2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Da li treba prenositi strani fudbal u terminu utakmica našeg prvensvta?
Da
60%  (45)
Ne
25.3%  (19)
Svejedno mi je
14.7%  (11)
Ukupno glasova: 75
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: TV prenosi stranih liga uništavaju domaći fudbal?  (Pročitano 16418 puta)
08. Sep 2008, 21:28:31
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Zaštićeni termini za domaći fudbal

Još 2006. godine Fudbalski savez Srbije je odlučio da primeni pravilnik UEFA o "zaštićenim TV prenosima", čime je pokušano da se uveća prisustvo gledalaca na ovdašnjim fudbalskim utakmicama. Iako je u skladu sa tim propisima domaćim TV stanicama zabranjeno da prenose utakmice stranih šampionata u terminima kada se igraju superligaški mečevi, malo ko se toga pridržavao pa ostaje da se vidi kakav će epilog imati najnoviji apel naše kuće fudbala.

"Želimo da istaknemo da FSS ceni napore TV stanica da gledaocima obezbedi prenose utakmice najkvalitetnijih evropskih šampionata i time još više populariše igru, ali je sasvim jasno da to ne može ići na štetu domaćih klubova i takmičenja. Iz tih razloga opredeljenje je svih u fudbalskoj organizaciji da TV prenose utakmica stranih prvenstava, u vreme kada postoje zaštićeni sati za domaće prvenstvo, ne treba dozvoljavati. FSS se opredelio da zaštiti termine subotom, kada se igra većina utakmica Superlige i Prve lige", navodi se u saopštenju naše kuće fudbala ovim povodom.

Izvor: Sportska Centrala


Ko šta prenosi:

RTS - Enleska liga
FOX - Španska liga
Enter - Španska liga
Avala - Italijanska liga
Košava - Brazilska liga
Sport klub i SK+ - Italijanska, Nemačka, Francuska, Holandska, Portugalska, Austrijska, Ruska, Argentinska, Nemačka druga i Engleska druga liga
« Poslednja izmena: 08. Sep 2008, 21:31:28 od dzux_de_lux »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Kolarov je bila Govedarica...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7487
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Koliko ja znam, sem Sport kluba, svi se pridrzavaju zasticenih termina i ne pustaju tada strani fudbal.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone 3Gs
Realno, kome se gleda fudbal na stadionu, taj ce i otici.. Nesto ne mogu da zamislim sebe da ne odem na stadion ukoliko mi se gleda utakmica jer ima prenos bilo koje utakmice... mislim, ok je to, ali stadion je stadion..
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 18999
Zastava Beograd-Vračar
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Nokia E72
Ljudi ce ici na stadion kada ti stadioni budu u stanju da se ide na njih, i na njima bude moglo da se vidi jos nesto osim same utakmice...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Nema vise Djure Jaksica,salveta i poema...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6650
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
SonyEricsson w700
Odlicna tema dzukse...o ovome se dosta pricalo,ali do sada samo kroz redove pa mislim da je vrlo vazno da svako iznese neki svoj stav povodom ovoga.

U proteklom periodu bili smo svedoci necega sto se zove omalovazavanje onog najsvetlijeg,istina ne najboljeg ali u ovom trenutku najzanimljvijeg sto ova zemlja i klubovi zajedno sa svojim fudbalskim radnicima mogu da nam pruze.Kompletna novinarska slika o navijacima,koji se kroz gotovo svaki red debelo zadebljanih kolumni provlace kao najcrnje nesto sto je ovo drustvo izrodili,obicno obasipani pogrdnim recima kojekakvih strucnjaka ucinilo je to da danas jako mali broj ljudi ima zelju da ode na prvenstvene fudbalske meceve.Ako vam samo kazem,da je istrazivanje u mom odeljenju dokazalo da vise od 90 posto ljudi smatra,da je odlazak na fudbalsku utakmicu ili generalno sportsku priredbu,izuzetno opasna stvar i da je u danasnjem ''teskom'' periodu bolje lezati u parku i narkomanisati se,jasno govori koliko televizija i novine ovde igraju bitnu ulogu.

