Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 07:01:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Najbolji filmovi genijalnog reditelja?
The Killing (1956)
0%  (0)
Paths of Glory (1957)
4.3%  (2)
Spartacus (1960)
4.3%  (2)
Lolita (1962)
2.2%  (1)
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964)
10.9%  (5)
2001: A Space Odyssey (1968)
10.9%  (5)
A Clockwork Orange (1971)
26.1%  (12)
Barry Lyndon (1975)
4.3%  (2)
The Shining (1980)
13%  (6)
Full Metal Jacket (1987)
17.4%  (8)
Eyes Wide Shut (1999)
6.5%  (3)
Ukupno glasova: 28
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Večni Stenli Kjubrik  (Pročitano 3991 puta)
16. Sep 2008, 00:34:20
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Stenli Kjubrik (engl. Stanley Kubrick; rođen 26. jula 1928. u Menhetnu, Njujork, SAD - † 7. marta 1999. u Čildvikberi Mejnoru kraj Londona, Engleska) bio je američki filmski režiser koji je većinu svojih filmova snimio u Engleskoj. U svojoj je pedesetogodišnjoj karijeri stvorio značajan opus od trinaest dugometražnih filmova od kojih se mnogi smatraju klasičnim ostvarenjima filmske umetnosti.

Kjubrikovi filmovi su većinom književne adaptacije, karakteristični po svojoj tehničkoj savršenosti, inventivnom pristupu filmskom scenariju i okrutnoj ciničnoj dosetljivosti. Njegova najpoznatija dela su hladnoratovska satira „Dr Strejndžlav“ (1964.), poznati naučno fantastični film „Odiseja u svemiru 2001.“, poznati horor film Isijavanje (1980.) i „Paklena pomorandža“, čiji je prikaz nasilja izazvao mnoge kontroverze kad se pojavio 1971.

Godine 1999., nakon dugog snimanja neobičnog seksualnog trilera s Tomom Kruzom i Nikol Kidman, „Širom zatvorenih očiju“, Kjubrik je preminuo.

izvor: wikipedia
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Ko zna zasto je to dobro?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 790
Zastava GB
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Pantech N73
Čovjek koji je pravio isključivo remek djela. Nikad prosječan, dobar ili odličan, samo maestralan. Najveći među najvećima...

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo opusteno!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 11290
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
U potpunosti se slažem sa kolegom od gore, svi filmovi su genijalni! Nisam odgledao samo četiri filma od 11. nabrojanih. Sve preporuke za gledanje Stenlijevih filmova.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 1425
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia 1234
Postoji li na ovde negde tema sa biografijama rezisera, kao ona sa glumcima i glumicama?? Zanimaju me bergman, felini, tarantino, linc, del toro, almodovar i mnogi drugi...
IP sačuvana
social share
povežite:

kako si?                            -pa tu sam, a ti? nema te ovih dana...
e cao gde si ti?                  -eto, nista
cao, sta radis?                   -evo, dobro sam, ti?

Virtuelna galerija ~ mkicus
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2411
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
moj omiljeni reziser,verovatno snimao najraznovrsnije filmove,s obzirom da je pokrio sve zanrove
najbolji film - Paklena pomorandza,ubedljivo
IP sačuvana
social share
Roses are red. Violets are blue. I have a gun. Get in the car.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4670
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Apple iNat
Snimio bi Kubrick jos vise dobrih filmova, da se nije petljao sa Rumsfeld-om i Kissinger-om... Obozavam sve njegove filmove osim poslednjeg 'Eyes Wide Shut'.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Ko zna zasto je to dobro?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 790
Zastava GB
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Pantech N73
Da, "Eyes Wide Shut" je sigurno najgori Kjubrikov, ali bi bio "masterpiece" da ga je snimio bilo koji drugi režiser.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Meni #1 reziser. Odgledao sam sve nabrojane. Sve sama remek djela, a moji favoriti su The Shining i Full Metal Jacket.

Clockwork orange - vrh, cak sam i knjigu procitao
Paths of glory - jedan od najjacih ratnih
The Killing - dovoljno je reci da je inspirisao reservoir dogs i mnoge ostale akcije
Bary Lyndon - odlicna srednjevjekovna drama
Odiseja - SF snimljen '68, kakva ideja i na kakav je nacin realizovana, nemam rijeci
Dr strangelove - satira kojoj jedino uz rame staje Network http://www.imdb.com/title/tt0074958/
Spartacus - on je odlican mada ima i nekih mana (kasnije sam saznao da je to jedini film nad kojim je kubrik imao vrlo malu kontrolu)
Wide Eyes Shut - kao sto je rekao Predrag NK
« Poslednja izmena: 17. Sep 2008, 15:38:06 od pedjono »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Ma jednostavno cojvek koj ije postao predmet na fakultetima sedme umijetnosti ako neko zeli da nauci kako da napravo film zanimljiv , intersantan, uzbudljiv, sokantan i td... mora po dobavezno da se upozna sa radom Stenlija
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Ko zna zasto je to dobro?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 790
Zastava GB
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Pantech N73
Meni #1 reziser. Odgledao sam sve nabrojane. Sve sama remek djela, a moji favoriti su The Shining i Full Metal Jacket.

Clockwork orange - vrh, cak sam i knjigu procitao
Paths of glory - jedan od najjacih ratnih
The Killing - dovoljno je reci da je inspirisao reservoir dogs i mnoge ostale akcije
Bary Lyndon - odlicna srednjevjekovna drama
Odiseja - SF snimljen '68, kakva ideja i na kakav je nacin realizovana, nemam rijeci
Dr strangelove - satira kojoj jedino uz rame staje Network http://www.imdb.com/title/tt0074958/
Spartacus - on je odlican mada ima i nekih mana (kasnije sam saznao da je to jedini film nad kojim je kubrik imao vrlo malu kontrolu)
Wide Eyes Shut - kao sto je rekao Predrag NK

Ja bih dodao još i "Lolitu" iz 1962., jedan od najuticajnijih i najprovokativnijih filmova tog vremena, koji je digao filmske tokove u neke nove predjele, sa predivnom Sue Lyon u ulozi Lolite. Snimljen je po knjzi koja nije mogla da bude izdata ni u SAD ni u Velikoj Britaniji u to vrijeme. Ne treba ni pominjati kako je film bio provokativan u tom, u to vrijeme, puritanskom američkom društvu... I Katolička  crkva je zatražila da se film bojkotuje. Razumije se, i cenzorske makaze su radile...

Kjubrik je snimao otprilike po jedan film u 5-6 godina, ali su mu zato svi remek djela, za razliku od ostalih režisera koji snimaju svake godine i često izbace svakakve isprdke...

Moj duboki naklon i respekt Velikom Umjetniku.

 Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 07:01:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.