Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gertasimov letopis- kontraverza koja nikad neće prestati  (Pročitano 13421 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
A pa sad je tamo mnogo toga pod direktnom kontrolom našeg igumana, što je ranije bilo pod upravom Grka. Kako kažu svako zlo ima neko svoje dobro. Doneta je najsavremenija oprema zahvaljujući pomoći univerziteta iz Ohaja, sad se sve skenira, digitalizuje, popisuje, konzervira velikom brzinom i stručnošću. I napravljen je potpuno nov sistem energane i vodovoda.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
evo upravo sam zavrsio sa citanjem, i mogu reci vrlo zanimljivo stivo Smile

Samo ostaje malo nejasno kakve ga je to jos tajne taj pripovedac(Nemanjicev potomak) zamolio da sacuva i malo je nejasno zarobljavanje Lazarevo Wink

Sve u svemu iz ovoga je jasno da je nesto gore pogledalo Turke i da Srbija i njen narod po ko zna koji put nisu imali srece u nedosatku boljih reci  Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Ja mislim da je Murat bio dobar strateg koji je pažljivo pripremao svoje vojne pohode. Kako kaže Jamato Pobedi pre bitke. Lazar nije imao pojma o rasporedu turske vojske, o stanju terena, o podmitljivcima u svojim redovima. Ako pogledaš da je Miloš bio navodno jedan od najboljih stratega a da mu nije data komanda nad vojskom pod optužbom za izdaju. Zamisli da je ta zlatna rezerva koja se zaglibila bila pod komandom nekoga ko je nije zaglibio.

Naravno brat brani Vuka Brankovića, ali i iz drugih izvora sam čitala da je njegova konjica bila sjajna dok je blato nije zaustavilo. Sad sa druge strane imaš Vukovića koji se jeste lako povukao sa svojim junačkim Hrvatima. Da li je Vuk stopljen sa Vukovićem u narodnom predanju?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Citat
A pa sad je tamo mnogo toga pod direktnom kontrolom našeg igumana, što je ranije bilo pod upravom Grka. Kako kažu svako zlo ima neko svoje dobro. Doneta je najsavremenija oprema zahvaljujući pomoći univerziteta iz Ohaja, sad se sve skenira, digitalizuje, popisuje, konzervira velikom brzinom i stručnošću. I napravljen je potpuno nov sistem energane i vodovoda.


Ovo je najvaznije ne mislim da i sam manastir nije vazan ali svaku gradjevinu moze bilo kad da zadesi neka prirodna katastrofa da ne govorimo o ovim ljudskim,zato je bitno da se ovo arhivira i digitalizuje i premjesti na nekoliko lokacija u Srbiji ali bitno je to pokazati i drugim drzavama.

Skinuo sam ovo procitacu

Sto se tice Brankovica i njegove konjice bilo je i ovde na forumu niz citata iz raznoraznih izvora koji govore o tome da je imao najoklopljeniju konjicu da je razbucao Turke sa svoje strane to je ta famozna lijeva ali se onda iskomplikovalo i eto de sranja za nas i za Layara samog.

Sto se tice Vlatka Vukovica niej stopljen vodio je drugi stranu rasulo koje je nastalo nakon sto je Lazar pao sa konja konfuzija sveopsta uslovila je to da je mislio kao  i Vuk da je sve izgubljeno zapravo moze se zakljuciti da razvucena srpska krila u nedostatku konstatne komunikacije jednostavno su se prerano povukla i ostavila centar sa Lazarom.
Ali kazem vam postoje brojni izvori svi govore o ovome ili onome ali se u nekil stvarima slazu  a to je Vuk Brankovic nije izdajnik jeste se povukao ali su za to razlozi krajnje objektivni.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Ima još zanimljivih kazivanja. Recimo meni je uvek bilo zanimljivo pitanje otkud Lazar, sin nebitnog plemića, dobija pod kontrolu Rudnik i Novo Brdo u raspadu carstva. Svi znamo da su ovo dva rudnika srebra koja su donosila ogromno bogatstvo od vremena kralja Uroša.

Postoji svedočenje da je kneginja Milica bila u stvari vanbračna ćerka cara Dušana. Da je ona odgajena u domu Juga Bogdana, opet nebitnog kao plemić. I da je bila veoma visoka, krupna, baš kako bi se očekivalo od žene kojoj je otac bio dvometraš, a i sin takođe. Ona je udata za dušanovog peharnika Lazara.

Peharnik je bio položaj pouzdanog plemića iz nižeg staleža koji je bio odan svom gospodaru. On je brinuo o tome da gospodar dobije vino koje nije otrovano, da savetuje gospodara kako da govori, da se pobrine da mu se gospodar u pijanstvu ne obruka ili da mu se pijanom nešto ne dogodi. Znači morao je biti odan, snažan, bistar, trezani snalažljiv.

U času kad se dinastija gasi kad je car Uroš ubijen Milica je legitimni naslednik Nemanjica. Sama činjanica da se drugi, manje moćni Nemanjići nisu javili za presto nego su podržavali Lazara govori u prilog ovoj legendi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Turbe sultana Murata I je u Bursi. Na ovoj strani postoji i fotografija u turbetu. Nije baš neka ali to sam našla

http://www.practicalturkish.com/encyclopedia-m.html

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
pa sacekaj da li je moguce da se nesto kao sto je vracanje Lazarove glave uradi  Smile Ne bih da kazem nesto pa da ispadnem debil ali nekom logikom glava ondnosno skelet ne moze da istruli Wink


I jos jedno pitanje kad je Bajazit poludeo da li je njegov sin nasledio dinastiju ako ga je uopste imao  Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
http://en.wikipedia.org/wiki/Ottoman_Sultan

posle 13 godina interegnuma nasledio ga je sin Mehmed I

Meni bi, bez obzira na ovaj letopis, prva misija bila da se ustanovi jesu li zaista glave Svetog i Miloša u turbetu i da po nepitanu cenu te glave pribavim iz Turske ako su u turbetu.

Ali ja sam žuti izdajnik.  Smile
« Poslednja izmena: 26. Okt 2008, 22:08:00 od simijon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Jel to sin sa cjerkom od Cara Lazara ? Smile Ako je tako onda je svaki Turski sultan imao Srpske Kraljevske krvi Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Citat
He was one of the sons of Beyazid I and Devlet Hatun[citation needed] (who was the daughter of Yakub Shah of Germiyan.

Znači nije Oliverin sin, u stvari ne znam da li su Bajazit i Olivera imali dece. Po mojoj literaturi nisu ili nije poznato. Za Oliveru se pretpostavlja da je brat Stefan izbavio, da je postala monahinja u Beogradu i zna se da je živa 1444 kao monahinja Despina.
« Poslednja izmena: 26. Okt 2008, 22:23:53 od simijon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.