Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Koliko magistrala ploce utice na procesor?  (Pročitano 4033 puta)
07. Okt 2008, 02:25:21
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
E pa ovako: Imam AMD Athlon XP 2000+ koji vec par godina klokujem i radi na 1.86mhz, imam 1 gb ram, magistrala ploce mi radi na 400mhz i kupio sam jednu od najjacih agp grafickih kartica koje podrzavaju directx10 ATI RADEON 2600XT 256mb. Znaci sto se tice graficke vecina igrica bi trebala da radi na toj grafickoj na najjace detalje, e sad zbog procesora mnoge novije igrice i na slabije detalje jedva vucu oko 20 frejma. Pa me zanima da  li bi mi znacilo nesto kada bih nasao malo jaci procesor za moj Socket A na primer AMD Athlon 3200, tj verujem da bi mi znacilo ali s obzirom da mi magistrala ploce samo 400mhz ne znam koliko ce to da mi znaci. Evo sada sam bacio grdne pare na ovu graficku, sad ako jos bacim pare na procesor na kraju ima da mi se ispostavi da opet nece dobro da mi radi zbog magistrale ploce. Zanima me koliko ce da utice ta magistrala ploce od 400mhz na procesor od 3200Mhz...?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
vise ti se isplati u svakom slucaju da promenis platformu celu nazalost  Smile
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
E pa ovako: Imam AMD Athlon XP 2000+ koji vec par godina klokujem i radi na 1.86mhz, imam 1 gb ram, magistrala ploce mi radi na 400mhz i kupio sam jednu od najjacih agp grafickih kartica koje podrzavaju directx10 ATI RADEON 2600XT 256mb. Znaci sto se tice graficke vecina igrica bi trebala da radi na toj grafickoj na najjace detalje, e sad zbog procesora mnoge novije igrice i na slabije detalje jedva vucu oko 20 frejma. Pa me zanima da  li bi mi znacilo nesto kada bih nasao malo jaci procesor za moj Socket A na primer AMD Athlon 3200, tj verujem da bi mi znacilo ali s obzirom da mi magistrala ploce samo 400mhz ne znam koliko ce to da mi znaci. Evo sada sam bacio grdne pare na ovu graficku, sad ako jos bacim pare na procesor na kraju ima da mi se ispostavi da opet nece dobro da mi radi zbog magistrale ploce. Zanima me koliko ce da utice ta magistrala ploce od 400mhz na procesor od 3200Mhz...?
Athlon 3200 je i predvidjen da radi na magistrali od 400MHz tako da tu nema problema. Sto se kocenja igara tice problem je u grafickoj za koju se tesko moze reci da je brza. Poslusaj Belgradea i kupi novi komp.
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
Pokusao sam ali nece niko da kupi comp koji ne podrzava PCI EXPRES, jedva sam uspeo i da prodam staru graficku da bi kupio ovu noviju. Pa sad za neke igrice ne bih rekao da mi je problem u grafickoj, jer kada smanjim detalje na minimum isto radi kao i na maximalne detalje sa maximalnom rezolucijom. Cuo sam negde da ako igrica secka na najgorim detaljima to je do procesora, a graficka mi sigurno nije toliko slaba da bi neka igrica seckala i na najgore detalje. Ali dobro da sam siguran i to ne bih postavljao ovaj post. Seckalo mi je par igrica koje za preporucenu graficku su trazile daleko slabiju graficku od moje dok CPU su trazili minimum AMD Athlon 2800 a moj je samo 2000mhz, pa zbog toga mislim da mi je najveci problem u procesoru?

E da jos da napomenem nesto, na 3Dmark06 bio sam stiklirao samo za CPU test i nije moglo ni jedan frejm da mi izvuce oko 0-1 se krecao :S
« Poslednja izmena: 08. Okt 2008, 02:56:51 od Belgrade »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Oglasi prodaju kompa i naci ces kupca. Konfiguracija je sasvim dovoljna za multimediju ili kancelarijski rad. Ako ga ponudis po fer ceni naci ces kupca. Ne znam koje igre si isprobavao i kako ali neke novije zahtevaju podrsku odredjenih tehnologija da bi radile kako treba. Smanjenje detalja i rezolucije tu malo pomaze. Da ti je procesor slab to ne sporim, ali ni grafika se ne moze nazvati brzom. 3200+ ti nece mnogo pomoci jer i najslabiji dual core procesor je daleko brzi od najbrzeg jednojezgarnog, narocito sa tako starim jezgrom. Vec za 350 evra mozes kupiti novi komp na kome se mozes lepo igrati u rezolucijama 1280x1024 i manjim.

