Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:47:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Statistike i cinjenice Vojske Srbije  (Pročitano 17215 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ima puuuuuno problema u Srbiji, ali se niko ne trudi da ih resava Smile Vojska bi trebalo da bude zadnja rupa na svirali, jer mi nemamo vise sa kim da ratujemo, sa svima smo ratovali i sve pogubili.

Prioritet treba da bude ekonomija. Vojna sila bi pratila rast ekonomskog standarda. Medjutim, srpka posla ... izgubis 18 god na nepotrebne ratove, inflaciju i sve moguce i nemoguce krize, da bi na kraju dosla svestka ekonomska kriza, koja ce opet da kochi. Dakle, sluzimo se principom "sto mozes danas, ostavi za sutra"  Smile Smile

Feanor
A sto mene ignorises?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Mislim da je sve preko 3% suludo veliko izdavanje za vojsku. Mi treba prvo da ekonomski ojacamo da bi smo mogli da gradimo vojsku, jer tek onda cemo moci i sa manje od 2,5 da imamo potrebni nivo tehnicke opremljenosti i profesionalizacije.
Sest clanica NATO-a izdvaja 2% BDP-a ili nesto vise, dok ostale izdvajaju manje od 2%. Recimo nemacka izdvaja ispod 2%,  oko 1.45% 2002., i vrlo su dobro tehnicki opremljeni, a budzet za vojsku im je bio oko 35 milijardi dolara u toj godini. Takav budzet je fantastican i pruza mogucnosti i za ulaganje u razvoj i kupovinu novih tehnologija itd.
Mislim da je u ovom trenutku opravdano da se zakine na modernizaciji vojske kako bi se ulagalo u ekonomiju, druga je prica ko nam vodi ekonomsku politiku i koliko dobro, ali principijelno gledano, prioritet treba da ima ekonomija ispred vojske, jer ekonomija hrani vojsku a ne obrnuto.
Sto se tice broja profesionalaca tu se slazem sa tobom Feanor, 40.000 je neka razumna mera.

Pomenuo je Crowz vise puta besmisao kupovine polovnih aviona iz RS i CG. Ne slazem se da je to besmisleno. Ti orlovi i G-4 treba da obezbede ispravne letelice na kojima ce da se odrzava trenaz nasih pilota do uvodjenja nove letelice u vazduhoplovstvo. Isto tako treba da obezbedi veci izbor G-4 kada se bude odlucivalo koji avioni ovog tipa ce biti podvrgnuti modernizaciji. Ovo jeste kratkorocno i srednjerocno(kada je G-4 u pitanju) ali i dugorocno gledano, ne mozemo mi sada izbaciti iz upotrebe sve zastarele tipove aviona, i onda kada dodjemo do novca za kupovinu novih ko ce da leti na njima? Ne moze se stvoriti pilot za 1-2 godine, potreban je kontinuitet rada, a ovi avioni iz RS i CG ce obezbediti taj kontinuitet.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
Игноришем те бре како не проваљујеш човече...  Smile

Има овде доста људи са којима могу нормално да дискутујем! Пали!

Prijatelju, nisi mi ti žena ili dete pa da moram da ulazim u dubine tvojih emotivnih misli. Naravno da ne moramo da komuniciramo.

Ako je za tebe normalna diskusija da ne odgovoriš na konkretno postavljeno pitanje (kao na diskusiji o Severnoj Koreji) ili da opet u kafanskom stilu kažeš da Srbiju neko iz komšiluka može da osvoji za dva sata a pri tome nisu u stanju da izneseš argumentaciju za takvu tezu, onda stvarno nemamo o čemu da razgovaramo Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Samsung 
Мислим да је то било упућено пица-боју. Smile

Е сад да се вратим на оно што сам раније споменуо. Кажеш које непријатеље?

Ја за сад видим две шиптарске државе, а како ствари стоје имаће још једну.

Мени је то довољан разлог да будем прилично забринут.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Данило, ти си од скора на мојој игнорисати листи... Јбг... Кад сам кафанџија и када нема могућности да ти аргументовано парирам...  Smile
Од тада, све је сувишно...
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 62
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Okruzenje postaje sve opasnije i opasnije. Ali ipak ne treba strepeti od Albanije. Pa oni nemaju ni pedeset sovjetskih tenkova tipa T-55. Vojska im je naoruzana kao vatikanski strazari. Oni su smesni. Medjutim, ne treba dozvoliti njihovu ekspanziju. I treba obratiti paznju na zemlje iz naseg okruzenja koje se spremaju za ulazak u NATO.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17

Kao sto rekoh, modernizacija vojske nije smanjivanje brojnog stanja za 5-6 puta.

