Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Na aukciji prodan Mr. Beanov medvjedić "Teddy Bear" za 180 funti  (Pročitano 474 puta)
10. Sep 2008, 10:25:45
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1105
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.1.2
mob
SonyEricsson k750i
Na aukciji prodan Mr. Beanov medvjedić "Teddy Bear" za 180 funti


U BRITANSKOM okrugu West Midlands na zapadu Engleske održala se posebna aukcija na kojoj su se, među ostalim, prodavali medvjedići od kojih je jedan bio i popularni Mr. Beanov "Teddy bear". Naime, glumac je u dobrotvorne svrhe odlučio donirati svoj medvjedića koji se na Bonhamsovoj aukciji u malom pitoresknom gradiću Knowle prodao za 180 funti. Iako je prvotno planirao Teddy Beara pokloniti muzeju Teddy Bear u Stratfordu na Avonu, vlasnik muzeja Gyles Brandreth je taj zatvorio muzej, te odlučio predmete iz kolekcije prodati na aukciji.

Muzej je bio osnovan prije 21 godinu, te uskoro postao neviđena atrakcija u Warwickshireu nakon čega se iz nepoznatih razloga preselio u Wimbledon. "Imali smo više od milijun posjetitelja tijekom godine, od obožavatelja medvjedića do članova kraljevske obitelji. Nakon 21 godine rada, muzej je dosegao svoj razvojni vrhunac i smatram da je sad vrijeme za nove vlasnike ove unikatne kolekcije", rekao je Gyles Brandreth. Iz muzejske kolekcije prodano je i minijaturno "Labuđe kazalište" u kojem je bio postavljen The Merry Bears of Windsor, kao i unikatna Victorian Dolls House koja je na aukciji postigla cijenu od 768 funti.

"Volite medvjediće kao što sam ih ja volio"

"A minijatura kraljevskog šekspirijanskog kazališta zajedno s kolekcijom medvjedića prodala se za 72 funte", rekla je glasnogovornica Bonhamsove aukcije. Od svih predmeta jedino se nije prodao medvjedić visok 3,3 metra koji je muzej godinama krasio na njegovom ulazu. Isto tako, prodao se medvjedić Paddington koji je bio prvi medo koji se pojavio na televiziji, baš kao i Lord Sebastianov Flyteov medvjedić Aloysius iz novele "Brideshead Revisited", spisateljice Evelyn Waugh, prema kojem se kasnije snimio i film s Emmom Thompson i Matthewom Goodeom u glavnim ulogama.

"Svi medvjedići koji su se prodali su iz moje privatne kolekcije. Nažalost, za sve njih kod kuće nema dovoljno mjesta. To što ću ih na aukciji sve izgubiti i za mene će biti veliki gubitak jer sam s njima živio godinama, međutim, nadam se kako će novi vlasnici moje medvjediće voljeti baš kao što sam ih ja volio", tužno je prije aukcije rekao vlasnik muzeja Teddy Bear,  Gyles Brandret.

Izvor: Index.hr
« Poslednja izmena: 10. Sep 2008, 10:31:38 od Palindrom »
IP sačuvana
social share
Edit by canelane: Potpis uklonjen zbog duzine! Maksimalno dozvoljena duzina je 4 reda teksta!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.061 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.