Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Policija mi otela dete!  (Pročitano 1080 puta)
16. Jul 2005, 09:10:22
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Policija mi otela dete!
Presudom kojom je proglašen razvod braka Jasne i Branka, starateljstvo nad detetom dobio je otac jer majka, prema proceni suda, nije u mogućnosti da se brine o njemu
Gardašević tvrdi da je Jasnina porodica, bez muškog naslednika, svim silama uspela da, zahvaljujući novcu i preko svojih veza, odvoji Đorđa od oca

Poternica ponovo aktivirana

U Ministarstvu za ljudska i manjinska prava kažu da je poternica za Jasnom Gardašević, koja je pre tri meseca, bila privremeno povučena do okončanja postupaka, ovih dana ponovo aktivirana.
- Pre tri meseca naredili smo Interpolu da privremeno povuče poternicu jer smo bili obavešteni da je Okružni sud u Beogradu poništio prvostepenu presudu Drugog suda, kojom se dete dodeljuje Branku Gardaševiću na staranje i naredio novo suđenje. Tu informaciju smo dobili od grčkih i austrijskih vlasti, koje zbog toga nisu htele da postupe po Interpolovoj poternici. Osim Grčke i Austrije, još neke države nisu zbog toga htele da je hapse i zbog toga smo bili pod strahovitim pritiskom drugih zemalja - objašnjava naš sagovornik iz Ministarstva.
On ističe da su novu poternicu za Jasnom Gardašević aktivirali na insistiranje Opštinskog suda u Kladovu.
- Poternica je obnovljena zbog krivičnog dela oduzimanja maloletnog deteta. Inače, po privremnoj meri, do okončanja suđenja, dete je pripalo Jasni, ali je problem nastao što je dete odvela u inostranstvo bez znanja oca - navodi izvor Glasa iz Ministarstva.
D. Ć.

Policija priznala grešku

Da je došlo do propusta u radu policije prilikom odvođenja Đorđa i izdavanja pasoša Jasni Gardašević, utvrdili su 2004. i radnici Službe generalnog inspektorata. Takođe, godinu dana posle privremene odluke Drugog opštinskog suda u Beogradu da dete može da bude kod majke, doneta je presuda kojom se ta odluka poništava kao i brak između Jasne i Branka. Dete je tada pripalo ocu i majka ga je morala vratiti u roku od tri dana.
- Ovom presudom sudija Milica Zlatar je ispravila svoju brljotinu od ranije kada je dozvolila da Jasna viđa Đorđa, iako sam je upozoravao da bi ga mogli odvesti. Odluka da ja imam starateljstvo doneta je godinu dana pošto je Đorđe otet i ja opet nisam mogao da budem sa njim. Međutum, sada je i ta presuda ukinuta, pa je na parnici održanoj pre mesec dana u Drugom opštinskom sudu odlučeno da se roditeljima uradi superveštačenje u Institutu za mentalno zdravlje kako bi se utvrdilo ko je bolji staratelj. Ovakva odluka suda je apsurdna zato što moja bivša supruga Jasna nije već odavno u zemlji, pa ne znam kako će se uraditi to veštačenje - kaže Gardašević.
      
      
      
   

Branko Gardašević, profesor na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja u Beogradu, već dve godine pokušava da, legalnim putem preko policije i sudstva, dođe do svog osmogodišnjeg sina Đorđa, kojeg je majka Jasna 2002. godine, uz pomoć radnika policije, radnika Centra za socijalni rad iz Kladova i lažnog pasoša, odvela u Grčku, gde se detetu gubi trag

Branko Gardašević, profesor na Fakultetu sporta i fizičkog vaspitanja, već dve godine pokušava da, legalnim putem preko policije i sudstva, dođe do svog osmogodišnjeg sina Đorđa, kojeg je majka Jasna 2002. godine, uz pomoć radnika policije, radnika Centra za socijalni rad iz Kladova i falsifikovanog pasoša, odvela u Grčku gde se detetu gubi trag.

- Sina nisam video dve godine od kako je Jasnina porodica, tačnije njena majka koja živi u Francuskoj, preko podmitljivih ljudi iz policije, pravosuđa, advokata i ostalih otela Đorđa. Od tada počinje moja borba za sina, ali ne sa njegovom majkom, već sa taštom. Majka nikada nije bila zainteresovana za dete - priča Gardašević.

