Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nudi bubreg za 50. 000 evra!  (Pročitano 1018 puta)
15. Okt 2008, 11:53:18
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
NUDI BUBREG ZA 50.000 EVRA!

Žena iz okoline Beograda zbog teške materijalne situacije prodaje svoj bubreg, oglas postavila na banderu kod Kliničkog centra

U krugu Kliničkog centra Srbije u Beogradu nedavno se, nalepljen na banderu, pojavio oglas o prodaji bubrega! Svoj zdrav organ prodaje tridesetsedmogodišnja žena iz okoline glavnog grada, i to za 50.000 evra. Kako kaže, na to je naterala nemaština!

Pozvali smo juče navedeni broj mobilnog telefona i predstavili se kao potencijalni kupci. Javila nam se ljubazna žena koja se predstavila kao Svetlana.

- Da, ja sam postavila taj oglas. Imam 37 godina. Već 10 godina ne radim, ne mogu da nađem posao, imam decu koju treba izdržavati... Moj muž i ja živimo u teškoj materijalnoj situaciji i to nas je nateralo na ovakav korak - počela je da nam objašnjava Svetlana.

Kupci se već javljaju

Nakon što je rekla da bubreg prodaje za 50.000 evra, Svetlana nas je uveravala da je potpuno zdrava.

- Moja krvna grupa je B, rh pozitivna, imam nalaze od lekara da sam zdrava. Moj lekar mi je i rekao da imam uslove da nekome dam bubreg, ali spremna sam da sa ozbiljnim kupcem opet odem na lekarski pregled - ističe Svetlana, i dodaje da već ima nekoliko zainteresovanih ljudi za kupovinu bubrega.

Malo kasnije ponovo smo pozvali Svetlanu i predstavili se kao novinari. Ona ni tada nije krila da zaista prodaje bubreg. Na pitanje novinara da li zna da je prodaja organa nelegalna, Svetlana je odgovorila da ne zna i da misli da to nije protivzakonito.

- To može da se uradi na državnim klinikama. Imala sam već kontakt sa potencijalnim kupcima, a jedan čovek se raspitivao i rekao mi da je u Kliničkom centru dovoljno reći da je neko prijatelj i da poklanja bubreg. Znam da to rade i na VMA, ali samo ako organ daju članovi porodice - kaže Svetlana, i ponavlja da nema osećaj da radi nešto protivzakonito.

Strogo zabranjeno

Predsednik Etičkog komiteta Srpskog lekarskog društva dr Marko Kontić kaže za Press da svaku donaciju organa mora da odobri Komitet i da je procedura jako komplikovana.

- Organi se doniraju, i tu ne može biti profita ni za koga. To nije etički. Ovo je apsolutno protivzakonito i verujem da je reč o loše informisanom i naivnom čoveku. U Srbiji do sada nismo imali slučaj da je organ donirao neko ko nije bliski rođak ili član porodice. Uzimanje organa od živih ljudi koji nisu krvno povezani sa pacijentom nije praksa u Srbiji. Niko tom čoveku ne može da garantuje da njegovo zdravstveno stanje neće biti ugroženo. To se ne praktikuje ni u jednoj civilizovanoj zemlji - ističe dr Kontić.


U Ministarstvu zdravlja ističu da nije dozvoljeno oglašavanje preprodaje bubrega ili bilo kog drugog organa, i da će o pomenutom oglasu odmah obavestiti MUP.

- Transplantacija organa obavlja se u određenim zdravstvenim ustanovama, uz strogu zakonsku proceduru. Inspekcija će ukloniti oglas i ceo slučaj proslediti MUP-u - kažu u Ministarstvu zdravlja.


Sudska overa

Načelnik Transplantacione nefrologije Kliničkog centra Srbije dr Radmila Blagojević-Vasić kaže za Press da ovo nije prvi put da se pojavljuju oglasi o prodaji organa.

- Presađivanje organa sa živog donatora, osim kada su u pitanju braća, sestre, roditelji, može da se uradi samo još u slučaju supružnika i uz sudsku overu. U Srbiji nijedna institucija neće uraditi takvu vrstu transplantacije - kaže dr Radmila Blagojević-Vasić.


S. Gavrić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


If i was awake,i would think it was a dream!!!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1608
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia N95-2 & 5800
Eeee....Dokle smo dosli...Nije ona jedina u takvoj situaciji,pola Srbije je...Samo je pitanje vremena kad ce poceti sr*nja da se desavaju...
IP sačuvana
social share
If i was awake, i would think it was a dream!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.