Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 17:10:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Počela testiranja drugog Su-35 prototipa!  (Pročitano 10735 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 228
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
              I Posle Mene JAA:
              Kako da shvatim to "ja cu doci iz Nisa na Batajnicu i voditi sve ljude sa ovog dela foruma u kafanu!" Zašto, da te gledamo kako SAM jedeš i piješ ? Smile
              Šalu na stranu, Su-30 i nije baš najbolje rešenje za naše Vazduhoplovstvo (npr. on ima samo dva mesta za nošenje projektila vazduh-zemlja), a nama treba višenamenski avion a za to je upravo savršen Su-35 i što se tiče "cene-efikasnosti" i logistike a i politike.
Ne zaboravi da će on ući u naoružanje oko 2011. a upravo u to vreme se planira zamena
MiG-ova kao glavne zaštite našeg vazdušnog prostora.
              Dakle, Batajnica, Sveti Ilija, 2012.god, pivo na tvoj račun...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Како смо кренули, пазарићемо половне Ф16  Smile
« Poslednja izmena: 05. Okt 2008, 13:35:04 od Feanor11985 »
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
mob
Samsung XYZ1004
              I Posle Mene JAA:
              Kako da shvatim to "ja cu doci iz Nisa na Batajnicu i voditi sve ljude sa ovog dela foruma u kafanu!" Zašto, da te gledamo kako SAM jedeš i piješ ? Smile
              Šalu na stranu, Su-30 i nije baš najbolje rešenje za naše Vazduhoplovstvo (npr. on ima samo dva mesta za nošenje projektila vazduh-zemlja), a nama treba višenamenski avion a za to je upravo savršen Su-35 i što se tiče "cene-efikasnosti" i logistike a i politike.
Ne zaboravi da će on ući u naoružanje oko 2011. a upravo u to vreme se planira zamena
MiG-ova kao glavne zaštite našeg vazdušnog prostora.
              Dakle, Batajnica, Sveti Ilija, 2012.god, pivo na tvoj račun...

Smatraj da smo se dogovorili  Smile
Idemo zajedno u kafanu i ne izlazimo dok se ne otrujemo od alkohola (cisto da dobijemo besplatan prevoz do grada, od hitne pomoci  Smile  Smile )

Kao i sve u nasoj drzavi i u ovome ce glavnu rec voditi politika, a ne struka....prvo je pitanje novca - to kolko se ova drzava brine za vojsku i njene potrebe je vrlo dobro poznato, a imamo i najnoviji primer da je ministarka finansija izjavila da je od ministarstva odbrane imala najvise razumevanja za rekonstrukciju budzeta (citaj - sredstva namenjena njima ce biti preusmerena na penzije i socijalna davanja)     drugo je pitanje politike - sve i da se skupe novci (i to do 2012  Smile ) odluka o broju letelica i tipu letelice nece biti stvar struke nego politike, pa kad krenu da ih pritiskaju i ucenjuju, izbor ce pasti na F-16 i Gripen (pa ce onda i tu verovatno da izaberu F-16  Smile )

jedno su nase zelje, a drugo surova realnost  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 609
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
              Šalu na stranu, Su-30 i nije baš najbolje rešenje za naše Vazduhoplovstvo (npr. on ima samo dva mesta za nošenje projektila vazduh-zemlja), a nama treba višenamenski avion a za to je upravo savršen Su-35 i što se tiče "cene-efikasnosti" i logistike a i politike.

Odakle ti to da Su-30 "ima samo dva mesta za nošenje projektila vazduh-zemlja"?
Po čemu je Su-35 savršen multifunkcionalni aparat za Vazduhoplovstvo Srbije?
Odakle znaš kolika će mu cijena biti?
I kako bi savršen bio po pitanju logistike? Kao što su naše dvadeset devetke imale "savršenu logistiku" svih ovih godina?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 228
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
              Pg/niks:
              Izvinjavam se zbog kašnjenja, tek sada videh tvoj post. Sve teme vezane za nabavku višenamenskog aviona za SV su tipa "što je babi milo..." pa je i ovde vladao jedan šaljiv ton, ali kad me već pitaš, evo:
              - po svim mojim podacima, Su-30 ima SAMO dva podvesna mesta za v-z sredstva.
Ako imaš drugačije podatke, izvoli. Uvek volim da naučim nešto novo.
              - Srbija će imati jednu eskadrilu borbenih aviona. E sad, kad smo već prinuđeni da
se lišimo kvantiteta, ajde da se opremimo najboljim što možemo da nađemo. Misliš li da će
mađarski Gripen ili hrvatski F-16 imati šanse protiv aždaje kakav je Su-35 ? Naravno, oni će biti u NATO-u, ali nije loše biti najjači u okruženju.
             - Na Le Buržeu prošle godine je objavljeno da će serijski avion ovog tipa koštati
"oko trećine više od Su-30". Po mojoj proceni, to je oko 45 mil. dolara što je nešto više od
JAS-39 (ali je i veći kvalitet) a opet manje od Rafala, koji je zaista izvanredan ali preskup čak
i za Francusku.
             - kad sam pomenuo logistiku, mislio sam na nastavak rada na ruskoj tehnici (bez
političkih premisli) koju naši piloti i tehničari poznaju pa bi preobuka bila i brža i jeftinija od
zapadne.
             A što se tiče 29-ki... ajde 1987. kupi najnoviji model Mercedesa, uopšte ga ne održavaj pa se čudi što 1999. neće da upali !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Citat
- po svim mojim podacima, Su-30 ima SAMO dva podvesna mesta za v-z sredstva.
mislim da slika govori vise od reci  Smile
Izvor je www.knaapo.ru

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Su-30MK2_sheme_b_eng.gif
(55.22 KB, 663x665)
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 609
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
              - po svim mojim podacima, Su-30 ima SAMO dva podvesna mesta za v-z sredstva.
Ako imaš drugačije podatke, izvoli. Uvek volim da naučim nešto novo.


