Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Učenik u školi izboden nožem  (Pročitano 4671 puta)
19. Sep 2008, 10:08:04
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone SE 2020
Zločin zbog mobilnog telefona
Učenik u školi izboden nožem
Autor: Petar Veličković | Foto:O.Bunić | 19.09.2008. - 08:08



BEOGRAD - D. K. (17), učenik drugog razreda Hemijsko-prehrambene škole, teško je povređen juče u 12.30 sati kada su za vreme malog odmora u učionicu upala trojica napadača, od kojih ga je jedan ubo dva puta nožem u grudi naočigled drugara iz razreda.

Mladić je u teškom stanju prevezen u Urgentni centar, gde je operisan i i nalazi se van životne opasnosti. Policija je ubrzo identifikovala i uhapsila jednog napadača koji je učenik ove škole, a u toku večeri i preostalu dvojicu. Kako saznajemo, svemu je prethodila svađa oko mobilnog telefona.

- Pacijent je zadobio dve ubodne rane oštrim predmetom u levom delu grudi. Operisan je i sada je van životne opasnosti, ali će i dalje ostati na Odeljenju intezivne nege i pod nadzorom lekara. Preduzeli smo sve da postoperativni tok bude uspešan - izjavio je dr Miloš Bijelović, hirurg koji je operisao maloletnog D. K.
Kako „Blic“ nezvanično saznaje, trojica mladića prošli su pored dežurnog učenika Hemijske škole u Lješkoj ulici 82 na Banovom brdu i nekoliko minuta su se zadržali u prizemlju. Zatim su se popeli na drugi sprat i upali u učionicu odeljenja drugog razreda, gde je D. K. sedeo sa drugovima.
- Odmah su mu prišli i jedan od njih ga je dva puta ubo nožem. Ostali učenici ostali su zapanjeni. Napadači su pobegli niz stepenice. Ne mogu da verujem šta se dogodilo - priča kroz suze učenica koja sa D. K. ide zajedno u razred.
Preplašeni učenici su ranjenog D. K. preneli sa drugog sprata do prizemlja škole, a zatim su obavestili profesore i direktora, koji su odmah pozvali Hitnu pomoć.
- Dečak je bio svetan kada je je naša ekipa stigla. Međutim, prilikom transporta, najverovarnije usled krvarenja počeo je da gubi svest i u veoma lošem stanju je primljen u Urgentni centar - kaže za „Blic“ dr Nada Macura, direktor Hitne pomoći.
Ubrzo je na mesto nesreće došla i policija koja je započela uviđaj. Obavljen je razgovor sa učenicima koji su se u trenutku napada nalazili u učionici. Oni su nakon toga pušteni kućama.
Direktor škole Tomislav Đokić kaže da je učenik napadnut neposredno pre početka šestog časa.
Kako nezvanično saznajemo, policija je putem video-nadzora identifikovala učenika škole koji je bio sa grupom napadača i juče po podne je priveden. Sumnja se da je napadu prethodila svađa oko mobilnog telefona između D. K. i mladića koji ga je ubo.
- Odmah sam obavestio policiju, kao i njegove roditelje, a u Urgentni centar je otišao odeljenski starešina. Prema prvim informacijama koje sam dobio u bolnici, dečak nije životno ugrožen. Nadam se da će biti dobro - kaže direktor Đokić.
On je potvrdio da su napadači ušli u školu i uneli nož bez ikakve kontrole jer Hemijska škola nema posebno obezbeđenje.
- Školu obezbeđuje školski policajac koji je pored naše zadužen za obezbeđenje i 13. gimnazije i Osnovne škole „Filip Višnjić“. Nemoguće je kontrolisati svakog ko ulazi jer škola ima 1.399 učenika i prostire se na više od 20.000 kvadrata. Predložio sam pretprošle godine Savetu roditelja uvođenje identifikacionih kartica, ali je taj predlog odbijen. Roditelji su smatrali da je 41 kamera video-nadzora dovoljana. Često se dešava da se učenici posvađaju, dođe i do koškanja, ali ovako nešto se nikada nije desilo - kaže Đokić.
Ranjenog učenika posetio je juče popodne ministar prosvete Žarko Obradović. Ministar je izjavio da ovajslučaj pokazuje da o pitanju bezbednosti učenika nadležni treba da vode računa tokom čitave godine, a ne samo 1. septembra.

