Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 05:26:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Templeri - Cuvari Hristovog groba -  (Pročitano 32611 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1060
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
bilo malopre na nac.geografiji  Smile
IP sačuvana
social share
I'm a man of wealth and taste
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Ako su oni cuvari  hristovog groba ja sam antihrist licno  Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
bilo malopre na nac.geografiji Smile
aha  gledao sam,ali to je bila repriza  Smile Smile
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Apple Kineska kopija
DukiM57 hvala za lekciju o palestini ali nazalost toliko je ona tacna koliko i zvanicna verzija o Kosovu i Albaniji.
Evo i zvanicne zapadne varijante za Kosovo:
Dolaskom Slovenskih plemena u sedmog veku iz Azije dolazi do potiskivanja Ilira na teritorije sadasnje Albanije i Kosova. Znaci po zapadu Albanci su potomci starih Ilira... Kosovo prvi put otima od Albanije Car Dusan Silni i postavlja srpsku vlast... Albanci nemocni pod naletom divljih Srba pozivaju Turke u pomoc i zbog toga se i odigrao Kosovski Boj jer su Turci dosli da oslobode Muslimansku bracu od Srpske okupacije. I tako je Kosovo od 13 veka do kraja prvog svetskog rata bilo nezavisno dok uz pomoc saveznika Srpski Kralj Petar I zbog zasluga iz tog rata dobija opet teritoriju Kosova. Tako Nemci non stop tvrde da su Srbi tek 1918 usli na Kosovo. Nato konacno 1999 ispravlja istorisku nepravdu i oslobadja kosovo od srpske agresije i zacrtava smernice nezavisnog kosova.
E to je zvanicna varijanta koju zna jedan obican nemacki, holandski ili bolje receno EU gradjanin koji zna samo ono sto mu pokazu na diskoveri ili geografskom kanalu. Znam da sigurno emisija BBC o ovome sto pisem nije prikazana na nasoj tv niti ce ikada biti prikazana... 
Zato u to da li je Jerusalem arapski ili je jevrejski isto je tesko pisati kao dali je Prizren Albanski ili Srpski.
Cinjenica da smo im kost u grlu i da svaka sila pokusa u prolasku kroz Balkan da nas spotakne, sutne ili udari... Ma nije nas dzabe sada samo desetak miliona umesto 30-35 koliko bi nas bilo da netraje stalan progon Srba...
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung 
Пази ја сам теби говорио о неким историјским чињеницама, а не о на брзака склепаној историјској пропаганди, која је неком затребала да би кроз Шиптаре, могао остваривати своје циљеве на Балкану.

Гледајући саме косовске Шиптаре, врло се лако може закључити одакле је добар део њих стигао. Курди, Цигани, Черкези и сличан накот пристигао овде, заједно с Турцима се и трајно населио на уштрб нас Срба. Временом су се стопили са Шиптарима, који су пристигли из Албаније и с којима их је спајала вера.

Ако би с друге стране и прихватили причу о Шиптарима као чистим илирским потомцима, опет то њима не даје веће право на Косово и Метохију у односу на нас. Срби јесу као Словени пристигли на Балкан (мада има и других тероија), али ако погледаш данашње Пољаке или Белорусе, који се сматрају чистим Словенима, са нама Србима лако се примети разлика. Срби су асимиловали велик број староседелаца. Међу Србима данас доминира динарски тип, који је типичан за ово подручје. Међу Пољацима и Белорусима нема Динарида. Smile


Е сад што се Блиског Истока тиче - Јевреји су ти који имају сву моћ у својим рукама, тако да њима није тешко да прогурају своју верзију приче. Људи превише верују причама, које чују на ТВ-у и не труде се да сазнају нешто поред тога. Одакле они вуку своје право на ту земљу? Из верских књига? Њихових верских књига? Па замисли колико би било смешно да неки други народ сад на основу својих верских књига и давне историје тражи нешто слично. Погледај само становништво Израела. Апсолутна већина су колонисти (друга и трећа генерација), а велик је број и оних који су рођени у некој другој земљи и ту су се скоро доселили.