Ramon ti je ovo odgovorio. Nema potrebe da idemo dalje. Ima više varijanti Su-27 i Su-30. Svaki korisnik može dobiti "custom-made" avion (dakle većina komponenti skrojena po potrebama korisnika). Uglavnom, koliko para toliko i muzike.

              - Srbija će imati jednu eskadrilu borbenih aviona. E sad, kad smo već prinuđeni da
se lišimo kvantiteta, ajde da se opremimo najboljim što možemo da nađemo. Misliš li da će
mađarski Gripen ili hrvatski F-16 imati šanse protiv aždaje kakav je Su-35 ? Naravno, oni će biti u NATO-u, ali nije loše biti najjači u okruženju.

Moje skromno mišljenje je da je Su-35 najbolji avion posle Raptora trenutno na tržištu (s tim što F-22 nije za eksport). Ako je tačno ono što tvrde ljudi iz Suhoja onda i Gripen i F-16 imaju veoma male šanse protiv Su-35. Ali Koltone, ponovo ovo su samo hipoteze, jer ne znamo koju bi verziju F-16 dobili Hrvati, Mađari koriste C/D modele Gripena, što ne znači da ne mogu da budu dovedeni za nekih 5-6 godina na NG nivo. Ponovo porediti dva aviona u idealnim uslovima je suludo. Jer sve informacije koje daju proizvođači tiču se idealnih uslova kakvi se veoma rijetko srijeću u praksi. Mnogo zavisi od taktike, obučenosti pilota, vremena, itd...
E sad, nije loše biti najjači u okruženju. Slažem se. Ali kad sa to budu postojali uslovi. Šminkerisanje nam sad ništa ne bi pomoglo.

             - Na Le Buržeu prošle godine je objavljeno da će serijski avion ovog tipa koštati
"oko trećine više od Su-30". Po mojoj proceni, to je oko 45 mil. dolara što je nešto više od
JAS-39 (ali je i veći kvalitet) a opet manje od Rafala, koji je zaista izvanredan ali preskup čak
i za Francusku.
Cijena svakog aviona u razvoju raste. Evo ti jedan dobar dokument u PDF-u o cijenama zapadnih aviona (na kraju). Takođe, evo ti link o gdje možeš pratiti cijene izvoza ruskog naoružanja u posljendjih nekoliko godina.
Problem je što Amerikanci u paket uključuju "milion sitnica" (kao što su naoružanje, rezervni djelovi, oprema za servisiranje, logistika, obuka pilota i mehaničara...) tako da je teško zaključiti kolika je cijena samog aparata osim ako već nije napomenuta. Evo ti primjer u Linku-2 (radi se o Apačima).

Link
Link2

             - kad sam pomenuo logistiku, mislio sam na nastavak rada na ruskoj tehnici (bez
političkih premisli) koju naši piloti i tehničari poznaju pa bi preobuka bila i brža i jeftinija od
zapadne.

Iskreno ja bih prije kupio MiG-35 neko Su-35 u ovakvoj situaciji. Što ti kažeš, preobuka pilota bi bila minimalna, ako bi to mogli zvati preobukom, takođe i mehaničara. Sa druge strane, Su-35 nije u operativnoj upotrebi ni u jednoj državi, a biti prvi kupac za takvu robu nije baš najzahvalnija stvar (osim ako kupac ne zna šta će s novcem). Upravo je to i bio razlog zašto je Su-35 "ispao" iz igre za program nabavke novog lovca za RV Brazila. Drugo, troškovi upotrebe Su-35 bi bili mnogo viši od MiG-35, a realno gledano Su-35 nije ni potreban osim ako nećemo da strašimo susjede sa njim.

             A što se tiče 29-ki... ajde 1987. kupi najnoviji model Mercedesa, uopšte ga ne održavaj pa se čudi što 1999. neće da upali !


Znam to, samo sam navodio lošu logistiku. Možda i banalan primjer sa moje strane, jer je to bio jedan specifičan splet okolnosti, ali uzimao sam u obzir ne baš sjajnu istoriju Rusa što se tiče logistike koju su pružali svojim kupcima decenijama (to je navodno počelo da se  mijenja od skoro).

Pozdrav

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
FighterCostFinalJu... (140.52 KB)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 228
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
              Pg/niks:
              Nećeš verovati, sa 90 % tvojih stavova se slažem u potpunosti, ali to se
može reći za svakog kandidata za obnovu našeg RV pa i za MiG-35. Ostalih 10 % su više
lično mišljenje, npr. F-16 ne treba ni uzimati u razmatranje, ne zbog politike već perspektivnosti te letelice.
              Ramon23:
              Hvala za podatke  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Shit happens, rama rama.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4233
Zastava Slovenia
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Citat
Iskreno ja bih prije kupio MiG-35 neko Su-35 u ovakvoj situaciji.

Слажем се! Сасвим довољно за наше просторе и потребе...
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 17:10:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.355 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.