Otmica se desila 2. juna 2003. u Kladovu kada su u stan njegove majke koja je čuvala Đorđa došla trojica muškaraca i, pozivajući se na privremenu odluku Drugog opštinskog suda da dete može da bude sa majkom, odveli Đorđa. Ubrzo su otišli iz zemlje i to tako što je Jasni izdat novi pasoš u koji je ubačena i Đorđeva slika, što je čisto falsifikovanje putne isprave, tvrdi Gradašević, jer je Đorđe tada već imao pasoš koji je bio kod njega i koji nije bio poništen. Međutim, propustom radnika Odeljenja za putne isprave SUP-a koji su morali odbiti zahtev Jasne Gardašević za izdavanje pasoša, ona je dete odvela iz zemlje. Protiv odgovornih ljudi koji su načinili propust podneta je krivična prijava koja se već godinu dana kiseli u Prvom opštinskom tužilaštvu. Do sada su kažnjena samo dvojica radnika Centra za socijalni rad u Kladovu i osuđeni su na po godinu dana zatvora jer su omogućili da majka ocu oduzme dete.

- Plašio sam se da nisu Đorđa odveli u Ameriku jer Jasna tamo ima dedu. Tada tek ne bih mogao ništa da uradim. Onda sam uspeo da, posle pola godine, saznam da je u Solunu i da ga je bivša tašta upisala u školu. Posle su se preselili u Lutraki i o tome sam obavestio grčku policiju. Ubrzo je zakazan pretres u sudu u Grčkoj. Tamo sam prvi put posle pola godine video sina. Kad me je ugledao, bacio mi se u naručje i počeo da plače. Rekao mi je da hoće da ide u Kladovo. Bio sam sa njim možda pola sata da bi sudija saopštila odluku kojom se trenutno stanje, da on bude kod majke zamrzava, dok se sud u Srbiji ne odluči o starateljstvu - priča Gardašević.
   
Advokat Vukčević: Pretnje bivšoj ženi

Advokat Vladan Vukčević, zastupnik Jasne Gardašević, u izjavi za Glas kaže da nema nameru da preko medija polemiše sa Brankom i dodaje da se i protiv njega vodi više postupaka pred sudom ali da ih on opstruira.
- Jedan postupak se vodi zbog pretnji koje je uputio bivšoj supruzi i tašti. Na poslednjem pretresu Gardašević je tražio izuzeće sudije i nazvao je pripadikom sudsko-mafijaške grupe. Drugi postupak protiv njega se vodi jer je i on jednom oteo dete od majke. Gardašević je sve animirao, umesto da zakonskim putem dobije ono što mu pripada - kaže advokat Vukčević i dodaje da su Gardaševićeve formulacije neukusne i nekulturne.
- Kao advokat vodim se zakonitim postupkom i pravnim lekovima i to je sve što vam mogu reći - izjavio je Vukčević.

Presudom iz 2004, kojom je proglašen razvod braka između Jasne i Branka, starateljstvo nad detetom dobio je otac jer majka, prema proceni suda, nije u mogućnosti da se brine o njemu. Međutim, Branko Gardašević tvrdi da je Jasnina porodica, inače bez muškog naslednika, svim silama uspela da, zahvaljujući novcu i preko svojih veza u policiji i pravosuđu, odvoji malog Đorđa od oca. Prema presudi, majka je ocu morala da preda dete u roku od tri dana, ali njoj se gubi svaki trag. Posle toga Gardašević odlučuje da podnese krivičnu prijavu protiv bivše supruge, a ubrzo je pokrenuta i istraga i određen joj pritvor. Protiv nje je, pošto je bila nedostupna, u avgustu 2004. podignuta i Interpolova poternica.

- Sve vreme dok je važila poternica grčke vlasti nisu ništa učinile da je uhapse. U trenutku kada su je locirali, jer sam ja insistirao da porade na slučaju, pred samo hapšenje desio se vrhunac prevare - pre tri meseca povučena je Interpolova poternica bez saglasnoti suda, a prema nalogu nekoga iz Ministarstva za ljudska i manjinska prava, protiv kojeg sam, takođe, podneo krivičnu prijavu - kaže Gardašević.

On dodaje da je njegova priča dokaz o haosu u kojem živimo. Do sada se obraćao za pomoć Generalnom inspektoratu MUP Srbije, Narodnoj kancelariji predsednika Srbije, predsedniku SCG Svetozaru Maroviću, ministru pravde Zoranu Stojkoviću, Ministarstvu za ljudska i manjinska prava.... Svi su obećavali da će rešiti njegov slučaj i da će kazniti one koji su zloupotrebili službeni položaj, ali sve se završavalo na priči.

- Ide se na krađu vremena. Da li se neko pita kako je mom sinu Đorđu, on je u haosu. Umesto da bude u svojoj zemlji, gde ima brata Vladimira, mog sina iz prvog braka, oca koji je sportski radnik, njega porodica moje bivše žene krije, sele ga iz grada u grad, iz škole u školu... - ogorčen je Branko Gardašević.
Ana Savić
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.