Свакако да и Јевреји имају одређена права на Палестину, али немају права да узму земљу само за себе, а да друге протерају. Пре бих рекао да се они понашају као Шиптари, а да су Срби прошли као Палестинци. Свакако има више сличности. Зна се кога Америка подржава. А зна се и како нас "воле" утицајни Јевреји по Вашингтону. Smile Рубин, Олбрајт, покојни Џон Лантош, Сорош... Smile
« Poslednja izmena: 27. Dec 2008, 01:53:08 od DuKiM57 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
a vas dvojica ste malo skrenuli sa teme  Smile Smile
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Bez Kralja ne valja

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 36126
Zastava Tamna Strana Meseca
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Apple Kineska kopija
Jedna tema obicno u zdravoj diskusiji otvara jos vise tema sto u stvari nije ni lose pod uslovom da se nerazvodnji tema. Ovo pocesmo o templerima jer me je bas interesovalo misljenje mladih ljudi iz Srbije o njima a dodirnu smo jos i odnos krstasa prema pravoslavlju sto i jeste jedna veoma zanimljiva tema. Citajuci neke postove u odnosu Palestine, Izraela i uopste tom delu a u osvrtu na tesko bonbardovanje Gaze od danas gde je poginulo preko 200 ljudi dotakli smo i temu Palestine, mitova legende i istine... Postavlja se i jos jedna tema a to nasta me je Duki podsetio a to je odnos Srba i Jevreja ili jos negativnog nasledja od stare komunisticke Jugoslavije i doprinosu da americki Jevreji mesaju Srbiju i Titovu Jugoslaviju.
Zahvaljujem se svim dosadasnjim ucesnicima na stvarno veoma iscrpnim podacima i iskrenim misljenjima, ali ujedno nemojte da shvatite da mi je zelja da zvrsim temu koju sam poceo nego vas molim da i dalje ubacujete sve sto je vazno po toj temi.
Sledece sto bi me jako interesovalo je da danasnji Zapad pogotovo Nemacka u isti kos stavlja templere i Masone, neznam zasto?
IP sačuvana
social share
Za sve nase [Lobotomiste], igrajte se i vi
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
Jedna tema obicno u zdravoj diskusiji otvara jos vise tema sto u stvari nije ni lose pod uslovom da se nerazvodnji tema. Ovo pocesmo o templerima jer me je bas interesovalo misljenje mladih ljudi iz Srbije o njima a dodirnu smo jos i odnos krstasa prema pravoslavlju sto i jeste jedna veoma zanimljiva tema. Citajuci neke postove u odnosu Palestine, Izraela i uopste tom delu a u osvrtu na tesko bonbardovanje Gaze od danas gde je poginulo preko 200 ljudi dotakli smo i temu Palestine, mitova legende i istine... Postavlja se i jos jedna tema a to nasta me je Duki podsetio a to je odnos Srba i Jevreja ili jos negativnog nasledja od stare komunisticke Jugoslavije i doprinosu da americki Jevreji mesaju Srbiju i Titovu Jugoslaviju.
Zahvaljujem se svim dosadasnjim ucesnicima na stvarno veoma iscrpnim podacima i iskrenim misljenjima, ali ujedno nemojte da shvatite da mi je zelja da zvrsim temu koju sam poceo nego vas molim da i dalje ubacujete sve sto je vazno po toj temi.
Sledece sto bi me jako interesovalo je da danasnji Zapad pogotovo Nemacka u isti kos stavlja templere i Masone, neznam zasto?
E što se tiče masona i templara,u isti koš ih stavljaju zbog toga sto se veruje da templari i danas postoje ali kao masonerija.Kada su ih optužili za herezu i kada su ih spalili,njih 100 i velikog vođu,veruje se da su neki templari čak uspeli pobeći iz Francuske sa većinom njihovog zlata.Templari,kada su bili u Jerusalim,kralj Baldwin im je dao Solomonov hram,oni su ispod toga hrama pronasli,e sada neki tvrde sveti gral a neki tvrde glavu Jovana krstitelja i njih su poštovali i odavali počast,valjda danas isti takav ritual vrši masonerija koja se vezuje za templare,a mislim da ima je sjedište Kapela Roslin u Škotskoj.
« Poslednja izmena: 28. Dec 2008, 01:35:23 od Igor90000 »
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Cast i novcanik nedaj u ruke mlade zene...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia N73me
Citat: Igor90000 link=topic=397882. msg6430267#msg6430267 date=1230424469
Citat: RadovanIII link=topic=397882. msg6429619#msg6429619 date=1230416390
Jedna tema obicno u zdravoj diskusiji otvara jos vise tema sto u stvari nije ni lose pod uslovom da se nerazvodnji tema.  Ovo pocesmo o templerima jer me je bas interesovalo misljenje mladih ljudi iz Srbije o njima a dodirnu smo jos i odnos krstasa prema pravoslavlju sto i jeste jedna veoma zanimljiva tema.  Citajuci neke postove u odnosu Palestine, Izraela i uopste tom delu a u osvrtu na tesko bonbardovanje Gaze od danas gde je poginulo preko 200 ljudi dotakli smo i temu Palestine, mitova legende i istine. . .  Postavlja se i jos jedna tema a to nasta me je Duki podsetio a to je odnos Srba i Jevreja ili jos negativnog nasledja od stare komunisticke Jugoslavije i doprinosu da americki Jevreji mesaju Srbiju i Titovu Jugoslaviju.  
Zahvaljujem se svim dosadasnjim ucesnicima na stvarno veoma iscrpnim podacima i iskrenim misljenjima, ali ujedno nemojte da shvatite da mi je zelja da zvrsim temu koju sam poceo nego vas molim da i dalje ubacujete sve sto je vazno po toj temi.  
Sledece sto bi me jako interesovalo je da danasnji Zapad pogotovo Nemacka u isti kos stavlja templere i Masone, neznam zasto?
E što se tiče masona i templara,u isti koš ih stavljaju zbog toga sto se veruje da templari i danas postoje ali kao masonerija. Kada su ih optužili za herezu i kada su ih spalili,njih 100 i velikog vođu,veruje se da su neki templari čak uspeli pobeći iz Francuske sa većinom njihovog zlata. Templari,kada su bili u Jerusalim,kralj Baldwin im je dao Solomonov hram,oni su ispod toga hrama pronasli,e sada neki tvrde sveti gral a neki tvrde glavu Jovana krstitelja i njih su poštovali i odavali počast,valjda danas isti takav ritual vrši masonerija koja se vezuje za templare,a mislim da ima je sjedište Kapela Roslin u Škotskoj.

