Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 15:51:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Steve Martin - Stiv Martin  (Pročitano 7156 puta)
13. Jul 2005, 13:21:47
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Stiv Martin

14 Avgust 1945, Waco, Texas, USA




Stiv Martin (Steve Martin) rođen je 14. avgusta 1945. godine u Teksasu. Kao tinejdžer se sa roditeljima seli u Kaliforniju, gde kasnije upisuje fakultet. Najpre je studirao filozofiju, ali se ubrzo prebacio na pozorišne umetnosti na istom univerzitetu. Fakultet je napustio posle prvih uspešno napisanih scenarija za humorističke emisije. Mnogi njegov uspeh vezuju upravo za pojavljivanje u najgledanijoj američkoj humorističkoj seriji, "Saturday Night Live", ali ta emisija je ipak samo krunisala njegov dotadašnji višegodišnji rad. Do 1977. godine dobio je nekoliko prestižnih nagrada za svoj rad, pored ostalih i Gremmy nagradu.

Osamdesete godine označile su veliki uspon u glumačkoj karijeri Martina. Od 1980. do 1987. godine snimio je šest filmova, od kojih su mu dva donela veliku popularnost i odlične kritike: "Čovek sa dva mozga" i "Mala prodavnica užasa".

Godine 1987. Martin je imao glavnu ulogu, bio scenarista i producent u filmu "Roxanne". Veliki uspeh ovog filma razotkrio je, pored glumačkih, i druge Martinove sposobnosti u oblasti filma.

Uspešne uloge ostvario je i u filmovima "Španski zatvorenik", "Tri amigosa" i "Bowfinger", sa Edijem Marfijem. Često je pozajmljivao svoj glas Diznijevim junacima u crtanim filmovima.

Tokom karijere je izdao i nekoliko knjiga, uglavnom zabavnog karaktera. Stiv Martin se 1986. godine venčao sa glumicom Viktorijom Tenant, partnerkom iz njegovog filma "Priča iz Los Anđelesa", ali se ovaj par razveo 1994. godine.

Danas Stiv Martin živi u Los Anđelesu. Veliki je kolekcionar umetničkih dela, a poseduje čak i neke Pikasove slike.


Slike:






Linkovi:

Oficijalni sajt - http://www.stevemartin.com/

« Poslednja izmena: 27. Jul 2005, 18:57:57 od Iceman »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
mob
Apple iPhone 3Gs
Njegov super film je sa Queen Latifah "Bringing down the house"
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Ma 95% njegovih filmova su super  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Stiv Martin (Steve Martin) je jedan od najraznovrsnijih umetnika današnjice – glumac, komičar, pisac i producent. Godine 2003. glumio je s Kvin Latifom u blokbaster komediji "Bringing Down the House", koja je zaradila preko 130 miliona. Potom se pojavio u avanturističkoj komediji "Ponovo u akciji" ("Looney Tunes: Back in Action"), pored Brendana Frejzera, Džene Elfman i čitave ekipe crtanih likova, kao i u najunosnijem filmu svoje karijere - "Što više, to bolje" ("Cheaper by the Dozen"), koji je takođe režirao Šon Levi. Glumio je i u skorašnjem nastavku, kao i u "Prodavačici" ("Shopgirl") s Kler Dejns i Džejsonom Švarcmanom, za koju je napisao scenario prema sopstvenoj noveli.

Martinov prvi filmski projekat, "Rasejani konobar" ("The Absent-Minded Waiter"), kratki film koji je napisao i u kome je glumio, nominovan je za Oskara 1977. Na dugometražne filmove prešao je 1979. filmom "Budala" Karla Rajnera, za koji je i napisao scenario. Godine 1981. glumio je pored Bernadet Piters u setnoj muzičkoj komediji Herberta Rosa "Novčići sa neba" ("Pennies from Heaven").

Potom je 1982. napisao omaž detektivskim trilerima - "Mrtvaci ne nose karirano" ("Dead Men Don't Wear Plaid"), i glumio u njemu, kao i u naučnofantastičnoj komediji "Čovek sa dva mozga" ("The Man with Two Brains"), oba u režiji Karla Rajnera. Izuzetno zapaženu ulogu imao je 1984. pored Lili Tomlin u filmu "Sve od mene" ("All of Me"), svojoj četvrtoj saradnji s Rajnerom.

Godine 1987. imao je hit film "Roksana" ("Roxanne"), modernu adaptaciju legende o Siranu de Beržeraku. Martin je bio i izvršni producent tog filma. Pored Majkla Kejna glumio je 1988. u hit komediji "Prljavi, pokvareni prevaranti" ("Dirty Rotten Scoundrels") Frenka Oza. Godine 1989. gledali smo ga pored Meri Stinbergen i Dajane Vest u porodičnoj komediji Rona Hauarda "Roditelji i deca" ("Parenthood"), a 1991. je napisao, glumio i bio izvršni producent zapažene komedije "Priča iz Los Anđelesa" ("L.A. Story"), koja je izbacila njega i Saru Džesiku Parker u vrh Holivuda.

