2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Svetsko prvenstvo u vaterpolu 2005  (Pročitano 31030 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 596
Zastava Zemun


i kosarkasi imaju slican detalj u svojoj biografiji Smiley
IP sačuvana
social share
Neke stvari ste predugo drzali u sebi...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
to legende...uh kad je promasio cetverac,kako je tad izgledalo da cemo da puknemo...
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Danas doček svetskih prvaka
Tadić i Koštunica,pa narod
Ikodinović, Šapić i ostali sleću rano ujutro na beogradski aerodrom, a glavna proslava zakazana je za 19 časova ispred Savezne skupštine

Pravo slavlje povodom zlatne medalje vaterpolista sledi tek danas: Reprezentativci i stručni štab sleteće danas ujutro na Beogradski aerodrom, posle čega će obići sve značajnije društveno-političke strukture naše zemlje, kako bi im ovi čestitali na podvigu u Kanadi.
   
      

Mađari pozivaju na osvetu u Beogradu

Dok slavlje u Srbiji i Montrealu još traje, u zemlji naših severnih komšija Mađara vlada opšte razočarenje, pošto muška vaterpolo reprezentacija ovoga puta nije uspela da im podari zlatnu medalju.
Budimpeštanski list Nemzeti Sport ocenjuje da su se u finalnom meču sastale dve najjače svetske reprezentacije, ali da su vaterpolisti SCG ipak bili bolji. Osvrnuvši se na prošlogodišnje Olimpijske igre u Atini, mađarski list komentariše:
- Tada smo za dve nedelje dva puta pobedili plave, drugi put u finalu, u izuzetno teškoj borbi. U minule dve godine dobili su nas samo jednom, u susretu za Svetski kup, ali smo mi trijumfovali uvek kada je to bilo važno. Sem u subotu uveče.
Isto tako, list navodi da mađarski vaterpolisti nisu uspeli da izgrade stoprocentne šanse i da nije bilo pojedinca koji bi povukao čitav tim. Kašaš se nije snašao u toku celog prvenstva, a Biroš nije uspeo da ponovi igru iz polufinala, ocenjuje Nemzeti sport.
- Reprezentativci SCG su bili bolji, precizniji, manje su grešili i imali jednog Ikodinovića koji je briljirao. Mađarska bi mogla da im se revanšira u finalu Svetske lige u Beogradu, a potom na Olimpijskim igrama u Pekingu tako što će da odbrani zlato - zaključak je mađarskog sportskog dnevnika.
      
      
      
   

Sa vaterpolistima je planirano da se sastanu predsednik Srbije Boris Tadić i premijer Vojislav Koštunica, koji će "plave delfine" ugostiti na zajedničkom prijemu u zgradi Predsedništva. U 19 časova je za plato ispred Savezne skupštine, zakazan susret šampiona planete sa narodom, odnosno finalna proslava zlatne medalje koju su vaterpolisti SCG osvojili na Svetskom prvenstvu u Montrealu.

A dok su putovali ka otadžbini, plavi su, posle dve neprospavane noći, još sabirali utiske. Centar najbolje reprezentacije sveta Boris Zloković, koji se dugo mučio sa povredom ramena, posebno je doživeo pobedu plavih, kojoj je doprineo onim golom iza leđa:

- Selektor Porobić je rizikovao sa mnom, ali se na kraju ipak isplatilo. Povreda mi je zadavala glavobolju. Na turniru sam igrao malo, više sam se čuvao za ove završne borbe. Osvojili smo zlato i to je neopisiv doživljaj.

Slobodan Nikić priznaje da se plašio prošlogodišnjeg scenarija:
- Kompletan turnir je bio veoma težak, a dueli sa Hrvatima i Mađarima će se prepričavati. Bila je to neverovatna utakmica. Kada su Mađari izjednačili na 7:7, kroz glavu mi je prošlo atinsko finale. Zahvaljujući Ikodinoviću nismo morali da brinemo o konačnom rezultatu.

Na Olimpijske igre "vraća se" i Vanja Udovičić:
- Kad pogledam kako smo ih dobili ovde u Montrealu, još više mi je žao za izgubljenim finalom u Atini. Možda nam je to bila smernica za ovaj meč, kojim smo im naplatili bar deo dugova. Veoma je važno što smo nastavili seriju uspeha, od 2000. godine uvek po jedno odličje. Svaka od tih medalja je značajna, ali zlato je zlato - zaključio je Udovičić.
D. Rodić
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Živeli smo za ovo zlato

Uspešno obavljena misija "preotimanja" šampionskog trona od Mađara završena je juče ujutro sletanjem aviona sa našim vaterpolistima na surčinski aerodrom. Svetski prvaci iz Montreala nisu imali problema sa inače strogim carinskim organima, iako su sa sobom iz Kanade doneli popriličnu količinu zlata. U prvom odboru za doček nalazili su se gradonačelnik Beograda Nenad Bogdanović, direktor Narodne kancelarije predsednika Srbije Dragan Đilas, rukovodstvo Vaterpolo saveza SCG i čelnici Olimpijskog komiteta i, što je za "plave delfine" sigurno najvažnije, članovi porodice koje nisu videli još od 6. jula, kada je naša selekcija krenula put Kanade.
   