Đaci uznemireni
Većina učenika Hemijske škole bila je vidno uznemirena posle ranjavanja njihovog školskog druga.
- D. K. ide na pekarski smer i ponavljao je drugu godinu, ali nije pravio probleme. Stalno slušamo kako se ljudi tuku i ubijaju, ali nije nam sve jedno kada čujemo da je neko izboden usred učionice na očigled drugara i drugarica iz odeljenja - kaže jedan od učenika koji nije želeo da se predstavi.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
HTC Wildfire S
To u Hemijskoj ko dobar dan...  Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Ma u bilo kojoj Tehnickoj je to jos gore. Tada koriste, palice, metalni box, nozeve, lance, shipke i ostala sredstva. Ja znam kada su umlatili jednog lika. Pocepali mu plucnu maramicu  Smiley 1
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Uboden u srce
Učenik drugog razreda Hemijsko-prehrambene škole na Banovom brdu D. K. (17), u učionici izboden nožem u stomak i grudi, hitno operisan

BEOGRAD - D. K. (17), učenik drugog razreda Hemijsko - prehrambene tehnološke škole na Banovom brdu, izboden je nožem u stomak i grudi juče oko 12.30 pred početak šestog časa. Jedan od četvorice napadača, od kojih je jedan takođe učenik eve škole, nesrećnom D. K. je zario nož na samo nekoliko milimetara od srca! Ranjeni D. K. hitno je prebačen u Urgentni centar, gde su lekari konstatovali teške telesne povrede.
Incident se odigrao ze vreme malog odmora, kada su četvorica napadača upala u učionicu razreda 2 p1 dok je D. K. sedeo sa drugovima i čekao početak časa.

- Sve se odigralo munjevito. Uleteli su unutra i ja sam primetio da jedan od njih drži u nož u ruci. Odjednom se začuo jauk, napadači su odmah pobegli, a naš drug je ostao da leži na podu sav u krvi - ispričao je jedan od učenika koji je bio očevidac događaja.

Učenici su zatim ranjenog mladića, koji je tada bio u svesnom stanju, preneli sa drugog sprata u prizemlje škole. Tu su sačekali Hitnu pomoć, koja je ubrzo stigla. Momak je obilno iskrvario na putu do Urgentnog centra, a pre ulaska u bolnicu izgubio je svest. Kako saznajemo, on je iz sobe za reanimaciju prebačen u salu gde je hitno operisan.

Na ulazu Hemijsko-prehrambene škole ne postoji nikakvo obezbeđenje koje legitimiše osobe pri ulasku u zgradu. Za obezbeđenje je zadužen školski policajac koji, pored ove, obezbeđuje još dve škole. On u trenutku napada nije bio u blizini.

Direktor škole Tomislav Đokić kaže da je "šokiran i veoma zabrinut zbog ovog incidenta".

- Odmah smo obavestili roditelje našeg učenika koji je povređen u ovom incidentu i uputili ih u Urgentni centar. Prema mojim informacijama, mladić nije teže povređen i nalazi se van životne opasnosti. Imamo video- nadzor i pregledaćemo snimke kako bismo utvrdili identitet napadača, ali već postoje indicije o tome ko su oni. U našoj školi česta su sitna koškanja, ali ja ne pamtim da se ovako nešto dogodilo, rekao je Đokić.

Povređeni momak živi u Meljaku, a kako nezvanično saznajemo, učenik je smera za pekare i ponavljao je drugi razred Hemijske škole. Policija je obavila uviđaj i pojačala kontrolu u okolini škole. Za napadačima se intenzivno traga.


Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
SonyEricsson K610i
Bio je i jedan slučaj kada je jedan učenik napao drugog sekirom, a posvađali su se oko devojke  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9126
Zastava Srem
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Samsung i5700 + D880
Sekirom? Pa gde ju je sakrio, majku mu? Smile
IP sačuvana
social share



I sta sad mi nindze da radimo?
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


I Express My Uniqueness

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 11691
Zastava Lost Heaven
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia N70
Pa dokle vise,majku mu...  Smile
IP sačuvana
social share




Euphoric Vibes Episodes
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
IZBODENI DEČAK SE OPORAVLJA

Učenik Hemijske škole D. K. (17), koga su u školi izboli noževima, uspešno se oporavlja, jednom od napadača određen pritvor

Bez novih incidenata...  Hemijska škola u Beogradu

Učenik drugog razreda Hemijsko-prehrambene tehničke škole u Beogradu D. K. (17) iz Meljaka, koji je pre dva dana teško povređen kada su ga četvorica mladića napala i izbola nožem, uspešno se oporavlja. Prema saznanjima Pressa, istražni sudija je jednom od napadača, koji je punoletan, odredio jednomesečni pritvor, dok su ostala trojica puštena kućama.

Dr Duško Jovanović, zamenik direktora Urgentnog centra u Beogradu, rekao je juče za Press da se Darko još nalazi na Odeljenju intenzivne nege, kao i da je van životne opasnosti.

- Darko je odmah operisan i postoperativni tok je normalan. Mladić se uspešno oporavlja i van životne opasnosti je - rekao je Jovanović za Press, i dodao da zasad nema potrebe da dečak bude podvrgnut još nekoj operaciji.

Roditelji teško povređenog učenika nisu bili raspoloženi za razgovor s novinarima. Iz kuće su izašli tek posle laveža nekoliko pasa rase staford, koji su bili u dvorištu. Reporterima Pressa su uskratili gostoprimstvo, pravdajući se da ne znaju šta je motiv obračuna u školi i da ne žele da daju neproverene informacije.

„Vaspitano dete"

Ipak, otac povređenog učenika, Dragoljub Komnenović, izjavio je juče za naš list da je njegov sin lepo vaspitan i da nikada nije izazivao kavgu!

Roditelji nisu hteli da se slikaju... Kuća porodice Komnenović u Meljaku

- Nisam video svoje dete jer je u šok-sobi, ali su mi rekli da je dobro i da nije životno ugrožen. Ne pada mi na pamet da njegovu sliku dajem za novine! U Železniku je trenirao fudbal i drugovi su mu bili pristojni, ali ne znam s kim se družio u Hemijskoj školi. Deca u školi su mi ispričala da je uhapšenom dečaku navodno ukraden mobilni telefon i da je on doveo još dvojicu drugova koji su napali mog sina. Ne poznajem učenike koji su uhapšeni, a mene iz policije nisu zvali, niti bih znao bilo šta da im kažem - bezvoljno je rekao otac odgovarajući na pitanja samo preko kapije, dok su ga žena i ćerka neprekidno upozoravale da uđe u kuću i prekine razgovor s novinarima!

Ko je ukrao mobilni?


Dragoljubovog sedamnaestogodišnjeg sina u četvrtak su napala četvorica mladića pre početka šestog časa i naočigled 30 učenika ubola u stomak i grudni koš. Direktor Hemijsko-prehrambene tehničke škole Tomislav Đokić rekao je juče da je jedan od napadača S. G. učenik ove škole, dok su ostala trojica iz naselja Železnik. Prema njegovim rečima, S. G. je i bio inicijator ovog nemilog incidenta i on će biti najstrože kažnjen, odnosno biće isključen iz škole.

- Učenici su ušli u školu i ponašali se sasvim normalno. Štaviše, tetkica je stajala nedaleko od njih i ništa nije ukazivalo da će se nešto ovako dogoditi. Posle samo nekoliko trenutaka došlo je do incidenta zbog, kako je prvobitno i rečeno, nestanka mobilnog telefona S. G. - rekao je Đokić, i dodao da ni S. G, a ni D. K. ranije nisu pravili probleme.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
HTC Wildfire S
Bio je i jedan slučaj kada je jedan učenik napao drugog sekirom, a posvađali su se oko devojke  Smile

To je bilo kod mene u skoli.   Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
SonyEricsson K610i
Bio je i jedan slučaj kada je jedan učenik napao drugog sekirom, a posvađali su se oko devojke  Smile

To je bilo kod mene u skoli.   Smile

Ozbiljno???  Smile

Jer se sećaš kako se sve završilo?

Radoznao sam  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.