Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:54:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Laibach u Banjaluci: Kritika za sve!  (Pročitano 850 puta)
15. Nov 2008, 20:24:22
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Tačno osamnaest godina banjalučka publika čekala je da u svom gradu opet vidi i čuje kontroverzne, osporavane, ali istom snagom voljene i podržavane Slovence okupljene pod imenom Laibach. I isplatilo se čekati!

U petak je u banjalučkoj sportskoj dvorani "Borik“ održan drugi po redu Hard Rock Radio Fest, kojim je proslavljen šesti rođendan istoimenog radija, a na kojem su, uz Laibach nastupili i Afrodizijak, Javni poziv, Partibrejkers i Killingjazzhardcorebaby.

Kao i prošle godine, i ovaj put je festival okupio veliki broj poklonika rokenrola i alternativne scene. Počelo je oko 19 sati, kada su prve grupe entuzijasta već pristigle iz svih krajeva BiH i okupirale šankove, đuskajući uz domaću afro-perkusionističku atrakciju Afrodizijak.

Posle njih, još jedan banjalučki bend, Javni poziv imao je svojih sat vremena slave, ali žurka je mogla da počne tek kad su se pred publikom pojavili sjajni Partibrejkersi sa Canetom na čelu. Isti, posebni, slobodni i samo svoji, "Brejkersi“ su još jednom su osvojili publiku jednostavnošću, snagom i posebnom energijom, kojoj, sudeći po reakcijama mase, vreme samo čini dobro.

Čakajući Laibach, čuli smo i mladi travnički bend neobičnog (i teško izgovorljivog) imena Killingjazzhardcorebaby, koji su još jednom opravdali odličnu reputaciju koja ih prati i pobedu na letošnjem "Nektar demo festu“.

Zatim mrak i desetak minuta nestrpljivog iščekivanja Laibacha... U međuvremenu, slovenačka himna, pa još uvek nepriznata himna Republike Srpske... Kad su se sva svetla pogasila, a na scenu izašao Milan Fras pevač Laibacha, u publici je nastao tajac...

Prvi deo koncerta bio je posvećen njihovom muzičkom opusu koji kritikuje postojeći svetski poredak, velike religije, nacije i ideologije... Očekivano, publika je izviždala simbole islama, Amerike, zdušno dižući tri prsta na slovenske teme... Ostatak vremena, slušali smo ih otvorenih usta, hipnotisani snagom, perfekcijom i jedinstvenošću svega onoga za šta je Laibach sinonim.

Drugi deo nastupa bio je rezervisan za brže, energičnije teme o slobodi, večnom oportunizmu i individualizmu...

Ipak, prepričavati spektakl zvani Laibach je besmisleno... Kristalno jasan zvuk, razoran kontrast između Frasovog glasa i ženskog bekvokala, snažna simbolika prizora na videobimovima i svetlosni efekti koji stvaraju utisak slowmotiona na granici s epileptičnim napadom...

U kratkom razgovoru sa alfom i omegom grupe, publicistom Ivanom Novakom, saznali smo da je negativna kampanja koja ovu grupu prati od njenog nastanka, već tri decenije, u stvari pokretačka snaga Laibacha.

"Zakoni postoje da se krše, a ekonomski i politički sistemi postoje da se kritikuju i to je ukratko strategija našeg rada... Zvuči apsurdno i paradoksalno, ali teško da će bilo koji sistem ikad funkcionisati tako da neće biti podložan našoj umetničkoj kritici. Pri tome, moram da naglasim da nikad nismo bili uz neku konkretnu političku partiju, ma koliko da je opoziciona, jer takav potez podrazumeva određene žrtve, a mi kompromise ne pravimo...",

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung Galaxy Nexus
ja sam bio na Laibachu u SKC-u pre jedno 4 godine... odlichno je bilo... fantastichno.. nisam neki veliki fan benda bio, ali me je moj gitarista odvukao na koncert i nisam zazhalio Smile
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 12:54:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.