Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Споменик Тупаку у Србији  (Pročitano 5441 puta)
Clan u razvoju

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 28
Zastava 7. nebo
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla es61
mob
Samsung 
Besmisleno je, lepo svi kazu da mnogi nisu dobili spomenike sto stvarno nije uredu al ako zele za njega onda moze, bolje i nesto nego nista. Ipak cemo biti poznati po tome, nije malo imati spomenik reperu sa drugih prostora Smile
IP sačuvana
social share
Edit by ziledin: Potpis uklonjen zbog duzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Qtek 小米
Тупак или Џексон питање је сада
Ако споменик буде овде, ја, Градимир Спасојевић, има лично први да га срушим! Тамо Тадић нек код њега направи, има Цигана и на Врачару -виче на сав глас староседелац вождовачке Улице ђакона Авакума. Старији би радије да у свом крају виде споменик Мајклу Џексону

- Ма, који ти је тај Тупак, тај бре неки Циганин, Турчин... Јел сте ви луди, споменик да му дижемо - виче из петних жила чика Града, док колеге с телевизије покушавају да раде свој посао поред омаленог коровњака, тик уз ограду Душановачког моста.

- То је неки амерички репер, клинци га воле-објашњава Игор Андрић из Удружења љубитеља хип-хоп музике „Радивизија“, покушавајући да смири страсти. Али, џаба.

- Ма, какав ректор. Шта има ми да дижемо ректору муслиману споменик, ко да немамо доста својих. А, Маринкова бара ни није овде, него доле низ улицу, код „Чистоће“. Него, немојте да брукамо град. Ја рођен овде бре, 61 годину живим ту. И пиши још, ако буде споменик овде, ја, Градимир Спасојевић, има лично први да га срушим. Тамо Тадић нек код њега направи, има Цигана и на Врачару- виче на сав глас староседелац вождовачке Улице ђакона Авакума, гласно „поздрављајући“ идеју да се у срцу Маринкове баре подигне споменик Тупаку Шакуру, америчком хип-хоп музичару који је 1996. године упуцан у уличном обрачуну.

А, кад чика Града умаче својим послом и одвик његовог громког гласа се малко стиша, Игор нам објасни како је, кад се пре четири године доселио у Маринкову бару из Шапца, прво видео клинце како насред улице, поред зида ишараног графитима, играју брејк-денс. Скупе се, каже, њих тридесеторо, направе круг, пусте музику, и свако покаже шта зна.

- Ту су свако вече, играју, брејкују...Тако се и родила идеја да подигнемо споменик овде, јер клинци немају никакав парк или осветљени простор где могу да се играју. Одабрали смо баш Тупака Шакура, јер га деца воле, а споменик њему би био и својеврсна опомена деци, да схвате да морају да искористе свој таленат и прилику да се извуку се с улице. Онако како Тупак није знао. Сад, старији имају неке друге жеље, па би пре да се биста дигне Мајклу Џексону, али ми хоћемо да утичемо на младе. Њима је брејк-денс у крви, заражени су њиме почетком деведесетихÖ Јесте ова идеја многима смета, али ми хоћемо да урадимо озбиљну ствар, да ти клинци не сметају ником, да не буду сумњиви полицији... И не тражимо ни од кога никакве паре, све ћемо сами, само нам треба подршка и простор-прича наш водич кроз Маринкову бару, објашњавајући да ће новац скупити серијом концерата, на којима би требало да наступе наши познати репери, али и „Кенди кру“, локална ромска хип-хоп група, коју су пре две године основали клинци из краја.

НАЈПРОДАВАНИЈИ РЕПЕР

Тупак Амару Шакур ( 1971 - 1996), познат под јавним сценским именима Тупак и Макавели, био је амерички репер, песник и глумац. Иако је од његовог убиства прошло више од деценије, Тупак је и даље репер са највише продатих албума у историји ове врсте музике - 44,5 милиона продатих оригиналних албума само у САД. Већина његових песама се бави одрастањем у насиљу и сиромаштву гета, расизмом и проблемима који настају после оружаних сукоба.

- Они плешу и репују на ромским прославама, али немају пара да се промовишу, да плате студио- објашњава Андрић, хвалећи се да су и у Граду и у општини Вождовац сви били одушевљени идејом да се око споменика направи и мали трг са две-три клупице, специјалном подлогом за игру и добрим осветљењем.

- Не кошта то много, треба само добра воља и простор. Још и да нам помогну млади уметници с Ликовне академије- машта Игор, док нам показује како је медијска критика већ уродила плодом, те су из „Градске чистоће“, после дужег времена, средили контејнере и очистили ђубре са раскрснице.

- Ту је ноћу мрак, људи не смеју да пролазе. Иначе је мирно за живот. Пре неко вече провалили неком у кућу и људи су дигли фрку- појавио се лопов у крају после 20 година- причају мештани, док нам Зоран, омиљени аутомеханичар, казује како нема ништа против споменика, иако ни не зна ко је човек о ком је реч.