      

Nataša Bekvalac otela Daču!

Najzaslužniji za zlatnu medalju, ljubimac široke ženske populacije Danilo Ikodinović, nije se pojavio na svečanosti koju su priredili predsednik Tadić i premijer Koštunica. Prema nezvaničnim informacijama, junaka finalne pobede nad Mađarima je, odmah posle protokolarnog dočeka na Aerodromu "Beograd", sačekala sadašnja devojka, popularna pevačica Nataša Bekvalac i svojim automobilom odvezla "u nepoznatom pravcu". Od tada se Ikodinoviću "gubi svaki trag"... U trenutku zaključenja ovog izdanja Glasa, nije bilo poznato da li se Ikodinović pojavio na glavnoj proslavi, ispred savezne Skupštine, ali se pretpostavljalo da će se Nataša Bekvalac ipak smilovati na narod i poslati Daču u susret ovacijama mase.
      
      
      
   
   
      

Šapić: Hteo sam da sečem glavu!

Ovako uspešnu godinu nisam mogao ni da sanjam. Sa klubom sam osvojio italijansko prvenstvo i evropski trofej, a sa reprezentacijom postao svetski šampion i prvi strelac turnira - rekao je Aleksandar Šapić, zvanično najbolji igrač SP u Montrealu, i potom se osvrnuo na četverac koji je promašio u polufinalu protiv Hrvata.
- Da sam mogao, sam sebi bih odsekao glavu u tom trenutku i degažirao na tribine. Poslednjih 30 sekundi meča trajalo mi je kao 30 godina, srećom, taj promašaj nas nije koštao. Izgleda da nam je sudbina bila da i u finalu ne iskoristimo četverac, ali da postanemo svetski prvaci!
      
      
      
   

- Bili smo svi kao jedan, igrači, stručni štab, rukovodstvo i naši sunarodnici koji su nas u Kanadi bodrili - rekao je selektor Petar Porobić. - Radio sam i živeo za ovaj trenutak. Od početka priprema nisam baš imao miran san. I moj prethodnik i veliki prijatelj Nenad Manojlović govorio mi je da to normalno za čoveka koji vodi reprezentaciju, jer su odgovornost i očekivanja velika. Nisam bio siguran da li ću u slučaju nekog drugog rezultata imati vremena da završim započeto, jer mi jednostavno nemamo strpljenja i vrlo brzo donosimo odluke i sudove. Iskren da budem, u momentu završetka finala delovalo mi je nestvarno da smo postali šampioni. Osetio sam veliku energiju kod igrača, moj posao je bio samo da artikulišem njihovu veliku želju za pobedom.

Porobić je već na prvom takmičenju od kada je postao selektor imao zadovoljstvo da pobedi velikog rivala.
- Za sedam godina u reprezentaciji stekao sam veliko iskustvo u duelima sa Mađarima. Očekivao sam da postanu nervozni u jednom momentu, a kad je taj trenutak došao, znao sam da je to naša šansa - "otkrio" je Porobić.

Svi naši igrači, na čelu sa kapitenom Vladom Vujasinovićem, izrazili su zadovoljstvo zbog osvajanja zlata i posebno istakli sjajnu podršku naših iseljenika u Montrealu. Kao i u finalu, najkonkretniji je i na aerodromu bio Danilo Ikodinović.

- Želim ovo da kažem sada kada smo prvi, kada nema razloga da tražimo bilo kakav alibi: Suđenje u polufinalu i finalu bilo je katastrofalno i uvek na našu štetu. Niko ne traži da se sudi u našu korist, samo tražimo ravnopravan tretman. Mi smo već godinama u vrhu svetskog vaterpola, ali očigledno je da zbog toga nemamo poseban tretman kod sudija.

Ni pre početka šampionata, Ikodinović nije krio veliki optimizam...
- Ne znam šta su drugi razmišljali, ali znam o čemu sam ja razmišljao pre nego što smo krenuli na Svetsko prvenstvo - jedino što sam želeo bilo je zlato. Nije mala stvar biti drugi ili treći u svetu, ali u ovom slučaju jedino je zlato moglo da me zadovolji - rekao je junak finalne utakmice.

- Najteže mi je bilo što sam u Kanadi proveo mesec dana. Otputovali smo 6. jula, a prvu ozbiljnu utakmicu igrali smo 21. jula, što nas opet vraća na priču o sukobu FINA i LEN. Ne mogu da verujem da se polufinale Svetske lige igra dve nedelje pre početka Svetskog prvenstva, a finalni turnir samo deset dana kasnije. Za mene je to neverovatna glupost i dok god budu vladali takvi odnosi, neminovna je stagnacija vaterpola - nastavio je Ikodinović.