Nije. To je racionalizacija. Oslobađanje od tehnološkog viška koje je nužno u svakoj delatnosti, pa i u vojsci.

Klasičan primer bespotrebnog gomilanja ljudstva, svako ko je služio JNA zna da je u krugu kasarne imao npr. 5 magacina i svaki magacin je dužio jedan zastavnik, i svaki taj zastavnik je imao svog pomoćnika, obično vodnika ili stažu.
To ne mora tako, dovoljan je jedan zastavnik da drži ključeve i da duži svih 5 magacina. Masa je sličnih takvih primera kojekakvih vojnih birokrata i kancelarijskih moljaca, ljudi koji nisu za "borbenu upotrebu", ali itekao opterećuju budžet.


Citat
Modernizacija nije kupovina prevazidjene opreme, to je presipanje iz supljeg u prazno. Ako je pre bilo 150 000 pripadnika, a sada 30 000, to ne znaci da sada pripadnik vojske ima 5 puta vecu platu. Cinjenica je da je pre vojska bila brojnija i pored svih ekonomskih problema, oni su primali platu, ma kakva je ona bila, dakle izdvajalo se.

E sada mi stremimo kupovini orlova i galebova? Smile  Da li neko moze da objasni kakva je to modernizacija? Ako nase rukovodstvo ne zna kako se to radi, pa neka odu kod brace hrvata ili u neku drugu zemlju iz okruzenja, pa neka ih pitaju kako to oni rade.

Ja vozim zastavu 128 i imam para da kupim modernizovanog yuga 45, dakle modernizovacu se opasno i bicu popularniji u drustvu. Wink

Već smo se složili da je situacija "seci dupe, krpi uši", tako da sve što si rekao stoji, ali šta je alternativa? Uzeti 10 milijardi dolara zajma i odmah sve uložiti u vojsku. Nakupovati nove avione, PVO sisteme, tenkove itd. Sve je to lepo, ali ko će to da otplati i na koji rok.

Od rebalansa budžeta nema vajde, budžet je  i onako nedovoljan za realne potrebe vojske, prosvete, zdravstva, infrastrukture, penzionog fonda, tako da bi rebalans tek bio presipanje iz šupljeg u prazno.

Naravno, i Feanorova ideja da ovakva Srbija izdvaja 5-6% BDP za odbranu je nerealna, u našoj ekonomskoj situaciji to bi značilo bukvalno zatvaranje škola i bolnica ili da vojska izađe na ulice, postrelja milion penzionera i "višak" para iz penzionog fonda prebaci u svoju kasu.  Smile


Citat
Ne poklanja vojksa stan, vec ga vojno lice otkupljuje. Doduse, za smesnu kintu, to stoji ali to nije izmislio Sloba ili Kostunica, to tako funkcionise mnogo pre njih. Evo, citam na sajtu ministarstva odbrane, ima konkurs za vojnu sluzbu, a jedna od posebnih pogodnosti je besplatan smestaj i hrana. Znaci, sad se ja prijavim u profi sluzbu i ocekujem da jedem i da spavam za dzabe? Tako mi je drzava obecala, ja samo trazim ono sto obecavaju.

Vojska nema para za masovnu izgradnju, niti ce za to imati para. Dosta kasarni sirom Srbije je ostalo prazno. Taj se prostor ne moze koristiti u druge svrhe, sem u "vojne" svrhe. Zasto ti to kazem? To zemljiste gde su kasarne je nekada pripadalo seljacima koji su pristali da daju deo svoje zemlje drzavi, tj vojsci u koriscenje. Dokle god je tu vojska nije nikakav problem. E sad se javilo dosta pametnih, poput jaguara b.p. na primer, koji bi sve da rese jednostavnom prodajom kasarni nekim trecim licima i od tih para da se prave stanovi ili kako vec.
Bukvalan primer, ti predstavljas vojsku, ja sam seljak, dam ti 8 njiva da izgradis vojni objekat. Posle odredjenog vremena, dodje neki pametnjakovic i hoce da proda taj vojni objekat recimo danilubg. Stvar je u tome sto ne mozes da upravljas necim sto nije tvoje. Da to nije odredjena "kocnica" jel ti stvarno mislis da se ne bi prodali ti objekti davnih dana? Gde ima para, tu ima i nasih politicara, to je zlatno pravilo.

