuku“. Njen profil otvoren je za sve radoznale fanove koji tu mogu pronaći privatne fotografije poznatog para, čitati Karleušin blog i ostavljati poruke.
 

Izvor: Alo
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
uh,jadne li zrtve....

samo totalni idiot moze sebi dozvoliti ovako nesto...

a sa javnim licnostima na fejsbuku je ekstremno lako.

udaris im po sujeti i mozes da im radis sta ti je volja.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1060
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
garantovano da je 99.99% profila domacih poznatih likova na fejsbuku sto bi rekli hi-jacked!
IP sačuvana
social share
I'm a man of wealth and taste
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Memento Mori

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7891
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Citat
Jelena Karleuša - Ceo dan na „fejsbuku“
jos jedan razlog za brisanje profila -,-
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.