Ja imam E6750@3,2GHz pa mi na istom testu retko predje 3 fps. Takav je test.
« Poslednja izmena: 08. Okt 2008, 10:01:21 od Harmon26 »
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
Danas sam testirao NFS Pro Street na najgorim detaljima sa rezolucijom 1024x768 vuklo je oko 80-90 frejma na Medium detalje vuklo je oko 40 frejma, i na polu medium poli high vuklo je taman oko 30 frejma sto je dovoljno za lepo igranje. E sad preko FRAPS programa toliko pise ali igrica non stop secka i na najgorim detaljima i na najboljim non stop prekida. Ja sam 99% siguran da mi je to zbog slabog procesora, znaci radi tecno 2 sekunde pa zakoci pa radi 2 sekunde pa zakoci, do rama nije sigurno imam 1 gb rama i hdd se ne cuje da ucitava! Znaci nemoguce da mi je toliko slaba graficka ATI 2600XT da bi mi igrica seckala na najgorim detaljima!!!! Ona je u rangu sa 8600GT PCI Expresom ova moja AGP, toliko na 3dmark imaju slican broj poena. E sada nasao sam na jednom oglasu da prodaju procesore za moj Socket A 462, nasao sam AMD Barton 2800MHz i jos par procesora slicne brzine mada taj barton je najbrzi od tih oglasa sto sam nasao. I ozbiljno nameravam da kupim taj procesor! Samo neka mi neko potvrdi odavde da mi igrica secka samo zbog procesora jer nisam 100% siguran ili ako neko misli da je zbog neceg drugog? Ne znam zbog cega bi drugog seckala, zato sto igrica trazi minimum 2800cpu a moj je samo 2000!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Carpe diem

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 3413
Zastava Behind your back
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Ma kupi procesor, on je barem jeftin sada. Od viska glava ne boli. Probaj da instaliras najnovije drajvere za grafiku, mozda su oni u pitanju.
IP sačuvana
social share
Have no fear, Harmon is here!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
Drajvere sam instalirao najnovije koji su pre neki dan izasli na sajtu, tako da do toga nije sigurno! Igrice koje ne zahtevaju jaci CPU od mog mi extra rade.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
 Smile Smile Smile
samo novu masinu!!!
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung S7
E pa ovako: Imam AMD Athlon XP 2000+ koji vec par godina klokujem i radi na 1.86mhz, imam 1 gb ram, magistrala ploce mi radi na 400mhz i kupio sam jednu od najjacih agp grafickih kartica koje podrzavaju directx10 ATI RADEON 2600XT 256mb. Znaci sto se tice graficke vecina igrica bi trebala da radi na toj grafickoj na najjace detalje, e sad zbog procesora mnoge novije igrice i na slabije detalje jedva vucu oko 20 frejma. Pa me zanima da  li bi mi znacilo nesto kada bih nasao malo jaci procesor za moj Socket A na primer AMD Athlon 3200, tj verujem da bi mi znacilo ali s obzirom da mi magistrala ploce samo 400mhz ne znam koliko ce to da mi znaci. Evo sada sam bacio grdne pare na ovu graficku, sad ako jos bacim pare na procesor na kraju ima da mi se ispostavi da opet nece dobro da mi radi zbog magistrale ploce. Zanima me koliko ce da utice ta magistrala ploce od 400mhz na procesor od 3200Mhz...?

Ta masina je dalekoooooooooooooooooooooo  i od srednje klase.Znaci grafika je .....hmm ....low bey......CPU ......pa to se prodavalo 2003 godine..........RAM400........slabo........sigurno i IDE disk.......

Znaci ...prodaj to za neke pare, dodaj i kupi neku solidnu masinu , u svakom slucaju ce raditi bolje nego ta pomenuta.
Elem ..NFS radi i na integrisanim 6100Go karticam sa istim detaljima.......ali ja pricam o Laptopu.


Poz !!
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.