Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pedofili u božjoj kući  (Pročitano 10356 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@marniko

Zar stvarno misliš da je problem pedofilije u mogućnosti odnosno nemogućnosti sklapanja braka katoličkih svećenika (kad već govorimo o toj populaciji)? Ili je općenito problem pedofilije u braku? Upravo se protiv toga 'borim'. Problem pedofilije nije u braku ili nekakvoj drugoj zajednici, nego je problem u nagonu. Ali, svatko od nas ima 'nekakve' negone no uspijemo ih nadvladati. Ti ljudi ih ne uspiju. No problem ostaje u čovjeku, a ne u vanjskim okolnostima.

Pričaš tamo o 99% slučajeva... Je li više 1% od 1000 svećenika ili 1% od 200000 svećenika? I koje je 'lakše' naći? I kad se tu pridodaju neki krivi potezi, posebno Crkve u Americi, slika je jasnija. Problem je puno veći i kompleksniji nego što misliš.

@SF

Što bi tek rekao o homoseksualcima... Miješaš pojmove. Brak nije prirodni nagon.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Što bi tek rekao o homoseksualcima... Miješaš pojmove. Brak nije prirodni nagon.
Konzumiranje braka jeste.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Pa da, koni, kada si u braku, nagone resavas na neki nacin. Kada nisi, malo drugacije ih resavas.

Kada si u braku, imas zenu na dohvat ruke tako da kazem, a kad nisi onda je tesko resiti se frustracija... Jedino sto ne mozemo pouzdano utvrditi je kako bi se ponasali ti zlostavljaci koji se nalaze pod okriljem crkve da su bili ozenjeni? Ja mislim da bi bilo mnogo manje slucajeva napadanja dece nego ovako.
« Poslednja izmena: 14. Jul 2005, 20:31:42 od marniko82 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Resavas.. i kad nisi u braku ali si slobodan da svoje potrebe i nagone resavas a sasvim drugo kada si u situaciji da na te potrebe nemas prava...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
To i jeste srz problema, pravoslavni svestenici ne postaju monasi jer ne mogu da se odreknu potreba, ali ipak zele da sluze Bogu. Tako im je dato prelazno resenje - ne mogu da se razvode, tako da im sleduje jedna zenidba ali opet ako pametno izaberu i ne treba im vise! Smiley (ako pak lose izaberu tu ima milion problema) A monasi se sami odlucuju na iskusenicki zivot, velika vecina uspe u tome, ali ima i onih koji odustanu i napuste manastir ili, u najgorem slucaju, krenu da zlostavljaju decu kao gorepomenuti. E sad, monasi nisu u toliko cestoj prilici da zlostavljaju ali svestenici jesu. Jedino sto tvrdim je da ti ljudi nemaju zelju da ugroze svoj zivot i reputaciju da bi jurili decu kad vec imaju zagarantovano ... kuci. (inace cuo sam za popa u mom gradu koji je imao pre recimo 20 godina svalerku i to Ciganku... Smiley )

Katolickim svestenicima se uskracivanjem braka smanjuje sansa da svoje nagone obuzdaju. Mada, da budemo fer, katolika ima izmedju 1 i 1,2 milijarde tako da je i broj slucajeva veci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@marniko82

Ako osjećaš potrebu da 'budeš', da se biblijski izrazim, s djecom, možeš imati i deset žena, ali one tu potrebu neće 'utažiti'. Ovo nije prazna priča. Iskreno pitam i kažem. KAd ti dođe u vezi da zadovoljiš potrebu za samozadovoljavanjem, pa da ti je cura... nemam riječi... i da ti ispuni sve što hoćeš... i nećeš... nećeš se umiriti dok 'sam ne obaviš posao'. Jel' lažem? Problem nije u braku. Ne velim da nije vezano, ali nije najveći problem. A osim toga, svećenici se slobodno prihvaćaju celibata. Potpuno slobodno. Isto kao što se ti odričeš drugih žena kad sklapaš brak. Ne samo kršćanski nego općenito. A to što se dogodi? Pa i u braku koji put zalutaš. Rekao bih ljudski.
Problem pedofilije u Crkvi je, ozbiljan problem protiv čega se treba 'boriti', druge prirode i puno kompleksniji.