Očigledno se nismo razumeli. Jedna stvar je dobiti službeni vojni stan na privremeno korišćenje, koji ti sleduje po konkursu, sasvim druga stvar je otuđenje tog stana po bagatelnim cenama tj. otkup stana u trajno privatno vlasništvo. Apsolutno, nije u redu da neko za hiljadu ili dve evra stekne trajno privatno vlasništvo nad stanom čija je tržišna vrednost 50, 60 hiljada evra.

Znači, oficir ima pravo da bude privremeno stambeno zbrinut dok mu traje služba u određenom garnizonu, ali ako hoće da trajno reši svoje stambeno pitanje, onda ima da podigne kredit na 20. 25 godina i da otplaćuje stan kao i svi drugi građani. Ja sam naveo konkretne cifre po kojima bi oficiri kupovali svoje stanove i jasno je da ako neko kvadrat stana u Beogradu plaća hiljadu evra da je itekako privilegovan u odnosu na 99,95% građana Srbije, ali baš da im se za par hiljada evra poklanjaju stanovi nije pošteno.

Da zaključim, ako u konkursu piše da će ti biti obezbeđen smeštaj i ishrana, to ne znači da ti automatski sleduje poklon od države u vrednosti od 50, 60 i više hiljada evra.


Što se tiče vlasništva nad imovinom, to nije problem samo sa imovinom koju koristi vojska, već i šire u društvu, recimo gradsko građevinsko zemljište. Nažalost, Srbija i Belorusija su jedine zemlje u Evropi koje nisu izvršile denacionalizaciju i restituciju, ali ja sam naveo konkretan primer o prenameni nefunkcionalne vojne imovine, a ne o prodaji iste.
« Poslednja izmena: 11. Nov 2008, 20:24:41 od zemunac22 »
IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Mislim da je sve preko 3% suludo veliko izdavanje za vojsku. Mi treba prvo da ekonomski ojacamo da bi smo mogli da gradimo vojsku, jer tek onda cemo moci i sa manje od 2,5 da imamo potrebni nivo tehnicke opremljenosti i profesionalizacije.
Sest clanica NATO-a izdvaja 2% BDP-a ili nesto vise, dok ostale izdvajaju manje od 2%. Recimo nemacka izdvaja ispod 2%,  oko 1.45% 2002., i vrlo su dobro tehnicki opremljeni, a budzet za vojsku im je bio oko 35 milijardi dolara u toj godini. Takav budzet je fantastican i pruza mogucnosti i za ulaganje u razvoj i kupovinu novih tehnologija itd.
Mislim da je u ovom trenutku opravdano da se zakine na modernizaciji vojske kako bi se ulagalo u ekonomiju, druga je prica ko nam vodi ekonomsku politiku i koliko dobro, ali principijelno gledano, prioritet treba da ima ekonomija ispred vojske, jer ekonomija hrani vojsku a ne obrnuto.
Sto se tice broja profesionalaca tu se slazem sa tobom Feanor, 40.000 je neka razumna mera.

Pomenuo je Crowz vise puta besmisao kupovine polovnih aviona iz RS i CG. Ne slazem se da je to besmisleno. Ti orlovi i G-4 treba da obezbede ispravne letelice na kojima ce da se odrzava trenaz nasih pilota do uvodjenja nove letelice u vazduhoplovstvo. Isto tako treba da obezbedi veci izbor G-4 kada se bude odlucivalo koji avioni ovog tipa ce biti podvrgnuti modernizaciji. Ovo jeste kratkorocno i srednjerocno(kada je G-4 u pitanju) ali i dugorocno gledano, ne mozemo mi sada izbaciti iz upotrebe sve zastarele tipove aviona, i onda kada dodjemo do novca za kupovinu novih ko ce da leti na njima? Ne moze se stvoriti pilot za 1-2 godine, potreban je kontinuitet rada, a ovi avioni iz RS i CG ce obezbediti taj kontinuitet.
Pazi ja mislim da nam je potrebno oko 100 000 profesionalnih vojnika po nekoj proceni cak i vise nam treba za nasu zemlju, ali ajde da krenemo prvo sa ekonomijom sto ti kazem pa kasnije mozemo imati i 200 000.
 Feanor
Ali za siptare oko preseva, bujanovaca, i medvedja nam je dovoljno 30 000 za sada. Ako nisi primetio mi smo izasli iz dva rata u roku od 10 godina i 15 godina sankcija aj objasni mi kako mozemo da imamo 40 000 profesionalnih vojnika da modernizujemo vojsku, batali pricu o vojscu nama je jedini prioritet da cuvamo kosovo a tu nam ne treba ni 30 000, Legija je sa 300 ~  pripadnika crvenih beretki masakrirao teroriste u metohiji koju je dobio da cuva, a obicna vojska nije im mogla nista mozes procitati u njegovoj knjizi Copor, tako da dobro obucen vojnik profesionalan moze vise da uradi od vojnika koji je na odsluzenju.
« Poslednja izmena: 11. Nov 2008, 16:26:13 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
LG Nexus 5

