Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Haradinaj: "Srbija ima pravo da pred sudom ospori nezavisnost Kosova"  (Pročitano 2078 puta)
21. Sep 2008, 16:38:55
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1882
Zastava Šeher Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1

24SI - Srbija ima apsolutno pravo da ospori nezavisnost Kosova pred Međunarodnim sudom pravde, ali ne postoji ni najmanja mogućnost da se nezavisnost Kosova poništi ili da je se odreknemo, ocijenio je danas bivši kosovski premijer i komandant OVK Ramuš Haradinaj.

"Nema nikakve sumnje da odredbe Povelje UN daju Srbiji apsolutno pravo da iskoristi mogućnost da ospori nezavisnost Kosova pred Međunarodnim sudom pravde - osnovni princip zakona i reda je da građani - i države - imaju mogućnost da se obrate sudu", naveo je Haradinaj u autorskom tekstu koji objavljuje "Washington post".

Srbija, međutim, prema njegovim riječima, sugeriše Ujedinjenim nacijama da Kosovo ne treba da ima pravo na nezavisnost.

"Apsurdnost poteza Srbije bi se mogla zanemariti da to ne predstavlja vrlo ozbiljan politički izazov za Zapad i odbijanje ruke prijateljstva koju je Evropa pružila", ocijenio je Haradinaj.

On tvrdi da "ne postoji ni najmanja mogućnost da se nezavisnost Kosova poništi ili da je se odreknemo".

"Kosovo je de fakto nezavisno od 1999. Tokom protekle decenije su sprovedene društvene i političke promene koje se ne mogu poništiti. Mi smo sada evropska država u kojoj je engleski u širokoj upotrebi kao drugi jezik i koja ima čvrste političke veze sa Evropom i Sjedinjenim Državama", kaže Haradinaj.

"Naša valuta je euro, a naša zakonska infrastruktura je stvorena sa ciljem da građanska i ljudska prava budu garantovana svim našim građanima", naveo je on.

Prema tvrdnjama Haradinaja, put kojim će Kosovo i Srbija moći da krenu naprijed kao nezavisne susjedne države će biti pronađen samo kroz direktne pregovore Prištine i Beograda.

"Držanje čitavog zapadnog Balkana kao taoca neodgovorne politike i sprečavanje evropskih integracija nije put naprijed", ocijenio je Haradinaj, koji je, kako navodi "Washington post", prvostepenom presudom Haškog tribunala oslobođen optužbi za zločine na Kosovu tokom sukoba 1998. i 1999. godine.

(tanjug.rs)

извор
IP sačuvana
social share
Prvi ćemo zaratiti sa došljacima iz svemira.
Dusan  Kovacevic, dramski pisac (Blic) Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple Iphone 5
Cilj ove izjave je da pokupi politicke poene protiv Hasima Tacija. Nista drugo.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1882
Zastava Šeher Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Cilj ove izjave je da pokupi politicke poene protiv Hasima Tacija. Nista drugo.

могуће...
IP sačuvana
social share
Prvi ćemo zaratiti sa došljacima iz svemira.
Dusan  Kovacevic, dramski pisac (Blic) Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple Iphone 5
Ma 100%. Sad kad se oslobodio Haga ima da se kolje sa Tacijem oko vlasti. Plus sto mu Hasim duguje "krv za brata"....
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 
Haradinaj je platio štampanje svog autorskog članka i postupio je veoma odgovorno u političkom smislu sa aspekta svojih ciljeva. Međutiom njegov članak u svom prvom delu nije štetan ni po stavove Srbije. Ipak ua nas bi bilo dobro da ovaj proces dovede do pogoršanja odnosa Šiptara i vojske NATO na KiM.

Postavlja se pitanje da li Haradinaj onda podržava otcepljenje Mitrovice od te njegove države. Još više, postavlja se pitanje zašto Koštunica, Nikolić i ostali političari Srbije koji nisu u vlasti a tendiraju na nacionalnu svest ne plaćaju objavbljivanje svojih stavova. Posebno u času kad je u toku GS UN.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Apple Iphone 5
On podrzava otcepljenje Mitrovice, ali zauzvrat trazi Presevo, Bujanovac i Medvedju.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Qtek 小米
Свако погоршање односа са западом је добро и ја подржавам ову акцију владе која ради у корист своје штете.
Ако нас одбију или ''докажу'' да је Косово из угла ''међунардног права'' заслужило независност, то ће појачати анти-западно расположење, а ко буду признали да су направили грешку, то је тек добро за српске националне интересе.

Чак и да је све ово сценарио запада (друга струја која се противи проширењу Е.У.), како би Балкан задржао што даље од уласка у Е.У., то је свакако одлична вест за нас непријатеље запада.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Cilj ove izjave je da pokupi politicke poene protiv Hasima Tacija. Nista drugo.
Као и да бираним речима подсети да су Амери и ЕУ они који се питају, те да Косово одлуку суда неће признати, ако се не подржи независност.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Citat
Srbija, međutim, prema njegovim riječima, sugeriše Ujedinjenim nacijama da Kosovo ne treba da ima pravo na nezavisnost.

"Apsurdnost poteza Srbije bi se mogla zanemariti da to ne predstavlja vrlo ozbiljan politički izazov za Zapad i odbijanje ruke prijateljstva koju je Evropa pružila", ocijenio je Haradinaj.

Kakvog prijateljstva smijesno jasno se vidi da se radi o narucenom teksu za njihove unutrasnje sukobe i obracune koje kao i svi Srbi iskreno prizeljkujem da bude sto vise da se kolju, da ubijaju familije jedni drugima da vidi taj svijet kakva je to bagra naravno to mora da bude propraceno od strane Srbije na najbolji moguci nacin medijskom kampanjom koja ce za cilj imati da se Siprati prikazu kao zvijeri koji nisu nista naucili i da ne znaju da se brinu o sebi pa prema tome treba KIM vratiti Srbiji
Sve su to potezi koje Srbijaj moze da vuce u narednom periodu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9605
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Citat
Srbija, međutim, prema njegovim riječima, sugeriše Ujedinjenim nacijama da Kosovo ne treba da ima pravo na nezavisnost.

"Apsurdnost poteza Srbije bi se mogla zanemariti da to ne predstavlja vrlo ozbiljan politički izazov za Zapad i odbijanje ruke prijateljstva koju je Evropa pružila", ocijenio je Haradinaj.

Kakvog prijateljstva smijesno jasno se vidi da se radi o narucenom teksu za njihove unutrasnje sukobe i obracune koje kao i svi Srbi iskreno prizeljkujem da bude sto vise da se kolju, da ubijaju familije jedni drugima da vidi taj svijet kakva je to bagra naravno to mora da bude propraceno od strane Srbije na najbolji moguci nacin medijskom kampanjom koja ce za cilj imati da se Siprati prikazu kao zvijeri koji nisu nista naucili i da ne znaju da se brinu o sebi pa prema tome treba KIM vratiti Srbiji
Sve su to potezi koje Srbijaj moze da vuce u narednom periodu.
Zar mislis da ovi preko ne znaju ko su i sta su siptari, kakva je to poludivlja zgadija, ali jednostavno to ne igra neku ulogu u odnosu MZ prema Kosovu, jednostavno "neposlusnim" Srbima se mora doakati i kraj!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.141 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.