Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Krivična prijava zbog piraterije  (Pročitano 1349 puta)
12. Nov 2008, 14:56:03
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Krivična prijava zbog piraterije

    12. novembar 2008.

Služba za borbu protiv organizovanog kriminala podnela je krivičnu prijavu protiv Ivana Jelića jer je na Internet postavio piratsku kopiju filma "Turneja".

Prijava je podneta zbog neovlašćenog iskorišćavanja autorskog dela, a Jelić je uz prijavu priveden nadležnom istražnom sudiji. Iako pozdravlja potez policije, reditelj Goran Marković ne očekuje da će akcija značajnije doprineti borbi protiv piraterije.

U saopštenju MUP-a se navodi da je Jelić bez odobrenja nosilaca autorskih prava, scenariste i reditelja Gorana Markovića i producenta Svetozara Cvetkovića, umnoženu kopiju "Turneje" postavio na sajt "rapidserbia" i tako omogućio korisnicima sajta da neovlašćeno preuzmu kopiju filma.

Međutim, Jelić je na isti sajt, između ostalih, postavio i filmove "Čitulja za Eskobara", "Četvrti čovek", "Hadersfild", ali i seriju "Vratiće se rode", navodi se u saopštenju.

Reditelj Goran Marković ističe da se mora stati na put kradljivcima intelektualne svojine, čija je delatnost u Srbiji veoma razgranata. Zbog toga Marković ne očekuje previše od ove akcije.

"Ako vam neko ukrade intelektualnu svojinu, on je kradljivac. Ja sam kupio verziju mog filma za 100 dinara na Zelenom vencu od čoveka koji to prodaje na ulici", kaže Marković.

"Mislim da je dobro što je država načela to pitanje jer je to ovde dominantno. E sad, koga tu treba hapsiti, šta tu treba da se radi, ja stvarno ne znam jer se ne razumem u to. Svi moji filmovi se prodaju na ulici oduvek i nikada me niko nije ni pitao, a kamoli razgovarao o mojim pravima", kazao je Marković.

Za nekadašnjeg predsednika Antipiratske asocijacije Srbije Zorana Savića, koja na našem području više ne funkcioniše, hapšenje osobe koja je distribuirala piratski materjal predstavlja dobru vest.

Savić očekuje da će u ovom slučaju biti dosledno primenjen Zakon o zaštiti intelektualne svojine, koji za to delo predviđa kaznu čak do tri miliona dinara.

"Konačno se desilo nešto što smo priželjkivali dugo. Piraterija u našoj zemlji je veoma prisutna; na svim prometnijim mestima, pred svakom većom trgovinom ili hipermarketom možete naći ljude koji prodaju neovlašćeno piratske primerke filmova, muzike i softvera", kaže Savić.

"Kod nas je internet piraterija zastupljena, ali još možda nije bila toliko zbog protoka interneta kod većine korisnika, međutim i to se, kao što vidimo, ubrzano menja i postaće jedan od glavnih izvora piraterije", rekao je Savić.

Savić se nada da će se "dosledno primeniti zakon koji za ovakve i slične prekršaje predviđa oštre kazne".

Film Gorana Markovića je srpski kandidat za Oskara, a do sada ga je za četiri nedelje prikazivanja pogledalo dvadesetak hiljada gledalaca.

Izvor: b92.net
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Are you talking to me?

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 111
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Samsung 
 Smile Ako ufate 10 komada gusara 10x3.000.000 dindži, onda ne moraju ni da daju film u bioskopu-
dosta su zaradili!!! Inače sumnjam da je dotični okačio film na Rapidsrbija,jer je to malo nemoguće napraviti.
U svakom slučaju Smile
IP sačuvana
social share
Biće bolje posle rata.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Okacio je na rapidshare a linkove ostavio na rapidserbia, verovatno, bilo kako bilo, na rapidserbia su linkovi skinuti, ali sam ih pronasao na drugom jednom forumu i to linkove koji su bili na rapidserbia, znam to jer sifra za otpakivanje rara je rapidserbia Smiley
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Are you talking to me?

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 111
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Samsung 
 Smile Nemoj to javno pričati-šta ako te uhvate i budu te mučili da priznaš adresu tog drugog sajta...
A i ta šifra.... Smile ccccc....
IP sačuvana
social share
Biće bolje posle rata.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1842
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17

"Ako vam neko ukrade intelektualnu svojinu, on je kradljivac.


zar ovo ne rade svi ljudi svakodnevno??? doduse, nije da kradu, samo razmenjuju...
IP sačuvana
social share
So I say live and let live. That's my motto. Live and let live. Anyone who can't go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It's a simple philosophy, but it's always worked in our family...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Na internetu skoro sva "intelektualna svojina" može da se nađe besplatno....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 111
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
Tako je,sad nasao zbog jednog filma...ako je po tome skoro svaki korisnik racunara u Srbiji treba da krivicno odgovara Smile
« Poslednja izmena: 14. Nov 2008, 22:04:30 od Kucko007 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
Brooka ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
« Poslednja izmena: 14. Nov 2008, 23:11:28 od ziledin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.