Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Београдизација Београда  (Pročitano 11856 puta)
Svedok stvaranja istorije


Don't fuck with me!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24298
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia E71
Nama treba kulturna beogradizacija i detachiranje od viska naselja koja pripadaju BG-u

Ono cega se ja gadim jeste sledece - svake godine masa mladih ljudi dodje ovde da studira i to je ok. Ono od cega ludim jeste da zavrsili faks ili ne, grabe i rukama i nogama da ostanu u BG a imaju hrabrosti da ziveci u BG govore kako je njihov kraj BG sjebao. Pa majstore, zavrsio si faks, sad si obrazovan covek, vrati se kuci da razvijas svoj kraj... privatna inicijativa, razne firme, nije moguce da niko nece obrazovane ljude samo zato sto nije BG u pitanju?
 Sve dok se bude nastavljalo sa starom praksom, BG ce biti ono sto je sada, samo najvece selo Srbije.
Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1585
Zastava Kruševac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia N93
Citat
Ono cega se ja gadim jeste sledece - svake godine masa mladih ljudi dodje ovde da studira i to je ok. Ono od cega ludim jeste da zavrsili faks ili ne, grabe i rukama i nogama da ostanu u BG a imaju hrabrosti da ziveci u BG govore kako je njihov kraj BG sjebao. Pa majstore, zavrsio si faks, sad si obrazovan covek, vrati se kuci da razvijas svoj kraj... privatna inicijativa, razne firme, nije moguce da niko nece obrazovane ljude samo zato sto nije BG u pitanju?

Nisi u pravu. Da je lako naći posao u unutrašnjosti misliš da bi se ljudi tako grčevito borili da ostanu u BG? Ne verujem baš da je nekom tolko stalo do titule Beograđanina da bi zbog toga ostajao Smile Prošle godine sam bio prinuđen da tražim posao u Beogradu, i lepo konkurišem preko infostuda, u međuvremenu radim preko studentske zadruge za 1200 dinara dnevnicu, za nedelju dana sam našo posao kao viljuškarista za 350€, prijavljen uredno itd. Taj posao bi se recimo u Kruševcu plaćao najviše 15-16 000 i to ako imaš sreću da ga nađeš.

Ti kao da nikad nisi izašao iz Beograda Smile Nema posla majstore, mali grad, mali broj firmi, ako hoćeš da se zaposliš na bilo kakvom radnom mestu MORAŠ da imaš vezu... Iz ličnog iskustva znam da u Beogradu nije tako...
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Бамби има једна битна ствар. Ако је тај посао виљушкаристе плаћен 350 јевреја у БГу, логично је да је мање плаћен у провинцији. Зашто? Па зато што су у Београду цене више, па су онда и плате више, и све је то мање више сразмерно. Ништа није богатији Пера који је лекар опште праксе у БГу од Јове који је на истом месту само код мене у Руми.

Значи није фора у лови, већ у послу. Додуше и у лови је, ал прво и најбитније је уопште наћи посао.

Ја могу да причам о Румљанима. Млади масовно одлазе у Нови Сад, нешто мало и у БГ. Зашто? Зато што у Руми нема посла. Реци има велики Дом Здравља где долазе сви Румљани који завршавају медицину. Сви дођу ту на праксу и те ствари. Неко остане а неко запали за НС. Ето, једино ту могу да се запосле у својој струци.
Електраши могу да се запосле у једној од 2 буђаве фирме за продају шкарт компјутера. Људи који заврше пољопривредни факс немају где да се запосле пошто не постоји више ни једна фабрика у Руми, а и Агрорума је пропала. Значи нема посла, нема где да се ради. Неки ће и наћи запослење код приватника, али нема више фирми које су апошљавале по 1-2-3- хиљаде радника. Мртав град. И нормално да људи беже у веће градове где има више приватних фирми па има и где да се ради.

