Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:09:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Realni i nerealni strahovi  (Pročitano 13049 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.60
mob
Apple iPhone 6s
I pricao sa golubovima i umro u bedi...
To sto je bio genije, ne znaci da je bio normalan Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



 sta hoces da kazes fajteru , da sam ja  luda ? Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
MacOS X
Browser
Mozilla Gecko 20080829
mob
Nokia 
I pricao sa golubovima i umro u bedi...
To sto je bio genije, ne znaci da je bio normalan Wink

To je cena svih genijalnih ljudi, niko ne moze biti genije a biti normalan...(:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Tesla nije umro u bedi, to je fama. Živeo je u apartmanu najluksuznijeg hotela u Nju Joprku, oblačio košulje i veš samo jednom, a onda ih poklanjao. Ostavio je nasledstvo vredno više miliona dolara. Međutim Tesla je živeo po filosofskim uverenjima koja su išla malo ka monaštvu. I naročito se bojao bakterija.

No da se vratimo Lolani. Opsesije su posledica nekog unutrašnjeg potisnutog straha. Treba da se sa tim strahom suočiš i rešiš ga da te ne sputava ceo život. Pri tome moram reći da razumem gađenje na javne toalete u Srbiji, ali za to postoje vlažne maramice.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.60
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Tesla nije umro u bedi, to je fama. Živeo je u apartmanu najluksuznijeg hotela u Nju Joprku, oblačio košulje i veš samo jednom, a onda ih poklanjao. Ostavio je nasledstvo vredno više miliona dolara. Međutim Tesla je živeo po filosofskim uverenjima koja su išla malo ka monaštvu. I naročito se bojao bakterija.
Imao sam prilike videti dokumentarac koji obradjuje poslednje godine njegovog zivota i soba Njujorkera u kojoj je ziveo je bila sve samo ne luksuzna a cinjenica da je posle smrti iza njega ostalo jako mnogo dugova govori dovoljno. Nije umro u bedi jer nije ni imao mnogo prohteva osim kada je naucni rad u pitanju, ali je cinjenica da je umro u uslovima koji su daleko od dostojanstvenih, a da je za to u mnogome i sam zasluzan. Ne pricam o tome sto je oprostio dug za hidrocentralu nego vise o tome sto je imao prilicno beskompromisan stav prema zivotu i drugima. Kada je Edison umro on je bio jedini koji je u javnosti o tom coveku govorio negativno.
Citat
To je cena svih genijalnih ljudi, niko ne moze biti genije a biti normalan...(:
Normalan je vrlo problematican pojam...
Kada si uspesan ona to sto si fruitcake zovu ekscentricnim, kada nisi samo si jos jedan od mase ludaka i cudaka koje vidjamo po ulici (legende Beograda tipa Zika, Piksi, Tumbas i sl.)
Isto kao sto ako si poznat i postoji bar neko ko se lozi na tvoj rad, to sto si narkomancina automatski nije bitno, jer tebi je toboze zivot tezak pa to situaciju opravdava...
Ukratko... dzaba nekom sto je genije ako se precesto ponasa kao idiot Wink
sta hoces da kazes fajteru , da sam ja  luda ? Smile
Kao sto rekoh, normalan / lud je vrlo problematican pojam...
Banalan primer... ako pogledas tu tvoju poruku ona ima gomulu "entera" i "space"-a vise nego sto bi trebalo...
Nisi jedina, ali postoji neki model ponasanja koji je vezan za vas koji kucate tako... kao sto se na neki nacin mogu povezati i oni sto imaju potrebu da otkucaju 2 kilometra teksta bez ikakvih znakova interpunkcije ili novih redova a i takvih ima nekoliko medju aktivnim clanovima Smiley
« Poslednja izmena: 05. Okt 2008, 07:52:32 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Citat
Opsesije su posledica nekog unutrašnjeg potisnutog straha. Treba da se sa tim strahom suočiš i rešiš ga da te ne sputava ceo život

naravno , razmisljala sam ja o tome , ima tu ostataka detinjstva  najvise , strogog  vaspitanja , mada ja negde volim sto je to bas tako .mislim
da bi me vise sputavalo da se  obrnuto ponasam tj normalno

