Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako voziti što ekonomičnije  (Pročitano 35038 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 76
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Apple iPhone
U cetvrtoj 40km/h  Smile
Moj rodjeni brat ima 2.5 tdi, ima slike na nekoj temi, iz 94 (stariji model) nece da cuje u cetvrtoj da ide 40....
Nema ubedjivanja. samo vi cepajte....


I stedite.
Ja uopste ne gledam na ustedu, nego ne volim zvuk motora na 2000 obrtaja, previse mi bucan, zato ga cesto vozim oko 1100-1500. Kod mene ide u 3. brzini bez problema bez gasa. Inace audi je 1999 god, 6 brzina. Sta znam, preko 70km/h vozim u 5. brzini, preko 90-100km/h 6. brzina. Zanimalo me samo da li je to stetno za motor kad ga recimo pustim u 3. brzini bez gasa, ili kad vozim u 4. brzini sa oko 1300 obrtaja...A pri kretanja jos nikad nisam dodavao gas, dizel je to... hehe  Smile

Ma u 5 60 km/h
Pa ja bez problema vozim u 5. 60km/h, mozda zbog toga sto imam i 6. brzinu... hehe

Naravno nisam nekakav kilo, kad ubrzavam normalno dajem gas, nekada i do 4500 obrtaja...
Inace kada vozim normalno menjam brzinu na oko 2300 obrtaja...
Cilj mi nije usteda, nego kada vozim ogranicenje 50km/h, u svici nema kao kod nas, obidji, dodaj gas, stani... vozis kao robot na 50...
I onda me pocinje nervirati u 3. brzini na 2000 obrtaja, kao traktor da prolazi... hahaha
« Poslednja izmena: 11. Nov 2008, 09:21:50 od red_devil »
IP sačuvana
social share
You hit me, we hit you
Edit by Belgrade: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Бог чува Србе.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2032
Zastava Pančevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
zargonski receno od strane majstora,prevedeno rasterecen motor,motor koji radi u rezimu "praznog hoda",neznam kakvi su kod tebe izrazi,definise se ovako
Onda ti je majstor tehnicki nepismen i lupeta gluposti.

Citat
ne pricam o budjenju kabruratora.pravilan odnos smjese zraka i goriva je 15:1 koliko se sjecam.kod podesavanja ler gasa u zavisnosti koja je vrsta,razlikujes podesavanja sa 1 i sa 2 sarafa.nisam mislio da se podesava kolicina goriva (mada je i to na nekim vrstama moguce) vec podesavanje samog lera.nebitno.pravilno bi bilo da se kod podesavanja radi sa lambda sondom,cisto sumnjam da ovo iko praktikuje,pa se u odnosu na emisiju co2 gasova steluje smjesa,inace kosristi se kod trkacih auta ova metoda,jako mjerodavna je.
Pa u proslom postu si rekao da se steluje dizna, a ne steluje se dizna nego minimalan gas kao sto sam objasnio.

Citat
ako govorimo o savremenijim automobilima jesi li cuo za cut off sistem.pri motornom kocenju motor se ne napaja gorivom,aktivacija samog paljenja ide na odredjene obrtaje u zavisnosti od modela 1000-1500 ob.motor u tom rezimu ne trosi gorivo,koljenasto vratilo pogrece sam tocak.
Nemoj da se pravis pametan, i pominjes "Cut off", ovde je prica o uobicajenim motorima, a "Cut off" ima verovatno jedan promil automobila i ni jedan sa karburatorom.

Najekonomicnija potrosnja se postize na umerenom broju obrtaja motora i sa ravnomernim rezimom voznje, bez naglih ubrzanja i bez naglih kocenja. Smiley 1
IP sačuvana
social share
Тврд је камен за онога ко на њему спав'о није,
jа сам рођен на камену зато камен мекан ми је.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


cappo di tutti cappi

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6497
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.61
mob
Samsung s3

Samo da znas da moj auto, sa plinom ide 90 u drugoj i to mogu da ti dokazem kad god hoces. Hteo sam reci da u trecoj vozim do 70, ali od brzine kucanja, i tastatura mi je na bat pa su slabe, ostalo u drugoj...) Odakle si da se nadjemo i da ti pokazem koja sve vozila imam ida te provozam u starca....
Kao sto sam reko nema ubedjivanja, ali cisto da znas malo iz prakse kako ide moj starac...
A mogu i da ti snimim klip....

I nemoj molim te sa mnom da ulazis u diskusiju.... Zaobidji....
A ti ako svoj nisi vozio vise od 30 u drugoj.... sta da ti radim
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia 5800xpress

Onda ti je majstor tehnicki nepismen i lupeta gluposti.

