Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:48:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Biometrijske licne karte i pasosi  (Pročitano 12228 puta)
05. Okt 2008, 04:30:23
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1279
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Od skoro su kod nas uvedene nove LK sa biometrijskom tehnologijom. Zanima me ako neko zna tacno da mi objasni kako one funkcionisu i da li je stvarno moguce locirati cip i ocitati podatke sa cipa sa dalje distanc?. I kolko nam je to zaista potrebno? Gledao sam na internetu kako izgledaju cipovi na Malazijskim pasosima i razlika je primetna na prvi pogled. Ove nase vise lice na cipove sa halo kartica. I da naisao sam na sajtove tipa Za zivot bez ziga i ogromna protivljenja SPC...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Са Партизаном до смрти!!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2413
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Ja mislim da je cela ta prica oko pracenja i lociranja preko satelita tih chipova cista glupost.To i jesu te vrste cipova kao na halo karticama.Na njima je potrebno da stoje samo podatci o vlasniku LK i nista vise.A za takve podatke je potrebno samo par kilobajta.
IP sačuvana
social share
Balkan Special Forces CoD4 mod
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Knowledge is a deadly friend,when noone sets rules

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 333
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Moguce je bilo kakvu karticu locirati ako ima podrsku za to. Recimo kartica mobilnog telefona moze da se locira, zasto ne bi mogla i kartica tipa halo kartice. Stojace podaci i o krvnoj grupi i neki zdravstveni podaci. Najveci trip je sto mislim da na licnoj karti ne pise vise adresa, vec je to samo na cipu, a policija kod nas jos nije dobila citace za to. Tako da mozete jos uvek da zezate policiju kad vas pitaju za adresu, jednostavno kazete pa pise na licnoj karti, procitajte.  Smile
Podaci mogu biti zloupotrebljeni,ali kao i svaki, tako da neko protivljenje tome je malo besmisleno. Mislim da smo skoro jedina zemlja Evrope koja jos ima one knjizice. Kad sam to pokazivao ljudima u inostranstvu, bogami, jedno 3-4 sata je bila atrakcija moja licna karta.
« Poslednja izmena: 05. Okt 2008, 09:36:18 od dreadknight »
IP sačuvana
social share
Sebe vidim kao demona koji je dosao da promeni svoju okolinu,koristeci se sredstvima koje je savremeni covek odbacio.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17

Mislim da postoji mogucnost da se licna karta dobije bez cipa,ja cu svakako uzeti samo plastiku bez te demonske napravi.Crkva je ostro osudila izdavanje ovakvih cipova i zigosanja ljudi ko da smo stoka.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Knowledge is a deadly friend,when noone sets rules

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 333
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Pa niko nikog ne zigose. Mislim na cipu imas licne podatke i cip se moze pratiti i to je sve. Ako nekom smeta sto moze policija da sazna gde se nalazi, ok. Ali dosta ljudima smeta to sto moze policija da zna gde je, a ne smeta im sto nose mobilni i sto moze Telekom, Policija i jos min 10 firmi da znaju njegov polozaj (recimo i sam mobilini se moze pratiti,kao i laptop,ako se znaju odredjeni parametri tipa serijski broj, vecinom se po ovom ne prati jer niko ne pamti serijski broj uredjaja, a pamti svoj broj mobilnog,pa se moze samo kartica u tom slucaju.).  Ali to vecina ljudi ne zna. Nije trebalo da udje u javnost ova buba. Mislim za ostale stvari nikom nista ne smeta,a ovde i crkva satanizuje drzavu i policiju.
IP sačuvana
social share
Sebe vidim kao demona koji je dosao da promeni svoju okolinu,koristeci se sredstvima koje je savremeni covek odbacio.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17

Normalno da i putem mobilnog moze da se locira,ali je razlika sto mobilni ne moras da nosis uvek sa sobom a licnu kartu moras.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
Код личне карте на чипу је смештена твоја адреса док код обичне пише на истој. Код пасоша вероватно садржи личне податке.

Не, немогу се пратити. SIM картице које користимо (исте оне ко на хало картицама) не емитују нити примају радио сигнал. Да би било шта радио са картицом потребно је да она оствари физички контакт са скенером (као што хало кратицу убациш у говорницу).

Неможете поредити мобилни са овим јер мобилни има могућност да емитује и прима радио сигнале. То што користи SIM картицу није фактор јер да је извадимо онда је неби могао лоцирати.
« Poslednja izmena: 05. Okt 2008, 13:10:10 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Kako su ljudi naivni i veruju u svakakve gluposti. Kao što je i napisao @Ghost, da bi se nekakav uređaj pratio on mora da emituje signal, pa i neki najmanje snage. Da bi se emitovao signal, mora postojati nekakvo napajanje. Imaju li nove lične karte neku vrstu baterije ili bilo kakav izvor energije?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1279
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Ovako otprilike izgledaju pasosi u inostranstvu:
http://www.youtube.com/watch?v=V2ZUTLA6R2w
Pri ocitavanju pasosa on je samo prislonjen na spravu za ocitavanje, nema neki poseban fizicki kontakt kao sim kartica sa telefonom. Nisam mislio da moze da se registruje bas putem satelita, vec da li moze da se regisrruje sa neke manje udaljenosti tipa 2-5 m?
Kada je o ljudskim pravima rec: Ako bi policija imala uvid u kretanje  ljudi to bi  korististilo pri hvatanju optuzenika i lica koje godi zakon i sl. Ali se lako moze narusiti jedno od bitnijih ljudskih prava - Pravo na privatnost.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
Добро, али Личне карте баш морају да остваре физички контакт јер је иста фора ко хало картице.
« Poslednja izmena: 05. Okt 2008, 20:16:32 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 00:48:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.