Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 10:24:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: programiranje  (Pročitano 15733 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 864
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
mob
Apple IPhone 3GS,
Citat
Ali pitanje je "ko" drzi te kurseve, kakvu licencu/diplomu dobijas i naravno cene, koje su poprilicne za prosecnog gradjanina?!
Zato i postoji forum. Smile

Ja samo mogu da kazem da je investicija sebi u znanje najbolja investicija koju neki covjke moze da uradi...
Ja sam sve sto se tice informatike sam ucio, napocetku sam sa intrneta skidao neke male kurseve, posle sam poceo da kupujem knjige, sjedes ucis kad zakocis, zovnes nekog drugara ako imas koji zna ili jednostavano javis se na forum dobijes odgovor i nastavis dalje...
E sto se tice diplome i toga, ne znam kolko je privatniku bitno koju diplomu imas vec kolko znas, jer oni traze produktivnost-odnosno novac...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
LG Nexus 4
Evo veceras se vratio kuci, i vodim zanimljivu konverzaciju sa kolegom Smile "Vodis li na pivo" ... pa smo dosli malo do sudara misljenja ... pa bih voleo da cujem i neka druga Smiley ili da cujemo Smiley


znaci konkretno ... da li je bitno pre php-a ... uciti pascal recimo ... kako kaze kolega "za sticanje logike" ... dok ja imam suprotno misljenje da je logika ne zavisna ... i potrebna za bilo koji jezik ... ali logika je logika i stice se radom citanjem, ucenjem ...

znaci prosto jednostavno ... vase misljenje i bilo bi lepo obrazlozenje ...

php odma ... moze ili ne ... prvo pascal mora ili ne, pozeljno je ili ne ...

da naglasim da me nista sem razvijanja nekih web aplikacija ne interesuje ... znaci nikakvo konzolno ili graficko programiranje ... c, java i ostalo ... iskljucivo php uz podrsku recimo baze podataka (mysql) ...

znaci da li se logika stice praxom u bilo kom jeziku ...
ili je se stekne bolje ucenjem pascala i radom u njemu ... pa je posle lako primeniti svuda ...

da napomenem da sam ucio javascript koji je naravno neuporedivo laksi od svega spomenutog, cak nije ni jezik ... a zatim php sam poceo od skoro ... i ozbiljno sam zainteresovan za to ... i najvise zelim tome da se posvetim ... i krenuo sam recimo w3school .... php.net ... PHP + MySql Web Dewelopment knjiga ... i za sada nisam dolazio do ne razumljivih situacija i pojmova i slicno ... naravno to su osnove osnova ... sintaksa ... koriscenje ... ali od neceg se mora krenuti ... iz toga proizlazi pitanje odozgo ... jer po ovom toku neosecam nikakvu potrebu za predznanjem nekog drugog jezika ... i gledam to ne kao nekorisno naravno vec kao gubljenje vremena jer za to vreme se mogu ozbiljnije posvetiti php-u ...

veoma me interesuju misljenja, vas, iskusnijih programera burekdzija Smiley  Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 864
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Apple IPhone 3GS,
Licno moje misljenje je da se treba poceti od nekog "dosadnog" programskog jezika danasnjice, mislim na paskal.
Sad ako te interesuje zasto:
1. veoma lak i jednostavan jezik da se svati problematika programiranja
2. skolsko ucenje paskala vuce te za optimizacaiju koda koje je danas za web aplikacije vise nego bitno.
3. upoznavanje problematike nedostatka programskog jezika
4. osnove modularnog programiranja.

Rezultati:
1. Veoma lak prelazak na ostale programske jezike
2. logika programiranja ista
3. Lak pristup za samostalini ili timski rad ( logika modularnog programiranja )

E sad nije da ne moze da se odma uci PHP, jer php je lak i logican programski jezik, pritom ima jako puno litarature koja daje problematigu i resavanje realnih problema, ali web programer ne moze ostati samo na php-u
Postoje serverska resenja do kojih se dolazi preko drugih programski jezika

A sto se tice SQL-a on se uci za jedan dan i vjezba nedelju dana, ko ima kliker zna, ko nema nikad onda nece nauciti...

OOP mislim da je jako bitno poceti sa paskalom koji je tu siromasan iz razloga sto time se postize brzo upoznavanje prednosti OOP , njegova primjena i resenja...

Tako da je od mene glas da se pocene od paskala !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Drugovi, drugovi, ... pa u drugom stanju...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2954
Zastava Vienna
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
HTC Sensation XL
Moj covjek....  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
To je kao da kazes da nisi primetio ljubicastog slona sa neonskim osvetljenjem u guzici kako stoji pored tebe u mracnoj sobi Smiley
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Apple iPhone 6s
Nije lose imati predznanje iz nekog programskog jezika, makar i na nivou skolskog znanja i elementarne upotrebe... ali nije neophodno...
Razmisljanje je nesto sto steknes vrlo brzo... ili na jedvite jade...
u prvom slucaju treba da se bavis time, u drugom ne treba
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
LG Nexus 4
tnx obojci  Smile

@boris zanimljiv odgovor, mada moram priznati da to opet izgleda kao onaj deo "bolje nego" ... u principu bolje prvo atletiku trenirati biti brz okretan i slicno, pa preci na odbojku, prilagodis se novoj tehnici al u osnovi imas brzinu okretnost koja ti treba svuda (glup primer) ... mada kroz tvoju poruku ... vidim da je izgleda dosta bolje prvo pascal skontati ...

@sf to je ono sto sam zeleo da cujem Smile iskreno ... ne zelim uciti sada pascal ... ali da su odgovori bili drasticniji, verovatno bih ipak pogledao o cemu se radi, a mozda i nastavio kako kazes na nivou skolskog znanja da budem ... sada to necu uraditi ... pa cemo videti, mozda ce ici, mozda ne ... mozda kasnije malo uzmem i ako cu tad vec neko vreme uciti php, od viska glava ne boli, cisto da vidim kako je,  i da li imam koristi od toga tada ...

sto se tice drugog dela tvoje poruke ... mislim da treba da nastavim ... e sad sa druge strane ne mogu da kazem da sam shvatio sad sustinu, ovo ono ... da sam programer ili slicno ... jer ipak sam na samo pocetku ... ucim o opcijama php-a sta kako koristiti ... a kasnije tek realan neki rad ... pa onda jos funkcije i 300 cuda koje php ima u sebi i slicno ... a i da imam to misljenje ne bih pitao ovo uopste ... ali ipak kada razmisljam o nekim problemima, sta bih zeleo da uradim, dolazim na resenja kako bi to moglo, kako postaviti, probati ... zato mislim da bih mogao da radim to ... veoma volim ovu oblast i uporan sam, sto mi olaksava, jer sve sto se radi sa zeljom, mnogo je lakse i efikasnije nego nesto sto mora ...

btw ovo je i za @boris ... samo je odgovor na konkretne stvari iz sf-ovog posta ... ali se nadovezujem na ono iznad ...

poz i odo da ucim Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 10:24:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.