Kao sto rekoh, modernizacija vojske nije smanjivanje brojnog stanja za 5-6 puta.

Nije. To je racionalizacija. Oslobađanje od tehnološkog viška koje je nužno u svakoj delatnosti, pa i u vojsci.

Klasičan primer bespotrebnog gomilanja ljudstva, svako ko je služio JNA zna da je u krugu kasarne imao npr. 5 magacina i svaki magacin je dužio jedan zastavnik, i svaki taj zastavnik je imao svog pomoćnika, obično vodnika ili stažu.
To ne mora tako, dovoljan je jedan zastavnik da drži ključeve i da duži svih 5 magacina. Masa je sličnih takvih primera kojekakvih vojnih birokrata i kancelarijskih moljaca, ljudi koji nisu za "borbenu upotrebu", ali itekao opterećuju budžet.


Citat
Modernizacija nije kupovina prevazidjene opreme, to je presipanje iz supljeg u prazno. Ako je pre bilo 150 000 pripadnika, a sada 30 000, to ne znaci da sada pripadnik vojske ima 5 puta vecu platu. Cinjenica je da je pre vojska bila brojnija i pored svih ekonomskih problema, oni su primali platu, ma kakva je ona bila, dakle izdvajalo se.

E sada mi stremimo kupovini orlova i galebova? Smile  Da li neko moze da objasni kakva je to modernizacija? Ako nase rukovodstvo ne zna kako se to radi, pa neka odu kod brace hrvata ili u neku drugu zemlju iz okruzenja, pa neka ih pitaju kako to oni rade.

Ja vozim zastavu 128 i imam para da kupim modernizovanog yuga 45, dakle modernizovacu se opasno i bicu popularniji u drustvu. Wink

Već smo se složili da je situacija "seci dupe, krpi uši", tako da sve što si rekao stoji, ali šta je alternativa? Uzeti 10 milijardi dolara zajma i odmah sve uložiti u vojsku. Nakupovati nove avione, PVO sisteme, tenkove itd. Sve je to lepo, ali ko će to da otplati i na koji rok.

Od rebalansa budžeta nema vajde, budžet je  i onako nedovoljan za realne potrebe vojske, prosvete, zdravstva, infrastrukture, penzionog fonda, tako da bi rebalans tek bio presipanje iz šupljeg u prazno.

Naravno, i Feanorova ideja da ovakva Srbija izdvaja 5-6% BDP za odbranu je nerealna, u našoj ekonomskoj situaciji to bi značilo bukvalno zatvaranje škola i bolnica ili da vojska izađe na ulice, postrelja milion penzionera i "višak" para iz penzionog fonda prebaci u svoju kasu.  Smile



Citat
Ne poklanja vojksa stan, vec ga vojno lice otkupljuje. Doduse, za smesnu kintu, to stoji ali to nije izmislio Sloba ili Kostunica, to tako funkcionise mnogo pre njih. Evo, citam na sajtu ministarstva odbrane, ima konkurs za vojnu sluzbu, a jedna od posebnih pogodnosti je besplatan smestaj i hrana. Znaci, sad se ja prijavim u profi sluzbu i ocekujem da jedem i da spavam za dzabe? Tako mi je drzava obecala, ja samo trazim ono sto obecavaju.

Vojska nema para za masovnu izgradnju, niti ce za to imati para. Dosta kasarni sirom Srbije je ostalo prazno. Taj se prostor ne moze koristiti u druge svrhe, sem u "vojne" svrhe. Zasto ti to kazem? To zemljiste gde su kasarne je nekada pripadalo seljacima koji su pristali da daju deo svoje zemlje drzavi, tj vojsci u koriscenje. Dokle god je tu vojska nije nikakav problem. E sad se javilo dosta pametnih, poput jaguara b.p. na primer, koji bi sve da rese jednostavnom prodajom kasarni nekim trecim licima i od tih para da se prave stanovi ili kako vec.
Bukvalan primer, ti predstavljas vojsku, ja sam seljak, dam ti 8 njiva da izgradis vojni objekat. Posle odredjenog vremena, dodje neki pametnjakovic i hoce da proda taj vojni objekat recimo danilubg. Stvar je u tome sto ne mozes da upravljas necim sto nije tvoje. Da to nije odredjena "kocnica" jel ti stvarno mislis da se ne bi prodali ti objekti davnih dana? Gde ima para, tu ima i nasih politicara, to je zlatno pravilo.