Ето то је цела прича.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC One
Citat
Ono cega se ja gadim jeste sledece - svake godine masa mladih ljudi dodje ovde da studira i to je ok. Ono od cega ludim jeste da zavrsili faks ili ne, grabe i rukama i nogama da ostanu u BG a imaju hrabrosti da ziveci u BG govore kako je njihov kraj BG sjebao. Pa majstore, zavrsio si faks, sad si obrazovan covek, vrati se kuci da razvijas svoj kraj... privatna inicijativa, razne firme, nije moguce da niko nece obrazovane ljude samo zato sto nije BG u pitanju?

Nisi u pravu. Da je lako naći posao u unutrašnjosti misliš da bi se ljudi tako grčevito borili da ostanu u BG? Ne verujem baš da je nekom tolko stalo do titule Beograđanina da bi zbog toga ostajao Smile Prošle godine sam bio prinuđen da tražim posao u Beogradu, i lepo konkurišem preko infostuda, u međuvremenu radim preko studentske zadruge za 1200 dinara dnevnicu, za nedelju dana sam našo posao kao viljuškarista za 350€, prijavljen uredno itd. Taj posao bi se recimo u Kruševcu plaćao najviše 15-16 000 i to ako imaš sreću da ga nađeš.

Ti kao da nikad nisi izašao iz Beograda Smile Nema posla majstore, mali grad, mali broj firmi, ako hoćeš da se zaposliš na bilo kakvom radnom mestu MORAŠ da imaš vezu... Iz ličnog iskustva znam da u Beogradu nije tako...

Privatna inicijativa... dosta mi je toga "nema posla  Smile" pokreni posao ili sedi gde si ali ne pljuj u ruku koja te hrani.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Citat
Ono cega se ja gadim jeste sledece - svake godine masa mladih ljudi dodje ovde da studira i to je ok. Ono od cega ludim jeste da zavrsili faks ili ne, grabe i rukama i nogama da ostanu u BG a imaju hrabrosti da ziveci u BG govore kako je njihov kraj BG sjebao. Pa majstore, zavrsio si faks, sad si obrazovan covek, vrati se kuci da razvijas svoj kraj... privatna inicijativa, razne firme, nije moguce da niko nece obrazovane ljude samo zato sto nije BG u pitanju?


Nisi u pravu. Da je lako naći posao u unutrašnjosti misliš da bi se ljudi tako grčevito borili da ostanu u BG? Ne verujem baš da je nekom tolko stalo do titule Beograđanina da bi zbog toga ostajao Smile Prošle godine sam bio prinuđen da tražim posao u Beogradu, i lepo konkurišem preko infostuda, u međuvremenu radim preko studentske zadruge za 1200 dinara dnevnicu, za nedelju dana sam našo posao kao viljuškarista za 350€, prijavljen uredno itd. Taj posao bi se recimo u Kruševcu plaćao najviše 15-16 000 i to ako imaš sreću da ga nađeš.

Ti kao da nikad nisi izašao iz Beograda Smile Nema posla majstore, mali grad, mali broj firmi, ako hoćeš da se zaposliš na bilo kakvom radnom mestu MORAŠ da imaš vezu... Iz ličnog iskustva znam da u Beogradu nije tako...

Privatna inicijativa... dosta mi je toga "nema posla  Smile" pokreni posao ili sedi gde si ali ne pljuj u ruku koja te hrani.
A gde piše da neko ko je rođen u Beogradu mora i da umre u Beogradu? Ovde nije problem što postoji kretanje stanovništva, nego što je ono jednosmerno. Da se nešto u Srbiji radi normalno, ti ne bi kukao na stručnjake rođene u unutrašnjosti, nego bi ako si lošiji od njih spakovao kofere i prešao da živiš u neki manji srpski grad, gde je konkurencija manja i slabija. Nego se koncentracija stanovništva u Beogradu dobro koristi za osvajanje i držanje vlasti. Pa ko namiri Beograd, ima velike šanse i da osvoji vlasti. Zato vam i titraju jajca. Nije to što ste vi sposobni i pametni, nemoj da sanjaš bezveze. O sposobnosti i pameti priznajem samo kad mi govore ljudi koji su uspeli van Srbije, svojim radom i stručnošću. Nego se u Beograd ulaže, narod ide tamo, pa onda se pojave infrastrukturni problemi, pa se opet ulaže i tako u beskonačno dok ne budemo svi postali Beograđani. Umesto da neka vlast stisne muda i kaže, odjebi marvo, nema za infrastukturu, kome se ne sviđa gužva, nek izvoli, ima u Srbiji kolko oćeš živopisnih i mirnih palanki u kojima se sa jednog kraja grada na drugi stigne za pola sata i to peške. Ima i drugi sistem, podigne se tržišna cena stambenog prostora u nebesa i opet dobiješ kretanje iz Bg ka unutrašnjosti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC One
Citat
A gde piše da neko ko je rođen u Beogradu mora i da umre u Beogradu? Ovde nije problem što postoji kretanje stanovništva, nego što je ono jednosmerno.