- Stalno se provlači ta priča "ima para, nema para", a ja znam da su meni džepovi posle ovakvih takmičenja uglavnom prazni. Ne mogu da plačem, ne mogu da kukam. Ali, ako ova država nema sluha za vrhunski sport, onda nemam šta da kažem, pošto mislim da je sport jedina prava i ozbiljna stvar u ovoj državi - poručio je na kraju Dača Nacionale.
D. Rodić - N. Stanković
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Vujasinović: Ponosan sam na svoj narod!
U čast zlatnih vaterpolista priređen pravi spektakl na dočeku ispred Savezne skupštine

Više od 20.000 dobro raspoloženih navijača okupilo se sinoć ispred Savezne skupštine da pozdravi nove vladare svetskog vaterpola, reprezentativce Srbije i Crne Gore, koji su juče doputovali iz daleke Kanade sa zlatnim medaljama oko vrata.

Od ranog jutra, kada su sleteli na Surčinski aerodrom, "plave delfine" dočekivale su sve značajnije političke i državne strukture, pa i predsednik i premijer Srbije (vidi tekst dole).

Kao i u finalu, najkonkretniji je i na aerodromu bio Danilo Ikodinović.
- Želim ovo da kažem sada kada smo prvi, kada nema razloga da tražimo bilo kakav alibi: Suđenje u polufinalu i finalu bilo je katastrofalno i uvek na našu štetu. Niko ne traži da se sudi u našu korist, samo tražimo ravnopravan tretman.

Ni pre početka šampionata, Ikodinović nije krio veliki optimizam...
- Ne znam šta su drugi razmišljali, ali znam o čemu sam ja razmišljao pre nego što smo krenuli na Svetsko prvenstvo - jedino što sam želeo bilo je zlato. Nije mala stvar biti drugi ili treći u svetu, ali u ovom slučaju jedino je zlato moglo da me zadovolji - rekao je junak finalne utakmice.

- Stalno se provlači ta priča "ima para, nema para", a ja znam da su meni džepovi posle ovakvih takmičenja uglavnom prazni. Ne mogu da plačem, ne mogu da kukam. Ali, ako ova država nema sluha za vrhunski sport, onda nemam šta da kažem, pošto mislim da je sport jedina prava i ozbiljna stvar u ovoj državi - poručio je Dača Nacionale.

Vrhunac proslave je,ipak, bio skup ispred Savezne skupštine, koji je majstorski "podgrejao" čuveni Inspektor Blaža.
Pre zlatnih momaka iz Montreala, na bini se pojavio Aleksandar Ćirić, koji zbog bolesti nije mogao da nastupi na Svetskom prvenstvu, na kojem je naša zemlja osvojila treću titulu prvaka planete u istoriji:

- Zlatna medalja je u pravo vreme došla u prave ruke. Bilo mi je teško što nisam mogao da pomognem drugovima, ali su oni u svakom momentu imali moju podršku - rekao je Ćirić, koji je pozdravljen povicima "Ćiro, mi te volimo".

A onda su došli oni zbog kojih je plato ispred Savezne skupštine i bio ispunjen. Uz duvačku obradu "Otpisanih", jedan po jedan iz autobusa su pred razdraganu masu izlazili članovi stručnog štaba i reprezentativci.

- Neću se smiriti dok ne uzmemo zlato na Olimpijadi - obećao je vidno umorni Aleksandar Šapić.
Dejan Savić, najavljen kao dobroćudni meda, podsetio je na svoju izjavu da je sada kompletan čovek:

- Sada smo svi u timu postali ljudine, a ja više nisam meda, sad sam medved - zaključio je Savić.
Posle veoma emotivnog obraćanja Vlade Vujasinovića bilo je jasno koliko je zlatna medalja značila za našeg kapitena:

- Hvala vam za podršku svih ovih godina. Ponosan sam na ovu ekipu, ponosan sam na svoju zemlju, ponosan sam na svoj narod - rekao je vođa plavih.

Doček vaterpolista iskorišćen je da se pozdrave i odbojkašice, osvajačice srebra na Svetskom juniorskom prvenstvu, a događaj je završen sada već tradicionalnim bacanjem majica svetskih šampiona među oduševljene navijače.
D. Rodić, N. Stanković
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
Sinocna pobeda mi je dusu ipspunila..ma zivim za sport i za nase pobede!!!!!!Svaka im cast..toliko se malo u vaterpolo ulaze a gledajte rezultate. Smile
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Alal vera momci!  Smile  Smile  Smile

Mislio sam da je greska kad sam video rezultat ali ipak nije! Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.