@SF

Daj mi reci jel' netko tebi može ukinuti tvoje nagone. Da na njih nemaš prava. Čovjek uvijek nosi svoje nagone sa sobom i nitko mu ih nemože ukinuti. Daj Bože da može. Brak ne rješava nagone niti svećeništvo ne rješava nagone. Isto tako brak ne ukida nagone niti svećeništvo ne ukida nagone. Nagoni su uvijek u čovjeku. Drugo je pitanje hoće li ih on ispuniti ili ne. Ali oni su uvijek tu.
Konzumiranje braka, seks, jest nagon, ali nije brak. Konzumiranje braka nije= brak. 
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
mob
Samsung S7
@Anea

Očito da ti čovjek, unatoč tvojoj tvrdnji, NIJE iznad 'tih baljezgarija', jer tako lako optužuješ SVE LJUDE u Crkvi, a Crkva jesu ljudi!, za nešto što je učinio pojedinac. Jako humano, btw... I zbog zločina nad jednim optužiti cijelu Crkvu... Da te pitam, jesam li ja možda kriv zbog toga što netko ima bolesne nagone? Je li kriv moj tata, mama, stric, strina, brat...? Jesu li krivi moji prijatelji, znanci i svi drugi pripadnici Crkve? Nisu? Pa kako onda može Crkva biti kriva zbog toga? Kad smo mi Crkva.
Možeš reći 'Sramota!' i ne samo reći nego i vikati i s tim se slažem, ali se ne slažem da mene optužuješ da sam kriv zbog bolesnih nagona toga čovjeka!
btw. Jesi li sigurna da uvijek braniš svakog zlostavljanog čovjeka?

Krivi su svi koji znaju tvoja dela ,a cute....znaci ako tvoji mama,tata,brat,sestra....itd znaju sta radis , a pri tom okrecu glavu na drugu stranu  jesu krivi.

BRAK


Brak je institucija najnizeg oblika i smisljena je radi sigurnog opstanka ljudske vrste.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Daj mi reci jel' netko tebi može ukinuti tvoje nagone. Da na njih nemaš prava. Čovjek uvijek nosi svoje nagone sa sobom i nitko mu ih nemože ukinuti. Daj Bože da može. Brak ne rješava nagone niti svećeništvo ne rješava nagone. Isto tako brak ne ukida nagone niti svećeništvo ne ukida nagone. Nagoni su uvijek u čovjeku. Drugo je pitanje hoće li ih on ispuniti ili ne. Ali oni su uvijek tu.
Konzumiranje braka, seks, jest nagon, ali nije brak. Konzumiranje braka nije= brak.
1. Da li te neko moze lisiti slobode u bilo kojoj formi? Naravno da moze.
2. I ja imam pravo na normalan zivot pa to pravo ne mogu da ostvarim.
3. "Brak ne rješava nagone niti svećeništvo ne rješava nagone" - to je isto kao reci da hrana ne resava problem gladi.
4. Kupovao si nekad CocaColu ili neko drugo gazirano pice? Mozes da ga muckas koliko hoces dok je zatvoreno skroz nece se prosuti.. otvoris li malo.. sve izlete za par sekundi
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@Herros

Je li nekoliko ljudi = svi ljudi? I još nešto: ako znaju!

@SF

1. Ja nisam pričao o slobodi nego o nagonima.
2. To je tvoja privatna stvar, ali jesi li siguran da ne možeš ostvariti 'normalan' život.
3. Pazi govorimo o bolesnim nagonima, ne seksualnom nagonu! A bolesne nagone ne može brak izliječiti. Sigurno.
4. ?
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Kad vec govorimo o bolesnim i normalnim nagonima, cak i bolesne nagone lakse leci brak - laksi pristup deci... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.