Nema potrebe za mrdanjem, ima posla iako svake godine dolazi gomila novih "predatora".  Smile A ako mislis da nema ljudi koji idu i iz BG i posla a i nacina zivota radi, onda zivis u nekoj tegli.

Citat
Da se nešto u Srbiji radi normalno, ti ne bi kukao na stručnjake rođene u unutrašnjosti,

Ko je pomenuo bilo kakve strucnjake, oni iz Bg ili van? pricinjava ti se... pricam o lezilebovicima kojima je ovde lepo jer su u BG i nista vise... ne ide im se nazad kuci da se cepaju drva, muzu krave, obradjuje njiva ili vodi porodicna radnja, sta god. A za strucnjake uvek ima posla, odakle god da su i ako su pravi strucnjaci  Smile

Citat
O sposobnosti i pameti priznajem samo kad mi govore ljudi koji su uspeli van Srbije, svojim radom i stručnošću.

Da ne idemo tako daleko, jesi ti uspesan i u svom gradu/selu? Posto vidim da slovis na forumu za veliki autoritet koji ima tu tezinu da sudi ko je uspesan i koja su merila  Smile

Citat
Zato vam i titraju jajca.

Lose to rade, mene i dalje levo blago svrbucka, fali ljudi za titranje  Smile

Citat
Umesto da neka vlast stisne muda i kaže, odjebi marvo, nema za infrastukturu, kome se ne sviđa gužva, nek izvoli, ima u Srbiji kolko oćeš živopisnih i mirnih palanki u kojima se sa jednog kraja grada na drugi stigne za pola sata i to peške. Ima i drugi sistem, podigne se tržišna cena stambenog prostora u nebesa i opet dobiješ kretanje iz Bg ka unutrašnjosti.

Slazem se, da lepo kazu "odjebi marvo, evo ti svoj budzet pa se jebi i skine se sa gbace beogradjanima sa tim placnim pricama". Nemam ja problem sa tim, lepo svako svoj budzet, svoj porez i milina. Ali i svi koji dodju u BG da prijave prebivaliste, pa da lepo u BG placaju i porez, i registraciju kola, i eko-takse na registraciju, i sve sto uz to ide. A takodje da se strogo proverava ko stvarno nema prihode kada se prijavljuje za studentske domove i kredite a ko ne navodi samo zato sto im roditelji rade na crno ili se vade papir u tim malim mestima i proseci zarada porodice po komsijskom principu.

Kukate a kada bi se ustvari krenulo u malverzacije i ostale gadosti koje rade po BG oni koji su dosli da vrsljaju po njemu, isplivale bi tone prljavstine.

Ironija je sto svi zameraju nama a ne znaju da bi beogradjani bili ti koji bi bili najsrecniji da im se svi ostali skinu sa grbace.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Citat
A gde piše da neko ko je rođen u Beogradu mora i da umre u Beogradu? Ovde nije problem što postoji kretanje stanovništva, nego što je ono jednosmerno.

Nema potrebe za mrdanjem, ima posla iako svake godine dolazi gomila novih "predatora".  Smile A ako mislis da nema ljudi koji idu i iz BG i posla a i nacina zivota radi, onda zivis u nekoj tegli.

