Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:50:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: psihicke bolesti  (Pročitano 44669 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Има. Купи једнобојне штипаљке. Smile
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
HTC Wildfire S
Има. Купи једнобојне штипаљке. Smile
Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Pojam psihicke bolesti je danas toliko opst, da maltene u ponasanju velikog broja ljudi mozes da prepoznas neke simptome psihickih poremecaja ili oboljenja.
Da li si znala da  ako je jedina tema u vrsnjackoj adolescentnoj grupi 4-5 mladica - fudbal, njihovo ponasanje moze da se podvede pod oredjenu vrstu psihickog poremecaja.
Od toga, pa preko dusevne zaostalosti do npr. psihoza...
To su psihicke bolesti. Njima je, a u odnosu na pacijenta zajednicko nekoliko stvari...
Klasifikacija...
Uzrok...
Dijagnoza...
Tretman...
Prognoza...
Rezultet tretmana...
Put od konacne dijagnoze preko ordiniranja odgovarajuce terapije do ishoda tretmana nije nimalo lak. Cesto je jako dug i tezak.
Neke stvari su istrazene i objasnjene do tancina, neke su jos nepoznata polja...
Psihofarmakoterapija je se toliko uzdigla, da danas imas na desetine vrsta antidepresiva, antipsihotika, psihostimulansa, miorekalsanata-trankilizanata, neuroleptika, euforika...
Odlicno.
Medjutim...
Nekad ces naletiti na lekara koji iz svog opusa medikamenata koristi samo klasike.
Sta ako se pokaze da npr. ne deluju na tebe?
Sta ako nema podrsku porodice, prijatelja? Ako zivis u malom mesto gde svi zaziru od ljudi sa mentalnim poremecajima? Ako je lekar neiskusan i ne posvecuje ti dovoljno vremena? Mozda tvoja situacija zahteva neke ozbiljnije mere?
Prosto je mnogo toga sadrzano u pojmu psihicki poremecaj da bi moglo da se generalizuje.
Ono sto sa druge strane mogu da zakljucim jeste da ti na nekom nivou sada trazis podrsku. Dijagnostifikovan ti je jedan ozbiljan poremecaj, imas izvesne probleme u funkcionisanju, i htela bi da cujes misljenja i iskustva drugih.
Ne bih nista drugo kazao osim da je to sasvim normalno, nemas zbog cega da brines, a imas i pp od mene  Smile
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Има. Купи једнобојне штипаљке. Smile

 Smile

To je i poenta Dare, svi mi imamo malo specifične reakcije u nekom pogledu. Psihička oboljenja su ono što nas onemogućava da funkcioniošemo normalno. A da li ćemo pljuckati i kuckati kad vidimo crnui mačku, da li ćemo glancati cipele da se sijaju i brisati prašinu dva puta dnevno spada u sitnice.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Ја сам имала тежак облик депресије пре две године...испоставило се добро што сам одбијала било какаву медикаментозну терапију. Нисам јела, готово сам умрла од глади, али...Одболовала сам онолико колико сам морала да одболујем, уз подршку маме и супруга...опоравила сам се брже него да сам узимала терапију и посећивала психотерапеута.
Додуше, сумњам на маму да је примењивала на мени неке своје индијанске методе. Smile Smile
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.61
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Psihička oboljenja su ono što nas onemogućava da funkcioniošemo normalno. A da li ćemo pljuckati i kuckati kad vidimo crnui mačku, da li ćemo glancati cipele da se sijaju i brisati prašinu dva puta dnevno spada u sitnice.
Ako je dva puta dnevno, nije problem...
Ako dva ubrzo postanu tri... a tri cetiri... a cetiri pet...  onda to vec jeste problem...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
mob
LG 4X HD
Imam par tripova,najsmeshniji je da moram da se pokrijem cebetom tako da svetlija strana bude okrenuta ka meni a tamnija gore,sve pod uslovom da cebe ima svetliju i tamniju stranu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Imam par tripova,najsmeshniji je da moram da se pokrijem cebetom tako da svetlija strana bude okrenuta ka meni a tamnija gore,sve pod uslovom da cebe ima svetliju i tamniju stranu.

isto ludilo , samo sto kod mene obavezno mora biti onaj deo sa etiketom kod nogu , ako neko okrene na gore - deka ide na pranje  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 1425
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia 1234
Ja ne gazim nikakve sahte po ulicama, tj potencijalne rupe, ako su one velike kockaste preko celog trotoara, izadjem na ulicu da ih obidjem :-) a kad sam bila mala stalno sam prala ruke i brojala stvari oko sebe i ponavljala reci i oblacila i svlacila patike po 7 puta... Pravi okp
IP sačuvana
social share
povežite:

kako si?                            -pa tu sam, a ti? nema te ovih dana...
e cao gde si ti?                  -eto, nista
cao, sta radis?                   -evo, dobro sam, ti?

Virtuelna galerija ~ mkicus
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
mob
LG 4X HD
Citat
isto ludilo , samo sto kod mene obavezno mora biti onaj deo sa etiketom kod nogu , ako neko okrene na gore - deka ide na pranje
to je strah od prljavih nogu  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:50:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.