Citat
heheh,kako ti definises prazan hod motora?znas li uopste sta je prazan hod?hehehehehe

Nemoj da se pravis pametan, i pominjes "Cut off", ovde je prica o uobicajenim motorima, a "Cut off" ima verovatno jedan promil automobila i ni jedan sa karburatorom.


vidim da se ti ovdje pravis previse pametan.cut off sistem prijenjuje se skoro pa masovno u motorima sa direktim ubrizgavanjem u cilinrar,naravno elektronski regulisanim.kolika vecina koristi karburatorske sisteme necu da ulazim,stvar statistike.u rezimu motornog kocenja kod karburatorskih sistema potrosnja je mizerno mala,postoji ali zbog same klapne koje nije dobro "zaptivena" trosi odredjenu kolicinu zraka tako da ispada procentualno mala protrosnja.
kada je u rezimu normalne voznje potrosnja najmanja strucnjak a?jel u podrucju max obrtnog momena ili pak malo prije ili poslije?da cujem tvoj "profesorski" odgovor Smile Smile

IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Бог чува Србе.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2032
Zastava Pančevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
.u rezimu motornog kocenja kod karburatorskih sistema potrosnja je mizerno mala,postoji ali zbog same klapne koje nije dobro "zaptivena" trosi odredjenu kolicinu zraka tako da ispada procentualno mala protrosnja.

Znaci da je klapna dobro "zaptivena" motor ne bi trosio ni to malo zraka.  Smile
IP sačuvana
social share
Тврд је камен за онога ко на њему спав'о није,
jа сам рођен на камену зато камен мекан ми је.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia 5800xpress
.u rezimu motornog kocenja kod karburatorskih sistema potrosnja je mizerno mala,postoji ali zbog same klapne koje nije dobro "zaptivena" trosi odredjenu kolicinu zraka tako da ispada procentualno mala protrosnja.

Znaci da je klapna dobro "zaptivena" motor ne bi trosio ni to malo zraka.  Smile
teoretski da :chuckel:prakticno,u motornom kocenju leptir je zatvoren,kao i kod direkt ubrizgavanja,samo sto jos uvijek postoji doprema,tj.slabija cirkulacija zraka,siromasna smjesa,iz tog prostrosnja postoji.
ti neodgovori na ono pitanje ekonomicne voznje Smile Smile
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Бог чува Србе.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2032
Zastava Pančevo
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62


Najmanja potrosnja je oko 2500 o/m, pod uslovom da se vozi ravnomerno i po ravnom putu.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

snagaiomgraf.jpg
(16.94 KB, 300x356)
IP sačuvana
social share
Тврд је камен за онога ко на њему спав'о није,
jа сам рођен на камену зато камен мекан ми је.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 76
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Apple iPhone


Najmanja potrosnja je oko 2500 o/m, pod uslovom da se vozi ravnomerno i po ravnom putu.
Jel to samo konrektno za jedan model auta?
Ja recimo nikada ne vozim konstantno na 2500o/min nego do 2000o/min, kasnije se menja brzina, na oko 1900-2300...
To ti je predpostavljam za neke benzince... ali to opet sve zavisi od modela do modela
Kod ovog mog audija nema sanse da cu ikada da vozim konstantno u recimo 3. brzini sa 2500 0/min, siguran sam da manje trosi sa 4. brzinom sa oko 2000o/min
Ja da vozim konstantno 2500 ljudi bi se okretali da vide kakav to traktor prolazi... hehe...
Kod mene nije bas stari model audija (A6-C5), ali opet posle 2000 postaje previse bucan... Pri ubrzavanju je to OK, onda se pali turbo posle 2000 i onda se javlja onaj zvug turba, to mi se svidja, ali da konstantno vozim na 2500  Smile
IP sačuvana
social share
You hit me, we hit you
Edit by Belgrade: Regulisana velika slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Бог чува Србе.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2032
Zastava Pančevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
Jel to samo konrektno za jedan model auta?

To se odnosi na postavljeni dijagram i on je od benzinca, a univerzalnog pravila nema jer na potrosnju utice vise razlicitih faktora a ne samo broj obrtaja motora.
IP sačuvana
social share
Тврд је камен за онога ко на њему спав'о није,
jа сам рођен на камену зато камен мекан ми је.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
HTC Tattoo


Najmanja potrosnja je oko 2500 o/m, pod uslovom da se vozi ravnomerno i po ravnom putu.
Kod 1.9 TDI najekonomičnija vožnja je na oko 2000 obrtaja pri konstantnoj brzini od oko 100 km,i tada auto troši ispod 5 lit. goriva,Čak i ispod 4.5 ako je dobro gorivo.
I taj dijagram ne pokazuje potrošnju,on pokazuje obrtni moment i snagu motora,i mesto gde počinje obrtni moment da pada,tu treba menjati brzinu u veći stepen,ali ne pokazuje potrošnju.
Imao je jedan moj drugar neku lančiju i ona je imala obrtaljku,ali umesto brojeva imala je zeleno polje,žuto i crveno,na zelenom polju,ili nižim obrtajima  je pisalo ekonomy,to sve govori šta je potrebno za ekonomičnu vožnju.
I nema mudrosti,budite blaži prema papučici gasa,vozite u većoj brzini i smanjićete potrošnju.To je to.

Ali ,pojeftinila je nafta tako da više ova tema i nije toliko aktuelna.

« Poslednja izmena: 12. Nov 2008, 12:57:18 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.119 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.