Citat
Da se nešto u Srbiji radi normalno, ti ne bi kukao na stručnjake rođene u unutrašnjosti,

Ko je pomenuo bilo kakve strucnjake, oni iz Bg ili van? pricinjava ti se... pricam o lezilebovicima kojima je ovde lepo jer su u BG i nista vise... ne ide im se nazad kuci da se cepaju drva, muzu krave, obradjuje njiva ili vodi porodicna radnja, sta god. A za strucnjake uvek ima posla, odakle god da su i ako su pravi strucnjaci  Smile

Citat
O sposobnosti i pameti priznajem samo kad mi govore ljudi koji su uspeli van Srbije, svojim radom i stručnošću.

Da ne idemo tako daleko, jesi ti uspesan i u svom gradu/selu? Posto vidim da slovis na forumu za veliki autoritet koji ima tu tezinu da sudi ko je uspesan i koja su merila  Smile

Citat
Zato vam i titraju jajca.

Lose to rade, mene i dalje levo blago svrbucka, fali ljudi za titranje  Smile

Citat
Umesto da neka vlast stisne muda i kaže, odjebi marvo, nema za infrastukturu, kome se ne sviđa gužva, nek izvoli, ima u Srbiji kolko oćeš živopisnih i mirnih palanki u kojima se sa jednog kraja grada na drugi stigne za pola sata i to peške. Ima i drugi sistem, podigne se tržišna cena stambenog prostora u nebesa i opet dobiješ kretanje iz Bg ka unutrašnjosti.

Slazem se, da lepo kazu "odjebi marvo, evo ti svoj budzet pa se jebi i skine se sa gbace beogradjanima sa tim placnim pricama". Nemam ja problem sa tim, lepo svako svoj budzet, svoj porez i milina. Ali i svi koji dodju u BG da prijave prebivaliste, pa da lepo u BG placaju i porez, i registraciju kola, i eko-takse na registraciju, i sve sto uz to ide. A takodje da se strogo proverava ko stvarno nema prihode kada se prijavljuje za studentske domove i kredite a ko ne navodi samo zato sto im roditelji rade na crno ili se vade papir u tim malim mestima i proseci zarada porodice po komsijskom principu.

Kukate a kada bi se ustvari krenulo u malverzacije i ostale gadosti koje rade po BG oni koji su dosli da vrsljaju po njemu, isplivale bi tone prljavstine.

Ironija je sto svi zameraju nama a ne znaju da bi beogradjani bili ti koji bi bili najsrecniji da im se svi ostali skinu sa grbace.  Smile
Prosto nisam pametan da ti odgovorim na ovaj post. Smile
« Poslednja izmena: 26. Maj 2009, 18:24:57 od Srebrni Letač »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC One
Znam  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Ранер си малкице нервозан? (фино питам)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1585
Zastava Kruševac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia N93


Бамби има једна битна ствар. Ако је тај посао виљушкаристе плаћен 350 јевреја у БГу, логично је да је мање плаћен у провинцији. Зашто? Па зато што су у Београду цене више, па су онда и плате више, и све је то мање више сразмерно. Ништа није богатији Пера који је лекар опште праксе у БГу од Јове који је на истом месту само код мене у Руми.

Значи није фора у лови, већ у послу. Додуше и у лови је, ал прво и најбитније је уопште наћи посао.

Ma znam, najvažnije je uopšte imati posao ali ne slažem se da je razlika u troškovima života anulira duplo veću platu u BG-u. Čak iako iznajmljuješ stan (ili sobu) opet si u plusu. Kolko sam ja primetio dok sam živeo u Beogradu cene su iste ili jeftinije nego u Kruševcu ( ne računajući cenu zakupa stana). Tehnička roba je jeftinija, roba široke potrošnje je iste cene a nešto i jeftinije, odeća je definitivno jeftinija u Beogradu i veći je izbor itd...

Privatna inicijativa... dosta mi je toga "nema posla  Smile" pokreni posao ili sedi gde si ali ne pljuj u ruku koja te hrani.

Ruku koja me hrani Smile Smile Smile  hahahaha Smile Smile Ja hranim sam sebe dečko ne hrani me ni jedan beograđanin ako na to pucaš... Smile


Ostatak tvojih postova neću ni da komentarišem jer očigledno je da previše emotivno gledaš na temu...
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.