 Smile


 hahahaha, dobro si primetio  to . vidis , uvek  nekioliko puta pritisnem razmak , valjda se plasim da ce slova da se stope jedna u druge
  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Praznovjerni pod stresom

Nošenje sretnih čarapa i podržavanje teorija zavjere karakteristike su ljudi koji nemaju kontrolu nad svojim životom – njima upravlja stres, a za njim se tiho povlači i praznovjerje.

Istraživanje s američkog Sveučilišta Northwestern, pod vodstvom profesora Adama Galinskog, pokazalo je kako su priviđanjima, urotama i praznovjerju skloni pojedinci kojima je život 'u raspadu', odnosno uslijed stresa gube kontrolu.

"Osjećaj kontrole je izuzetno važan ljudima, tako da je gubitak kontrole samim time prijeteći. I dok jedni mogu imati iskrivljenu percepciju, druge ona može zavesti na krivi put, no one su vrlo česte i zadovoljavaju duboke i trajne psihološke potrebe."

U situacijama u kojima ljudi imaju malo kontrole i mogućnosti da njima upravljaju, javlja se osjećaj da su na djelu mistične, tajne sile, objavljeno je u časopisu Science.

Pokus je napravljen nakon što su dobrovoljcima dane 'zrnate' slike na promatranje. Polovica fotografija bila je sačinjena od nasumce istočkanog uzorka, dok je druga polovica zakrivala stvarne slike poput stolice, broda ili Saturna.

Svi su ispitanici točno identificirali 95% sakrivenih slika, no neki su u 43% fotografija bez slike otkrili sadržaj.


Ranijim eksperimentom isti su pojedinci 'podvrgnuti' gubitku kontrole, odnosno morali su pisati o događajima iz prošlosti u kojima su osjećali da nemaju stvari pod kontrolom, poput automobilske nesreće ili bolesti bližnjih. Druga skupina pisala je o suprotnome.

Čitanjem takvih osobnih priča otkriveno je da su oni koji su se mentalno vratili u stanje izgubljene kontrole ishod događaja pravdali iracionalnim radnjama. Isti su iskazivali jače vjerovanje u zlonamjerne pozadine 'naizgled' benignih situacija. Primjerice, slučajevi zaobilaženja unapređenja u nekih su potaknuli vjerovanje da iza toga stoje privatni dogovori kolega i nadređenih.

"Ljudi su skloni različite podatke stavljati pod zajednički nazivnik, zamišljajući trendove na burzama, pronalazeći lica u nekom uzorku i zamjećujući zavjere među poznanicima. To vodi do zaključka da izostanak kontrole vodi do duboke potrebe za redom – makar imaginarnim", komentirala je Jennifer Whitson, suautorica studije.


Izvor: Daily Mail
Net.hr
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


*u gadnu babu rastem*

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 12422
Zastava francuska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 5610
Jos kad bih sve ovo procitao bilo bi do jaja  Smile


to znaci da te tema ne zanima, samim tim bolje je da nisi nista ni komentarisao
mene ako zanima proces vrenja svapskog sira ja cu procitati literaturu od 20kg ... ali to je opet stvar interesovanja


po Frojdu "biti normalan znaci voleti i raditi", svi mi volimo i radimo svako na svoj nacin, i svi mi mislimo da je nas nacin da ne kazem najbolji,ali bar solidan


To sto je bio genije, ne znaci da je bio normalan Wink

surova realnost  Smile




IP sačuvana
social share
U mom penkalu je jos mnogo mastila, ali volim da pisem samo jednoj osobi...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 19:09:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.