Iste godine pojavio se u "Velikom kanjonu" ("Grand Canyon") Loransa Kazdana i pored Dajane Kiton u hitu "Nevestin otac" ("Father of the Bride"). Godine 1996. snimljen je nastavak, a za ulogu u njemu Martin je bio nominovan za Zlatni globus. Zapažena je i njegova uloga u trileru Dejvida Memeta "Španski zatvorenik" ("The Spanish Prisoner") iz 1997. Martin je napisao komediju iz 1999 - "Otkačeni producent" ("Bowfinger"), i glumio u njoj pored Edija Marfija, a u režiji Frenka Oza.

Drugi Martinovi filmovi su, između ostalih: "Avioni, vozovi i automobili" ("Planes, Trains & Automobiles") Džona Hjuza uz Džona Kendija, vestern komedija "Tri amigosa" ("Three Amigos!") pored Martina Šorta i Čevija Čejsa, "Moj plavi raj" ("My Blue Heaven") uz Rika Moranisa i Džoun Kjuzak, crna komedija "Novokain" ("Novocaine") sa Helenom Bonam-Karter i Lorom Dern i mnogi drugi. Uskoro ćemo ga gledati u filmu "Picasso at the Lapin Agile".
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
mob
HTC Smart
Stiv Martin i "prljavi, pokvareni prevaranti"

Igrao je "prljavog pokvarenog prevaranta" u istoimenom filmu sa Majklom Kejnom, a sada je žrtva nekoliko njih u "stvarnom životu".



Nemačka policija uhapsila kriminalnu grupu koja je godinama prodavala falsifikate skupocenih umetničkih dela svojim bogatim klijentima. Među njima je i Stiv Martin koji bi mogao da bude umešan u skandal samo zato što je preprodao sliku.

Junak komedija i kolekcionar Stiv Martin, kupio je 2004. godine sliku "Pejzaž sa konjima", tačnije falsifikat koji je napravila kriminalna grupa koja se sumnjiči za prodaju desetina falsifikata u protekloj deceniji.

Policija je otkrila da je delo nemačko-holandskog umetnika Hajnrika Kampendonka iz 1915. godine koje je Martin platio 850.000 dolara, falsifikat. Glumac je u istrazi otkrio da je za procenu dela konsultovao stručnjaka Kampendokovih slika koji je čak potvrdio autentičnost.

Dve godine kasnije, Stiv Martin je odlučio da proda sliku na aukciji kod "Kristija" (tada je izgubio 350.000 dolara, jer je slika prodata "tek" za pola miliona").

"Nisam znao da je slika falsifikat sigurno kada sam je kupovao, ali ni kada sam je prodavao. Prošlo je nekoliko godina i od kada je 'Kristi' prodao sliku da je otkriveno da je reč o prevari", rekao je Stiv Martin "Tajmsu".

"Ne znam da li sam i ja odgovoran za prodaju falsifikata - galerija koja mi je svojevremeno prodala sliku je obećala da će preuzeti svu odgovornost ukoliko se to dogodi, ali videćemo".

Kriminalna grupa koja je na ovaj način pljačkala bogate klijente je uhapšena u Nemačkoj i čine je Volfgang Beltreki, njegova supruga Helena, svastika Džanet i saučesnik Oto Šulte-Kelinghaus. Sumnjiči se da su uspeli da prevare klijente za 50 miliona dolara, na sličan na način na koji je sam glumac u filmu "Prljavi pokvareni prevaranti" varao naivne bogataše.


Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80

Igrao je "prljavog pokvarenog prevaranta" u istoimenom filmu sa Majklom Kejnom


To mu je mozda i jedan od najboljih filmova Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
HTC Smart
Stiv Martin tviterom do knjige

Američki glumac, muzičar, pisac i komičar Stiv Martin objaviće knjigu sa izborom svojih poruka na Tviteru. Naslov knjige ima, kao i najduža poruka na Tviteru, 140 karaktera - "The Ten, Make that Nine, Habits of Very Organized People. Make that Ten", a pojaviće se u knjižarama u junu 2012.

"Usled apsolutno nepostojeće potražnje, objaviću uskoro knjigu sa mojim tvitovima", poručio je glumac na popularnoj društvenoj mreži. Budući da je Martin "tviteraš" sa preko 1,7 miliona sledbenika, ne treba sumnjati da će knjiga biti veoma tražena.

Kako prenosi agencija AP, sav prihod od prodaje knjige, u kojoj će se naći i odgovori sledbenika, biće poklonjen u humanitarne svrhe.

Stiv Martin se proslavio ulogama u hit komedijama kao što su "Roksana", "Avioni, vozovi, automobili" i "Prljavi pokvareni prevaranti". Dobitnik je nekoliko Emi nagrada za televizijske scenarije i dve Gremi nagrade.

Često piše za "Njujorker" i "Njujork tajms", a 2007. je objavio knjigu za decu "The Alphabet From A to Y, With Bonus Letter Z".

Izvor: Mondo

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1066371804eaa98d332664908632693_orig.jpg
(45.25 KB, 640x453)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 15:51:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.152 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.