Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:55:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zašto žene ne vole mamine sinove  (Pročitano 13466 puta)
21. Okt 2008, 22:46:40
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Zašto žene ne vole mamine sinove
 

Lepo je imati poštovanje prema roditeljima, pokazivati ljubav prema majkama, ali neki muškarci u tome preteruju što žene dovodi do ludila ili tera od tih istih mušrkaraca.

Neke studije su pokazale da su muškarci, koji imaju lep i nežan odnos sa majkama, isti takvi i prema suprugama i devojkama.

Ali, problemi nastaju kada odnos sin-majka remeti odnos muškarac-žena. Kada žena koja je nekada ljuljala vašu kolevku počne da se meša u vaš ljubavni život počinju veliki problemi u vezi, koji, neretko, vode i ka razlazu.

Zašto žene jednostavno ne vole "mamine sinove"?


Sindrom druge žene


Pre svega, zato što se žena u vezi oseća kao druga po važnosti. Kada su u vezi dve osobe pokazuju ljubav, toplinu i zajedništvo. Problemi nastaju kada se u vezu uključi "treći entitet", odnosno majka. U početku, to se neće ispoljavati kao nerešiv problem, ali ako se često ponavlja veza će biti u opasnosti.
Bez izuzetka, svaka žena želi da se u vezi oseća kao najvažnija "stvar" u životu svog partnera. Zato muškarci ne smeju da dozvole da im majka bude centar univerzuma.

Nisam dovoljno dobra


Kada majka ima veliki uticaj na vezu svoga sina, njegova izabranica će se osećati marginalizovano, odnosno kao neko ko "ništa ne radi dobro". To, naravno, nije srećna okolnost i zato žene koje su u vezi žele da se osećaju kao žene i ne vole kada ih muževi/momci upoređuju sa svojim majkama, niti vole to da čuju, a pogotovo ne rečenicu: "Moja majka bolje kuva od tebe". Tu rečenicu izbrišite iz mozga.

Bez privatnosti


"Mamini sinovi" imaju običaj da svojim majkama govore intimne stvari iz svoje veze. Kada žena/devojka otkrije da se njen muškarac poverio majci o problemima u njihovoj vezi, ona se oseća izdanom. Svi problemi u vezi moraju da ostanu u "četiri zida" ili "četiri oka". Niko drugi (osim možda najbližih prijateljica/prijatelja) ne treba da zna za te probleme, a pogotovo ne majke. Žene to smatraju tipičnim primerom nezrelošću svog partnera.

Njena želja je za Njega zapovest


"Mamin sin" će učiniti sve za ljubav svoje majke. To može da ide čak dotle da svoju izabranicu ili čak decu zapostavi zarad mamine ljubavi i sreće. Ono što još više može da iznervira partnerku jeste to što majke često uzimaju zdravo za gotovo to da im svaka želja bude ispunjena bez pogovora i to ponekad naočigled sinovljeve partnerke!

Dobra majka


Kada treba doneti neke značajne odluke, recimo finansijske prirode, ključnu reč ima njegova majka, u stilu "majčina se ne poriče". Nijedna žena u vezi ne voli da umesto njenog "princa" odlučuje neko drugi, pogotovo ne njegova majka. Dakle, ne pitajte majku koliko ovog meseca treba da potrošite, da li treba izdvojiti novac za kućnu pomoćnicu ili "žena može da se prihvati metle", kao ni to da gde treba vas dvoje da provedete godišnji odmor. Ne, odluka je samo vaša.

Emotivna ucena


Majke često igraju na emotivnu kartu (čitaj: ucenu). "Više ti ne prija moje društvo sad kad sam ostarila?" (uz neizbežni patetični) uzdah. Jedan od razloga za takvo njihovo ponašanje je i ljubomora koju osećaju, jer njen sin nije više samo njen. Ono što je loše jeste da muževi (partneri) u tim situacijama neće priznati da se majka jednostavno poigrava njegovim osećanjima, već će reći partnerki da je to samo stvar njega i njegove majke. Treba naći neku sredinu. Posećivati majku bar jednom nedeljno, po mogućstvu u društvu partnerke.

Domaćica

"Mamini sinovi" navikli su da im je doručak serviran, košulje ispeglane...sve je na izvol'te. Kada uđu u vezu očekuju isto takav tretman i od svoje partnerke. "Kad je mogla moja majka, možeš i ti", često se može čuti, pogoto u patrijarhalnim delovima sveta. Međutim, muškarci često zaboravljaju da i one rade, možda i više od njih i da zato treba da podele kućne poslove.


Ako ste se prepoznali u ovim redovima i ako ste "mamin sin" jedino što možemo da vam kažemo jeste: Menjajte se! Volite svoju majku, ali pre svega svoju partnerku!



Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


*u gadnu babu rastem*

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 12422
Zastava francuska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 5610
Ovo je bio kljucni razlog zbog kog,sam ja ostavila bivseg.Ko nema iskustva sa time ne moze ni znati koliko problema to moze stvoriti i koliko zene pate.Nekim zenama se poljulja i samopouzdanje,neke se povuku u sebe,neke previse burno reaguju a neke jednostavno stave tacku i odu (sto je bio moj slucaj)

Citat
"Moja majka bolje kuva od tebe"

Recenica kao recenica moze uvrediti, ali kada iz besa sve sa stola poleti jer vi ne kuvate kao njegova mama, pri cemu zaboravlja da je njegova mama francuskinja a supruga srpkinja koja je tek par meseci u drugoj sredini onda vec krenete da vezujete konopac oko lustera ...

Mesanje u odgoju deteta, "ti si mlada ti nemas pojma" , "zasto dete jede sada i jede to sto jede"  ...
Nikada se nije pomirila sa cinjenicom da njen sin nije ozenio zenu po njenom ukusu (ako takva zena u opste postoji?!) ja sam bila ta koja je ukrala njenog sina i narusila harmoniju njihovog porodicnog doma ne pitavsi se pri tom ni jednog trena da ja njega mozda zaista volim?!Ne!!Njega niko ne voli kao sto ga voli ONA !Napadi iz afekta, guranje i padanje niz stepeniste,ucenjivanje oko starateljstva nad detetom....Po neki put i ne zelim da se secam svih uzasa kroz koje sam prosla zbog "drage mame".Srecom sto sam bila dovoljno jaka da sve to prevazidjem, i dan danas zahvaljujem Bogu sto sam iole normalna.Naravno ni on ni ona se nikada nisu zapitali kako je meni, kako sam se snasla u tudjoj sredini daleko od svih dragih ljudi i svoje porodice.On je jedino znao da kaze " pa znas to je moja mama". Znam!!!! I ja imam mamu i ja svoju mamu postujem!!!Ona je znala sve njegove probleme,ja samo trecinu, od nje je uvek trazio savete i podrsku ja sam bila u senci.
Postovala sam je i trudila sam se da joj ugodim vise nego rodjenoj majci ali ona nikada nije bila zadovoljna.Spremala sam gala ruckove kad bi ona i njen suprug dolazili a na to sam dobijala da sam raspnica?!E onda mi je jednog dana sve dojadilo, od njega sam otisla kada me je ona izvredjala kao poslednju ulicarku a on sve to mirno posmatrao, uz reci:

"Ja sam ti ga uzela, sada ti ga vracam"

Mesecima posle toga pitala sam se gde sam pogresila,da li sam mogla nesto da promenim,da li je postojao drugi nacin?Sve dok nisam saznala da ga je devojka sa kojom je ziveo pre mene napustila iz istog razloga.Jednostavno kada muskarci imaju takve odnose sa svojim majkama tu ni jedna zena ne moze biti srecna.
Danas se jedino pitam da li je on srecan?
« Poslednja izmena: 21. Okt 2008, 23:22:32 od vestica mimi »
IP sačuvana
social share
U mom penkalu je jos mnogo mastila, ali volim da pisem samo jednoj osobi...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Verovatno jeste...živi s mamom i nemaju dece. Smile
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Mamine sinove biraju zene koje i same zele da budu mame, komandanti parade...
Mamini sinovi sami biraju dominantne zene jer im treba zamena za majcinu sisu...
E, a opste je poznato da je majka jedna (poznata)... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 5501
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Zato sto uglavnom vole sve ono sto mamini sinovi nemaju ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
svi su muskarci mamini sinovi, u manjoj ili vecoj meri  Smile
svi oni ocekuju da im zena zameni mamu, u manjoj ili vecoj meri  Smile
... od toga se tesko moze pobeci, sem glavom bez obzira  Smile
u nekoj meri je sve to prihvatljivo (citaj: neizbezno), ali treba negde povuci crtu i drzati je se, zarad obostrane harmonije....  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Lep odgovor Machak Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
machakz
To ces ti da izvines  Smile Sta recimo sa momcima koji su rasli bez majke? Da li su i oni mamini sinovi?  Smile

Biti "mamin sin" je sasvim normalno, kao sto je i normalno biti "tatina cerka". E sad, postoji razlika u tome sto sinovi i cerke razlicito reaguju na ovakav pasivan odnos prema roditeljima. Ja znam dosta ljudi, koji su u braku i svaku drugu recenicu pocnu sa "dobro kaze moja mama..."  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
sta sa momcima koji su rasli bez majke? nista.
mnogi jedva cekaju da im zena popuni tu veliku prazninu koja im je zjapila citavog zivota ...
moda gresim, ali to ne mora da menja mnogo  Smile
stosta je tu svar tradicije i vekovnih nepisanih pravila koja se prenose s kolena na koleno, i od vrata do vrata, znas  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
A, tatin sin i mamina cerka?  Smile

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 20:55:28
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.