- Не знам ти ја ту музику, али ако ће мало да среде, да деца имају где да се играју, могу и мом деди да дигну споменик. А не овако, децу водим у чак у Шумице или на онај бетон испред продавнице на Душановцу, па се тамо играју. Па нек среде, шта год, поздрављам- прича Зоран, не прекидајући посао. Јер, муштерија не сме да чека.

И, док Кристина и Тамара мудрују како је идеја о дизању споменика Тупаку „баш без везе“, јер је цело насеље и онако планирано за рушење до 2012. године, клинци који свакодневно вежбају ту, насред раскрснице, више су него срећни због покренуте иницијативе.

- Супер је то, Тупак је мој идол. И треба споменик да му дигну. Ту ми увече пустимо музику с мобилног, па вежбамо- показује Ерђан Бериша на раскрсницу, а онда отрча и постави брејкерску позу пред камером, да га за новине усликају како игра.

Загрмеше у том тренутку мотоцикли, стаде један ошишани и брецну се на клинчарију и колеге новинаре:

- Је ли бре, јел има у граду још неко место да се слика, него овде сви дошли. Пакуј то и за десет минута да вас нема-рече у пролазу, не гасећи машину и изгуби се пре него што и успесмо да га приупитамо чија права брани и шта му сметамо.

- Нека, само нек виче, то су ти ови, што би Лале рекле, дођоши. Него, треба да се минира цео овај део града, па да идемо одмах- више за себе прокоментариса деда Стева, водећи унуче у шетњу, а онда нас упита коме то дижу споменик.

- Клинтону треба да метну споменик, што нас није све побио кад нас бомбардовао, што није све ове лопове растурио до краја. Америка онолика, а посланика пет-шест, а, код нас сто њих- прича дека, а онда се уозбиљи, па нам и он потврди да деца из улица у близини Душановачког моста немају где да се играју.

- Него, ево ти Шеки, он је највећи швалер овде, он све зна- пребаци чика Стева лопту на комшију, који се само шеретски насмеја и прокоментариса:

- Де, овде да дижу споменик.. Па то има одма да нестане, као што нестају шахтови, шине трамвајске... Срушили би га и однели, још ако буде од бронзе, пола сата не би стајао-добацује Шеки, док чика Стева коментарише судбину малог човека.

- Ето, видиш, онај украде оволику шину- прича и све рукама показује-и заглави пет година затвора, а онај штампао силне паре, покрао пола државе, па ништа. Има човек и за адвоката-одлази занет великим темама, док зарасли травњак чека да се на њега усели статуа једног од најуспешнијих светских репера.

Глас Јавности
« Poslednja izmena: 15. Nov 2008, 20:06:48 od Гамбино »
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 88
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Sony Xperia Mini Pro
Ne bavim se tom vrstom muzike, ali nemam nista protiv... Niti podrzavam, niti sam protiv!  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Qtek 小米

Фокс ТВ

Жалосно је што је цела прича повезана са младим Ромима који у много већем проценту слушају турбо-фолк музику него српска омладина, па и не заслужују да се у њиховом крају нађе споменик.
Али очигледно је да иницијатори ове акције нису могли другачије да остваре свој план.
Да ли је потребно да питам колико Цигана зна да преведе наслове Тупакових највећих хитова ?
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 159
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
2Pac-u spomenik? Ako cemo vec da dizemo spomenike muzicarima ima ih i previse onih koji su nesto znacili kako u klasicnoj muzici tako i popularnoj... Tako da se blago receno ne bih bas slozio sa tom idejom, cak i Rocky kao i Bruce Lee su daleko veca imena od 2Pac-a pa onda mozes misliti prioritet njegovom spomeniku ako nas je vec zahvatila "spomenikomanija" po raznim opstinama...
« Poslednja izmena: 17. Nov 2008, 21:58:37 od markix »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
Nokia n95
ahahahahaah.....spomenik TUPAKU.....ahahaha.....e ovo sam gledao na b92 i nisam se sladje nasmejao u zivotu. Pa ovi cigani samo neke gluposti mogu da smisljaju....
Ako gotive tupaka, neka mu dizu spomenik u dvoristu, svako ponaosob. Ionako je doticni bio obicna majmuncina, kao poginuo u obracunu i sad da mu dizemo spomenik. Uf, vec sam se iznervirao pishuci ovo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
Nokia n95
dodje mi iskreno da ciknem ko damjanov zelenko kad cujem neke likove koji se tolliko dive americkim crncugama, kao oni su neko i nesto, bore se za neku pravdu. Ma daj, keve ti. A ako je taj tupak i znao de je srbija, a kamoli de je marinkova bara ( Smile Smile Smile Smile), e onda nek mu dignu spomenik tik pored Kneza Mihajla i Milutina u KV-u
STOP glupim idejama
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
A umro sam od smeha kad je jedan rekao mrtav ozbiljan:" A,ćuo sam za tog Tupana(...)"  Smile Smile
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung Galaxy Nexus
@ AjgorcaR : Nemojte slati vise komentara za redom. Postoji dugme izmeni ako ste nesto zaboravili reci. Postovanjem vise odgovora zaredom tema se samo razvodnjava i smanjuje se preglednost. Za ostala pravila ponasanja pogledajte pravilnik Burek Foruma.
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
@AjgorcaR Tupac je ziv Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.