Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako voziti što ekonomičnije  (Pročitano 35027 puta)
Zvezda u usponu


Бог чува Србе.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2032
Zastava Pančevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52


Najmanja potrosnja je oko 2500 o/m, pod uslovom da se vozi ravnomerno i po ravnom putu.
Kod 1.9 TDI najekonomičnija vožnja je na oko 2000 obrtaja pri konstantnoj brzini od oko 100 km,i tada auto troši ispod 5 lit. goriva,Čak i ispod 4.5 ako je dobro gorivo.
I taj dijagram ne pokazuje potrošnju,on pokazuje obrtni moment i snagu motora,i mesto gde počinje obrtni moment da pada,tu treba menjati brzinu u veći stepen,ali ne pokazuje potrošnju.
Imao je jedan moj drugar neku lančiju i ona je imala obrtaljku,ali umesto brojeva imala je zeleno polje,žuto i crveno,na zelenom polju,ili nižim obrtajima  je pisalo ekonomy,to sve govori šta je potrebno za ekonomičnu vožnju.
I nema mudrosti,budite blaži prema papučici gasa,vozite u većoj brzini i smanjićete potrošnju.To je to.

Ali ,pojeftinila je nafta tako da više ova tema i nije toliko aktuelna.


Pa gde si ti procitao, da dijagram pokazuje potrosnju.  Smile  I on je ilustracija za pitanje koje mi je postavio @hupajupa, ali ti oicgledno ne pratis temu.  Smile
IP sačuvana
social share
Тврд је камен за онога ко на њему спав'о није,
jа сам рођен на камену зато камен мекан ми је.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


vidi već sam godinu dana na bureku :)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2935
Zastava Banjaluka
OS
Linux
Browser
Mozilla (VectorLinux
e pozz narode

moj auto na otvorenom trođi oko 5,5 do 6 litara al uz konstantno jači gas, preticanje, ponekad (čuj mene ponekad - stalno) i do 4000 rpm, kad štedim i vozim 80-90 u 5oj troši manje od 5 - jaka logika a po gradu potrošnju neću ni da računam jer je ovo krac od grada svakih 100 metara semafor

auto je ince Stilo JTD
« Poslednja izmena: 13. Nov 2008, 12:02:16 od blaCkie87 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
mob
LG 4X HD
Citat
I nemoj molim te sa mnom da ulazis u diskusiju.... Zaobidji...

odgovara ...zaobishao
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia 5800xpress
najekonomicnija voznja je voznja u zoni max. obrt. momenta,mozda malo prije max. tacke.
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Бог чува Србе.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2032
Zastava Pančevo
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
najekonomicnija voznja je voznja u zoni max. obrt. momenta,mozda malo prije max. tacke.

Pa nacrtao sam ti.  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Тврд је камен за онога ко на њему спав'о није,
jа сам рођен на камену зато камен мекан ми је.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.