Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako zapamtiti nečije ime prilikom upoznavanja?  (Pročitano 9749 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 5501
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Moze to da bude i nezgodno Smile to kao kad je moj drugar "spavao" sa nekom devojkom i kad su se probudili ujutru ona mu pruzila ruku i rekla cao ja sam Sanja Smile

e sad ...........................
To je onda neka mnogo pametna ko nasa Tanjica2
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2195
Zastava Pirot,Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S8
Kako zapamtiti nečije ime prilikom upoznavanja?
Izvor BC Bilten, 28. 03. 2005.

Da li vam se često dešava da sretnete poznanika, a da ne možete da se setite njegovog imena? Problem je veći ukoliko vas baš taj poznanik oslovljava po imenu. Zamislite koliko biste bili uspešni kada biste uvek mogli da se setite imena osobe koju upoznate, bilo kad i bilo gde. To bi vam sigurno pomoglo da izbegnete brojne neprijatne situacije na prijemima, sastancima i ostalim društvenim skupovima. Korišćenjem tehnika neurolingvističkog programiranja moguće je zapamtiti 70 imena za manje od 30 minuta. Profesor Tim Halbum je razvio tehniku pamćenja imena proučavajući ljude koji su imali izvanrednu memoriju. Frenklin Ruzvelt je bio šampion pamćenja kada su imena u pitanju. Kada bi ga pitali kako to uspeva, on je jednostavno govorio da vidi imena napisana na čelima ljudi.

Profesor Halibum je razvio svoju teoriju baziranu na načinu na koji ljudi prime i ponove informaciju što se dešava kroz čulo vida, sluha, i dodira. „Ono što su naučnici otkrili u poslednje tri godine je da vaš unutrašnji govor okupira isti slušni nerv u vašem uhu kao i bilo koji spoljni zvuk“ – kaže Halibum. Razlog zbog čega ljudi zaboravljaju imena je to što su prilikom upoznavanja obuzeti nekim svojim unutrašnjim govorom. Veoma je teško zapamtiti nečije ime ukoliko u sebi smišljate šta ćete dalje reći. Ukoliko želite da zapamtite nečije ime, prva važna stvar je da se skoncentrišete i slušate osobu koja vam se predstavlja. Potom je poželjno da dok gledate tu osobu u sebi ponovite njeno ime tri puta. Da bi bolje zapamtili ime, zamislite da je ono ispisano na njihovom čelu i to vašim omiljenim markerom. Pokušajte još da prstom u vazduhu ispišete to isto ime koje ponavljate u sebi. Ukoliko ovaj način koristite prilikom svakog upoznavanja uskoro će postati deo svakodnevne rutine. Slična strategija primenjuje se i prilikom upoznavanja veće grupe ljudi. Većina ljudi pamti informacije, brojeve računa ili telefona tako što ih razloži na manje celine.

 Kada je potrebno zapamtiti imena veće grupe ljudi, poželjno je podeliti ih na petočlane grupe i opet u sebi ponoviti ta ista imena. Ljudi obično pitaju profesora Halibuma kako uspeva da se seti svih tih imena. On kaže da je to stvar vežbe, a usvajanjem ove tehnike imena i prezimena se pamte do kraja života.
Pa zar cu pred tom osobom da rukama mlataram da ispisujem imena...lol
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
HTC Wildfire S
Moze to da bude i nezgodno Smile to kao kad je moj drugar "spavao" sa nekom devojkom i kad su se probudili ujutru ona mu pruzila ruku i rekla cao ja sam Sanja Smile

Pa meni se desi da iduci Knez Mihajlovom, srecem ribe s kojima sam bio na jedno vece u ko zna kojem klubu. Pitaj Boga koja se kako zove, uglavnom proletimo jedno pored drugog... Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Moze to da bude i nezgodno Smile to kao kad je moj drugar "spavao" sa nekom devojkom i kad su se probudili ujutru ona mu pruzila ruku i rekla cao ja sam Sanja Smile

e sad ...........................
To je onda neka mnogo pametna ko nasa Tanjica2
devojka 82 godiste zivi u Moskvi Smile ali ima  neku rodbinu ovde pa cesto dolazi Smile

@goa i one se onda nesto kikocu kad te vide sto posto  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
HTC Wildfire S
@goa i one se onda nesto kikocu kad te vide sto posto  Smile Smile

Pa ne bas, ni njima nije do veze.  Smile Al zanimljivo mi je kad tako neka ide sa (najverovatnije) deckom i istripuje se da cu sad da joj se javim ili slicno, tacno vidis kako ga smara da skrenu da pogleda neku glupost nekoj tra la la radnji...  Smile

Nisam odgovorio na temu.

Pamtim zenska imena, copor muskaraca nemosh' zapamtiti pa da si Bog.  Smile
Samo razlika je u tome sto imena lepih devojaka "ne chujem dobro" pa ih moram vishe puta pitati za isto.  Smile

Ema, Ena, Ela... eleminisi malu...  Smiley
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 5501
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
MOje svi zapamte!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
MOje svi zapamte! Smile

tebe bi zapamtili i da nemas ime  Smile Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Hm... ne pamtim... osim ako nije Nikola...  Smile
Zasto ne pamtim - zato sto je to samo forma...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
... da, osim ako se ne zoves Povratima Gnjidic.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
ili Grimizda Labarukitić  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.