Templare i masone su povezali tako sto su u Roslin Kapeli pronasli neke odlike Templarskog kao i Masonskog reda.  Uzevsi u obzir to da je kapela podignuta 1446 godine, 150 godina po "nestanku" Templara a 250 godina pre pojavljivanja masona,neke stvari su postale nejasne.  Da li su Templari "prerasli" u Masone,ili su masoni neka nova organizacija koja nastavlja tradiciju Templara.  Zna se da je Roslin podigao Vilijam Sinkler cije su prezime povezali sa suprugom Hju de Pejon-a,osnivacem Templara.  Njeno devojacko prezime je bilo Sinkler.

Mada,pre nekoliko godina se otkrilo da Vitezovi Templari jos uvek postoje i da imaju hiljade clanova sirom sveta pa i iz srbije.  Prvi clan iz Srbije je bio jedan ugledan gospodin,advokat (na zalost ne mogu da se setim imena),a sada ima vise od 80 Srpskih clanova.  Zanimljivo.  :-k
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Oklop mač i mantija u duši nam Vizantija!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1530
Zastava Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung SGH-E250
Dejdzo

pa stvarno zanimljivo  Smile Smile
IP sačuvana
social share
izjava koja se pripisuje Luki Notarasu, vojskovođi i jednom od Konstantinovih najbližih saradnika:
„Više volim da u Carigradu vidim turski turban, nego katoličku mitru.“

Na sultanovu ponudu Dragaš je odgovorio rečima: "Predaja grada nije niti moje lično pravo niti pravo bilo kog pojedinca koja u njemu živi, jer je naša zajednička odluka da poginemo svi zajedno, a ne da spasemo svoj život".
   
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 05:26:28
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.