Sa druge strane,televizijske kompanije (izuzev RTS-a) gledaju iskljucivo svoje interese,sto je po novim ekonomskim pravilima u neku ruku normalno,pa su i ne toliko bitni inostrani fudbalski mecevi uz dobar komentar,znatno veci magnet za publiku od meceva OFK-Napredak,Partizan-Hajduk itd...Ko god ide na utakmice,svestan je da je ona sacica koja i dalje dolazi na istina oronule nam objekte,jako mala,gotovo ni vredna pomena,pa nam samo ostaje da i dalje zivimo i razmisljamo sta ce biti kada se neke generacije smene...kada svoj zivot okoncaju svi oni koji pamte staru Jugoslaviju i fudbalsko prvenstvo u njoj,i ciji je kvalitet fudbala i dalje gura ka blagajnama domacih stadiona.

Ali takvi su ljudi,vise ce voleti turcina,siptara...nego svoga...svi znamo da takvih ljudi ima i na ovom forumu,i na ulici,i u skoli,na faksu itd...

Iskrneo,voleo bih da svako napise konkretno...zasto izbegava domace meceve..i smatra nevaznim domace fudbalsko takmicenje...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Ja i dalje idem na naše utakmice, čak su mi niže beogradske lige dosta zanimljive pa i to pogledam kad god imam vremena  Smile...Ali nikad ne bih išao logikom da izbegnem našu utakmicu da bi gledao Čelzi-Totenhem...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Nema vise Djure Jaksica,salveta i poema...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 6650
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
SonyEricsson w700
Ja i dalje idem na naše utakmice, čak su mi niže beogradske lige dosta zanimljive pa i to pogledam kad god imam vremena  Smile...Ali nikad ne bih išao logikom da izbegnem našu utakmicu da bi gledao Čelzi-Totenhem...



Pa...eto...ja smatram to nekim sportskim duhom...i meni su neki mecevi nizih liga znatno zanimljiviji jer kao sto verovatno svi znamo mnogo je manja uloga novca na malim fudbalskim terenima.Kad god imam priliku,gledam Bezaniju (s'obzirom da u bliziniz ivim),kao i meceve na kojima u prvi plan dolaze Srbija i Partizan...

Ja jako tesko mogu da skapiram coveka..koji ce mi reci...Ne idem na utakmicu,tamo ce da me izbodu..a svako od vas je cuo sigurno bar jedared u zivotu takvu famoznu izjavu...

Sto se tice tv prenosa...tu nema mnogo spekulisanja...ljudi vise vole da gledaju Balaka,Karslija,Kranjcara...dajem samo banalne primere...nego domace Perica,Davidova,Radivojevica,Kesica...itd...Jbg,nekome je domaci fudbal u krvi nekome pak nije,ali nam je svima makar Srbija draga,te me zaista pogadja cinjenica da je fudbalski savez Srbije,na ovogodisnjem Sajmu fudbala,podelio dobrih 1000 i kusur karata...

Oj Srbijo medju sljivama...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 7943
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 6700
da bre unistavaju treba bar neka televizija da prenosi nas fudbal ne samo derbi i drugu tekme jes  da nije lep taj fudbal ali da bi se povecala gledanost treba da se prenose nase tekem Smile Smile Smile :
IP sačuvana
social share
Звечан навија за звезду
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone 3Gs
Ne znam, zaista ne kapiram da je nekome lepse da gleda utakmicu na televiziji (pa ne znam ko da igra, osim ukoliko je finale LS) nego na stadionu, makar igrale mnogo slabije ekipe.. Kao sto mi je lepse da gledam utakmicu u kaficu nego sam kod kuce.. Ali dobro..

da bre unistavaju treba bar neka televizija da prenosi nas fudbal ne samo derbi i drugu tekme jes  da nije lep taj fudbal ali da bi se povecala gledanost treba da se prenose nase tekem Smile Smile Smile :

RTS prenosi nasu ligu.. Ili jednu utakmicu ili kombinovani prenos..
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Sto se tice tv prenosa...tu nema mnogo spekulisanja...ljudi vise vole da gledaju Balaka,Karslija,Kranjcara...dajem samo banalne primere...nego domace Perica,Davidova,Radivojevica,Kesica...itd...Jbg,nekome je domaci fudbal u krvi nekome pak nije,ali nam je svima makar Srbija draga

Jednstavno ljudi vole da prate kladionicu, igraju menadžere i raznorazne fudbalske igrice, a tu domaćeg fudbala na žalost nema...Otud tolika popularnost Balaka i ostalih koje si naveo...Pa i na bureku maltene ima više navijača Intera i Mančestera nego Partizana  Smile
Da se ne lažemo, fudbal nam jeste loš, ali jbg...ne mogu ga ja promeniti što ću doći ili neko što neće doći na stadion  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.