Očigledno se nismo razumeli. Jedna stvar je dobiti službeni vojni stan na privremeno korišćenje, koji ti sleduje po konkursu, sasvim druga stvar je otuđenje tog stana po bagatelnim cenama tj. otkup stana u trajno privatno vlasništvo. Apsolutno, nije u redu da neko za hiljadu ili dve evra stekne trajno privatno vlasništvo nad stanom čija je tržišna vrednost 50, 60 hiljada evra.

Znači, oficir ima pravo da bude privremeno stambeno zbrinut dok mu traje služba u određenom garnizonu, ali ako hoće da trajno reši svoje stambeno pitanje, onda ima da podigne kredit na 20. 25 godina i da otplaćuje stan kao i svi drugi građani. Ja sam naveo konkretne cifre po kojima bi oficiri kupovali svoje stanove i jasno je da ako neko kvadrat stana u Beogradu plaća hiljadu evra da je itekako privilegovan u odnosu na 99,95% građana Srbije, ali baš da im se za par hiljada evra poklanjaju stanovi nije pošteno.

Da zaključim, ako u konkursu piše da će ti biti obezbeđen smeštaj i ishrana, to ne znači da ti automatski sleduje poklon od države u vrednosti od 50, 60 i više hiljada evra.


Što se tiče vlasništva nad imovinom, to nije problem samo sa imovinom koju koristi vojska, već i šire u društvu, recimo gradsko građevinsko zemljište. Nažalost, Srbija i Belorusija su jedine zemlje u Evropi koje nisu izvršile denacionalizaciju i restituciju, ali ja sam naveo konkretan primer o prenameni nefunkcionalne vojne imovine, a ne o prodaji iste.



Pa eto, dovoljno je pogledati danas kasarnu "mocne" 1 okopne ili bilo koje kasarne u Srbiji. Ruglo i sramota, na parkinzima siblje, samo sto poskoci ne haraju...

Ok, racionalizacija je sprovedena. Pre nje je trebalo resiti pitanje vojnih objekata, a ne obratno. Sad imamo objekte koji ne sluze ama bas nicemu, a sve propada. Za par godina ili par desetina godina, ti objekti nece vredeti pisljivog dinara, tako da ni tvoj predlog da se na privremeno koriscenje to podeli porodicama ne stoji. Pouzdano znam da se pitanjem vojne imovine, tj kasarnama ne bavi ama bas niko, satro, cekaju se zakoni koji tek treba da se donesu, a kad ce, nije poznato...

Ja se svakako slazem da treba modernizovati vojsku, da treba napraviti malu, kompaktnu vojsku prema realnim potrebama drzave. Ova modernizacija je tako traljava, da je nista drugo nego ponizavanje ono malo ljudi sto je u vojsci ostalo. Ma ako treba, neka se potpuno ukine vojska, nemam nista protiv, samo da se prestane sa daljim ponizavanjima.

Sto se tice stanova, tu pripadnici vojske nisu krivi uopste, nisu oni to za stanove izmislili, vec drzava i drzava bi trebala to da resi, a poznato je da se to resava identicno kao u doba Slobe...


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
Meni samo nije jasno,zbog cega nasa vojska gomila sulude kolicine municije,znaci konkretno na primer,municije za orkane,ima dovoljno za 34 miliona bojnih kompleta,to normalnom coveku ovde nista neznaci ali evo ovako,zamislite da pokrijete celu aziju eksplozijama i to vam otprilike toliko,znaci ni JNA nije imala toliko na vrhuncu sukoba sa SSSR,o kolicini domacih pusaka da nepricamo,a o najmodernijem oruziju i opremi kaja je oteta od siptara 99 americke i nemacke proizvodnje koja trune u magacinima,samo zato sto nasa vlada nece da nervira zapadne drzave,samo snajperskim puskama moze da se naoruza cela 63 da svako vuce po dva bareta,i sve to je samo vrh ledenog brega...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 00:47:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.